Opis produktu
Wysokonapięciowy, składany system magazynowania energii dla gospodarstw domowych serii BAT-HV-S: Najwyższy poziom skalowalnych rozwiązań energetycznych dla domu
W szybko zmieniającym się krajobrazie magazynowania energii w gospodarstwach domowych Wysokonapięciowy system magazynowania energii serii BAT-HV-S O możliwości składania modułów wyróżnia się jako wszechstronne, wysokiej wydajności rozwiązanie zaprojektowane tak, aby spełniać dynamiczne potrzeby energetyczne nowoczesnych gospodarstw domowych. Opracowany z naciskiem na modułowość, trwałość i wydajność, ten wariant obejmuje cztery modele (BAT-15K-HV-S, BAT-20K-HV-S, BAT-25K-HV-S oraz BAT-30K-HV-S) i zapewnia skalowalną pojemność magazynowania energii od 15,36 kWh do 30,72 kWh, co czyni go odpowiednim zarówno dla małych mieszkań, jak i dużych domów rodzinnych dążących do niezależności od sieci, samozużytkowania energii słonecznej lub niezawodnego zasilania rezerwowego w czasie przerw w dostawie prądu.
Parametry produktu
Specyfikacja techniczna falownika hybrydowego serii ESS1 |
Parametry |
ESS1-4.6K1P-02-LV-F-AIO |
ESS1-5K1P-02-LV-F-AIO |
ESS1-6K1P-02-LV-F-AIO |
Wejście prądu stałego (pv) |
Maksymalna moc wejściowa pv |
8kw |
8kw |
8kw |
Maksymalne napięcie wejściowe pv |
580 V |
580 V |
580 V |
Nominalne napięcie wejściowe |
350V |
350V |
350V |
Napięcie uruchomieniowe |
120V |
120V |
120V |
Zakres napięcia MPPT |
120–520 V |
120–520 V |
120–520 V |
Maksymalny prąd wejściowy (na łańcuch) |
15A/15A |
15A/15A |
15A/15A |
Maksymalny prąd zwarcia |
22,5 A / 22,5 A |
22,5 A / 22,5 A |
22,5 A / 22,5 A |
Liczba ciągów MPPT (maksymalna liczba ciągów fotowoltaicznych) |
2/2 |
2/2 |
2/2 |
Wejście/wyjście prądu stałego (akumulator) |
Zakres napięcia baterii |
42–58 V |
42–58 V |
42–58 V |
Maks. moc rozładowania |
5kW |
5kW |
6KW |
Maksymalny Prąd Ładowania |
100A |
100A |
120A |
Metoda komunikacji z systemem BMS |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
Wyjście prądu przemiennego (falownik) |
Moc wyjściowa znamionowa |
4.6kW |
5kW |
6KW |
Maksymalna moc wyjściowa |
4.8KW |
5.5kw |
6.6KW |
Maksymalna moc wyjściowa (podłączona do sieci) |
4,6 kVA |
5,5kVA |
6,6kva |
Narysowany prąd wyjściowy |
20.9A |
22.7a |
27.3a |
Maksymalny prąd wyjściowy |
23,2A |
25.2A |
30A |
Czas reakcji podłączenia do sieci |
<10mS |
<10mS |
<10mS |
Napięcie wyjściowe/częstotliwość znamionowa |
W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą |
W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą |
W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą |
Współczynnik mocy wyjściowej |
0,8 (operacyjny) – 0,8 (indukcyjny) |
0,8 (operacyjny) – 0,8 (indukcyjny) |
0,8 (operacyjny) – 0,8 (indukcyjny) |
Całkowity współczynnik zniekształceń harmonicznych napięcia (obciążenie liniowe) |
<3% |
<3% |
<3% |
Całkowita zniekształcenia harmoniczne prądu (podłączenie do sieci) |
<2% |
<2% |
<2% |
Wprowadzenie AC |
Maksymalna moc wejściowa |
10 kW |
10 kW |
10 kW |
Maksymalna moc pozorna wejściowa |
10kva |
10kva |
10kva |
Maksymalny prąd wejściowy |
50A |
50A |
50A |
Znamionowe napięcie/częstotliwość wejściowe |
W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą |
W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą |
W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą |
Parametry systemu |
Wymiary (L × W × H) |
610 × 436 × 257 mm |
610 × 436 × 257 mm |
610 × 436 × 257 mm |
Metoda chłodzenia |
Wymuszone chłodzenie powietrzem |
Wymuszone chłodzenie powietrzem |
Wymuszone chłodzenie powietrzem |
Klasa ochrony |
IP65 |
IP65 |
IP65 |
Zakres temperatury pracy |
−25 °C ÷ +60 °C (poniżej 45 °C obniżenie mocy) |
−25 °C ÷ +60 °C (poniżej 45 °C obniżenie mocy) |
−25 °C ÷ +60 °C (poniżej 45 °C obniżenie mocy) |
Waga |
18kg |
18kg |
18kg |
Metoda komunikacji |
RS485/WIFI/GPRS |
RS485/WIFI/GPRS |
RS485/WIFI/GPRS |
Parametry baterii |
Typ baterii |
Fosforan żelaza litowego |
Fosforan żelaza litowego |
Fosforan żelaza litowego |
Pojemność baterii |
5,12 kWh |
5,12 kWh |
5,12 kWh |
Napięcie znamionowe |
51,2 V |
51,2 V |
51,2 V |
Zakres napięcia roboczego |
40,58–51,4 V |
40,58–51,4 V |
40,58–51,4 V |
Maksymalna liczba modułów równoległych |
4 |
4 |
4 |
Życie cykliczne (ładowanie/rozładowanie pojedynczego modułu) |
≥6000 |
≥6000 |
≥6000 |
Maksymalny prąd ładowania/rozładowania (pojedynczy moduł) |
50A/50A |
50A/50A |
50A/50A |
Wymiary (L × W × H) |
610 × 436 × 257 mm |
610 × 436 × 257 mm |
610 × 436 × 257 mm |
Waga |
49 kg |
49 kg |
49 kg |
Metoda chłodzenia |
Przyrodzone Chłodzenie |
Przyrodzone Chłodzenie |
Przyrodzone Chłodzenie |
Klasa ochrony |
IP65 |
IP65 |
IP65 |
Zakres temperatury pracy |
-25℃~+55℃ |
-25℃~+55℃ |
-25℃~+55℃ |
Maksymalna wysokość nad poziomem morza |
3000m |
3000m |
3000m |


Serce serii BAT-HV-S stanowi architektura wysokonapięciowa – kluczowy element różnicujący, który podnosi wydajność i osiągi w porównaniu z alternatywami niskonapięciowymi. Każdy model został zaprojektowany z indywidualnym zakresem napięcia roboczego: model BAT-15K-HV-S działa w zakresie 134,4–168,48 V, the BAT-20K-HV-S w zakresie 179,2–224,64 V, bAT-25K-HV-S w zakresie napięć 224–280,8 V oraz BAT-30K-HV-S w zakresie napięć 268,8–350,4 V. To projekt o wysokim napięciu minimalizuje straty prądu podczas przesyłu energii, ograniczając generowanie ciepła i poprawiając ogólną wydajność systemu – cechy kluczowe zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i pod kątem długotrwałej trwałości. Seria zapewnia spójną wydajność ładowania i rozładowania we wszystkich modelach: zalecany prąd ładowania wynoszący 50 A umożliwia szybkie uzupełnianie poziomu naładowania z paneli słonecznych lub z sieci energetycznej, podczas gdy maksymalny ciągły prąd ładowania/rozładowania wynoszący 100 A zapewnia moc niezbędną do zasilania urządzeń domowych o dużej mocy, takich jak piekarniki elektryczne, systemy grzewczo-chłodnicze (HVAC), ładowarki pojazdów elektrycznych oraz sprzęt biurowy w domowym gabinecie.
Modułowość jest cechą definiującą serii BAT-HV-S, umożliwiając właścicielom domów rozpoczęcie od małego systemu i jego rozbudowę w miarę wzrostu potrzeb energetycznych. Każdy system składa się z 3 do 6 standardowych modułów akumulatorowych typu litowo-żelazowo-fosforanowego (LiFePO4) o pojemności 5,12 kWh (51,2 V, 100 Ah na moduł), przy czym BAT-15K-HV-S (15,36 kWh) używając 3 modułów, BAT-20K-HV-S (20,48 kWh) z wykorzystaniem 4 modułów, BAT-25K-HV-S (25,6 kWh) z wykorzystaniem 5 modułów oraz BAT-30K-HV-S (30,72 kWh) z wykorzystaniem 6 modułów. Poza skalowalnością poszczególnych systemów seria obsługuje do 4 jednostek połączonych równolegle, umożliwiając łączną pojemność magazynowania energii do 122,88 kWh — wystarczająco dużo, aby zasilać całe gospodarstwo domowe przez kilka dni w przypadku długotrwałych przerw w dostawie energii z sieci lub maksymalizować samozużycie energii słonecznej w warunkach pozasieciowych. Ta elastyczność czyni serię BAT-HV-S inwestycją przyszłościową, dostosowaną do zmian rozmiaru gospodarstwa domowego, wzorców zużycia energii lub dodatkowej instalacji paneli fotowoltaicznych.


Trwałość i długowieczność są wbudowane w każdy aspekt serii BAT-HV-S, począwszy od wysokiej klasy technologii ogniw LiFePO4. W przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów litowo-jonowych ogniwa LiFePO4 są z natury bezpieczne, niepalne oraz odporno na bieg cieplny — co jest kluczowe przy montażu w pomieszczeniach zamkniętych. Seria oferuje imponującą liczbę cykli ładowania/rozładowania wynoszącą 6,000cykli przy stopniu 80%rozładowania (DOD), co przekłada się na ponad 15 lat bezawaryjnej pracy w typowym gospodarstwie domowym (na podstawie jednego pełnego cyklu ładowania/rozładowania na dobę). Ten wyjątkowy okres użytkowania jest dodatkowo poprawiany dzięki szerokiemu zakresowi temperatur roboczych: system ładuje się wydajnie w zakresie od 0°C do 55°C a rozładowuje się niezawodnie w zakresie od −20 °C do 60 °C, co czyni go odpowiednim dla klimatów charakteryzujących się skrajnie niskimi temperaturami zimą (np. Europa Północna, Kanada) lub upalnymi warunkami letnimi (np. Europa Południowa, Australia). Stopień ochrony IP65 chroni system przed dostaniem się pyłu i wody, natomiast 5%–95%tolerancja wilgotności względnej zapewnia stabilność działania w wilgotnych środowiskach – od regionów nadmorskich po obszary klimatu tropikalnego.
Projekt i przydatność praktyczna zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezproblemową integrację w przestrzeniach mieszkalnych. Wszystkie modele mają kompaktową, nakładalną konstrukcję o jednakowych wymiarach (610 × 255 × 1390 mm), ułatwiają montaż w garażach, pomieszczeniach gospodarczych lub piwnicach – nawet w przestrzeniach o ograniczonych wymiarach. Masa jest proporcjonalna do pojemności: 170 kg dla modelu BAT-15K-HV-S, 223 kg dla modelu BAT-20K-HV-S, 275 kg dla modelu BAT-25K-HV-S oraz 329 kg dla modelu BAT-30K-HV-S, z indywidualnymi modułami (skrzynka wysokiego napięcia: 610 × 225 × 250 mm, 16 kg; skrzynka akumulatorowa: 610 × 225 × 250 mm, 48,5 kg) są wystarczająco lekkie, aby ułatwić ich obsługę podczas montażu lub konserwacji. Chłodzenie naturalne powietrzem eliminuje potrzebę hałaśliwych i wymagających intensywnego serwisu wentylatorów lub systemów chłodzenia cieczą, zapewniając cichą pracę, która bezproblemowo wpasowuje się w domowe środowisko. Wyraźny wyświetlacz pokładowy przedstawia w czasie rzeczywistym stan baterii, w tym stopień naładowania (SOC), napięcie oraz inne kluczowe parametry, umożliwiając właścicielom nieruchomości śledzenie stanu urządzenia bez konieczności stosowania skomplikowanego oprogramowania do monitoringu.
Łączność i kompatybilność są kluczowymi zaletami serii BAT-HV-S, z Może i RS485 interfejsami komunikacyjnymi umożliwiającymi bezproblemową integrację z falownikami fotowoltaicznymi oraz inteligentnymi systemami zarządzania energią w budynkach (EMS) , oraz platformy do zdalnego monitorowania. Te protokoły umożliwiają śledzenie w czasie rzeczywistym przepływu energii (wejście z paneli słonecznych, magazynowanie w bateriach, eksport/import do/z sieci), automatyczne przesuwanie obciążenia (najpierw korzystanie z mocy z baterii w godzinach szczytowych taryf sieciowych) oraz zdalne aktualizacje oprogramowania układowego w celu utrzymania systemu w optymalnym stanie. Niezależnie od tego, czy jest on połączony z instalacją fotowoltaiczną na dachu w celu maksymalizacji wykorzystania energii odnawialnej, czy też działa jako samodzielne źródło zasilania rezerwowego, seria BAT-HV-S integruje się bezproblemowo z istniejącymi systemami energetycznymi domowymi, zmniejszając zależność od sieci opartej na paliwach kopalnych i obniżając rachunki za energię elektryczną.
Bezpieczeństwo i zgodność są niepod negotiable dla serii BAT-HV-S, która spełnia globalne standardy branżowe oraz certyfikaty (zgodna z CAN/RS485). Stopień ochrony IP65, odporność na ekstremalne temperatury oraz funkcje bezpieczeństwa komórek LiFePO4 zapewniają zgodność z przepisami dotyczącymi instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych na całym świecie, podczas gdy naturalny system chłodzenia oraz niskie generowanie ciepła minimalizują ryzyko pożaru. Dla instalatorów oraz właścicieli domów ta zgodność zapewnia spokój ducha – wiedza, że system spełnia najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa i wydajności w Europie, Ameryce Północnej, Australii i poza nią.
Poza wydajnością techniczną Seria BAT-HV-S jest zgodna wraz z globalnym przesunięciem w kierunku zrównoważonej energii. Przechowując nadmiar energii słonecznej wytworzonej w ciągu dnia do użytku w godzinach szczytowego zapotrzebowania lub podczas awarii sieci, zmniejsza zależność od paliw kopalnych, obniża emisję dwutlenku węgla przez gospodarstwa domowe oraz zwiększa bezpieczeństwo energetyczne. Długa liczba cykli ładowania i rozładowania minimalizuje również odpady, ponieważ system wymaga wymiany znacznie rzadziej niż tradycyjne akumulatory ołowiane, co przyczynia się do gospodarki obiegu zamkniętego i ogranicza wpływ na środowisko.
Podsumowując, wysokonapięciowy, modułowy, stosowalny system magazynowania energii dla gospodarstw domowych serii BAT-HV-S łączy skalowalność modułową, wydajność przy wysokim napięciu, trwałość litowo-żelazowo-fosforanową (LiFePO4) oraz projekt skoncentrowany na użytkowniku, tworząc kompleksowe rozwiązanie dla współczesnych właścicieli domów. Niezależnie od tego, czy celem jest obniżenie kosztów energii, osiągnięcie niezależności od sieci czy zapewnienie zasilania rezerwowego w czasie awarii, Seria BAT-HV-S oferuje elastyczność , niezawodne i trwałe rozwiązanie, które dostosowuje się do Twoich potrzeb dziś i jutro. Wsparte premium materiałami, zgodnością z międzynarodowymi normami oraz doskonałością inżynierską, to więcej niż tylko akumulator – jest fundamentem inteligentniejszego i bardziej zrównoważonego ekosystemu energetycznego w domu.