Popis výrobku
Vysokonapěťový šablonovatelný domácnostní systém pro ukládání energie řady BAT-HV-S: vrchol škálovatelných řešení pro domácí energetiku
V rychle se vyvíjející oblasti domácnostních systémů pro ukládání energie Vysokonapěťová řada BAT-HV-S Skladatelný systém pro ukládání energie vyniká jako univerzální řešení s vysokým výkonem, navržené tak, aby splnilo dynamické energetické potřeby moderních domácností. Vyvinutá s důrazem na modularitu, odolnost a účinnost, tato řada – zahrnující čtyři modely (BAT-15K-HV-S, BAT-20K-HV-S, BAT-25K-HV-S a BAT-30K-HV-S) – nabízí škálovatelnou kapacitu ukládání energie v rozmezí od 15,36 kWh do 30,72 kWh, čímž je vhodná jak pro malé bytové jednotky, tak pro rozsáhlé rodinné domy, které usilují o nezávislost na síti, vlastní spotřebu solární energie nebo spolehlivou záložní napájecí síť během výpadků.
Parametry produktu
Technické specifikace hybridního invertoru řady ESS1 |
Parametr |
ESS1-4.6K1P-02-LV-F-AIO |
ESS1-5K1P-02-LV-F-AIO |
ESS1-6K1P-02-LV-F-AIO |
DC vstup (PV) |
Maximální vstupní výkon PV |
8KW |
8KW |
8KW |
Maximální vstupní napětí PV |
580V |
580V |
580V |
Jmenovité vstupní napětí |
350V |
350V |
350V |
Napětí pro spuštění |
120 V |
120 V |
120 V |
Rozsah napětí MPPT |
120–520 V |
120–520 V |
120–520 V |
Maximální vstupní proud (na řetězec) |
15A/15A |
15A/15A |
15A/15A |
Maximální proud zkratového obvodu |
22,5 A / 22,5 A |
22,5 A / 22,5 A |
22,5 A / 22,5 A |
Počet řetězců MPPT (maximální počet fotovoltaických řetězců) |
2/2 |
2/2 |
2/2 |
DC vstup/výstup (baterie) |
Rozsah napětí baterie |
42–58 V |
42–58 V |
42–58 V |
Maximální výkon při vybíjení |
5KW |
5KW |
6Kw |
Maximální nábový proud |
100A |
100A |
120A |
Způsob komunikace BMS |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
AC výstup (invertor) |
Nominální výstupní výkon |
4.6kW |
5KW |
6Kw |
Maximální výstupní výkon |
4,8 kW |
5,5 kW |
6,6 kW |
Maximální výstupní výkon (připojení k síti) |
4,6 kVA |
5.5kVA |
6.6kVA |
Jmenovitý výstupní proud |
20,9A |
22,7A |
27,3A |
Maximální výstupní proud |
23,2A |
25.2A |
30A |
Doba odezvy při připojení k síti |
<10mS |
<10mS |
<10mS |
Nominální výstupní napětí/četnost |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
Výstupní koeficient výkonu |
0,8 (induktivní) – 0,8 (kapacitní) |
0,8 (induktivní) – 0,8 (kapacitní) |
0,8 (induktivní) – 0,8 (kapacitní) |
Celkové zkreslení napětí harmonickými složkami (lineární zátěž) |
<3% |
<3% |
<3% |
Celkové harmonické zkreslení proudu (připojení k síti) |
<2% |
<2% |
<2% |
AC Vstup |
Max vstupní výkon |
10KW |
10KW |
10KW |
Maximální vstupní zdánlivý výkon |
10kVA |
10kVA |
10kVA |
Maximální vstupní proud |
50A |
50A |
50A |
Jmenovité vstupní napětí/kmitočet |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
Systémové parametry |
Rozměry (L × W × H) |
610 × 436 × 257 mm |
610 × 436 × 257 mm |
610 × 436 × 257 mm |
Metoda chlazení |
Nucené chlazení vzduchem |
Nucené chlazení vzduchem |
Nucené chlazení vzduchem |
Třída ochrany |
IP65 |
IP65 |
IP65 |
Rozsah provozních teplot |
−25 °C až +60 °C (snížení výkonu nad 45 °C) |
−25 °C až +60 °C (snížení výkonu nad 45 °C) |
−25 °C až +60 °C (snížení výkonu nad 45 °C) |
Hmotnost |
18KG |
18KG |
18KG |
Způsob komunikace |
RS485/WIFI/GPRS |
RS485/WIFI/GPRS |
RS485/WIFI/GPRS |
Parametry baterie |
Typ baterie |
Lithium Iron Phosphate |
Lithium Iron Phosphate |
Lithium Iron Phosphate |
Kapacita baterie |
5.12kWh |
5.12kWh |
5.12kWh |
Jmenovité napětí |
51,2V |
51,2V |
51,2V |
Pracovní rozsah napětí |
40,58–51,4 V |
40,58–51,4 V |
40,58–51,4 V |
Maximální počet paralelně zapojených jednotek |
4 |
4 |
4 |
Životnost v cyklech (nabíjení/vybíjení jednoho modulu) |
≥6000 |
≥6000 |
≥6000 |
Maximální proud nabíjení/vybíjení (jeden modul) |
50A/50A |
50A/50A |
50A/50A |
Rozměry (L × W × H) |
610 × 436 × 257 mm |
610 × 436 × 257 mm |
610 × 436 × 257 mm |
Hmotnost |
49 kg |
49 kg |
49 kg |
Metoda chlazení |
Přirozené chlazení |
Přirozené chlazení |
Přirozené chlazení |
Třída ochrany |
IP65 |
IP65 |
IP65 |
Rozsah provozních teplot |
-25℃~+55℃ |
-25℃~+55℃ |
-25℃~+55℃ |
Maximální nadmořská výška |
3000M |
3000M |
3000M |


Základem řady BAT-HV-S je její vysokonapěťová architektura, která je klíčovým odlišujícím prvkem a zvyšuje účinnost i výkon ve srovnání s nízkonapěťovými alternativami. Každý model je navržen s individuálně přizpůsobeným rozsahem provozního napětí: model BAT-15K-HV-S pracuje v rozmezí 134,4–168,48 V, the Model BAT-20K-HV-S v rozmezí 179,2–224,64 V, bAT-25K-HV-S v rozsahu 224–280,8 V a BAT-30K-HV-S v rozsahu 268,8–350,4 V. Tento návrh s vysokým napětím minimalizuje ztráty proudu během přenosu energie, čímž snižuje tvorbu tepla a zvyšuje celkovou účinnost systému – což jsou klíčové výhody jak pro každodenní použití, tak pro dlouhodobou životnost. Řada zajišťuje konzistentní výkon při nabíjení i vybíjení ve všech modelech: doporučený nabíjecí proud 50 A umožňuje rychlé doplnění energie ze solárních panelů nebo ze sítě, zatímco maximální trvalý nabíjecí/vybíjecí proud 100 A poskytuje výkonný výkon pro napájení domácích spotřebičů s vysokým příkonem, včetně elektrických sporáků, klimatizačních systémů, nabíječek elektromobilů a zařízení pro domácí kanceláře.
Modularita je definující vlastností řady BAT-HV-S, která umožňuje domácnostem začít s malým systémem a postupně jej rozšiřovat v souladu se zvyšujícími se potřebami energie. Každý systém je sestaven z 3 až 6 standardizovaných lithiových železo-fosfátových (LiFePO4) bateriových modulů o kapacitě 5,12 kWh (51,2 V, 100 Ah na modul), přičemž BAT-15K-HV-S (15,36 kWh) pomocí 3 modulů, BAT-20K-HV-S (20,48 kWh) pomocí 4 modulů, BAT-25K-HV-S (25,6 kWh) pomocí 5 modulů a BAT-30K-HV-S (30,72 kWh) pomocí 6 modulů. Kromě jednotlivé škálovatelnosti systému podporuje tato řada až 4 paralelní jednotky, čímž umožňuje celkovou kapacitu úložiště až 122,88 kWh – což je dostatečné množství energie k napájení celého domácnosti po několik dní během prodloužených výpadků elektrické sítě nebo k maximalizaci vlastní spotřeby solární energie při životě mimo síť. Tato flexibilita činí řadu BAT-HV-S investicí s dlouhodobou perspektivou, která se snadno přizpůsobí změnám velikosti domácnosti, vzorům spotřeby energie nebo instalaci dalších solárních panelů.


Trvanlivost a dlouhá životnost jsou integrovány do každého aspektu řady BAT-HV-S, a to počínaje její vysoce kvalitní technologií lithiových železných fosfátových (LiFePO4) článků. Na rozdíl od běžných lithiových akumulátorů jsou články LiFePO4 z principu bezpečné, nehořlavé a odolné vůči tepelnému rozběhu – což je zásadní vlastnost pro montáž uvnitř budov. Tato řada nabízí výjimečnou životnost v počtu cyklů 6,000cyklů při 80%hloubce vybití (DOD), což odpovídá více než 15 let spolehlivého provozu pro průměrnou domácnost (na základě jednoho úplného cyklu nabíjení/vybíjení denně). Tato výjimečná životnost je dále zvýšena širokým rozsahem provozních teplot: systém se efektivně nabíjí v rozmezí 0 °C až 55 °C a spolehlivě vybíjí v rozmezí od −20 °C do 60 °C, což jej činí vhodným pro klimatické podmínky s extrémně chladnými zimami (např. Severní Evropa, Kanada) nebo udušujícími letními vedry (např. Jižní Evropa, Austrálie). Stupeň krytí IP65 chrání systém před vnikáním prachu a vody, zatímco 5%–95%tolerance vůči relativní vlhkosti zajišťuje stabilitu v prostředích s vysokou vlhkostí – od pobřežních oblastí až po tropické klimatické pásmo.
Návrh a použitelnost jsou prioritou, aby byla zajištěna bezproblémová integrace do rezidenčních prostor. Všechny modely mají kompaktní, navrstvitelný tvar se stejnými rozměry (610 × 255 × 1390 mm), usnadňuje instalaci v garážích, hospodářských prostorách nebo sklepech – dokonce i v omezených prostorách. Hmotnost je úměrná kapacitě: 170 kg pro model BAT-15K-HV-S, 223 kg pro model BAT-20K-HV-S, 275 kg pro model BAT-25K-HV-S a 329 kg pro model BAT-30K-HV-S, každý jako samostatný modul (vysokonapěťová krabice: 610 × 225 × 250 mm, 16 kg; bateriová krabice: 610 × 225 × 250 mm, 48,5 kg) je dostatečně lehká pro snadné manipulování při instalaci či údržbě. Přirozené chlazení vzduchem eliminuje nutnost použití hlučných, náročných na údržbu ventilátorů nebo kapalinových chladicích systémů, čímž zajišťuje tichý provoz, který se bezproblémově začleňuje do domácího prostředí. Jasný palubní displej zobrazuje aktuální stav baterie v reálném čase, včetně stupně nabití (SOC), napětí a dalších klíčových parametrů, takže majitelé domů jsou informováni bez nutnosti složitého softwaru pro monitorování.
Připojitelnost a kompatibilita jsou klíčovými silnými stránkami řady BAT-HV-S, s CAN a RS485 komunikačními rozhraními umožňujícími bezproblémovou integraci se solárními invertory a chytrými domácími systémy pro správu energie (EMS) , a platformy pro dálkový monitoring. Tyto protokoly umožňují sledování toku energie v reálném čase (vstup sluneční energie, ukládání do baterií, export/import do sítě), automatické přesunování zátěže (upřednostnění napájení z baterií v době špičkových tarifů v síti) a dálkové aktualizace firmwaru za účelem udržení optimálního provozu systému. Ať už je řada BAT-HV-S propojena se střešním fotovoltaickým polem za účelem maximalizace využití obnovitelné energie, nebo slouží jako samostatný záložní zdroj elektrické energie, integruje se bezproblémově do stávajících domácích energetických systémů, čímž snižuje závislost na elektrické síti založené na fosilních palivech a snižuje náklady na elektřinu.
Bezpečnost a soulad s předpisy jsou pro řadu BAT-HV-S nepodmíněným požadavkem; řada splňuje globální průmyslové normy a certifikace (kompatibilita s CAN/RS485). Stupeň krytí IP65, odolnost vůči extrémním teplotám a bezpečnostní funkce článků LiFePO4 zajišťují soulad se stavebními předpisy týkajícími se elektrických instalací v obydlích po celém světě, zatímco přirozený chladicí design systému a nízká tepelná zátěž minimalizují riziko požáru. Tento soulad poskytuje klid v duši jak instalatérům, tak majitelům domů, neboť systém splňuje nejpřísnější bezpečnostní a výkonové standardy v Evropě, Severní Americe, Austrálii a dalších oblastech.
Kromě technického výkonu Řada BAT-HV-S je vyrovnaná v souvislosti se světovým posunem směrem k udržitelné energetice. Tím, že ukládá přebytečnou solární energii vyrobenou během dne pro využití v hodinách špičkové spotřeby nebo při výpadcích sítě, snižuje závislost na fosilních palivech, omezuje emise skleníkových plynů z domácností a zvyšuje bezpečnost zásobování energií. Jeho dlouhá životnost také minimalizuje odpad, protože systém je nutné nahradit mnohem méně často než tradiční olověně-kyselinové baterie, čímž přispívá k uzavřenému hospodářství a snižuje environmentální dopad.
Shrnutí: Vysokonapěťový modulární domácí systém akumulace energie řady BAT-HV-S kombinuje modulární škálovatelnost, vysokonapěťovou účinnost, odolnost lithiových železofosfátových (LiFePO4) baterií a uživatelsky orientovaný design do komplexního řešení pro moderní domácnosti. Ať už máte za cíl snížit náklady na energii, dosáhnout nezávislosti na veřejné síti nebo zajistit záložní napájení v případě výpadků, Řada BAT-HV-S nabízí flexibilitu , spolehlivé a dlouhodobé řešení, které se přizpůsobí vašim potřebám dnes i zítra. Podporované prémiovými materiály, globální souladností a inženýrskou excelencí je to více než jen baterie – je to základní kámen chytřejšího a udržitelnějšího domácího energetického ekosystému.