Trójfazowy falownik fotowoltaiczny o mocy 80–110 kW

Trójfazowy falownik PV 80–110 kW Serii to wysokowydajny falownik przyłączany do sieci, zaprojektowany dla komercyjnych i przemysłowych systemów energii słonecznej.
Maksymalną sprawność wynoszącą 98.7%oraz cechuje się bardzo niskim napięciem startowym i szerokim zakresem napięć wejściowych prądu stałego, zapewniając pozyskiwanie energii nawet w warunkach słabego oświetlenia.
Seria obsługuje opcjonalne inteligentne wykrywanie prądu w łańcuchach prądu stałego, jest kompatybilna z nadmiernym wymiarowaniem DC w stosunku 1,5:1 oraz modułami PV o wysokim prądzie (20 A) i oferuje odporną funkcję przejścia przez zakłócenia napięciowe (LVRT). Dzięki stopniowi ochrony IP66, inteligentnemu chłodzeniu wentylatorowemu oraz wielu trybom pracy (w tym regulacji mocy czynnej w funkcji częstotliwości — P-F, mocy czynnej w funkcji napięcia — P-V oraz mocy biernej w funkcji napięcia — Q-V) został zaprojektowany z myślą o niezawodności w surowych warunkach zewnętrznych.
Seria obejmuje trzy modele ( TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN, TSI-110K3P-03-CN ) z znamionową mocą wyjściową prądu przemiennego od 80 kW do 110 kW oraz obsługą komunikacji RS485 i 4G/Wi-Fi do zdalnego monitorowania i sterowania.
MOQ:1
  • Przegląd
  • Polecane produkty
Opis produktu
Trójfazowy falownik fotowoltaiczny serii 80–110 kW : Przedefiniowanie wydajności i niezawodności konwersji energii słonecznej
W erze, w której globalny przejście na energię odnawialną przyspiesza, wydajność falowników fotowoltaicznych (PV) stała się kluczowym czynnikiem opłacalności i zrównoważoności systemów słonecznych. Seria falowników trójfazowych PV 80–110 kW Stanowi nowoczesne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o spełnieniu rygorystycznych wymagań instalacji słonecznych komercyjnych i użytkowych, łącząc liderstwo branżowe pod względem wydajności, inteligentne projektowanie oraz odporność i trwałość, aby maksymalizować uzysk energii i minimalizować koszty eksploatacji.

Podstawowe przewagi wydajności
W centrum tej serii falowników znajduje się zestaw cech, które wyróżniają ją na tle konkurencyjnego rynku falowników PV. Jej 98.7%maksymalna wydajność oraz wydajność europejska na poziomie 98,1% osiągane są dzięki zaawansowanej technologii śledzenia punktu mocy maksymalnej (MPPT – Maximum Power Point Tracking), która obejmuje 8 wejść MPPT na jednostkę oraz szeroki zakres napięć MPPT wynoszący 200 V–1000 V. Zapewnia to, że falownik może przechwytywać i przekształcać więcej energii słonecznej nawet wtedy, gdy panele są częściowo zacienione lub pracują w warunkach zmiennej natężenia promieniowania słonecznego, co bezpośrednio zwiększa roczną wydajność energetyczną systemu fotowoltaicznego. Nadzwyczaj napięcie startowe (aż do 80 V) daje dodatkową możliwość pozyskiwania energii w porannych godzinach, późnym wieczorem oraz w dniach pochmurnych, kiedy wiele konkurencyjnych falowników pozostaje bezczynnych.
Parametry produktu

Trójfazowy falownik fotowoltaiczny serii 80–110 kW

 

 

 

 

Model produktu

TSI-80K3P-03-CN

TSI-100K3P-03-CN

TSI-110K3P-03-CN

Wejście DC

 

 

 

Maksymalna moc wejściowa prądu stałego

120kW

150kW

165KW

Maksymalne napięcie wejściowe

1100 V

Napięcie uruchomieniowe

80 V

Zakres znamionowego napięcia MPPT

200 V–1000 V

Liczba wejść MPPT

8

8

8

Liczba łańcuchów na MPPT

40 A × 4 / 23 A × 4

40 A × 4 / 23 A × 4

40 A × 4 / 23 A × 4

Maksymalny prąd wejściowy na MPPT

50 A × 8

50 A × 8

50 A × 8

Wydźwięk AC

 

 

 

Moc wyjściowa znamionowa

80 kW

100kW

110 kW

Maksymalna moc pozorna

88kVA

110 kVA

121kVA

Narysowany prąd wyjściowy

3 × 122 A

3 × 152 A

3 × 170 A

Zakres znamionowego napięcia sieci

300 V – 480 V

Nominowana częstotliwość sieciowa

50Hz / 60Hz

Współczynnik mocy

−0,9 (pojemnościowy) do 0,9 (indukcyjny)

Całkowita zniekształcenia harmoniczne prądu (THD)

<3%

Sprawność falownika

 

 

 

Maksymalna wydajność

98.70%

98.70%

98.70%

Europejskiej efektywności

98.10%

98.10%

98.10%

Ochrona bezpieczeństwa

 

 

 

Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją DC

Tak

Tak

Tak

Ochrona przed przekładem napięcia stałego

Tak

Tak

Tak

Ochrona przed nadnapięciem/naprężeniem w obwodzie AC

Tak

Tak

Tak

Ochrona przed prądem

Tak

Tak

Tak

Monitorowanie oporu izolacji

Tak

Tak

Tak

Wykrywanie prądu resztkowego (RCD)

Tak

Tak

Tak

Ochrona przed błyskawicami

Typ II

Typ II

Typ II

Ochrona przed wyspowaniem

Tak

Tak

Tak

Przełącznik odłączający obwody prądu stałego

Standard

Standard

Standard

Wykrywanie prądu w łańcuchu

Opcjonalnie

Opcjonalnie

Opcjonalnie

Ochrona przed łukiem elektrycznym / ochrona przeciwporażeniowa (AFCI/GFCI)

Opcjonalnie

Opcjonalnie

Opcjonalnie

Warunki fizyczne i środowiskowe

 

 

 

Wymiary (dł. × szer. × wys., mm)

1200×535×275

1200×535×275

1200×600×275

Waga

65kg

73 kg

82kg

Typ montażu

Montowany na ścianie

Klasa Ochrony Obudowy

IP66

Zakres temperatury pracy

-30°C ~ 60°C

Zakres wilgotności

0–100% (bez skraplania)

Metoda chłodzenia

Inteligentne chłodzenie wentylatorowe

Maksymalna wysokość

4000 m (zmniejszenie mocy powyżej 2000 m)

Komunikacja

 

 

 

Standardowy interfejs

RS485

Interfejs opcjonalny

4G/Wi-Fi/PLC

 

Three-phase photovoltaic inverter 80-110kWThree-phase photovoltaic inverter 80-110kWInną kluczową zaletą jest elastyczna konstrukcja wejścia prądu stałego, która umożliwia przewymiarowanie DC o 1,5 raza oraz zapewnia kompatybilność z 20A moduły fotowoltaiczne o wysokim prądzie. Dzięki temu projektanci systemów mogą zainstalować więcej paneli PV niż nominalna moc wyjściowa przemiennika, co zwiększa ilość pozyskiwanej energii w godzinach maksymalnego nasłonecznienia oraz poprawia zwrot z inwestycji (ROI) w projekcie fotowoltaicznym. Opcjonalna funkcja inteligentnego wykrywania prądu stałego na poziomie łańcuchów dodaje warstwę możliwości diagnostycznych, umożliwiając monitorowanie w czasie rzeczywistym wydajności każdego łańcucha w celu szybkiego wykrywania uszkodzeń, skracania czasu konserwacji oraz zapewnienia optymalnego stanu technicznego całego systemu.

Inwerter wyróżnia się również zgodnością z siecią i odpornością. Posiada funkcję przejścia przez obniżenie napięcia (LVRT), która umożliwia jego pozostanie podłączonym do sieci w przypadku chwilowego spadku napięcia, zapewniając zgodność ze ścisłymi wymogami dotyczącymi sieci energetycznych na całym świecie oraz przyczyniając się do stabilności sieci. Wiele trybów pracy – w tym P-F (regulacja współczynnika mocy), P-V (sterowanie mocą czynną zależne od napięcia) oraz Q-V (kompensacja mocy biernej) – zapewnia operatorom systemu szczegółową kontrolę nad wprowadzaniem mocy, umożliwiając im uczestnictwo w usługach pomocniczych sieci oraz maksymalizację źródeł przychodów. W aplikacjach wymagających zasilania rezerwowego inwerter można zintegrować z systemami magazynowania energii, zapewniając bezszczelną przejście między pracą w trybie połączenia z siecią a pracą w trybie odłączenia od sieci, co gwarantuje nieprzerwane zasilanie obciążeń krytycznych.

Specyfikacje techniczne i warianty modelowe
Seria 80–110K obejmuje trzy modele — TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN oraz TSI-110K3P-03-CN — każdy zoptymalizowany pod kątem innej mocy znamionowej, przy jednoczesnym zachowaniu spójnych standardów kluczowych parametrów wydajności.
Parametry prądu stałego i prądu przemiennego
Maksymalna moc wejściowa prądu stałego zawiera się w zakresie od 120 kW (model 80K) do 165 kW (model 110K), przy maksymalnym prądzie wejściowym wynoszącym 50 A na kanał MPPT. Każdy model wyposażony jest w 8 wejść MPPT, co umożliwia elastyczną konfigurację łańcuchów oraz lepszą odporność na częściowe zacienienie. Po stronie prądu przemiennego nominalna moc wyjściowa zawiera się w zakresie od 80 kW do 110 kW, przy maksymalnej mocy pozornej dochodzącej do 121 kVA, zapewniając 10-procentową zdolność przeładunku do obsługi krótkotrwałych szczytowych obciążeń. Napięcie wyjściowe jest konfigurowalne w zakresie od 300 V do 480 V, przy częstotliwości sieci równej 50 Hz lub 60 Hz, zapewniając zgodność ze światowymi standardami sieci elektroenergetycznych. Kluczowe wskaźniki jakości energii są wyjątkowe: całkowite zniekształcenie harmonicznego prądu (THD) jest mniejsze niż 3%, a współczynnik mocy można regulować w zakresie od –0,9 (charakter pojemnościowy) do 0,9 (charakter indukcyjny), co minimalizuje zanieczyszczenie sieci i zapewnia zgodność z surowymi wymaganiami operatorów sieci.

Bezpieczeństwo i trwałość
Bezpieczeństwo jest priorytetem podczas projektowania serii 80–110 kW . Zawiera kompleksowy zestaw funkcji ochronnych, w tym ochronę przed odwrotną polaryzacją prądu stałego, ochronę przed przekroczeniem/niedoborem napięcia, ochronę przed przepięciami, monitorowanie oporności izolacji oraz wykrywanie prądu upływu (RCD). Stopień ochrony IP66 gwarantuje odporność na pył i wodę, co czyni urządzenie odpowiednim do montażu na zewnątrz w trudnych warunkach środowiskowych – od pustyń po obszary nadmorskie. Mocna konstrukcja falownika oraz szeroki zakres temperatur pracy (-30 °C do 60 °C) dalsze zwiększenie jego trwałości, zapewniające niezawodną pracę nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Inteligentne chłodzenie wentylatorowe z filtrem przeciwpyłowym zapewnia skuteczną dystrybucję ciepła oraz wydłuża żywotność komponentów wewnętrznych, redukując długoterminowe koszty konserwacji.

Cechy fizyczne i komunikacyjne
Kompaktowa konstrukcja falownika optymalizuje elastyczność montażu: modele 80K i 100K mają wymiary 1200 mm × 535 mm × 275 mm , podczas gdy model 110K ma wymiary 1200 mm × 600 mm × 275 mm, a ich masy wahają się od 65 kg do 82 kg. Dzięki temu możliwe jest łatwe montowanie na ścianach lub betonowych płytach fundamentowych, nawet na terenach o ograniczonej przestrzeni. W celu komunikacji i zdalnego zarządzania falownik obsługuje RS485 łącza 4G/Wi-Fi, umożliwiając monitorowanie w czasie rzeczywistym kluczowych parametrów (np. mocy wejściowej/wyjściowej, sprawności, temperatury) oraz zdalne aktualizacje oprogramowania sprzętowego. Ta funkcjonalność łączy się bezproblemowo z systemami zarządzania energią słoneczną (EMS), zapewniając operatorom systemów praktyczne informacje umożliwiające optymalizację wydajności i minimalizację przestojów.

Three-phase photovoltaic inverter 80-110kWThree-phase photovoltaic inverter 80-110kW

Zastosowania
Wielofunkcyjność 80–110 kW seria czyni ją idealną do szerokiego zakresu zastosowań:
Komercyjne i przemysłowe systemy fotowoltaiczne: zasilanie fabryk, magazynów i budynków biurowych w celu obniżenia kosztów energii elektrycznej oraz realizacji celów z zakresu zrównoważonego rozwoju.
Farmy słoneczne o skali użytkowej: zapewniają wysokowydajną konwersję energii w dużych instalacjach fotowoltaicznych, maksymalizując uzysk energii oraz stabilność sieci.
Hibrydowe systemy słoneczno-magazynowe: integrują się z akumulatorami litowo-jonowymi, zapewniając zasilanie rezerwowe i redukcję szczytowego poboru mocy, co zwiększa niezawodność i wartość energii słonecznej.
Zelektryfikowanie rolnictwa i obszarów wiejskich: zapewnia niezawodne zasilanie systemów nawadniania, społeczności wiejskich oraz gospodarstw pozamacierzowych, tam, gdzie dostęp do sieci jest ograniczony.
Podsumowując, trójfazowy falownik fotowoltaiczny 80–110 kW Seria stanowi istotny postęp w technologii falowników fotowoltaicznych, łącząc wysoką sprawność, inteligentne projektowanie oraz odporność i trwałość, aby spełnić rosnące potrzeby światowej branży fotowoltaicznej. Możliwość maksymalizacji uzysku energii, zapewnienia zgodności z siecią oraz niezawodnej pracy w trudnych warunkach środowiskowych czyni ją zaufanym wyborem zarówno dla deweloperów projektów fotowoltaicznych, integratorów systemów, jak i ostatecznych użytkowników. W miarę jak świat przekształca się ku niskowęglowemu przyszłości, seria 80–110 kW stoi na czele rozwoju bardziej zrównoważonego i odpornego systemu energetycznego.

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem wkrótce.
Adres e-mail
Numer telefonu komórkowego / WhatsApp
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem wkrótce.
Adres e-mail
Numer telefonu komórkowego / WhatsApp
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000

Prawa autorskie © 2026 przez Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Polityka prywatności