Měnič pro tokovou baterii s úložištěm energie 250 K–800 K

Tento produkt je řadou měničů pro akumulaci energie s kapalinovým chlazením (250 K–800 K) určenou pro aplikace akumulace energie vyžadující vysoký výkon.
Vyznačuje se ultra-rychlou dynamickou odezvou (přepínání zátěže již od 10 ms), podporuje paralelní provoz více jednotek (škálovatelný až na 2 MW), umožňuje bezproblémové přepínání mezi provozem připojeným k síti a ostrovním provozem, čímž zajišťuje nepřerušované napájení kritických zátěží, a umožňuje nezávislé řízení činné i jalové výkony za účelem optimalizace kvality energie.
Řada zahrnuje čtyři modely (PCS1-250KL, PCS1-500KL, PCS1-630KL, PCS1-800KL) s rozsahem vstupního stejnosměrného napětí 0–900 V, jmenovitým střídavým výkonem od 250 kVA do 800 kVA a vysokou účinností (až 99,1 %) chladění nuceným prouděním vzduchu, ochrana dle stupně IP20 a komunikační protokoly Modbus TCP/RTU/CAN 2.0.
Minimální objednávka: 1
  • Přehled
  • Doporučené produkty
Popis výrobku
Konvertor pro akumulaci energie s kapalinovým chlazením ( řada 250K–800K )
V rychle se vyvíjejícím prostředí systémů akumulace energie jsou spolehlivá, vysokou účinností charakterizovaná a flexibilní řešení pro převod výkonu klíčová pro plné využití integrace obnovitelných zdrojů energie, stabilizaci sítě a záložní napájení. Konvertor pro akumulaci energie s kapalinovým chlazením řady 250K–800K (série PCS1) se vyznačuje jako inovativní řešení navržené tak, aby splnilo nejnáročnější průmyslové a komerční požadavky na akumulaci energie, a to kombinací pokročilé technologie kapalinového chlazení, robustních provozních parametrů a inteligentních řídicích funkcí, čímž zajišťuje bezprecedentní provozní účinnost a spolehlivost.
Parametry produktu

Kapalinou chlazený měnič pro akumulaci energie 250K–800K

 

 

 

 

 

Produktní model

PCS1-250KL

PCS1-500KL

PCS1-630KL

PCS1-800KL

Parametry stejnosměrného proudu

 

 

 

 

Rozsah vstupního napětí DC

0–900 V

Maximální vstupní stejnosměrný proud

459 A

917 A

1155A

1467A

Parametry připojení k AC síti

 

 

 

 

Jmenovitý AC výkon

250KVA

500KVA

630 kVA

800kva

Maximální výkon

275KVA

550KVA

693 kVA

880 kVA

Jmenovité napětí sítě

400 V ±15 %

Jmenovitá frekvence sítě

50 Hz / 60 Hz ±2,5 Hz

Harmonické zkreslení střídavého proudu

< 3 % (při jmenovitém výkonu)

Nesymetrie napětí

<0.5%

Účinník

±1

Parametry střídavého proudu mimo síť

 

 

 

 

Jmenovité výstupní napětí

400 V ±15 %

Deformace střídavého napětí

<3 % (lineární zatížení)

Složka stejnosměrného napětí

< 0,5 % Un (lineární nesymetrická zátěž)

Jmenovitý rozsah frekvence mimo síť/síť

50 Hz ± 2 Hz / 55 Hz ± 2 Hz

Systémové parametry

 

 

 

 

Typ izolace

Neizolované

Maximální efektivita

98.50%

98.70%

99.10%

99.10%

Metoda chlazení

Nucené chlazení vzduchem

Stupnice ochrany

IP20

Rozměry (D × Š × V, mm)

900×1900×800

900×2000×800

1100×2000×900

1200×2000×900

Způsob komunikace

 

 

 

 

Hlavní komunikační protokol

Modbus TCP/RTU/CAN 2.0

Komunikační rozhraní

RJ45, RS485/CAN

 

Základní výkonnostní výhody
V jádru této řady měničů leží sada výkonnostních funkcí, které přeformulují průmyslové standardy pro měniče určené k ukládání energie. Na prvním místě je jeho ultra-rychlá dynamická odezva: doba přepínání zátěže je za plné zátěže snížena na pouhých 10 ms. Tato rychlá odezva zajišťuje, že měnič dokáže okamžitě reagovat na kolísání požadavků na výkon nebo na změny v podmínkách sítě, čímž se stává ideálním pro aplikace, kde je kritická reálná úprava výkonu – například regulace kmitočtu, vyrovnávání špičkové zátěže nebo podpora napětí pro průmyslové zátěže s vysokou prioritou.
Další klíčovou výhodou je škálovatelnost a možnost paralelního provozu. Konvertor podporuje paralelní provoz více jednotek s maximální rozšiřitelnou kapacitou 2 MW. Tento modulární design umožňuje uživatelům začít s menší konfigurací (např. jednotkou o kapacitě 250 KL) a postupně rozšiřovat systém v míře rostoucích potřeb ukládání energie, čímž se eliminují velké počáteční investice a zajišťuje se optimální využití zdrojů. Ať už jde o malé komerční systémy ukládání energie nebo rozsáhlé projekty na úrovni veřejných energetických sítí, tato škálovatelnost činí řadu 250K–800K flexibilní volbou pro různorodé aplikační scénáře.

Bezproblémové přepínání mezi režimem připojeným k síti a izolovaným režimem je další klíčovou funkcí, která zaručuje nepřetržitý dodávku elektrické energie pro kritické zátěže. V případě výpadku sítě nebo kolísání napětí může měnič přepnout mezi režimem připojeným k síti a izolovaným režimem s minimální latencí, čímž zajišťuje, že základní zařízení (např. servery datových center, lékařské přístroje nebo výrobní linky) zůstávají v provozu. Tato schopnost je nezbytná pro průmyslové odvětví, kde přerušení dodávky elektrické energie může vést k významným finančním ztrátám nebo bezpečnostním rizikům, a zdůrazňuje tak roli měniče jako spolehlivého ochranného prostředku pro kritickou infrastrukturu.

Navíc měnič umožňuje nezávislou regulaci činné a jalové výkonu, což je funkce významně zvyšující kvalitu energie. Nezávislou úpravou činného výkonu (pro řízení skutečného výkonového toku mezi systémem akumulace energie a sítí) a jalového výkonu (pro optimalizaci stability napětí a účiníku) měnič přispívá ke snížení ztrát v síti, zlepšení účiníku a potlačení poklesů či nárůstů napětí. To nejen snižuje náklady na energii pro konečné uživatele, ale také přispívá k celkové stabilitě sítě a tím podporuje globální úsilí o vytváření chytřejších a odolnějších energetických systémů.

Flow battery energy storage converter 250K-800KFlow battery energy storage converter 250K-800K

Technické specifikace a modelové varianty
The řady 250K–800K řada obsahuje čtyři důkladně navržené modely – PCS1-250KL, PCS1-500KL, PCS1-630KL a PCS1-800KL – každý přizpůsobený různým požadavkům na výkon, avšak se zachováním konzistentních základních výkonových standardů.

DC a AC parametry
Všechny modely mají stejný rozsah vstupního stejnosměrného napětí 0–900 V, čímž jsou kompatibilní s širokou škálou lithiových akumulátorových systémů, které se běžně používají v aplikacích pro ukládání energie. Maximální vstupní stejnosměrný proud se liší podle modelu: 459 A u modelu 250KL, 917 A u modelu 500KL, 1155 A u modelu 630KL a 1467 A u modelu 800KL, což zajišťuje účinnou přeměnu výkonu ze stejnosměrného akumulátorového uložení na střídavý výkon dodávaný do sítě.
Na straně střídavého proudu se jmenovitý výkon pohybuje v rozmezí 250 kVA (250KL) až 800 kVA (800KL), s maximálními výkonovými parametry 275 kVA, 550 kVA, 693 kVA a 880 kVA – poskytující přetížitelnost o 10 % pro zvládnutí krátkodobých špičkových výkonových požadavků. Jmenovité napětí sítě je 400 V ±15 %, rozsah frekvence sítě činí 50 Hz/60 Hz ±2,5 Hz, což zajišťuje kompatibilitu jak s 50 Hz, tak s 60 Hz elektrickými sítěmi po celém světě. Kritické ukazatele kvality elektrické energie jsou rovněž vynikající: harmonické zkreslení střídavého proudu je nižší než 3 % (při jmenovitém výkonu), nerovnováha napětí je pod 0,5 % a účiník je udržován na hodnotě ±1, čímž se minimalizuje harmonické znečištění a zajišťuje soulad se striktními standardy pro připojení k síti.

Připojení k síti a systémové parametry
Pro provoz připojený k síti měnič udržuje jmenovité napětí sítě 400 V ±15 %, přičemž zkreslení střídavého napětí je nižší než 3% (lineární zátěž) a složka stejnosměrného napětí je menší než 0.5%Un (lineární nesymetrická zátěž) – všechny tyto parametry splňují mezinárodní požadavky síťových předpisů na čistý a stabilní výkon dodávaný do sítě. Rozsah přizpůsobení jmenovité frekvence sítě (50 Hz ±2 Hz / 55 Hz ±2 Hz) dále zvyšuje jeho kompatibilitu s regionálními rozdíly v elektrických sítích.

Pokud jde o účinnost systému, řada dosahuje úrovně vedoucí v průmyslu: 250KL model má maximální účinnost 98.5%,, zatímco model 500KL dosahuje 98.7%, a modely 630KL/800KL dosahují maximální hodnoty 99,1 %. Tato vysoká účinnost znamená minimální ztráty energie během přeměny elektrické energie, což přímo snižuje provozní náklady a zlepšuje celkový návratnost investice (ROI) do systému akumulace energie. Měnič využívá nucené chlazení vzduchem (spolehlivé a náročné na údržbu chladicí řešení) a je vybaven ochrannou třídou IP20, čímž je vhodný pro vnitřní instalaci v průmyslových prostředích a zároveň poskytuje dostatečnou ochranu proti prachu a náhodnému dotyku.

Fyzické a komunikační vlastnosti
Každý model je navržen s optimalizovanými rozměry, aby byla dosažena rovnováha mezi výkonovou hustotou a flexibilitou instalace: model 250KL opatření 900 mm × 1900 mm × 800 mm , model 500KL má rozměry 900 mm × 2000 mm × 800 mm , the 630KL má rozměry 1100 mm × 2000 mm × 900 mm, zatímco model 800KL má rozměry 1200 mm × 2000 mm × 900 mm . Tyto kompaktní rozměry umožňují snadnou integraci do stávajících elektrických místností nebo kontejnerových systémů pro ukládání energie.

Pro komunikaci a řízení převodník podporuje protokoly Modbus TCP/RTU a CAN 2.0 protokoly s dvojicí komunikačních portů (RJ45/RS485/CAN) pro bezproblémovou integraci do systémů pro správu budov (BMS), systémů pro správu energie (EMS), nebo platform pro řízení sítě. Tato připojitelnost umožňuje sledování klíčových parametrů v reálném čase (např. vstupní/výstupní výkon, teplota, účinnost), dálkové řízení provozních režimů a prediktivní údržbu – čímž se maximalizuje dostupnost systému a snižují se náklady na údržbu.

Scénáře aplikací
Univerzálnost řady 250K–800K řada je vhodná pro širokou škálu aplikací:
Úložiště energie v užitkovém měřítku: Podporuje vyrovnávání špiček v síti, vyplňování propadů zatížení, regulaci kmitočtu a snižování omezení výroby z obnovitelných zdrojů energie.
Průmyslové a komerční systémy akumulace energie: Zajišťuje záložní napájení pro výrobní zařízení, datová centra a komerční budovy a zároveň optimalizuje náklady na energii prostřednictvím strategií využití cen elektřiny podle času spotřeby.
Mikro-sítě: Umožňuje stabilní provoz izolovaných nebo hybridních mikro-sítí (např. v odlehlých oblastech, těžebních lokalitách nebo ostrovních komunitách) vyvažováním dodávky elektrické energie z obnovitelných zdrojů (slunce/vítr) a akumulace v bateriích.

Závěrem lze říci, že sériové zařízení pro převod energie s kapalinovým chlazením řady 250K–800K představuje vrchol technologie převodu energie v systémech akumulace, který kombinuje rychlou odezvu, škálovatelnost, vysokou účinnost a inteligentní řízení, aby splnilo rozmanité požadavky moderních energetických systémů. Jeho robustní technické specifikace, kompatibilita se sítěmi po celém světě a flexibilní konstrukce jej činí důvěryhodnou volbou pro projekty akumulace energie všech velikostí a podporují přechod k udržitelnější, spolehlivější a efektivnější energetické budoucnosti.

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Všechna práva vyhrazena © 2026 společností Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Zásady ochrany soukromí