Konvertor na ukladanie energie v tokových batériách 250K–800K

Tento výrobok je sériou konvertorov na úložisko energie s chladením kvapalinou (250K–800K) navrhnutou pre vysokovýkonné aplikácie úložiska energie.
Vyznačuje sa ultra-rýchlym dynamickým odpovedaním (prepnutie zaťaženia už od 10 ms), podporuje paralelný prevádzkový režim viacerých jednotiek (škálovateľný až na 2 MW), umožňuje bezproblémové prepínanie medzi režimom pripojenia k sieti a izolovaným režimom (off-grid) na zabezpečenie nepretržitého napájania kritických záťaží a umožňuje nezávislé riadenie činného a jalového výkonu na optimalizáciu kvality energie.
Séria pozostáva zo štyroch modelov (PCS1-250KL, PCS1-500KL, PCS1-630KL, PCS1-800KL) s rozsahom vstupného jednosmerného napätia 0–900 V, menovitým výkonom striedavého prúdu od 250 kVA do 800 kVA a vysokou účinnosťou (až 99,1 %), chladením núteným prúdom vzduchu, ochranou IP20 a komunikačnými protokolmi Modbus TCP/RTU/CAN 2.0.
Minimálny objednávací množstvo: 1
  • Prehľad
  • Odporúčané produkty
Popis produktu
Konvertor na ukladanie energie s kvapalinovým chladením ( séria 250K–800K )
V rýchlo sa meniacej oblasti systémov na ukladanie energie sú spoľahlivé, vysoko účinné a flexibilné riešenia pre konverziu energie kľúčové pre využitie celého potenciálu integrácie obnoviteľných zdrojov energie, stabilizácie elektrickej siete a zásobovania záložnou energiou. Konvertor na ukladanie energie s kvapalinovým chladením 250K–800K série (séria PCS1) predstavuje inovatívne riešenie navrhnuté tak, aby spĺňalo najnáročnejšie priemyselné a komerčné požiadavky na ukladanie energie, pričom kombinuje pokročilú technológiu kvapalinového chladenia, výkonné prevádzkové parametre a inteligentné riadiace funkcie, čím zabezpečuje nevídanú prevádzkovú účinnosť a spoľahlivosť.
Produktné parametre

Konvertor na skladovanie energie s kvapalinovým chladením 250K–800K

 

 

 

 

 

Typ produktu

PCS1-250KL

PCS1-500KL

PCS1-630KL

PCS1-800KL

DC parametre

 

 

 

 

Rozsah vstupného napätia DC

0–900 V

Maximálny vstupný prúd DC

459 A

917A

1155A

1467A

Parametre pre pripojenie k striedavému elektrickému rozvodu

 

 

 

 

Menovitý AC výkon

250kva

500KVA

630 kVA

800kva

Maximálny výkon

275KVA

550KVA

693 kVA

880 kVA

Menovité napätie siete

400 V ±15 %

Menovitá frekvencia siete

50 Hz / 60 Hz ±2,5 Hz

Harmonická skreslenosť striedavého prúdu

<3 % (pri menovitej výkonnej úrovni)

Nesymetria napätia

<0.5%

Činiteľ sily

±1

Parametre striedavého prúdu mimo siete

 

 

 

 

Nominálne výstupné napätie

400 V ±15 %

Skreslenie striedavého napätia

<3% (lineárne zaťaženie)

Zložka jednosmerného napätia

<0,5 % Un (lineárna nesymetrická záťaž)

Rozsah menovitej frekvencie mimo siete/siete

50 Hz ± 2 Hz / 55 Hz ± 2 Hz

Systémové parametre

 

 

 

 

Typ izolácie

Neizolované

Maximálna účinnosť

98.50%

98.70%

99.10%

99.10%

Metóda chladenia

Vnucované chladenie vzduchom

Trieda ochrany

IP20

Rozmery (d × š × v, mm)

900×1900×800

900×2000×800

1100×2000×900

1200×2000×900

Komunikačná metóda

 

 

 

 

Hlavný komunikačný protokol

Modbus TCP/RTU/CAN 2.0

Komunikačné rozhranie

RJ45, RS485/CAN

 

Hlavné výkonnostné výhody
V srdci tejto série konvertorov sa nachádza súbor výkonnostných funkcií, ktoré predefinujú priemyselné štandardy pre konvertory na ukladanie energie. Najmä jeho ultra-rýchla dynamická odpoveď ho výrazne odlišuje: čas prepínania zaťaženia sa pri plnom zaťažení zníži až na 10 ms. Táto rýchla reakčná schopnosť zabezpečuje, že konvertor dokáže okamžite reagovať na kolísanie požiadaviek na výkon alebo na podmienky v sieti, čo ho robí ideálnym pre aplikácie, kde je kritická reálna úprava výkonu – napríklad regulácia frekvencie, vyrovnávanie špičkového zaťaženia a podpora napätia pre vysokoprioritné priemyselné záťaže.
Ďalšou kľúčovou výhodou je škálovateľnosť a možnosť paralelného prevádzkovania. Konvertor podporuje paralelné prevádzkovanie viacerých jednotiek s maximálnou rozšíriteľnou kapacitou 2 MW. Tento modulárny dizajn umožňuje používateľom začať s menšou konfiguráciou (napr. jednotkou 250 KL) a postupne rozširovať kapacitu v miere rastúcich požiadaviek na ukladanie energie, čím sa eliminujú veľké počiatočné investície a zabezpečuje sa optimálne využitie zdrojov. Bez ohľadu na to, či ide o malé komerčné systémy na ukladanie energie alebo rozsiahle projekty úrovne verejných služieb, táto škálovateľnosť robí sériu 250K–800K flexibilnou voľbou pre rôzne aplikačné scenáre.

Bezstykové prepínanie medzi sieťovým a izolovaným režimom je ďalšou kľúčovou funkciou, ktorá zaručuje nepretržité napájanie kritických záťaží. V prípade výpadku siete alebo kolísania napätia môže menič prepínať medzi sieťovým a izolovaným režimom s minimálnou latenciou, čím sa zabezpečí, že nevyhnutné zariadenia (ako napríklad servery dátových centier, lekárske prístroje alebo výrobné linky) zostanú v prevádzke. Táto schopnosť je nevyhnutná pre priemyselné odvetvia, kde prerušenie dodávky energie môže viesť k významným finančným stratám alebo bezpečnostným rizikám, čo zdôrazňuje úlohu meniča ako spoľahlivého ochranného prvku kritickej infraštruktúry.

Okrem toho konvertor umožňuje nezávislú reguláciu činného a jalového výkonu, čo významne zvyšuje kvalitu energie. Nezávislou úpravou činného výkonu (na riadenie skutočného výkonového toku medzi systémom akumulácie energie a sieťou) a jalového výkonu (na optimalizáciu stability napätia a účinnejho činiteľa) konvertor prispieva k zníženiu strát v sieti, zlepšeniu účinnejho činiteľa a zmierňovaniu poklesov alebo nárastov napätia. To nielen zníži náklady na energiu pre konečných používateľov, ale tiež prispieva k celkovej stabilitě siete a zodpovedá globálnym úsiliam o vytvorenie chytrejších a odolnejších energetických systémov.

Flow battery energy storage converter 250K-800KFlow battery energy storage converter 250K-800K

Technické špecifikácie a modelové varianty
Rúry 250K–800K série pozostáva zo štyroch dôkladne navrhnutých modelov – PCS1-250KL, PCS1-500KL, PCS1-630KL a PCS1-800KL – každý z nich je prispôsobený odlišným požiadavkám na výkon, pričom sa zachovávajú jednotné základné štandardy výkonu.

DC a AC parametre
Všetky modely majú rovnaký rozsah vstupného napätia striedavého prúdu (DC) 0–900 V, čím sa stávajú kompatibilnými s širokou škálou systémov litiovo-iónových batérií, ktoré sa bežne používajú v aplikáciách na ukladanie energie. Maximálny vstupný prúd striedavého prúdu sa líši podľa modelu: 459 A pre model 250KL, 917 A pre model 500KL, 1155 A pre model 630KL a 1467 A pre model 800KL, čo zabezpečuje účinnú konverziu výkonu zo striedavého prúdu batériového úložiska na striedavý prúd elektrickej siete.
Na strane striedavého prúdu sa menovitý výkon striedavého prúdu pohybuje v rozsahu 250 kVA (250KL) až 800 kVA (800KL), s maximálnymi výkonovými hodnotami 275 kVA, 550 kVA, 693 kVA a 880 kVA – poskytujúce preťažovaciu kapacitu 10 % na zvládnutie krátkodobých špičkových výkonových požiadaviek. Menovité napätie siete je 400 V ±15 %, rozsah frekvencie siete je 50 Hz/60 Hz ±2,5 Hz, čo zabezpečuje kompatibilitu s elektrickými sieťami 50 Hz aj 60 Hz po celom svete. Kritické ukazovatele kvality elektrickej energie sú tiež výnimočné: harmonické skreslenie striedavého prúdu je nižšie ako 3 % (pri menovitom výkone), nerovnováha napätia je pod 0,5 % a účiník sa udržiava na hodnote ±1, čím sa minimalizuje harmonické zaťaženie a zabezpečuje sa dodržanie prísnych noriem pre pripojenie k sieti.

Pripojenie k sieti a systémové parametre
Pre prevádzku pripojenú k sieti menič udržiava menovité napätie siete 400 V ±15 %, so skreslením striedavého napätia nižším ako 3% (lineárna záťaž) a zložkou jednosmerného napätia nižšou ako 0.5%Un (lineárna nesymetrická záťaž) – všetky tieto parametre spĺňajú medzinárodné požiadavky sietových predpisov pre čisté a stabilné vstrekovanie energie do siete. Rozsah prispôsobenia menovitej frekvencie siete (50 Hz ±2 Hz / 55 Hz ±2 Hz) ďalej zvyšuje jeho kompatibilitu s regionálnymi odchýlkami v elektrickej sieti.

Z hľadiska účinnosti systému dosahuje séria úrovne vedúce v odvetví: 250KL model má maximálnu účinnosť 98.5%,zatiaľ čo model 500KL dosahuje 98.7%, a modely 630KL/800KL dosahujú najvyššiu hodnotu 99,1 %. Táto vysoká účinnosť sa prejavuje minimálnymi stratami energie počas prevodu elektrickej energie, čo priamo zníži prevádzkové náklady a zlepší celkový návratnosť investícií (ROI) do systému akumulácie energie. Konvertor využíva nútené vzduchové chladenie (spoľahlivé a nákladovo efektívne riešenie chladenia) a je vybavený ochranou stupňa IP20, čo ho robí vhodným na inštaláciu v interiéri priemyselných prostredí a zároveň poskytuje primeranú ochranu pred prachom a náhodným dotykom.

Fyzikálne a komunikačné vlastnosti
Každý model je navrhnutý s optimalizovanými rozmermi, aby sa dosiahla rovnováha medzi hustotou výkonu a flexibilitou inštalácie: model 250KL opatrenia 900 mm × 1900 mm × 800 mm , model 500KL má rozmery 900 mm × 2000 mm × 800 mm , 630KL je 1100 mm × 2000 mm × 900 mm a model 800KL je 1200 mm × 2000 mm × 900 mm . Tieto kompaktné rozmery umožňujú jednoduchú integráciu do existujúcich elektrických miestností alebo kontajnerizovaných systémov na ukladanie energie.

Na komunikáciu a riadenie konvertor podporuje protokoly Modbus TCP/RTU a CAN 2.0 s dvoma komunikačnými portmi (RJ45/RS485/CAN) pre bezproblémovú integráciu do systémov riadenia budov (BMS), systémov riadenia energie (EMS), alebo platformy riadenia siete. Táto pripojiteľnosť umožňuje sledovanie kľúčových parametrov v reálnom čase (napr. vstupný/výstupný výkon, teplota, účinnosť), diaľkové ovládanie prevádzkových režimov a prediktívnu údržbu – čím sa maximalizuje dostupnosť systému a znížia sa náklady na údržbu.

Aplikačné scenáre
Univerzalita 250K–800K radu robí tento model vhodným pre široké spektrum aplikácií:
Energetické úložiská na úrovni výrobných zariadení: Podpora vyrovnávania špičkového zaťaženia siete, vyplňovania údolí zaťaženia, regulácie frekvencie a zníženia odberu energie z obnoviteľných zdrojov.
Priemyselné a komerčné energetické úložiská: Poskytovanie záložného napájania pre výrobné zariadenia, dátové centrá a komerčné budovy, pričom sa optimalizujú náklady na energiu prostredníctvom stratégií využívania tarifov s časovo diferencovanými cenami elektrickej energie.
Mikrosieti: Zabezpečenie stabilného prevádzkovania izolovaných alebo hybridných mikrosietí (napr. v odľahlých oblastiach, ťažobných lokalitách alebo ostrovných komunitách) vyvážením dodávky energie z obnoviteľných zdrojov (slnečná / veterná energia) a batériových úložísk.

Zhrnutie: Konvertor energetických úložísk s kvapalinovým chladením 250K–800K séria predstavuje vrchol technológie premeny energie v úložiskách, ktorá kombinuje rýchlu reakciu, škálovateľnosť, vysokú účinnosť a inteligentné riadenie, aby vyhovela rozmanitým požiadavkám moderných energetických systémov. Jej robustné technické špecifikácie, kompatibilita so sieťami po celom svete a flexibilný dizajn ju robia spoľahlivou voľbou pre projekty úložísk energie všetkých veľkostí a podporujú prechod k udržateľnejšej, spoľahlivejšej a efektívnejšej energetickej budúcnosti.

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Mobil/WhatsApp
Meno
Názov spoločnosti
Správa
0/1000

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Mobil/WhatsApp
Meno
Názov spoločnosti
Správa
0/1000

Autorské práva © 2026 spoločnosti Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Zásady ochrany súkromia