Třífázový fotovoltaický měnič 80–110 kW

Třífázový fotovoltaický střídač 80–110 k Řada je vysokovýkonnostním síťovým střídačem určeným pro komerční a velké solární elektrárny.
A dosahuje maximální účinnosti 98.7%a vyznačuje se extrémně nízkým napětím zapínání a širokým rozsahem stejnosměrného vstupního napětí, čímž zajišťuje výnos energie i za podmínek slabého osvětlení.
Řada podporuje volitelnou inteligentní detekci stejnosměrného proudového toku na jednotlivých řetězcích, je kompatibilní s 1,5násobným přerozměrováním stejnosměrného vstupu a fotovoltaickými moduly s vysokým proudem do 20 A a nabízí robustní funkci udržení provozu při nízkém napětí (LVRT). Díky ochraně dle stupně IP66, chlazení inteligentními ventilátory a více režimům provozu (včetně regulace P-F, P-V a Q-V) je konstruována tak, aby zaručovala spolehlivost v náročných venkovních prostředích.
Řada zahrnuje tři modely ( TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN, TSI-110K3P-03-CN ) s jmenovitým výstupním výkonem střídavého proudu od 80KW do 110 kW a podporuje komunikaci přes RS485 a 4G/Wi-Fi pro dálkový dohled a řízení.
Minimální objednávka: 1
  • Přehled
  • Doporučené produkty
Popis výrobku
Třífázový fotovoltaický měnič řady 80–110 kW : Předefinování účinnosti a spolehlivosti přeměny sluneční energie
V éře, kdy se globální přechod na obnovitelné zdroje energie zrychluje, se výkon fotovoltaických (FV) měničů stal klíčovým faktorem rentability a udržitelnosti solárních systémů. Třífázový FV měnič 80–110 k Řady představuje pokročilé řešení navržené tak, aby splnilo náročné požadavky komerčních a velkých solárních elektráren, a to kombinací průmyslově vedoucí účinnosti, inteligentního designu a robustní odolnosti za účelem maximalizace výnosu energie a minimalizace provozních nákladů.

Základní výkonnostní výhody
V jádře této řady měničů leží sada funkcí, které ji odlišují na konkurenčním fotovoltaickém trhu. Její 98.7%maximální účinnost a evropská účinnost 98,1 % jsou dosaženy prostřednictvím pokročilé technologie MPPT (sledování maximálního výkonového bodu), která zahrnuje 8 vstupů MPPT na jednotku a široký rozsah napětí MPPT 200 V–1000 V. To zajistuje, že střídač dokáže zachytit a převést více sluneční energie i v případě částečného stínění panelů nebo provozu za podmínek různé intenzity slunečního záření, čímž přímo zvyšuje roční výstup energie solárního systému. Ultra-nízké startovací napětí (již od 80 V) dále prodlužuje dobu sběru energie tím, že umožňuje provoz brzy ráno, pozdě večer a v zatažených dnech, kdy by mnohé konkurenční střídače zůstaly nečinné.
Parametry produktu

Třífázový fotovoltaický měnič řady 80–110 kW

 

 

 

 

Produktní model

TSI-80K3P-03-CN

TSI-100K3P-03-CN

TSI-110K3P-03-CN

Vstupní proud stejnosměrného proudu

 

 

 

Maximální výkon stejnosměrného vstupu

120kW

150kW

165kW

Maximální vstupní napětí

1100v

Napětí pro spuštění

80V

Jmenovitý rozsah napětí MPPT

200 V – 1000 V

Počet vstupů MPPT

8

8

8

Počet řetězů na MPPT

40 A × 4 / 23 A × 4

40 A × 4 / 23 A × 4

40 A × 4 / 23 A × 4

Maximální vstupní proud na MPPT

50 A × 8

50 A × 8

50 A × 8

Výstup střídavého proudu

 

 

 

Nominální výstupní výkon

80KW

100 kW

110kw

Maximální zdánlivý výkon

88kVA

110KVA

121kVA

Jmenovitý výstupní proud

3 × 122 A

3 × 152 A

3 × 170 A

Jmenovitý rozsah napětí sítě

300 V – 480 V

Jmenovitá frekvence sítě

50Hz / 60Hz

Účinník

−0,9 (kapacitní) až 0,9 (induktivní)

Celkové harmonické zkreslení proudu (THD)

<3%

Účinnost měniče

 

 

 

Maximální účinnost

98.70%

98.70%

98.70%

Evropská účinnost

98.10%

98.10%

98.10%

Ochrana bezpečnosti

 

 

 

DC ochrana proti přepólování

Ano

Ano

Ano

Ochrana proti přepětí stejnosměrného proudu

Ano

Ano

Ano

Ochrana proti přepětí / podpětí na straně AC

Ano

Ano

Ano

Ochrana proti přetížení

Ano

Ano

Ano

Monitorování odporu izolace

Ano

Ano

Ano

Detekce zbytkového proudu (RCD)

Ano

Ano

Ano

Ochrana před bleskem

Typ II

Typ II

Typ II

Ochrana proti ostrovnímu provozu

Ano

Ano

Ano

Vypínač stejnosměrného proudu

Standard

Standard

Standard

Detekce proudu řetězce

Volitelné

Volitelné

Volitelné

AFCI/GFCI

Volitelné

Volitelné

Volitelné

Fyzikální a environmentální parametry

 

 

 

Rozměry (D × Š × V, mm)

1200×535×275

1200×535×275

1200×600×275

Hmotnost

65 kg

73kg

82 kg

Typ montáže

Na stěnu

Třída ochrany krytu

IP66

Rozsah provozních teplot

−30 °C až 60 °C

Rozsah vlhkosti

0 až 100 % (bez kondenzace)

Metoda chlazení

Chytrá ventilátorová chladicí soustava

Maximální nadmořská výška

4000 m (snížení výkonu nad 2000 m)

Komunikace

 

 

 

Standardní rozhraní

RS485

Volitelné rozhraní

4G/Wi-Fi/PLC

 

Three-phase photovoltaic inverter 80-110kWThree-phase photovoltaic inverter 80-110kWDalší klíčovou výhodou je jeho flexibilní konstrukce stejnosměrného vstupu, která podporuje přeřazení DC výkonu 1,5násobně a kompatibilitu s 20A fotovoltaické moduly pro vysoký proud. To umožňuje projektantům systémů nainstalovat více fotovoltaických panelů, než je jmenovitý střídavý výkon invertoru, čímž se zvyšuje zachycení energie v době maximálního slunečního svitu a zlepšuje se návratnost investice (ROI) do solárního projektu. Volitelná inteligentní funkce detekce stejnosměrného proudu jednotlivých řetězců přidává další vrstvu diagnostických možností, která umožňuje sledování výkonu každého řetězce v reálném čase, rychlé identifikování poruch, snížení doby údržby a zajištění optimálního stavu celého systému.

Invertor se také vyznačuje vynikající kompatibilitou se sítí a odolností. Je vybaven funkcí průjezdu při nízkém napětí (LVRT), která mu umožňuje zůstat připojen k síti i během poklesů napětí, čímž splňuje přísné požadavky síťových předpisů po celém světě a přispívá ke stabilitě sítě. Více provozních režimů – včetně režimu P-F (regulace účiníku), P-V (aktivní výkon závislý na napětí) a Q-V (kompenzace jalového výkonu) – poskytuje provozovatelům systému jemnou kontrolu nad injekcí výkonu, což jim umožňuje účastnit se pomocných služeb sítě a maximalizovat příjmové proudy. Pro aplikace vyžadující záložní napájení lze invertor integrovat se systémy akumulace energie, aby zajistil bezproblémový přechod mezi provozem připojeným ke síti a provozem mimo síť, čímž zaručuje nepřerušované napájení kritických zátěží.

Technické specifikace a modelové varianty
Řada 80–110 K zahrnuje tři modely – TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN a TSI-110K3P-03-CN – každý optimalizovaný pro jinou výkonovou kapacitu, přičemž jsou zachovány stejné základní výkonnostní normy.
DC a AC parametry
Maximální vstupní stejnosměrný výkon se pohybuje v rozmezí 120 kW (model 80K) až 165 kW (model 110K), přičemž maximální vstupní proud činí 50 A na každý kanál MPPT. Každý model je vybaven 8 vstupy MPPT, což umožňuje flexibilní konfiguraci řetězců a lepší odolnost vůči stínění. Na střídavé straně se jmenovitý výstupní výkon pohybuje v rozmezí 80 kW až 110 kW, přičemž maximální zdánlivý výkon dosahuje až 121 kVA, což poskytuje přetížovou kapacitu 10 % pro zvládnutí krátkodobých špičkových zátěží. Výstupní napětí je nastavitelné v rozmezí 300 V až 480 V, přičemž frekvence sítě je 50 Hz nebo 60 Hz, zajišťuje kompatibilitu se světovými standardy elektrických sítí. Klíčové ukazatele kvality elektrické energie jsou vynikající: celková harmonická zkreslení proudu (THD) jsou nižší než 3 % a účiník lze nastavit v rozmezí od –0,9 (kapacitní) do 0,9 (induktivní), čímž se minimalizuje znečištění sítě a zajišťuje se soulad se striktními požadavky distribučních společností.

Bezpečnost a trvanlivost
Bezpečnost je v návrhu řady 80–110 k na prvním místě. Zahrnuje komplexní sadu ochranných funkcí, mezi něž patří ochrana proti obrácené polaritě stejnosměrného proudu, ochrana proti přepětí/podpětí, ochrana proti přetížení proudem, monitorování odporu izolace a detekce zbytkového proudu (RCD). Stupeň krytí IP66 zaručuje odolnost proti prachu a vniknutí vody, což umožňuje venkovní instalaci v náročných prostředích – od pouští po pobřežní oblasti. Robustní konstrukce invertoru a široký rozsah provozních teplot (-30 °C až 60 °C) dále zvyšují jeho trvanlivost a zaručují spolehlivý provoz i za extrémních povětrnostních podmínek. Chlazení inteligentním ventilátorem s prachovým filtrem zajistí účinné odvádění tepla a zároveň prodlouží životnost vnitřních komponentů, čímž snižuje náklady na údržbu v dlouhodobém horizontu.

Fyzické a komunikační vlastnosti
Kompaktní konstrukce invertoru optimalizuje flexibilitu instalace: modely 80K a 100K mají rozměry 1200 mm × 535 mm × 275 mm , zatímco model 110K má rozměry 1200 mm × 600 mm × 275 mm, přičemž jejich hmotnost se pohybuje v rozmezí 65 kg až 82 kg. To umožňuje snadné upevnění na stěny nebo betonové základy, i na místech s omezeným prostorem. Pro komunikaci a dálkovou správu podporuje invertor RS485 a připojení přes 4G/Wi-Fi, což umožňuje sledování klíčových parametrů v reálném čase (např. vstupní/výstupní výkon, účinnost, teplota) i dálkovou aktualizaci firmwaru. Tato připojitelnost se bezproblémově integruje do systémů pro správu solární energie (EMS) a poskytuje provozovatelům systémů prakticky využitelné poznatky pro optimalizaci výkonu a minimalizaci prostojů.

Three-phase photovoltaic inverter 80-110kWThree-phase photovoltaic inverter 80-110kW

Scénáře aplikací
Univerzálnost 80–110 k řada ji činí ideální pro širokou škálu aplikací:
Komerční a průmyslové fotovoltaické systémy: Napájení továren, skladů a kancelářských budov za účelem snížení nákladů na elektřinu a dosažení cílů v oblasti udržitelnosti.
Solární farmy pro výrobu energie na úrovni veřejné sítě: Zajišťují vysoce účinnou konverzi pro solární elektrárny velkého rozsahu, čímž maximalizují výnos energie a stabilitu sítě.
Hybridní solární systémy se zásobníky energie: Integrují se s lithiovými akumulátory pro zajištění záložního napájení a vyrovnání špičkové zátěže, čímž zvyšují spolehlivost a hodnotu solární energie.
Elektrifikace zemědělství a venkova: Poskytují spolehlivé napájení pro zavlažovací systémy, venkovské komunity a mimo-síťové farmy v oblastech s omezeným přístupem k veřejné síti.
Závěrem lze říci, že třífázový fotovoltaický měnič řady 80–110 k Řada představuje významný pokrok ve vývoji technologie fotovoltaických měničů, který spojuje vysokou účinnost, inteligentní konstrukci a robustní odolnost, aby vyhověla stále se měnícím požadavkům celosvětového solárního průmyslu. Její schopnost maximalizovat výnos energie, zaručit kompatibilitu se sítí a spolehlivě fungovat v náročných prostředích ji činí důvěryhodnou volbou jak pro vývojáře solárních projektů, tak pro systémové integrátory a koncové uživatele. V době, kdy se svět přesouvá k nízkouhlíkové budoucnosti, stojí řada 80–110 K na čele snah o vytvoření udržitelnějšího a odolnějšího energetického ekosystému.

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Všechna práva vyhrazena © 2026 společností Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Zásady ochrany soukromí