Jednofázový hybridní měnič 3–6 kW (připojený k síti)

Tento produkt je jednofázovou hybridní řadou invertorů připojených k síti (3–6 kW) určenou pro domácí a malé komerční systémy akumulace energie.
Má maximální nabíjecí proud baterie 120A , podporuje až 16 jednotek při paralelním provozu a integruje MPPT (15 A) pro fotovoltaické moduly vysokého výkonu.
Mezi klíčové výhody patří bezporuchové přepínání UPS pro záložní napájení, kompatibilita s olověně-kyselinovými i lithiovými bateriemi, pasivní chlazení bez ventilátorů pro nízkou hladinu hluku a podpora připojení generátoru\/motoru.
Díky kompaktnímu designu a ochraně dle třídy IP65 poskytuje spolehlivý provoz v širokém rozsahu napětí (vstup stejnosměrného napětí 95–450 V, výstup střídavého napětí 220/230 V) a funguje v náročných prostředích (-25 °C až +60 °C) .
Minimální objednávka: 1
  • Přehled
  • Doporučené produkty
Popis výrobku
Třífázový fotovoltaický měnič 80–110 k Řada: Předefinování účinnosti a spolehlivosti přeměny solární energie
V éře, kdy se globální přechod na obnovitelné zdroje energie zrychluje, se výkon fotovoltaických (FV) měničů stal klíčovým faktorem rentability a udržitelnosti solárních systémů. Řada třífázových FV měničů 80–110 kW představuje pokročilé řešení navržené tak, aby splnilo náročné požadavky komerčních a veřejných solárních elektráren, a spojuje průmyslově vedoucí účinnost, inteligentní konstrukci a vysokou odolnost za účelem maximalizace výnosu energie a minimalizace provozních nákladů.

Základní výkonnostní výhody
V jádře této řady měničů leží sada funkcí, které ji odlišují na konkurenčním fotovoltaickém trhu. Její 98.7% maximální účinnost a evropská účinnost 98,1 % jsou dosaženy pokročilou technologií MPPT (sledování maximálního výkonového bodu), která zahrnuje 8 vstupů MPPT na jednotku a široký rozsah napětí MPPT 200 V–1000 V. To zajišťuje, že měnič dokáže zachytit a přeměnit více sluneční energie i v případě částečného stínění panelů nebo jejich provozu za různých podmínek osvícení, čímž se přímo zvyšuje roční výroba energie solárního systému. Extrémně nízké startovací napětí (již od 80 V) dále prodlužuje dobu využití energie z fotovoltaických panelů tím, že umožňuje provoz brzy ráno, pozdě večer a v zatažené počasí, kdy mnoho konkurenčních střídačů zůstává nečinných.

Další klíčovou výhodou je jeho flexibilní konstrukce stejnosměrného (DC) vstupu, která podporuje 1,5x Přeřazení DC a kompatibilitu s fotovoltaickými moduly s vysokým proudem 20 A . To umožňuje návrhářům systémů instalovat více fotovoltaických panelů, než je jmenovitý střídavý (AC) výkon střídače, čímž se zvyšuje zachycení energie v době maximálního slunečního svitu a zlepšuje se návratnost investice (ROI) do solárního projektu. Volitelná inteligentní funkce detekce proudu jednotlivých DC řetězců přidává další vrstvu diagnostických možností, která umožňuje sledování výkonu každého řetězce v reálném čase, rychlé identifikování poruch, snížení doby údržby a zajištění optimálního stavu celého systému.

Střídač se také vyznačuje vynikající kompatibilitou se sítí a odolností proti poruchám. Je vybaven funkcí průjezdu při nízkém napětí (LVRT) schopnost, která mu umožňuje zůstat připojen k síti i během poklesů napětí, čímž splňuje přísné požadavky sítě po celém světě a přispívá ke stabilitě sítě. Více provozních režimů – včetně P-F (regulace účiníku), P-V (řízení činného výkonu závislé na napětí) a Q-V (kompenzace jalového výkonu) – poskytují provozovatelům systému jemnou kontrolu nad injekcí výkonu, což jim umožňuje účastnit se pomocných služeb sítě a maximalizovat příjmové proudy. Pro aplikace vyžadující záložní napájení lze invertor integrovat se systémy akumulace energie, aby zajistil bezproblémový přechod mezi provozem připojeným k síti a ostrovním provozem a zaručil tak nepřerušované napájení kritických zátěží.

Parametry produktu

[SOI] Jednofázový hybridní měnič 3–6 kW (připojený k síti)

 

 

 

 

Hlavní vlastnosti:

• Maximální nabíjecí proud baterie 120 A

• Paralelní provoz až 16 jednotek

• MPPT 15 A, součástky pro vysoký výkon

• Krátká doba přepínání mezi off-grid a on-grid režimem UPS pro zátěž s vysokým výkonem

• Podpora připojení generátoru a motorové zátěže

• Pasivní chlazení bez ventilátoru

 

 

 

 

Specifikace modelu produktu

Parametr

ESSI-3KIP-42-LV

ESSI-5KIP-48-LV

ESSI-6KIP-48-LV

Vstup stejnosměrného proudu (V)

-

-

-

Maximální vstupní výkon PV

5KW

8KW

8KW

Maximální napětí PV

-

800V

800V

Jmenovité napětí FVE

360V

360V

360V

Rozsah napětí MPPT

95–450 V

125–450 V

125–450 V

Maximální vstupní proud na MPPT

15 A/MPPT

22,5 A/MPPT

22,5 A/MPPT

Maximální počet paralelních MPPT sledovačů

2

2

2

Nabíjení/vybíjení baterie (V)

Olověná kyselina/Lithium

Olověná kyselina/Lithium

Olověná kyselina/Lithium

Typ baterie

48V

48V

48V

Maximální Nabíjecí Výkon

3KW

5KW

6Kw

Maximální nabíjecí proud

70A

120A

120A

Komunikační režim

RS485/CAN

RS485/CAN

RS485/CAN

Nominální výstupní výkon

3KW

5KW

6Kw

Maximální výstupní výkon

3,3kW

5,5 kW

6,6 kW

Maximální špičkový výkon

3,3kW

5,5 kW

6,6 kW

Jmenovitý výstupní proud

13,6A

22,7A

27,3A

Maximální výstupní proud

15A

25A

30A

Výstupní frekvence

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

Výstupní koeficient výkonu

0,8 (induktivní) – 0,8 (kapacitní)

0,8 (induktivní) – 0,8 (kapacitní)

0,8 (induktivní) – 0,8 (kapacitní)

Celková harmonická zkreslení (lineární zátěž)

<3%

<3%

<3%

Celková harmonická zkreslení (připojení k síti)

<2%

<2%

<2%

Nominální vstupní výkon

3,3KVA

5.5kVA

6.6kVA

Maximální vstupní proud

15A

25A

30A

Rozsah vstupního napětí

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

Maximální účinnost

97.50%

97.50%

97.50%

Certifikace

IECEE/IEC61000-6-3

IECEE/IEC61000-6-3

IECEE/IEC61000-6-3

EMC

EN61000-6-1/EN61000-6-3

EN61000-6-1/EN61000-6-3

EN61000-6-1/EN61000-6-3

Rozměry (Š×V×H)

390 mm × 445 mm × 225 mm

390 mm × 445 mm × 225 mm

390 mm × 445 mm × 225 mm

Metoda chlazení

Přirozené chlazení

Přirozené chlazení

Přirozené chlazení

Hmotnost

21KG

21KG

21KG

Třída ochrany

IP65

IP65

IP65

Provozní teplota

−25 až +60 °C (snížení výkonu od 45 °C)

−25 až +60 °C (snížení výkonu od 45 °C)

−25 až +60 °C (snížení výkonu od 45 °C)

Maximální nadmořská výška

3000M

3000M

3000M

Komunikační rozhraní

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN

 

Single-phase hybrid inverter 3-6kW (grid-connected)Single-phase hybrid inverter 3-6kW (grid-connected)

Technické specifikace a modelové varianty
Řada 80–110 K zahrnuje tři modely – TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN a TSI-110K3P-03-CN – každý optimalizovaný pro jinou výkonovou kapacitu, přičemž jsou zachovány stejné základní výkonnostní normy.

DC a AC parametry
Maximální vstupní stejnosměrný výkon se pohybuje v rozmezí 120 kW (model 80K) až 165 kW (model 110K) , přičemž maximální vstupní proud činí 50A na každý kanál MPPT. Každý model je vybaven 8 vstupy MPPT, což umožňuje flexibilní konfiguraci řetězců a lepší odolnost vůči stínění. Na střídavé straně se jmenovitý výstupní výkon pohybuje v rozmezí 80 kW až 110 kW, s maximálním zdánlivým výkonem až 121 kVA, který poskytuje 10%schopnost přetížení pro zvládnutí krátkodobých špičkových zátěží. Výstupní napětí je nastavitelné v rozmezí od 300 V do 480 V při síťové frekvenci 50Hz nebo 60Hz , což zajišťuje kompatibilitu se světovými standardy elektrických sítí. Klíčové ukazatele kvality elektrické energie jsou výjimečné: celkové zkreslení proudu (THD) je menší než 3%, a účiník lze nastavit v rozmezí od –0,9 (kapacitní) do 0,9 (induktivní), čímž se minimalizuje znečištění sítě a zajišťuje se soulad se striktními požadavky distribučních společností.

Bezpečnost a trvanlivost
Bezpečnost má v návrhu řady 80–110 K nejvyšší prioritu. Obsahuje komplexní sadu ochranných funkcí, včetně ochrany proti obrácené polaritě stejnosměrného proudu, ochrany proti přepětí/podpětí, ochrany proti přetížení proudem, monitorování izolačního odporu a detekce zbytkového proudu (RCD) stupeň krytí IP66 zajišťuje odolnost proti prachu a vnikání vody, čímž je vhodný pro venkovní instalaci v náročných prostředích – od pouští po pobřežní oblasti. Robustní konstrukce invertoru a široký rozsah provozních teplot (-30 °C až 60 °C) dále zvyšují jeho trvanlivost a zaručují spolehlivý provoz i za extrémních povětrnostních podmínek. Chlazení inteligentním ventilátorem s prachovým filtrem zajistí účinné odvádění tepla a zároveň prodlouží životnost vnitřních komponentů, čímž snižuje náklady na údržbu v dlouhodobém horizontu.
Fyzické a komunikační vlastnosti

Single-phase hybrid inverter 3-6kW (grid-connected)Single-phase hybrid inverter 3-6kW (grid-connected)

Kompaktní konstrukce invertoru optimalizuje flexibilitu instalace: modely 80K a 100K mají rozměry 1200 mm × 535 mm × 275 mm , zatímco model 110K má rozměry 1200 mm × 600 mm × 275 mm a hmotnost se pohybuje v rozmezí 65 kg až 82 kg. To umožňuje snadné upevnění na stěny nebo betonové základy i na místech s omezeným dostupným prostorem. Pro komunikaci a dálkové řízení podporuje invertor Rozhraní RS485 a připojení 4G/Wi-Fi připojitelnost, která umožňuje sledování klíčových parametrů v reálném čase (např. vstupní/výstupní výkon, účinnost, teplota) a vzdálenou aktualizaci firmwaru. Tato připojitelnost se bezproblémově integruje se systémy pro správu solární energie (EMS) a poskytuje provozovatelům systémů prakticky využitelné poznatky pro optimalizaci výkonu a minimalizaci prostojů.

Scénáře aplikací
Univerzálnost 80–110 k řada ji činí ideální pro širokou škálu aplikací:
Komerční a průmyslové solární systémy: Zásobování továren, skladů a kancelářských budov za účelem snížení nákladů na elektřinu a dosažení cílů v oblasti udržitelnosti.
Solární farmy velkého rozsahu: Poskytují vysoce účinnou konverzi pro solární instalace velkého rozsahu, čímž maximalizují výnos energie a stabilitu sítě.
Hybridní solární a akumulační systémy: Integrace s lithiovými bateriemi pro zajištění záložního napájení a řízení špičkového zatížení, což zvyšuje spolehlivost a hodnotu solární energie.
Zemědělská a venkovská elektrifikace: Zajištění spolehlivého napájení pro zavlažovací systémy, venkovské komunity a mimo síť fungující farmy, kde je přístup k elektrické síti omezen.

Závěrem lze říci, že třífázový fotovoltaický měnič řady 80–110 k Představuje významný pokrok ve vývoji technologie fotovoltaických měničů, který spojuje vysokou účinnost, inteligentní konstrukci a výraznou odolnost, aby tak vyhovoval stále se měnícím požadavkům celosvětového solárního průmyslu. Jeho schopnost maximalizovat výnos energie, zaručit kompatibilitu se sítí a spolehlivě fungovat v náročných prostředích činí tento měnič důvěryhodnou volbou jak pro vývojáře solárních projektů, tak pro systémové integrátory a koncové uživatele. V době, kdy se svět přesouvá k nízkouhlíkové budoucnosti, stojí řada 80–110 k na čele úsilí o vytvoření udržitelnějšího a odolnějšího energetického ekosystému.

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Všechna práva vyhrazena © 2026 společností Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Zásady ochrany soukromí