Trojfázový fotovoltický menič 80–110 kW

Trojfázový fotovoltický invertor 80–110K Je vysokovýkonný sieťový invertor určený pre komerčné a veľké solárne elektrárne.
Dosahuje maximálnu účinnosť 98.7%a je vybavený ultra-nízkym štartovacím napätím a širokým rozsahom DC vstupného napätia, čo zabezpečuje zber energie aj za podmienok slabého osvetlenia.
Rad podporuje voliteľnú inteligentnú detekciu prúdu DC reťazca, je kompatibilný s 1,5-násobným premeraním DC a fotovoltickými modulmi s vysokým prúdom 20 A a ponúka robustnú funkciu prechodu cez nízke napätie (LVRT). Vďaka ochrane IP66, chladeniu inteligentnými ventilátormi a viacerým prevádzkovým režimom (vrátane regulácie P-F, P-V a Q-V) je konštruovaný na spoľahlivosť v náročných vonkajších prostrediach.
Rad obsahuje tri modely ( TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN, TSI-110K3P-03-CN ) s menovitým výstupným výkonom striedavého prúdu od 80KW do 110 kW a podporou komunikácie cez RS485 a 4G/Wi-Fi pre diaľkové monitorovanie a ovládanie.
Minimálny objednávací množstvo: 1
  • Prehľad
  • Odporúčané produkty
Popis produktu
Trojfázový fotovoltaický invertor séria 80–110 kW : Predefinovanie účinnosti a spoľahlivosti premeny slnečnej energie
V ére, keď sa globálny prechod na obnoviteľné zdroje energie zrýchľuje, výkon fotovoltaických (FV) invertorov sa stal kľúčovým faktorom ziskovosti a udržateľnosti slnečných systémov. Trojfázový FV inverter 80–110K Série sa objavuje ako najmodernejšie riešenie navrhnuté tak, aby spĺňalo prísne požiadavky komerčných a veľkých elektrární na slnečnú energiu, pričom kombinuje účinnosť na úrovni špičky priemyslu, inteligentný dizajn a vysokú odolnosť, čím maximalizuje výnos energie a minimalizuje prevádzkové náklady.

Hlavné výkonnostné výhody
V srdci tejto série invertorov sa nachádza sada funkcií, ktoré ju v konkurenčnom prostredí fotovoltaických systémov výrazne odlišujú. Jej 98.7%maximálna účinnosť a európska účinnosť 98,1 % sa dosahujú prostredníctvom pokročilej technológie MPPT (Maximum Power Point Tracking), ktorá zahŕňa 8 vstupov MPPT na jednotku a široký rozsah napätia MPPT 200 V – 1000 V. Toto zabezpečuje, že striedavý menič dokáže zachytiť a premeniť viac slnečnej energie aj v prípade čiastočného zatienenia panelov alebo ich prevádzky za podmienok rôznej intenzity slnečného žiarenia, čím sa priamo zvyšuje ročný výkon slnečného systému. Ultra-nízke štartovacie napätie (až 80 V) ďalej predlžuje dobu zberu energie tým, že umožňuje prevádzku v raných ranných hodinách, neskoro večer a počas zamračených dní, keď mnohé konkurenčné striedavé meniče zostávajú neaktívne.
Produktné parametre

Trojfázový fotovoltaický invertor séria 80–110 kW

 

 

 

 

Typ produktu

TSI-80K3P-03-CN

TSI-100K3P-03-CN

TSI-110K3P-03-CN

DC vstup

 

 

 

Maximálny výkon striedavého prúdu na vstupe

120kW

150 kW

165kW

Maximálne vstupné napätie

1100v

Štartovacie napätie

80V

Menovitý rozsah napätia MPPT

200 V – 1000 V

Počet vstupov MPPT

8

8

8

Počet zapojení na jeden kanál MPPT

40 A × 4 / 23 A × 4

40 A × 4 / 23 A × 4

40 A × 4 / 23 A × 4

Maximálny vstupný prúd na každý MPPT

50 A × 8

50 A × 8

50 A × 8

Výstup AC

 

 

 

Nominálny výstupný výkon

80KW

100 kW

110kW

Maximálny zdánlivý výkon

88 kVA

110 kVA

121 kVA

Menovitý výstupný prúd

3 × 122 A

3 × 152 A

3 × 170 A

Rozsah menovitého napätia siete

300 V – 480 V

Menovitá frekvencia siete

50Hz \ 60Hz

Činiteľ sily

−0,9 (kapacitné) až 0,9 (induktívne)

Celková harmonická skreslenosť prúdu (THD)

<3%

Efektivita invertera

 

 

 

Maximálna účinnosť

98.70%

98.70%

98.70%

Európska účinnosť

98.10%

98.10%

98.10%

Ochrana bezpečnosti

 

 

 

DC ochrana proti prepólovaniu

Áno

Áno

Áno

Ochrana pred prenapätím na strane jednosmerného prúdu

Áno

Áno

Áno

Prepätová / podpätová ochrana na strane striedavého prúdu

Áno

Áno

Áno

Ochrana pred nadprúdom

Áno

Áno

Áno

Monitorovanie izolačnej odporu

Áno

Áno

Áno

Detekcia zvyškového prúdu (RCD)

Áno

Áno

Áno

Ochrana pred bleskom

Typ II

Typ II

Typ II

Ochrana proti ostrovaniu

Áno

Áno

Áno

Vypínač jednosmerného prúdu

Štandardnú

Štandardnú

Štandardnú

Detekcia prúdu v reťazci

Voliteľné

Voliteľné

Voliteľné

AFCI/GFCI

Voliteľné

Voliteľné

Voliteľné

Fyzické a environmentálne

 

 

 

Rozmery (d × š × v, mm)

1200×535×275

1200×535×275

1200×600×275

Hmotnosť

65kg

73KG

82 kg

Typ montáže

Na stenu

Trieda ochrany krytu

IP66

Rozsah prevádzkovej teploty

−30 °C až 60 °C

Rozsah vlhkosti

0 až 100 % (bez kondenzácie)

Metóda chladenia

Chladenie inteligentným ventilátorom

Maximálna výška

4000 m (zníženie výkonu nad 2000 m)

Komunikácia

 

 

 

Štandardný rozhranie

RS485

Voliteľné rozhranie

4G / Wi-Fi / PLC

 

Three-phase photovoltaic inverter 80-110kWThree-phase photovoltaic inverter 80-110kWĎalšou kľúčovou výhodou je jeho flexibilný návrh DC vstupu, ktorý podporuje 1,5-násobné premeranie DC vstupu a kompatibilitu s 20A moduly fotovoltických panelov pre vysoký prúd. To umožňuje návrhárom systémov nainštalovať viac fotovoltických panelov, než je menovitý striedavý výkon invertora, čím sa zvyšuje zachytenie energie počas hodín maximálneho slnečného žiarenia a zlepšuje sa návratnosť investície (ROI) slnečného projektu. Voliteľná inteligentná funkcia detekcie prúdu DC reťazca pridáva ďalšiu úroveň diagnostických možností, ktorá umožňuje sledovanie výkonu každého reťazca v reálnom čase, rýchle identifikovanie porúch, skracovanie doby údržby a zabezpečenie optimálneho stavu systému.

Invertor sa tiež vyznačuje výbornou kompatibilitou so sieťou a odolnosťou. Je vybavený funkciou prechodu cez nízke napätie (LVRT), ktorá mu umožňuje zostať pripojený k sieti počas poklesov napätia, čím spĺňa prísne sieťové predpisy po celom svete a prispieva k stabilitě siete. Viacero prevádzkových režimov – vrátane režimu P-F (regulácia účiníka), režimu P-V (aktívna výkonová regulácia závislá od napätia) a režimu Q-V (kompenzácia jalového výkonu) – poskytuje prevádzkovateľom systému jemnú kontrolu nad injekciou výkonu a umožňuje im účasť na doplnkových sieťových službách a maximalizáciu príjmových prameňov. Pre aplikácie vyžadujúce záložné napájanie je možné invertor integrovať so systémami akumulácie energie, čím sa zabezpečí bezproblémový prechod medzi sieťovým a izolovaným prevádzkovým režimom a nepretržité napájanie kritických záťaží.

Technické špecifikácie a modelové varianty
Séria 80–110K pozostáva z troch modelov – TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN a TSI-110K3P-03-CN – pričom každý je optimalizovaný pre inú výkonovú kapacitu, pri zachovaní rovnakých základných výkonnostných štandardov.
DC a AC parametre
Maximálny vstupný DC výkon sa pohybuje v rozsahu 120 kW (model 80K) až 165 kW (model 110K), pri maximálnom vstupnom prúde 50 A na každý kanál MPPT. Každý model má 8 vstupov MPPT, čo umožňuje flexibilné nastavenie reťazcov a lepšiu odolnosť voči zatieneniu. Na strane striedavého prúdu sa menovitý výstupný výkon pohybuje v rozsahu 80 kW až 110 kW, pri maximálnej zdánlivej moci až 121 kVA, čo poskytuje 10 % preťažovaciu kapacitu na zvládnutie krátkodobých špičkových zaťažení. Výstupné napätie je konfigurovateľné v rozsahu 300 V až 480 V, so sieťovou frekvenciou 50 Hz alebo 60 Hz, čo zabezpečuje kompatibilitu so svetovými štandardmi elektrickej siete. Kritické metriky kvality energie sú výnimočné: celková harmonická skreslenosť prúdu (THD) je nižšia ako 3 % a účiník sa dá nastaviť v rozsahu od –0,9 (kapacitný) do 0,9 (induktívny), čím sa minimalizuje znečistenie siete a zabezpečuje sa dodržiavanie prísnych požiadaviek distribučných spoločností.

Bezpečnosť a trvanlivosť
Bezpečnosť je v návrhu 80–110K série. Obsahuje komplexný súbor ochranných funkcií, vrátane ochrany pred nesprávnym pripojením DC polarity, ochrany pred prenapätím/podnapätím, ochrany pred preprúdom, monitorovania izolačnej odporovosti a detekcie zvyškového prúdu (RCD). Stupeň krytia IP66 zabezpečuje odolnosť voči prachu a vnikaniu vody, čo umožňuje vonkajšiu inštaláciu v náročných prostrediach – od púští po pobrežné oblasti. Robustná konštrukcia invertora a široký rozsah prevádzkových teplôt (-30 °C až 60 °C) ďalej zvyšujú jeho trvanlivosť a zaisťujú spoľahlivý výkon aj za extrémnych poveternostných podmienok. Inteligentné chladenie ventilátorom s filtrom proti prachu zabezpečuje účinné odvádzanie tepla a zároveň predlžuje životnosť vnútorných komponentov, čím sa znížia dlhodobé náklady na údržbu.

Fyzikálne a komunikačné vlastnosti
Kompaktný dizajn meniča optimalizuje flexibilitu inštalácie: 80K a 100K majú rozmery 1200 mm × 535 mm × 275 mm , zatiaľ čo model 110K má rozmery 1200 mm × 600 mm × 275 mm, pri hmotnostiach v rozmedzí od 65 kg do 82 kg. To umožňuje jednoduché montáž na steny alebo betónové základy, aj na miestach s obmedzeným priestorom. Pre komunikáciu a diaľkové spravovanie podporuje menič RS485 a pripojenie cez 4G/Wi-Fi, čo umožňuje sledovanie kľúčových parametrov v reálnom čase (napr. vstupný/výstupný výkon, účinnosť, teplota) a diaľkové aktualizácie firmvéru. Toto pripojenie sa bezproblémovo integruje so systémami pre správu slnečnej energie (EMS) a poskytuje prevádzkovateľom systémov praktické poznatky na optimalizáciu výkonu a minimalizáciu výpadkov.

Three-phase photovoltaic inverter 80-110kWThree-phase photovoltaic inverter 80-110kW

Aplikačné scenáre
Univerzalita 80–110K série ju robí ideálnou pre široké spektrum aplikácií:
Komerčné a priemyselné fotovoltaické systémy: Napájanie tovární, skladov a kancelárií na zníženie nákladov na elektrinu a dosiahnutie cieľov v oblasti udržateľnosti.
Solárne farmy na úrovni verejných služieb: Zabezpečujú vysokú účinnosť premeny pre veľké solárne inštalácie, čím maximalizujú výnos energie a stabilitu siete.
Hybridné solárno-uskladňovacie systémy: Integrácia s batériami typu lithium-ion na poskytovanie záložnej energie a vyrovnávanie špičkového zaťaženia, čím sa zvyšuje spoľahlivosť a hodnota solárnej energie.
Elektrifikácia poľnohospodárstva a vidieka: Poskytujú spoľahlivé napájanie pre zavlažovacie systémy, vidiecke komunity a mimo sieťové farmy, kde je prístup k elektrickej sieti obmedzený.
Záverom možno povedať, že trojfázový fotovoltaický invertor 80–110K Radia predstavuje významný pokrok v technológii fotovoltaických invertorov, ktorý spojuje vysokú účinnosť, inteligentný dizajn a vysokú odolnosť, aby spĺňala meniace sa požiadavky globálneho slnečného priemyslu. Jeho schopnosť maximalizovať výnos energie, zabezpečiť kompatibilitu so sieťou a spoľahlivo fungovať v náročných prostrediach ju robí dôveryhodnou voľbou pre vývojárov slnečných projektov, systémových integrátorov aj koncových používateľov. V súvislosti s prechodom sveta k nízkouhlíkovému budúcnosti stojí radia 80–110 kVA na čele vývoja udržateľnej a odolnej energetickej ekosystémy.

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Mobil/WhatsApp
Meno
Názov spoločnosti
Správa
0/1000

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Mobil/WhatsApp
Meno
Názov spoločnosti
Správa
0/1000

Autorské práva © 2026 spoločnosti Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Zásady ochrany súkromia