Třífázový hybridní měnič 8–12 kW (připojený k síti)

Tento produkt je řadou třífázových hybridních invertorů s vysokým napětím ( ESS1-8K3P-02-HV, ESS1-10K3P-02-HV, ESS1-12K3P-02-HV určené pro komerční a průmyslové aplikace v oblasti ukládání energie.
S výkonem stejnosměrného vstupu v rozmezí 12 kW až 18 kW ) a podporou baterií lithiových železo-fosfátových ( 180–600 V ) a dodávají jmenovitý střídavý výstupní výkon 8 kW až 12 kW.
Mezi klíčové výhody patří ultra-rychlé přepínání do sítě ( <10mS ), vysoká účinnost ( až 98,10 % ), ochrana IP66 pro náročné prostředí, přirozené chlazení (nízká hladina hluku/údržba) a soulad s mezinárodními bezpečnostními normami (IEC/EN). Dále disponuje RS485/WiFi/GPRS/LAN komunikací pro dálkový monitoring, čímž je ideální pro škálovatelné a spolehlivé systémy akumulace energie.
Minimální objednávka: 1

  • Přehled
  • Doporučené produkty
Popis výrobku
Třífázový hybridní střídač vysokého napětí (řada 8–12 kW)
Série třífázových vysokonapěťových hybridních invertorů ESS1 (8K/10K/12K) představuje prémiové řešení pro komerční, průmyslové a středně velké rezidenční systémy akumulace energie, navržené tak, aby poskytovaly bezkonkurenční účinnost, spolehlivost a flexibilitu v situacích s připojením k síti, bez připojení k síti i v hybridních scénářích řízení energie. Jako klíčová součást moderních energetických ekosystémů tento invertor propojuje fotovoltaickou výrobu ze slunečních panelů, akumulaci energie ve vysokonapěťových bateriích a připojení k elektrické síti, čímž naplňuje rostoucí poptávku po odolných, nákladově efektivních a udržitelných řešeních dodávky elektrické energie v různorodých aplikacích.
Základní technické specifikace a výkon
Řada zahrnuje tři modely – ESS1-8K3P-02-HV, ESS1-10K3P-02-HV a ESS1-12K3P-02-HV – každý optimalizovaný pro jinou výkonovou kapacitu, avšak se zachováním stejných základních výkonových parametrů.
Stejnosměrný vstup a integrace baterie: Měnič podporuje široký rozsah vstupního napětí stejnosměrného proudu (nominální hodnota 600 V, spouštěcí napětí 200 V, maximální napětí 800 V), přičemž výkonové třídy vstupu stejnosměrného proudu jsou 12 kW (8K), 15 kW (10K) a 18 kW (12K). Vybaven je 24 MPPT sledovači (maximální proud MPPT: 26 A / 28 A pro modely 8K / 10K, 36 A / 38 A pro model 12K ), což maximalizuje využití sluneční energie i za částečného stínění nebo kolísající intenzity osvětlení – klíčová výhoda pro komerční fotovoltaické systémy s velkými rozměry panelových polí. Pro akumulaci energie je kompatibilní výhradně s lithiovými železo-fosfátovými (LFP) bateriemi (rozmezí napětí 180–600 V) – bezpečnou, dlouhodobě životaschopnou a cenově výhodnou chemií baterií, ideální pro stacionární úložiště energie. Maximální výkon nabíjení/vybíjení dosahuje 8 kW (8K) až 10 kW (10K / 12K), s maximálním nabíjecím proudem 30 A, což umožňuje rychlé nabíjení baterie a zajišťuje připravenost záložního napájení pro kritické zátěže. Komunikace s baterií probíhá prostřednictvím protokolu 485/CAN, což umožňuje sledování stavu nabití (SoC), teploty a stavu baterie v reálném čase za účelem prodloužení životnosti baterie.

Parametry produktu

Třífázový hybridní střídač vysokého napětí (8–12 kW)

 

 

 

 

Produktní model

ESS1-8K3P-02-HV

ESS1-10K3P-02-HV

ESS1-12K3P-02-HV

DC vstup (PV)

 

 

 

Max vstupní výkon

12KW

15KW

18KW

Nominální vstupní napětí

600V

600V

600V

Napětí pro spuštění

200V

200V

200V

Rozsah napětí MPPT

200–800 V

200–800 V

200–800 V

Maximální vstupní proud

26 A / 28 A

26 A / 28 A

36 A / 38 A

Počet MPPT sledovačů

24

24

24

DC vstup/výstup (baterie)

 

 

 

Typ baterie

Lithium Iron Phosphate

Lithium Iron Phosphate

Lithium Iron Phosphate

Rozsah napětí baterie

180–600 V

180–600 V

180–600 V

Maximální výkon nabíjení/vybíjení

8KW

10KW

10KW

MAX Nábojový/Výstupní Proud

30A

30A

30A

Komunikační protokol baterie

485/CAN

485/CAN

485/CAN

Výstup střídavého proudu

 

 

 

Nominální výstupní výkon

8KW

10KW

12KW

Maximální výstupní výkon

8.8kw

11 kW

13.2 kW

Jmenovitý zdánlivý výkon na výstupu

8.8KVA

11kVA

13.2kVA

Jmenovitý výstupní proud

12.1A

15.2A

18,2A

Maximální výstupní proud

13,4 A

16,7A

20A

Doba přepínání do sítě

<10mS

<10mS

<10mS

Nominální výstupní napětí/četnost

3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

Výstupní koeficient výkonu

0,8 (induktivní) – 0,8 (kapacitní)

0,8 (induktivní) – 0,8 (kapacitní)

0,8 (induktivní) – 0,8 (kapacitní)

Celkové zkreslení harmonických složek (lineární zátěž, připojení k síti)

<3%

<3%

<3%

Celkové zkreslení harmonických složek (připojení k síti)

<2%

<2%

<2%

AC Vstup

 

 

 

Jmenovitý vstupní zdánlivý výkon

8.8KVA

11kVA

13.2kVA

Maximální vstupní proud

13,4 A

16,7A

20A

Jmenovité vstupní napětí/kmitočet

3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

Efektivita

 

 

 

Maximální efektivita

98.10%

98.10%

98.10%

Standardy

 

 

 

Bezpečnostní certifikace

IEC62109-1/2

IEC62109-1/2

IEC62109-1/2

Dodržování norm EMC

EN61000-6-1/EN61000-6-3

EN61000-6-1/EN61000-6-3

EN61000-6-1/EN61000-6-3

Základní parametry

 

 

 

Rozměry (Š × V × H, mm)

556×482×196

556×482×196

556×482×196

Metoda chlazení

Přirozené chlazení

Přirozené chlazení

Přirozené chlazení

Hmotnost

27.5kg

27.5kg

27.5kg

Stupnice ochrany

IP66

IP66

IP66

Provozní teplota

−25 až 60 °C (snížení výkonu nad 45 °C)

−25 až 60 °C (snížení výkonu nad 45 °C)

−25 až 60 °C (snížení výkonu nad 45 °C)

Maximální nadmořská výška

3000M

3000M

3000M

Způsob komunikace

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN


Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)

AC výstup a kompatibilita se sítí: Na straně střídavého proudu měnič pracuje se třífázovou sítí (3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz) , přičemž jmenovitý výstupní výkon činí 8 kW (8K), 10 kW (10K) a 12 kW (12K), s maximálním výstupním výkonem 8,8 kW, 11 kW, a 13,2 kW (přetížení o 10 %). Jmenovitý výstupní zdánlivý výkon se pohybuje v rozmezí 8,8 kVA až 13,2 kVA, přičemž jmenovitý výstupní proud činí 12,1 A (8 K) až 18,2 A (12 K) a maximální výstupní proud 13,4 A až 20 A, což zajišťuje stabilní dodávku elektrické energie pro náročné komerční/průmyslové zátěže (např. stroje, osvětlení, systémy VZT). Významnou vlastností je extrémně rychlé přepínání mezi síťovým a ostrovním provozem (< 10 ms), které umožňuje bezproblémový přechod mezi těmito režimy a zaručuje nepřetržitou dodávku energie kritickým zařízením během výpadků ve veřejné síti – což je klíčový požadavek pro podniky, kde prostoj znamená finanční ztráty.
Účinnost a kvalita elektrické energie: Invertor dosahuje maximální účinnosti 98,10 %, což je mezi nejvyššími hodnotami ve své třídě, čímž minimalizuje ztráty energie při přeměně stejnosměrného proudu (DC) na střídavý proud (AC) a přímo zvyšuje návratnost investic (ROI) do systémů akumulace energie. Splňuje také přísné požadavky na kvalitu elektrické energie: celkové zkreslení harmonických složek (THD) je < 3 % pro lineární zátěž a < 2 % pro provoz připojený k síti, což zajišťuje čisté napájení sítě a soulad s mezinárodními síťovými předpisy (např. IEC, EN). Výstupní účiník je nastavitelný v rozsahu od 0,8 se zpožděním do 0,8 se předstihem, což umožňuje kompenzaci jalového výkonu za účelem optimalizace stability sítě a snížení poplatků za dodávku energie.

Klíčové vlastnosti a konkurenční výhody
Robustní a náročný na údržbu design: Invertor využívá přirozené chlazení (bez ventilátoru), čímž eliminuje pohyblivé části, snižuje hlučnost, náklady na údržbu a riziko poruch – ideální pro průmyslová prostředí, kde je spolehlivost rozhodující. Díky ochrannému stupni IP66 je těsný proti prachu a odolný vůči silným vodním proudům, což jej činí vhodným pro venkovní instalaci v extrémních podmínkách (rozmezí provozní teploty: −25 °C až +60 °C, s redukcí výkonu nad 45°C k zajištění dlouhé životnosti). Jeho kompaktní rozměry (556 mm × 482 mm × 196 mm) a lehká konstrukce (27,5 kg) zjednodušují instalaci i v elektrických místnostech s omezeným prostorem nebo v kontejnerových systémech pro ukládání energie.

Komplexní bezpečnost a soulad s předpisy: Invertor splňuje mezinárodní bezpečnostní a výkonové normy, včetně IEC 62109-1/2 (bezpečnost fotovoltaických invertorů) a EN 61000-6-1/EN 61000-6-3 (soulad s požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu – EMC), což zajišťuje přístup na globální trhy a klid v duši uživatelů. Integruje několik ochranných mechanismů: ochranu proti přepětí/nízkému napětí, ochranu proti přetížení/krátkému spojení, tepelnou ochranu a monitorování izolace, čímž chrání jak samotný invertor, tak připojená zařízení před poškozením.

Škálovatelný a univerzální provoz: Ačkoli je invertor optimalizován pro třífázové komerční/průmyslové aplikace, jeho modulární konstrukce umožňuje škálování systému – více jednotek lze zapojit paralelně, aby byly splněny vyšší požadavky na výkon (např. 10 jednotek po 12 kW pro systém o celkovém výkonu 120 kW). Je kompatibilní se vstupem generátoru, což jej činí vhodným pro mimořádné nebo vzdálené průmyslové lokality (např. těžební areály, zemědělské podniky, telekomunikační věže), kde je přístup k elektrické síti omezený nebo nespolehlivý.

Inteligentní monitorování a řízení: Vybaveno RS485, Komunikačními rozhraními WiFi, GPRS a LAN, invertor se bezproblémově integruje do systémů pro správu energie (EMS) a systémů pro správu budov (BMS). Uživatelé mohou dálkově sledovat klíčové parametry (vstupní/výstupní výkon, stav nabitého množství baterie – SoC, účinnost, teplota), upravovat provozní režimy (např. vyrovnávání špiček, posun zátěže) a provádět prediktivní údržbu – čímž maximalizují dostupnost systému a snižují provozní náklady.

Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)
Scénáře aplikací
Tento třífázový vysokonapěťový invertor je ideálně vhodný pro:
Komerční budovy: Kanceláře, obchodní prostory a hotely, které usilují o snížení závislosti na elektrické síti, snížení energetických nákladů prostřednictvím vyrovnávání špiček a zajištění záložního napájení pro kritické systémy (např. pokladní terminály, bezpečnostní systémy, osvětlení).
Lehké průmyslové zařízení: Malé výrobní závody, skladové prostory a dílny vyžadující stabilní napájení pro stroje a snižující výpadky provozu během přerušení dodávky ze sítě.
Zemědělské aplikace: Zavlažovací systémy, skleníky a venkovská zpracovatelská zařízení, kde je spolehlivý zdroj energie nezbytný pro produktivitu a přístup k elektrické síti je často nepravidelný.
Hybridní mikro sítě: Odlehlé komunity, telekomunikační věže a průmyslové provozy mimo síť, které kombinují fotovoltaické panely, akumulátory a generátory za účelem samostatných napájecích systémů.

Závěr
Třífázový hybridní střídač ESS1 vysokého napětí (8–12 kW) je dokladem nejmodernější technologie pro ukládání energie, který kombinuje vysokou účinnost, ultra-rychlou odezvu na síť, odolnost v náročných podmínkách a inteligentní řízení, aby splnil požadavky moderních komerčních a průmyslových energetických systémů. Kompatibilita s bateriemi LFP, soulad se světovými standardy a návrh s minimální potřebou údržby činí tento střídač cenově výhodným a budoucnosti odolným řešením pro podniky, které usilují o optimalizaci spotřeby energie, zvýšení odolnosti napájení a přechod k udržitelnějšímu energetickému modelu. Ať už jde o aplikace v síti s vyrovnáváním špičkové zátěže, záložní napájení nebo ostrovní mikrosítě, tento střídač poskytuje konzistentní a spolehlivý výkon a zároveň se přizpůsobuje měnícím se požadavkům energetického prostředí.

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Všechna práva vyhrazena © 2026 společností Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Zásady ochrany soukromí