Jednofázový hybridní měnič 4–10,2 kW (pro provoz mimo síť)

The ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG a MASS-10.2KW-48V jsou jednofázové hybridní invertory určené pro domácí a malé komerční systémy sluneční energie s akumulací.
Řada ESS1 (4 kW/6 kW) vlastnosti vstupní výkon PV až 6 kW / 9 kW, 40–60 V kompatibilita s lithiovými bateriemi, < 10 ms UPS přepínání a Ochrana IP20 , podporuje paralelní provoz až 8 jednotek.
Model MASS-10.2KW-48V poskytuje jmenovitý výstupní výkon 10 kW, vstupní výkon PV 10,8 kW, podporu baterií 48 V a 3 flexibilní provozní režimy, s ochranou IP21 pro polovně venkovní použití. Všechny modely integrují funkce připojení k síti / ostrovního provozu, rychlé nabíjení baterií a více úrovní bezpečnostních ochran, čímž se stávají ideálními pro aplikace zajišťující energetickou nezávislost, záložní napájení a řízení špičkového zatížení.
Minimální objednávka: 1
  • Přehled
  • Doporučené produkty
Popis výrobku
Jednofázové hybridní invertory řad ESS1 a MASS : Spolehlivá řešení pro zásobování elektrickou energií v domácnostech a malých komerčních zařízeních s akumulací energie
V éře, kdy domácnosti i malé podniky čím dál více usilují o snížení závislosti na veřejné síti, snížení nákladů na energii a zajištění odolnosti napájení, se hybridní střídače ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG a MASS-10.2KW-48V ukazují jako univerzální a výkonné řešení. Tyto jednofázové zařízení bezproblémově integrují využití fotovoltaické (FV) energie, ukládání energie do lithiových baterií a připojení k veřejné síti a poskytují tak jednotnou platformu pro správu energie, která spojuje účinnost, flexibilitu a trvanlivost.

Základní výkon a technické specifikace
Vstup FV: Optimalizované využití sluneční energie
Všechny modely jsou vybaveny pokročilou technologií MPPT (Maximum Power Point Tracking) pro maximalizaci využití sluneční energie i za podmínek proměnlivého osvětlení. ESS1-4K1P-01-LV-FG podporuje maximální vstupní výkon FV až 6 kW s vstupním proudem 30A a rozsahem napětí MPPT 60–420 V Zatímco model ESS1-6K1P-01-LV-FG umožňuje vstupní výkon FV až 9 kW, vstupní proud 40 A a stejný rozsah napětí MPPT. Oba modely využívají 4 MPPT sledovače s 2 řetězci na každý sledovač, čímž zajišťují účinné využití energie i při částečném stínění. Model MASS-10.2KW-48V nabízí vstupní výkon FV 10,8 kW, vstupní proud 44,37 A a rozsah napětí MPPT 90–300 V s 2 sledovači optimalizovanými pro fotovoltaické moduly s vysokým proudem.
Parametry produktu

Parametr

ESS1-4K1P-01-LV-FG

ESS1-6K1P-01-LV-FG

MASS-10.2KW-48V

PV

 

 

 

Maximální vstupní výkon PV

6Kw

9 kW

10.8kw

Jmenovité vstupní napětí

500V

500V

500V

Maximální vstupní napětí

350V

350V

90V

Napětí pro spuštění

60V

60V

90V

Rozsah napětí MPPT

60–420 V

60–420 V

90–300 V

Maximální vstupní proud

30A

40A

44,37 A

Maximální proud zkratového obvodu

40A

40A

45A

MPPT sledovače / maximální počet řetězců na sledovač

2. dubna

2. dubna

2

Vstup/výstup baterie

 

 

 

Rozsah napětí baterie

40-60V

40-60V

48

MAX Nábojový/Výstupní Proud

80A/80A

100A/100A

160

Maximální výkon nabíjení/vybíjení

4 kW / 4 kW

6 kW / 6 kW

10,2 kW / 10,2 kW

Komunikace s baterií

RS485/CAN

RS485/CAN

Podporované

Výstup inverteru

 

 

 

Nominální výstupní výkon

4KW

6Kw

10KW

Maximální výstupní výkon

4.2 kW

6,2 kW

10.2KW

Maximální zdánlivý výstupní výkon

4,2 kVA

6,2 kVA

10kVA

Jmenovitý výstupní proud

18,2A

27,3A

47

Maximální výstupní proud

19,1A

28A

47

Čas přepínání UPS

<10mS

<10mS

20 ms

Výstupní napětí / frekvence

L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz

L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz

220V/50Hz

Výstupní koeficient výkonu

0,8 předjíždění ~ 0,8 následování

0,8 předjíždění ~ 0,8 následování

/

Celkové harmonické zkreslení proudu

<2%

<2%

/

Připojení k elektrické síti

 

 

 

Max vstupní výkon

7kW

10KW

12KW

Maximální vstupní proud

40A

50A

47A

Rozsah vstupního napětí

176–253 V

176–253 V

170–270 V

Port EPS

 

 

 

Maximální výstupní výkon (hybridní)

7kW

10KW

10.2KW

Maximální výstupní výkon (hybridní)

4.2 kW

6,2 kW

10.2KW

Maximální výstupní proud (hybridní)

40A

50A

47A

Maximální výstupní proud (míra sítě)

19,1A

28A

47A

Multi-funkční port

 

 

 

Pracovní režim

Druhá zátěž/generátor

Druhá zátěž/generátor

3 provozní režimy

Maximální vstupní/výstupní výkon

8KW

8KW

10,2 kW / 10,2 kW

Maximální vstupní/výstupní proud

/

/

47A

Jmenovité napětí/kmitočet

L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz

L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz

220V/50Hz

Systémové parametry

 

 

 

Maximální účinnost

97.50%

97.50%

99%

Stupnice ochrany

IP20

IP20

IP21

Provozní teplota

−25 až 60 ℃

−25 až 60 ℃

0-60℃

Metoda chlazení

0–95 % (bez kondenzace)

0–95 % (bez kondenzace)

60%

Vlhkost

Vzdušné chlazení

Vzdušné chlazení

Vzdušné chlazení

Rozměry (Š × V × H, mm)

358 × 442 × 161 mm

358 × 442 × 161 mm

530 × 420 × 160 mm

Hmotnost

9KG

9KG

15kg

Pomocné funkce

 

 

 

Ochrana proti ostrovnímu provozu

Vybavený

Vybavený

/

Ochrana před obloukovým chodem

Vybavený

Vybavený

/

Ochrana proti nesprávnému připojení

CT / MĚŘIČ

CT / MĚŘIČ

/

Maximální počet paralelně zapojených jednotek

8

8

/


Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)

Integrace baterií: flexibilní akumulace energie
Invertory jsou navrženy pro systémy s lithiovými bateriemi nízkého napětí; řada ESS1 podporuje baterie 40–60 V a nabíjecí/vybíjecí proudy 80 A/100 A (výkon 4 kW/6 kW), zatímco model MASS je kompatibilní s bateriemi 48 V a proudem 160 A (nabíjecí/vybíjecí výkon 10,2 kW). Komunikace s baterií prostřednictvím rozhraní RS485/CAN umožňuje sledování stavu nabití (SoC) a stavu baterie v reálném čase, čímž se prodlužuje životnost baterie zabráněním přebíjení a hlubokému vybití. Tato řada je proto ideální pro arbitráž energie v závislosti na čase spotřeby, ukládání přebytkové energie z fotovoltaických panelů pro období špičkové spotřeby a zajištění záložního napájení při výpadcích ve veřejné síti.

Výstup invertoru: Flexibilita pro provoz připojený k síti i pro izolovaný provoz
Klíčovou výhodou je dvourežimový střídavý výstup, který zajišťuje nepřetržité napájení kritických zátěží. Řada ESS1 poskytuje jmenovitý výstupní výkon 4 kW/6 kW (maximální výkon 4,2 kW/6,2 kW) , s přepínací dobou UPS kratší než 10 ms – dostatečně rychle na to, aby nedošlo k přerušení provozu citlivých elektronických zařízení, jako jsou počítače a lékařské přístroje. Model MASS-10.2KW-48V poskytuje jmenovitý výstupní výkon 10 kW (maximální výkon 10,2 kW) s přepínáním za 20 ms, vhodné pro větší zátěž v rodinných domech. Všechny modely podporují jednofázové napětí 220 V / 230 V, 50 Hz / 60 Hz s účiníkem v rozmezí od 0,8 předbezňujícího do 0,8 zpožďujícího a celkovým zkreslením harmonických složek (THD) < 2 %, čímž je zajištěna čistá a síti kompatibilní dodávka elektrické energie.

Integrace se sítí a EPS: Zvýšená odolnost
Vstup ze sítě podporuje napěťové rozsahy 176–253 V (série ESS1) nebo 170–270 V (model MASS) , což umožňuje invertorům odebírat ze sítě elektrickou energii pro nabíjení baterií v období nízké spotřeby nebo do sítě vracet přebytečnou energii z fotovoltaických panelů. Zásuvka EPS (zdroj nouzového napájení) poskytuje záložní napájení pro kritické zátěže; řada ESS1 nabízí maximální výstupní výkon 7 kW / 10 kW, zatímco model MASS poskytuje výkon 10,2 kW. Multifunkční port zvyšuje univerzálnost: řada ESS1 podporuje druhou zátěž nebo vstup generátoru, zatímco model MASS nabízí 3 provozní režimy (priorita solární energie, priorita baterie, priorita sítě), které lze přizpůsobit preferencím uživatele.

Klíčové vlastnosti a konkurenční výhody
Bezpečnost a odolnost
Všechny modely zahrnují komplexní bezpečnostní ochrany, jako je například ochrana proti anti-islandingu, detekce obloukového výboje a ochrana proti obrácené polaritě, a splňují mezinárodní normy, jako jsou IEC a UL. Řada ESS1 má klasifikaci IP20 pro vnitřní instalaci, zatímco MASS-10.2KW-48V nabízí klasifikaci IP21 pro polovně venkovní použití. Rozsah provozních teplot činí -25 °C až 60 °C (ESS1) nebo 0 °C až 60 °C (MASS) , přičemž chlazení vzduchem zajišťuje spolehlivý provoz i za náročných podmínek.

Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)

Škálovatelnost a instalace
Řada ESS1 umožňuje paralelní zapojení až osmi jednotek, čímž umožňuje rozšíření systému od 4 kW do 48 kW pro větší komerční aplikace. Kompaktní konstrukce (358 × 442 × 161 mm u ESS1, 530 × 420 × 160 mm u MASS) a lehká hmotnost (9 kg / 15 kg) usnadňují montáž na stěnu a instalaci i v prostředích s omezeným volným prostorem.

Inteligentní monitorování a řízení
Vestavěná komunikace RS485/CAN umožňuje integraci se systémy pro správu energie (EMS) a umožňuje dálkový monitoring výroby fotovoltaické energie, stavu baterie a spotřeby zátěže. Uživatelé mohou upravovat provozní režimy, nastavovat plány nabíjení a přijímat upozornění na údržbu, čímž maximalizují dostupnost a účinnost systému.
Scénáře aplikací
Energetická nezávislost pro domácnosti: Snížete náklady na elektřinu využíváním fotovoltaické energie pro vlastní potřebu, ukládáním přebytků pro noční spotřebu a zajištěním záložního napájení během výpadků.
Malé komerční využití: Napájení obchodů, kanceláří a kaváren čistou sluneční energií, snížení poplatků za špičkový odběr a zajištění provozu i při výpadcích ve veřejné síti.
Vzdálené izolované systémy : Spolehlivé napájení pro venkovské domy, chalupy a telekomunikační věže kombinací solární energie, akumulátorů a generátorů pro nepřetržitou odolnost 24/7.
Arbitráž podle časového tarifu: Nabíjení baterií levnou síťovou energií v noci a vybíjení v době vysokých tarifů ve špičce za účelem maximalizace úspor.

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Všechna práva vyhrazena © 2026 společností Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Zásady ochrany soukromí