Trójfazowy falownik hybrydowy o mocy 8–12 kW (podłączony do sieci)

Ten produkt to seria trójfazowych wysokonapięciowych inwerterów hybrydowych ( ESS1-8K3P-02-HV, ESS1-10K3P-02-HV, ESS1-12K3P-02-HV ) zaprojektowane do zastosowań w komercyjnych i przemysłowych systemach magazynowania energii.
Moc wejściowa prądu stałego w zakresie od 12 kW do 18 kW, ) i obsługuje akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe ( 180–600 V ) oraz zapewnia znamionową moc wyjściową prądu przemiennego w zakresie od 8 kW do 12 kW.
Główne zalety obejmują nadzwyczaj szybkie przełączanie z sieci ( <10mS ), wysoką sprawność ( do 98,10% ), ochrona IP66 dla trudnych warunków eksploatacji, chłodzenie naturalne (niski poziom hałasu i niskie wymagania konserwacyjne) oraz zgodność ze standardami bezpieczeństwa międzynarodowymi (IEC/EN). Posiada również RS485/WiFi/GPRS/LAN komunikację umożliwiającą zdalne monitorowanie, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla skalowalnych i niezawodnych systemów magazynowania energii.
MOQ:1

  • Przegląd
  • Polecane produkty
Opis produktu
Trójfazowy hybrydowy falownik wysokiego napięcia (seria 8–12 kW)
Seria trójfazowych wysokonapięciowych falowników hybrydowych ESS1 (8K/10K/12K) stanowi rozwiązanie premium przeznaczone dla komercyjnych, przemysłowych oraz średniej skali systemów magazynowania energii w budynkach mieszkalnych, zaprojektowanych tak, aby zapewnić nieosiągalną wydajność, niezawodność i elastyczność w scenariuszach zarządzania energią połączonymi z siecią, odłączonymi od sieci oraz hybrydowymi. Jako kluczowy element nowoczesnych ekosystemów energetycznych ten falownik łączy generację energii z fotowoltaicznych instalacji słonecznych, magazynowanie energii w wysokonapięciowych akumulatorach oraz połączenie z siecią energetyczną, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na odporność, opłacalność i zrównoważone rozwiązania energetyczne w różnorodnych zastosowaniach.
Główne specyfikacje techniczne i parametry wydajności
Seria obejmuje trzy modele — ESS1-8K3P-02-HV, ESS1-10K3P-02-HV oraz ESS1-12K3P-02-HV — każdy zoptymalizowany pod kątem innej mocy znamionowej, przy jednoczesnym zachowaniu spójnych podstawowych wskaźników wydajności.
Wejście prądu stałego i integracja z baterią: Falownik obsługuje szeroki zakres napięć wejściowych prądu stałego (nominalnie 600 V, start przy 200 V, maksymalnie 800 V), przy mocach wejściowych prądu stałego wynoszących 12 kW (model 8K), 15 kW (model 10K) oraz 18 kW (model 12K). Wyposażony w 24 śledniki MPPT (maksymalny prąd MPPT: 26 A / 28 A dla modeli 8K / 10K, 36 A / 38 A dla modelu 12K ), maksymalizuje pozyskiwanie energii słonecznej nawet przy częściowym zacienieniu lub zmiennej natężeniu promieniowania – kluczowa zaleta dla komercyjnych systemów fotowoltaicznych o dużych powierzchniach paneli. W zakresie magazynowania energii jest on wyłącznie kompatybilny z akumulatorami litowo-żelazofosforanowymi (LFP) o zakresie napięć 180–600 V – bezpieczną, trwałą i opłacalną chemią akumulatorów idealną do zastosowań stacjonarnych. Maksymalna moc ładowania/wyładowania wynosi 8 kW (model 8K) do 10 kW (modele 10K/12K), z maksymalnym prądem ładowania wynoszącym 30 A, umożliwiającym szybkie ładowanie akumulatora oraz zapewniającym gotowość zasilania rezerwowego dla obciążeń krytycznych. Komunikacja z akumulatorem odbywa się za pośrednictwem protokołu 485/CAN, umożliwiając monitorowanie w czasie rzeczywistym stopnia naładowania (SoC), temperatury oraz stanu zdrowia akumulatora w celu wydłużenia jego żywotności.

Parametry produktu

Trójfazowy hybrydowy falownik wysokiego napięcia (8–12 kW)

 

 

 

 

Model produktu

ESS1-8K3P-02-HV

ESS1-10K3P-02-HV

ESS1-12K3P-02-HV

Wejście prądu stałego (pv)

 

 

 

Maksymalna moc wejściowa

12KW

15kw

18 kW

Napięcie wejściowe nominalne

600 V

600 V

600 V

Napięcie uruchomieniowe

200V

200V

200V

Zakres napięcia MPPT

200–800 V

200–800 V

200–800 V

Maksymalny prąd wejściowy

26 A / 28 A

26 A / 28 A

36 A / 38 A

Liczba śledzików MPPT

24

24

24

Wejście/wyjście prądu stałego (akumulator)

 

 

 

Typ baterii

Fosforan żelaza litowego

Fosforan żelaza litowego

Fosforan żelaza litowego

Zakres napięcia baterii

180–600 V

180–600 V

180–600 V

Maksymalna moc ładowania/rozładowania

8kw

10 kW

10 kW

Maksymalny prąd ładowania/rozładunku

30A

30A

30A

Protokół komunikacji z baterią

rS-485/CAN

rS-485/CAN

rS-485/CAN

Wydźwięk AC

 

 

 

Moc wyjściowa znamionowa

8kw

10 kW

12KW

Maksymalna moc wyjściowa

8.8kw

11 kW

13,2 kW

Znamionowa moc pozorna wyjścia

8,8kva

11kva

13,2kVA

Narysowany prąd wyjściowy

12.1a

15.2a

18.2a

Maksymalny prąd wyjściowy

13,4A

16.7A

20A

Czas przełączania do sieci

<10mS

<10mS

<10mS

Napięcie wyjściowe/częstotliwość znamionowa

3-fazowy L/N/PE, 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

3-fazowy L/N/PE, 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

3-fazowy L/N/PE, 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

Współczynnik mocy wyjściowej

0,8 (opóźnienie) – 0,8 (wyprzedzenie)

0,8 (opóźnienie) – 0,8 (wyprzedzenie)

0,8 (opóźnienie) – 0,8 (wyprzedzenie)

Całkowite zniekształcenie harmoniczne (obciążenie liniowe, połączenie ze siecią)

<3%

<3%

<3%

Całkowite zniekształcenie harmoniczne (połączenie ze siecią)

<2%

<2%

<2%

Wprowadzenie AC

 

 

 

Znamionowa wejściowa moc pozorna

8,8kva

11kva

13,2kVA

Maksymalny prąd wejściowy

13,4A

16.7A

20A

Znamionowe napięcie/częstotliwość wejściowe

3-fazowy L/N/PE, 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

3-fazowy L/N/PE, 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

3-fazowy L/N/PE, 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz

Wydajność

 

 

 

Maksymalna efektywność

98.10%

98.10%

98.10%

Standardy

 

 

 

Certyfikacja bezpieczeństwa

IEC62109-1/2

IEC62109-1/2

IEC62109-1/2

Zgodność z zasadami EMC

W31000-6-1/w31000-6-3

W31000-6-1/w31000-6-3

W31000-6-1/w31000-6-3

Podstawowe parametry

 

 

 

Wymiary (szer. × wys. × gł., mm)

556×482×196

556×482×196

556×482×196

Metoda chłodzenia

Przyrodzone Chłodzenie

Przyrodzone Chłodzenie

Przyrodzone Chłodzenie

Waga

27,5 kg

27,5 kg

27,5 kg

Stopień ochrony

IP66

IP66

IP66

Temperatura pracy

-25–60 °C (zmniejszenie mocy powyżej 45 °C)

-25–60 °C (zmniejszenie mocy powyżej 45 °C)

-25–60 °C (zmniejszenie mocy powyżej 45 °C)

Maksymalna wysokość

3000m

3000m

3000m

Metoda komunikacji

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN


Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)

Wyjście prądu przemiennego i zgodność z siecią: Po stronie prądu przemiennego falownik działa w sieci trójfazowej (3L/N/PE, 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz) , zapewniając znamionową moc wyjściową wynoszącą 8 kW (8K), 10 kW (10K) oraz 12 kW (12K), przy maksymalnej mocy wyjściowej wynoszącej odpowiednio 8,8 kW, 11 kW, i 13,2 kW (pojemność przeciążeniowa wynosząca 10%). Znamionowa moc pozorna wyjściowa zawiera się w zakresie od 8,8 kVA do 13,2 kVA, przy znamionowym prądzie wyjściowym wynoszącym 12,1 A (8 K) do 18,2 A (12 K) i maksymalny prąd wyjściowy wynoszący 13,4 A do 20 A, zapewniając stabilne zasilanie ciężkich obciążeń komercyjnych/przemysłowych (np. maszyn, oświetlenia, systemów wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji). Wyróżniającą cechą jest ultra-szybki czas przełączania z sieci energetycznej (< 10 ms), umożliwiający bezproblemowe przełączenie się między trybem przyłączonym do sieci a trybem pozasieciowym, co gwarantuje nieprzerwane zasilanie kluczowego sprzętu w przypadku awarii sieci — wymóg szczególnie istotny dla przedsiębiorstw, u których przestoje wiążą się z utratami finansowymi.
Sprawność i jakość energii: Falownik osiąga maksymalną sprawność na poziomie 98,10%, co należy do najwyższego poziomu w swojej klasie, minimalizując straty energii podczas konwersji prądu stałego na przemienny i bezpośrednio poprawiając zwrot z inwestycji (ROI) systemów magazynowania energii. Spełnia również surowe normy jakości energii: całkowity współczynnik zniekształceń harmonicznych (THD) wynosi <3% dla obciążeń liniowych oraz <2% w trybie przyłączenia do sieci, zapewniając czyste wprowadzanie mocy do sieci i zgodność z międzynarodowymi normami sieciowymi (np. IEC, EN). Współczynnik mocy wyjściowej jest regulowany w zakresie od 0,8 opóźnienia do 0,8 wyprzedzenia, umożliwiając kompensację mocy biernej w celu zoptymalizowania stabilności sieci i zmniejszenia opłat dostawcy energii.

Główne cechy i przewagi konkurencyjne
Wytrzymał projekt o niskim poziomie konserwacji: falownik wykorzystuje technologię chłodzenia naturalnego (bezwentylatorowego), eliminując części ruchome, co zmniejsza poziom hałasu, koszty konserwacji oraz ryzyko awarii — idealne rozwiązanie dla środowisk przemysłowych, gdzie niezawodność ma pierwszorzędne znaczenie. Dzięki stopniowi ochrony IP66 urządzenie jest całkowicie szczelne przed pyłem oraz odpornościowe na silne strumienie wody pod wysokim ciśnieniem, co czyni je odpowiednim do montażu na zewnątrz w trudnych warunkach (zakres temperatur roboczych: od −25 °C do +60 °C, z redukcją mocy powyżej 45°C w celu zapewnienia długotrwałej eksploatacji). Jego kompaktowe wymiary (556 mm × 482 mm × 196 mm) oraz lekka konstrukcja (27,5 kg) upraszczają montaż, nawet w pomieszczeniach elektrycznych o ograniczonej przestrzeni lub zintegrowanych systemach magazynowania energii w kontenerach.

Kompleksowa ochrona i zgodność: Falownik spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa i wydajności, w tym IEC 62109-1/2 (bezpieczeństwo falowników fotowoltaicznych) i EN 61000-6-1/EN 61000-6-3 (zgodność z wymaganiami EMC), co zapewnia dostęp do rynków globalnych oraz spokój użytkowników. Zawiera wiele mechanizmów ochrony: ochronę przed przekroczeniem/niedoborem napięcia, ochronę przed przekroczeniem prądu/przetężeniem i zwarciem, ochronę przed przegrzaniem oraz monitorowanie izolacji, chroniąc zarówno falownik, jak i połączone urządzenia przed uszkodzeniem.

Skalowalna i uniwersalna obsługa: Choć falownik został zoptymalizowany do zastosowań trójfazowych w sektorze komercyjnym i przemysłowym, jego modułowa konstrukcja umożliwia skalowanie systemu — wiele jednostek może być połączonych równolegle, aby spełnić większe wymagania mocy (np. 10 jednostek po 12 kW dla systemu o mocy 120 kW). Jest zgodny z wejściem generatora, co czyni go odpowiednim do zastosowań pozamacierzowych lub w odległych obiektach przemysłowych (np. kopalnie, rolnictwo, wieże telekomunikacyjne), gdzie dostęp do sieci energetycznej jest ograniczony lub niepewny.

Inteligentne monitorowanie i sterowanie: wyposażony w RS485, WiFi, GPRS oraz LAN, falownik integruje się bezproblemowo z systemami zarządzania energią (EMS) i systemami zarządzania budynkami (BMS). Użytkownicy mogą zdalnie monitorować kluczowe parametry (moc wejściowa/wyjściowa, poziom naładowania akumulatora – SoC, sprawność, temperatura), dostosowywać tryby pracy (np. redukcja szczytów obciążenia, przesuwanie obciążenia) oraz wykonywać konserwację predykcyjną – maksymalizując czas działania systemu i ograniczając koszty eksploatacji.

Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)
Zastosowania
Ten trójfazowy inwerter wysokiego napięcia jest idealnie odpowiedni do zastosowania w:
Budynki komercyjne: Biura, sklepy detaliczne oraz hotele dążące do ograniczenia zależności od sieci energetycznej, obniżenia kosztów energii poprzez redukcję szczytów obciążenia oraz zapewnienia zasilania rezerwowego dla kluczowych systemów (np. terminali sprzedaży POS, systemów bezpieczeństwa, oświetlenia).
Lekkie obiekty przemysłowe: Małe zakłady produkcyjne, magazyny i warsztaty wymagające stabilnego zasilania maszyn oraz ograniczające przestoje w przypadku awarii sieci elektroenergetycznej.
Wykorzystanie w rolnictwie: Systemy nawadniania, szklarnie i wiejskie obiekty przetwórstwa, gdzie niezawodne zasilanie jest kluczowe dla wydajności, a dostęp do sieci elektroenergetycznej jest często niestabilny.
Mikrosieci hybrydowe: Oddalone społeczności, wieże telekomunikacyjne oraz przemysłowe obiekty pozasieciowe — łączące fotowoltaikę, magazynowanie energii w bateriach oraz agregaty prądotwórcze w celu stworzenia samowystarczalnych systemów zasilania.

Podsumowanie
Trójfazowy hybrydowy falownik wysokiego napięcia ESS1 o mocy 8–12 kW jest dowodem najnowocześniejszej technologii magazynowania energii, łącząc wysoką sprawność, nadzwyczaj szybką reakcję na sieć, odporność na ekstremalne warunki eksploatacyjne oraz inteligentne sterowanie, aby spełnić wymagania nowoczesnych komercyjnych i przemysłowych systemów energetycznych. Kompatybilność z akumulatorami LFP, zgodność ze światowymi standardami oraz konstrukcja wymagająca minimalnego serwisu czynią go rozwiązaniem opłacalnym i przygotowanym na przyszłość dla przedsiębiorstw dążących do zoptymalizowania zużycia energii, zwiększenia odporności zasilania oraz przejścia na bardziej zrównoważony model energetyczny. Niezależnie od zastosowania w układach połączonych z siecią (np. do redukcji szczytowego poboru mocy), jako źródło zasilania awaryjnego czy w autonomicznych mikrosieciach pozamacierzowych, ten falownik zapewnia spójną i niezawodną pracę, dostosowując się jednocześnie do dynamicznie zmieniających się potrzeb współczesnego rynku energetycznego.

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem wkrótce.
Adres e-mail
Numer telefonu komórkowego / WhatsApp
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem wkrótce.
Adres e-mail
Numer telefonu komórkowego / WhatsApp
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000

Prawa autorskie © 2026 przez Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Polityka prywatności