Jednofazowy falownik hybrydowy o mocy 4–10,2 kW (pozasieciowy)

The ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG oraz MASS-10.2KW-48V to jednofazowe falowniki hybrydowe przeznaczone dla domowych oraz małych komercyjnych systemów fotowoltaicznych z magazynowaniem energii.
Seria ESS1 (4 kW/6 kW) funkcje: moc wejściowa PV do 6 kW / 9 kW, 40–60 V zgodność z akumulatorami litowymi, <10 ms UPS przełączania oraz Ochrona IP20 , obsługując do 8 jednostek połączonych równolegle.
Inwerter MASS-10.2KW-48V zapewnia nominalną moc wyjściową 10 kW, moc wejściową PV 10,8 kW, wsparcie dla akumulatorów 48 V oraz 3 elastyczne tryby pracy, z ochroną IP21 przeznaczoną do zastosowań półzewnętrznych. Wszystkie modele integrują funkcjonalność przyłączenia do sieci i pracy niezależnej od niej, szybkie ładowanie akumulatorów oraz wiele mechanizmów zabezpieczenia, co czyni je idealnym rozwiązaniem do zapewnienia niezależności energetycznej, zasilania rezerwowego oraz redukcji szczytowego poboru mocy.
MOQ:1
  • Przegląd
  • Polecane produkty
Opis produktu
Hybrydowe falowniki jednofazowe serii ESS1 i MASS : Niezawodne rozwiązania zasilania dla systemów magazynowania energii w budynkach mieszkalnych i małych obiektach komercyjnych
W erze, w której gospodarstwa domowe i małe firmy coraz częściej dążą do ograniczenia zależności od sieci energetycznej, obniżenia kosztów energii oraz zapewnienia odporności zasilania, falowniki hybrydowe ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG oraz MASS-10.2KW-48V stają się wszechstronnymi i wysoce wydajnymi rozwiązaniami. Te jednofazowe urządzenia bezproblemowo integrują pozyskiwanie energii fotowoltaicznej (PV), magazynowanie energii w akumulatorach litowych oraz połączenie z siecią energetyczną, oferując zintegrowaną platformę zarządzania energią, która zapewnia równowagę między wydajnością, elastycznością i trwałością.

Podstawowe parametry wydajnościowe i specyfikacje techniczne
Wejście PV: zoptymalizowane pozyskiwanie energii słonecznej
Wszystkie modele są wyposażone w zaawansowaną technologię śledzenia punktu mocy maksymalnej (MPPT), która maksymalizuje pobór energii słonecznej nawet przy zmieniających się warunkach oświetlenia. ESS1-4K1P-01-LV-FG obsługuje maksymalną moc wejściową PV wynoszącą 6 kW, z 30A prądem wejściowym oraz 60–420 V Zakresem napięć MPPT, podczas gdy model ESS1-6K1P-01-LV-FG obsługuje moc wejściową PV do 9 kW, prąd 40 A i ten sam zakres napięć. Oba urządzenia wykorzystują 4 śledniki MPPT z dwoma łańcuchami na każdy ślednik, zapewniając wydajny pobór energii nawet przy częściowym zacienieniu. Model MASS-10.2KW-48V oferuje moc wejściową PV 10,8 kW, prąd 44,37 A oraz zakres napięć MPPT 90–300 V, z dwoma ślednikami zoptymalizowanymi pod kątem modułów PV o wysokim prądzie.
Parametry produktu

Parametry

ESS1-4K1P-01-LV-FG

ESS1-6K1P-01-LV-FG

MASS-10.2KW-48V

PV

 

 

 

Maksymalna moc wejściowa pv

6KW

9 kW

10.8KW

Nominalne napięcie wejściowe

500 V

500 V

500 V

Maksymalne napięcie wejściowe

350V

350V

90V

Napięcie uruchomieniowe

60V

60V

90V

Zakres napięcia MPPT

60–420 V

60–420 V

90–300 V

Maksymalny prąd wejściowy

30A

40A

44,37 A

Maksymalny prąd zwarcia

40A

40A

45A

Śledzenie MPPT / maksymalna liczba ciągów na śledzący

2 kwietnia

2 kwietnia

2

Wejście/wyjście akumulatora

 

 

 

Zakres napięcia baterii

40-60V

40-60V

48

Maksymalny prąd ładowania/rozładunku

80a/80a

100a/100a

160

Maksymalna moc ładowania/rozładowania

4 kW / 4 kW

6 kW / 6 kW

10,2 kW / 10,2 kW

Komunikacja z baterią

W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury:

W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury:

Wsparcie

Wyjście Invertera

 

 

 

Moc wyjściowa znamionowa

4 kW

6KW

10 kW

Maksymalna moc wyjściowa

4,2 kW

6.2kw

10.2KW

Maksymalna moc pozorna wyjściowa

4,2 kVA

6,2 kVA

10kva

Narysowany prąd wyjściowy

18.2a

27.3a

47

Maksymalny prąd wyjściowy

19.1A

28A

47

Czas przełączania ups

<10mS

<10mS

20ms

Napięcie/częstotliwość wyjściowe

W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą

W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą

220V/50HZ

Współczynnik mocy wyjściowej

0,8 wiodący ~ 0,8 opóźniony

0,8 wiodący ~ 0,8 opóźniony

/

Całkowita zniekształcenia harmoniczne prądu

<2%

<2%

/

Połączenie z siecią

 

 

 

Maksymalna moc wejściowa

7kW

10 kW

12KW

Maksymalny prąd wejściowy

40A

50A

47a

Zakres napięcia wejściowego

176–253 V

176–253 V

170–270 V

Port EPS

 

 

 

Maksymalna moc wyjściowa (hybrydowa)

7kW

10 kW

10.2KW

Maksymalna moc wyjściowa (hybrydowa)

4,2 kW

6.2kw

10.2KW

Maksymalny prąd wyjściowy (hybrydowy)

40A

50A

47a

Maksymalny prąd wyjściowy (sieć)

19.1A

28A

47a

Port wielofunkcyjny

 

 

 

Tryb pracy

Drugi obciążenie/generator

Drugi obciążenie/generator

3 tryby pracy

Maksymalna moc wejściowa/wyjściowa

8kw

8kw

10,2 kW / 10,2 kW

Maksymalny prąd wejściowy/wyjściowy

/

/

47a

Napięcie znamionowe/częstotliwość

W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą

W przypadku gdy w przypadku urządzenia do pracy z silnikiem prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prądu prą

220V/50HZ

Parametry systemu

 

 

 

Maksymalna wydajność

97.50%

97.50%

99%

Stopień ochrony

IP20

IP20

IP21

Temperatura pracy

-25 ~ 60 ℃

-25 ~ 60 ℃

0-60℃

Metoda chłodzenia

0–95% (bez skraplania)

0–95% (bez skraplania)

60%

Wilgotność

Chłodzenie powietrzne

Chłodzenie powietrzne

Chłodzenie powietrzne

Wymiary (szer. × wys. × gł., mm)

358 × 442 × 161 mm

358 × 442 × 161 mm

530 × 420 × 160 mm

Waga

9KG

9KG

15kg

Funkcje pomocnicze

 

 

 

Ochrona przed wyspowaniem

Wyposażony

Wyposażony

/

Ochrona przed wypadkowymi iskrami

Wyposażony

Wyposażony

/

Ochrona przed nieprawidłowym podłączeniem

CT / licznik

CT / licznik

/

Maksymalna liczba modułów równoległych

8

8

/


Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)

Integracja akumulatora: elastyczne magazynowanie energii
Inwertery są zaprojektowane do niskonapięciowych systemów akumulatorów litowych; seria ESS1 obsługuje akumulatory o napięciu 40–60 V oraz prądy ładowania/rozładowania 80 A/100 A (moc 4 kW/6 kW), natomiast model MASS jest kompatybilny z akumulatorami 48 V i prądem 160 A (moc ładowania/rozładowania 10,2 kW). Komunikacja z akumulatorem za pośrednictwem interfejsów RS485/CAN umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym stopnia naładowania (SoC) oraz stanu zdrowia akumulatora, co wydłuża jego żywotność poprzez zapobieganie przeładowaniu i głębokiemu rozładowaniu. Dzięki temu seria ta idealnie nadaje się do arbitrażu energii w zależności od pory dnia, magazynowania nadmiaru energii pochodzącej z fotowoltaiki na okresy szczytowego zapotrzebowania oraz zapewniania zasilania rezerwowego w przypadku awarii sieci.

Wyjście inwertera: elastyczność pracy w trybie sieciowym i pozasieciowym
Kluczową zaletą jest dwustanowy wyjściowy sygnał prądu przemiennego, który zapewnia nieprzerwane zasilanie obciążeń krytycznych. Seria ESS1 zapewnia nominalną moc wyjściową 4 kW/6 kW (moc maksymalna 4,2 kW/6,2 kW) , przy czasie przełączania UPS wynoszącym mniej niż 10 ms – wystarczająco szybko, aby zapobiec zakłóceniom w pracy czułej elektroniki, takiej jak komputery czy urządzenia medyczne. Model MASS-10.2KW-48V zapewnia nominalną moc wyjściową 10 kW (moc maksymalna 10,2 kW) z przełączaniem w czasie 20 ms, odpowiednie dla większych obciążeń mieszkalnych. Wszystkie modele obsługują napięcie jednofazowe 220 V / 230 V, 50 Hz / 60 Hz , współczynnik mocy od 0,8 wyprzedzającego do 0,8 opóźniającego oraz całkowitą zniekształcenia harmoniczne (THD) < 2 %, zapewniając czyste i zgodne z wymogami sieciowe dostarczanie mocy.

Integracja z siecią i systemem EPS: zwiększona odporność
Wejście sieciowe obsługuje zakresy napięcia 176–253 V (seria ESS1) lub 170–270 V (model MASS) , umożliwiając falownikom pobieranie mocy z sieci do ładowania akumulatorów w godzinach pozaszczytowych lub wprowadzanie nadmiaru energii fotowoltaicznej z powrotem do sieci. Port EPS (zasilanie awaryjne) zapewnia zasilanie rezerwowe dla obciążeń krytycznych: seria ESS1 oferuje maksymalną moc wyjściową 7 kW / 10 kW, natomiast model MASS – 10,2 kW. Wielofunkcyjny port zwiększa uniwersalność: seria ESS1 obsługuje drugie obciążenie lub wejście generatora, podczas gdy model MASS oferuje 3 tryby pracy (priorytet energii słonecznej, priorytet akumulatora, priorytet sieci), dostosowując się do preferencji użytkownika.

Główne cechy i przewagi konkurencyjne
Bezpieczeństwo i trwałość
Wszystkie modele obejmują kompleksowe zabezpieczenia bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed efektem wysp, wykrywanie uszkodzeń łukowych oraz ochrona przed odwrotną polaryzacją, zgodnie ze światowymi standardami, m.in. IEC i UL. Seria ESS1 ma stopień ochrony IP20 przeznaczony do montażu wewnątrz pomieszczeń, podczas gdy MASS-10.2KW-48V oferuje stopień ochrony IP21 dla półzewnętrznej eksploatacji. Zakres temperatur roboczych wynosi -25°C do 60°C (seria ESS1) lub 0°C do 60°C (MASS) , a chłodzenie powietrzem zapewnia niezawodną pracę w trudnych warunkach.

Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)

Skalowalność i instalacja
Seria ESS1 obsługuje połączenie równoległe nawet 8 jednostek, umożliwiając rozbudowę systemu od 4 kW do 48 kW dla większych zastosowań komercyjnych. Kompaktowa konstrukcja (358 × 442 × 161 mm dla ESS1, 530 × 420 × 160 mm dla MASS) oraz lekka masa (9 kg / 15 kg) ułatwiają montaż na ścianie i instalację nawet w środowiskach o ograniczonej przestrzeni.

Inteligentne Monitorowanie i Sterowanie
Wbudowana komunikacja RS485/CAN umożliwia integrację z systemami zarządzania energią (EMS), umożliwiając zdalne monitorowanie generacji fotowoltaicznej (PV), stanu baterii oraz zużycia mocy przez odbiorniki. Użytkownicy mogą dostosowywać tryby pracy, ustalać harmonogramy ładowania oraz otrzymywać alerty dotyczące konieczności konserwacji, maksymalizując czas działania i wydajność systemu.
Zastosowania
Niepodległość energetyczna w sektorze mieszkaniowym: Zmniejsz rachunki za energię elektryczną poprzez samozasilanie się z energii PV, magazynuj nadmiarową energię do użytku nocnego oraz zapewnij zasilanie rezerwowe w przypadku przerw w dostawie prądu.
Małe zastosowanie komercyjne: Zasilanie sklepów, biur i kawiarni czystą energią słoneczną, obniżenie opłat za szczytowe zapotrzebowanie oraz zapewnienie ciągłości działania w przypadku awarii sieci.
Zdalne systemy pozasieciowe : Zapewnienie niezawodnego zasilania dla domów wiejskich, schronisk górskich oraz masztów telekomunikacyjnych poprzez połączenie energii słonecznej, akumulatorów i generatorów w celu zapewnienia odporności przez całą dobę.
Arbitraż cenowy w zależności od pory dnia: Ładowanie akumulatorów tańszym prądem sieciowym w nocy i rozładowywanie w godzinach szczytowego zapotrzebowania o wyższych cenach, maksymalizując oszczędności.

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem wkrótce.
Adres e-mail
Numer telefonu komórkowego / WhatsApp
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem wkrótce.
Adres e-mail
Numer telefonu komórkowego / WhatsApp
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000

Prawa autorskie © 2026 przez Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Polityka prywatności