Jednofázový hybridný menič 3–6 kW (pripojený k sieti)

Tento produkt je sériou jednofázových hybridných sieťových invertorov (3–6 kW) určených pre domáce a malé komerčné systémy energetického úložiska.
Má maximálny prúd nabíjania batérií 120A , podporuje až 16 jednotiek v paralelnej prevádzke a integruje MPPT (15 A) pre fotovoltické moduly s vysokým výkonom.
Kľúčové výhody zahŕňajú bezstupňové prepínanie UPS na záložné napájanie, kompatibilitu s oloveno-kyselinovými aj litiovými batériami, chladenie bez ventilátorov prirodzenou cirkuláciou vzduchu pre nízku hlučnosť a podporu pripojenia generátora\/elektromotora.
Vďaka kompaktnému dizajnu a ochrane IP65 poskytuje spoľahlivý výkon v rôznych rozsahoch napätia (vstupný jednosmerný prúd 95–450 V, výstupný striedavý prúd 220\/230 V) a funguje v náročných prostrediach (-25 °C až +60 °C) .
Minimálny objednávací množstvo: 1
  • Prehľad
  • Odporúčané produkty
Popis produktu
Trojfázový fotovoltaický invertor 80–110K Séria: Predefinovanie účinnosti a spoľahlivosti premeny slnečnej energie
V ére, keď sa globálny prechod na obnoviteľné zdroje energie zrýchľuje, výkon fotovoltaických (FV) invertorov sa stal kľúčovým faktorom ziskovosti a udržateľnosti slnečných systémov. Trojfázová FV inverzná séria 80–110 kW predstavuje moderné riešenie navrhnuté tak, aby spĺňalo náročné požiadavky komerčných a veľkých elektrární na slnečnú energiu, pričom kombinuje účinnosť na úrovni priemyselného štandardu, inteligentný dizajn a vysokú odolnosť, čím maximalizuje výnos energie a minimalizuje prevádzkové náklady.

Hlavné výkonnostné výhody
V srdci tejto série invertorov sa nachádza sada funkcií, ktoré ju v konkurenčnom prostredí fotovoltaických systémov výrazne odlišujú. Jej 98.7% maximálna účinnosť a európska účinnosť 98,1 % sa dosahujú prostredníctvom pokročilej technológie MPPT (sledovanie maximálneho výkonového bodu), ktorá zahŕňa 8 vstupov MPPT na jednu jednotku a široký rozsah napätia MPPT 200 V – 1000 V. Toto zabezpečuje, že invertor dokáže zachytiť a premeniť viac slnečnej energie aj v prípade čiastočného zatienenia panelov alebo ich prevádzky za rôznych podmienok osvetlenia, čím sa priamo zvyšuje ročný výkon solárneho systému. Extrémne nízke štartovacie napätie (až do 80 V) ďalej predlžuje dobu zberu energie tým, že umožňuje prevádzku v raných ranných hodinách, neskoro večer a počas zamračených dní, keď by mnohé konkurenčné meniče zostali nečinné.

Ďalšou kľúčovou silnou stránkou je jeho flexibilný návrh DC vstupu, ktorý podporuje 1,5x Premiernosť DC a kompatibilitu s fotovoltaickými modulmi s vysokým prúdom 20 A . To umožňuje navrhovateľom systémov inštalovať viac fotovoltaických panelov, ako je menovitý striedavý výkon meniča, čím sa zvyšuje zber energie počas hodín maximálneho slnečného žiarenia a zlepšuje sa návratnosť investície (ROI) do solárneho projektu. Voliteľná inteligentná funkcia detekcie prúdu DC reťazca pridáva ďalšiu úroveň diagnostických možností a umožňuje sledovanie výkonu každého reťazca v reálnom čase, čo umožňuje rýchle identifikovanie porúch, skracovanie doby údržby a zabezpečenie optimálneho stavu systému.

Menič sa tiež vyznačuje výbornou kompatibilitou so sieťou a odolnosťou. Obsahuje funkciu prechodu cez nízke napätie (LVRT) schopnosť, ktorá mu umožňuje zostať pripojený k sieti počas poklesov napätia, čím spĺňa prísne sieťové predpisy po celom svete a prispieva k stabilitě siete. Viacero prevádzkových režimov – vrátane P-F (regulácia účinnejho faktora), P-V (riadenie aktívnej výkonovej záťaže v závislosti od napätia) a Q-V (kompenzácia jalového výkonu) – poskytujú prevádzkovateľom systému jemnú kontrolu nad injekciou výkonu, čo im umožňuje účastniť sa pomocných sieťových služieb a maximalizovať príjmové prúdy. Pre aplikácie vyžadujúce záložné napájanie možno invertor integrovať so systémami akumulácie energie, aby zabezpečil bezproblémový prechod medzi sieťovým a izolovaným prevádzkovým režimom a tým zaručil nepretržité napájanie kritických záťaží.

Produktné parametre

[SOI] Jednofázový hybridný invertor 3–6 kW (pripojený k sieti)

 

 

 

 

Hlavné funkcie:

• Maximálny prúd nabíjania batérií: 120 A

• Maximálne 16 jednotiek paralelne

• MPPT: 15 A, komponenty pre vysoký výkon

• Krátka prepínacia doba UPS medzi režimmi mimo siete/a v sieti pre ťažké zaťaženia

• Podpora pripojenia generátorov a motorových zaťažení

• Bezventilátorové prirodzené odvádzanie tepla

 

 

 

 

Špecifikácie modelu výrobku

Parametre

ESSI-3KIP-42-LV

ESSI-5KIP-48-LV

ESSI-6KIP-48-LV

DC vstup (V)

-

-

-

Maximálna vstupná výkon z PV

5KW

8KW

8KW

Maximálny fotovoltaický napätie

-

800V

800V

Menovité fotovoltaické napätie

360V

360V

360V

Rozsah napätia MPPT

95–450 V

125–450 V

125–450 V

Maximálny vstupný prúd na každý MPPT

15 A/MPPT

22,5 A/MPPT

22,5 A/MPPT

Maximálny počet paralelných MPPT sledovačov

2

2

2

Nabíjanie/vybíjanie batérie (V)

Oloveno-kyselinové/lítiové

Oloveno-kyselinové/lítiové

Oloveno-kyselinové/lítiové

Typ batérie

48V

48V

48V

Maximálna výkonová úroveň naťahovania

3KW

5KW

6Kw

Maximálny nabíjací prúd

70A

120A

120A

Komunikačný režim

RS485/CAN

RS485/CAN

RS485/CAN

Nominálny výstupný výkon

3KW

5KW

6Kw

Maximálna výstupná výkon

3.3KW

5.5KW

6,6 kW

Maximálny výkon pri preťažení

3.3KW

5.5KW

6,6 kW

Menovitý výstupný prúd

13,6A

22,7A

27,3A

Maximálny výstupný prúd

15A

25A

30A

Výstupná frekvencia

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

Výstupný faktor moci

0,8 (induktívna) – 0,8 (kapacitná)

0,8 (induktívna) – 0,8 (kapacitná)

0,8 (induktívna) – 0,8 (kapacitná)

Celková harmonická deformácia (lineárna záťaž)

<3%

<3%

<3%

Celková harmonická deformácia (pripojenie k sieti)

<2%

<2%

<2%

Menovitý vstupný výkon

3.3KVA

5.5kVA

6.6kVA

Maximálny vstupný prúd

15A

25A

30A

Rozsah vstupného napätia

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz

Maximálna účinnosť

97.50%

97.50%

97.50%

Certifikácia

IECEE/IEC 61000-6-3

IECEE/IEC 61000-6-3

IECEE/IEC 61000-6-3

EMC

EN61000-6-1/EN61000-6-3

EN61000-6-1/EN61000-6-3

EN61000-6-1/EN61000-6-3

Rozmery (Š × V × H)

390 mm × 445 mm × 225 mm

390 mm × 445 mm × 225 mm

390 mm × 445 mm × 225 mm

Metóda chladenia

Prirodzené chlodenie

Prirodzené chlodenie

Prirodzené chlodenie

Hmotnosť

21 kg

21 kg

21 kg

Trieda ochrany

IP65

IP65

IP65

Prevádzková teplota

−25 až +60 °C (zníženie výkonu od 45 °C)

−25 až +60 °C (zníženie výkonu od 45 °C)

−25 až +60 °C (zníženie výkonu od 45 °C)

Maximálna nadmorská výška

3000M

3000M

3000M

Komunikačné rozhranie

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN

 

Single-phase hybrid inverter 3-6kW (grid-connected)Single-phase hybrid inverter 3-6kW (grid-connected)

Technické špecifikácie a modelové varianty
Séria 80–110K pozostáva z troch modelov – TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN a TSI-110K3P-03-CN – pričom každý je optimalizovaný pre inú výkonovú kapacitu, pri zachovaní rovnakých základných výkonnostných štandardov.

DC a AC parametre
Maximálny vstupný DC výkon sa pohybuje v rozsahu 120 kW (model 80K) až 165 kW (model 110K) , pri maximálnom vstupnom prúde 50A na každý kanál MPPT. Každý model disponuje 8 vstupmi MPPT, čo umožňuje flexibilné nakonfigurovanie sériových reťazcov a lepšiu odolnosť voči zatieneniu. Na strane striedavého prúdu sa menovitý výstupný výkon pohybuje v rozsahu 80 kW až 110 kW, s maximálnym zdánlivým výkonom až 121 kVA, čo poskytuje 10%schopnosť prekročiť menovitý výkon na zvládnutie krátkodobých špičkových zaťažení. Výstupné napätie je nastaviteľné v rozsahu od 300 V do 480 V pri sietovej frekvencii 50Hz alebo 60Hz , čo zabezpečuje kompatibilitu so svetovými sieťovými štandardmi. Kritické ukazovatele kvality elektrickej energie sú vynikajúce: celková harmonická skreslenosť prúdu (THD) je nižšia ako 3%, pričom účiník je možné nastaviť v rozsahu od –0,9 (kapacitný) do 0,9 (indukčný), čím sa minimalizuje znečistenie siete a zabezpečuje sa dodržanie prísnych požiadaviek distribučných organizácií.

Bezpečnosť a trvanlivosť
Bezpečnosť je v návrhu sérií 80–110 k najvyššou prioritou. Obsahuje komplexný súbor ochranných funkcií, vrátane ochrany pred opačnou polaritou jednosmerného prúdu, ochrany pred prepätím/nedopätím, ochrany pred preprúdom, monitorovania izolačnej odporovosti a detekcie reziduálneho prúdu (RCD) stupeň ochrany IP66 zabezpečuje odolnosť voči prachu a vnikaniu vody, čo ho robí vhodným na vonkajšiu inštaláciu v náročných prostrediach – od púští po pobrežné oblasti. Robustná konštrukcia invertora a široký rozsah prevádzkových teplôt (-30 °C až 60 °C) ďalej zvyšujú jeho trvanlivosť a zaisťujú spoľahlivý výkon aj za extrémnych poveternostných podmienok. Inteligentné chladenie ventilátorom s filtrom proti prachu zabezpečuje účinné odvádzanie tepla a zároveň predlžuje životnosť vnútorných komponentov, čím sa znížia dlhodobé náklady na údržbu.
Fyzikálne a komunikačné vlastnosti

Single-phase hybrid inverter 3-6kW (grid-connected)Single-phase hybrid inverter 3-6kW (grid-connected)

Kompaktný dizajn invertora optimalizuje flexibilitu inštalácie: modely 80K a 100K majú rozmery 1200 mm × 535 mm × 275 mm , zatiaľ čo model 110K má rozmery 1200 mm × 600 mm × 275 mm a hmotnosť sa pohybuje od 65 kg do 82 kg. To umožňuje jednoduché montáž na steny alebo betónové základy, aj na miestach s obmedzeným priestorom. Pre komunikáciu a diaľkové spravovanie invertor podporuje Rozhrania RS485 a 4G/Wi-Fi pripojenie, ktoré umožňuje sledovanie kľúčových parametrov v reálnom čase (napr. vstupný/výstupný výkon, účinnosť, teplota) a diaľkové aktualizácie firmvéru. Toto pripojenie sa bezproblémovo integruje so systémami pre správu solárnej energie (EMS) a poskytuje prevádzkovateľom systémov prakticky využiteľné poznatky na optimalizáciu výkonu a minimalizáciu výpadkov.

Aplikačné scenáre
Univerzalita 80–110K série ju robí ideálnou pre široké spektrum aplikácií:
Komerčné a priemyselné solárne systémy: Zásobovanie tovární, skladov a kancelárií elektrickou energiou s cieľom znížiť náklady na elektrinu a splniť ciele v oblasti udržateľnosti.
Solárne farmy pre verejnú distribúciu: Poskytovanie vysokovoľnejnej konverzie pre veľkorozsahové solárne inštalácie, čím sa maximalizuje výnos energie a stabilita siete.
Hybridné solárno-bateriové systémy: Integrácia s batériami typu lithium-ion na zabezpečenie záložného napájania a vyrovnávanie špičkového zaťaženia, čo zvyšuje spoľahlivosť a hodnotu solárnej energie.
Poľnohospodárska a vidiecka elektrifikácia: Zabezpečenie spoľahlivého napájania pre systémy na zavlažovanie, vidiecke komunity a mimo sieťové farmy, kde je prístup k elektrickej sieti obmedzený.

Záverom možno povedať, že trojfázový fotovoltaický invertor 80–110K Séria predstavuje významný pokrok v oblasti technológií fotovoltaických invertorov, pričom kombinuje vysokú účinnosť, inteligentný dizajn a vysokú odolnosť, aby spĺňala meniace sa požiadavky globálneho slnečného priemyslu. Jeho schopnosť maximalizovať výrobu energie, zabezpečiť kompatibilitu so sieťou a spoľahlivo fungovať v náročných prostrediach ho robí dôveryhodnou voľbou pre vývojárov slnečných projektov, systémových integrátorov aj koncových používateľov. Keď svet prechádza k nízkouhlíkovému budúcemu, séria 80–110K stojí na čele umožňovania udržateľnejšieho a odolnejšieho energetického ekosystému.

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Mobil/WhatsApp
Meno
Názov spoločnosti
Správa
0/1000

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Mobil/WhatsApp
Meno
Názov spoločnosti
Správa
0/1000

Autorské práva © 2026 spoločnosti Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Zásady ochrany súkromia