Trojfázový hybridný menič 8–12 kW (pripojený k sieti)
Minimálny objednávací množstvo: 1
- Prehľad
- Odporúčané produkty
Trojfázový vysokonapäťový hybridný menič (8–12 kW) | |||
|
|
|
|
Typ produktu |
ESS1-8K3P-02-HV |
ESS1-10K3P-02-HV |
ESS1-12K3P-02-HV |
DC vstup (FV) |
|
|
|
Max. vstupný výkon |
12KW |
15kW |
18KW |
Nominálne vstupné napätie |
600V |
600V |
600V |
Štartovacie napätie |
200V |
200V |
200V |
Rozsah napätia MPPT |
200–800 V |
200–800 V |
200–800 V |
Maximálny vstupný prúd |
26 A / 28 A |
26 A / 28 A |
36 A / 38 A |
Počet MPPT sledovačov |
24 |
24 |
24 |
DC vstup/výstup (batéria) |
|
|
|
Typ batérie |
Litniová železofosfatová |
Litniová železofosfatová |
Litniová železofosfatová |
Rozsah napätia batérie |
180–600 V |
180–600 V |
180–600 V |
Maximálny výkon nabíjania/vybíjania |
8KW |
10kW |
10kW |
Maximálny nabíjací/vybíjací prúd |
30A |
30A |
30A |
Komunikačný protokol batérie |
485/CAN |
485/CAN |
485/CAN |
Výstup AC |
|
|
|
Nominálny výstupný výkon |
8KW |
10kW |
12KW |
Maximálna výstupná výkon |
8.8kw |
11KW |
13.2kw |
Menovitý výstupný združený výkon |
8.8kVA |
11kVA |
13.2kVA |
Menovitý výstupný prúd |
12,1A |
15.2A |
18,2A |
Maximálny výstupný prúd |
13,4A |
16.7A |
20A |
Čas prepínania do siete |
< 10 ms |
< 10 ms |
< 10 ms |
Menovité výstupné napätie/frekvencia |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
Výstupný faktor moci |
0,8 (induktívna) – 0,8 (kapacitná) |
0,8 (induktívna) – 0,8 (kapacitná) |
0,8 (induktívna) – 0,8 (kapacitná) |
Celkové harmonické skreslenie (lineárna záťaž, pripojenie k sieti) |
<3% |
<3% |
<3% |
Celkové harmonické skreslenie (pripojenie k sieti) |
<2% |
<2% |
<2% |
Vstup AC |
|
|
|
Menovitý vstupný zdánlivý výkon |
8.8kVA |
11kVA |
13.2kVA |
Maximálny vstupný prúd |
13,4A |
16.7A |
20A |
Menovité vstupné napätie/frekvencia |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
Účinnosť |
|
|
|
Maximálna účinnosť |
98.10% |
98.10% |
98.10% |
Normy |
|
|
|
Bezpečnostná certifikácia |
IEC62109-1/2 |
IEC62109-1/2 |
IEC62109-1/2 |
Dodržiavanie EMC |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
Základné parametre |
|
|
|
Rozmery (Š × V × H, mm) |
556×482×196 |
556×482×196 |
556×482×196 |
Metóda chladenia |
Prirodzené chlodenie |
Prirodzené chlodenie |
Prirodzené chlodenie |
Hmotnosť |
27.5kg |
27.5kg |
27.5kg |
Trieda ochrany |
IP66 |
IP66 |
IP66 |
Prevádzková teplota |
–25 až 60 °C (zníženie výkonu nad 45 °C) |
–25 až 60 °C (zníženie výkonu nad 45 °C) |
–25 až 60 °C (zníženie výkonu nad 45 °C) |
Maximálna výška |
3000M |
3000M |
3000M |
Komunikačná metóda |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |


AC výstup a kompatibilita so sieťou: Na strane striedavého prúdu menič pracuje v trojfázovej sieti (3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz) , pričom dodáva menovitý výstupný výkon 8 kW (8K), 10 kW (10K) a 12 kW (12K), s maximálnym výstupným výkonom 8,8 kW, 11 kW, a 13,2 kW (kapacita prekrývajúceho zaťaženia 10 %). Menovitý výstupný zdánlivý výkon sa pohybuje v rozmedzí 8,8 kVA až 13,2 kVA, pri menovitom výstupnom prúde 12,1 A (8 K) až 18,2 A (12 K) a maximálny výstupný prúd 13,4 A až 20 A, čo zabezpečuje stabilné dodávky energie pre náročné komerčné a priemyselné záťaže (napr. strojné vybavenie, osvetlenie, systémy vykurovania, vetrania a klimatizácie). Významnou vlastnosťou je extrémne rýchla prepínačová doba siete (< 10 ms), ktorá umožňuje bezproblémový prechod medzi režimom pripojenia k sieti a izolovaným režimom (off-grid), čím sa zaručuje nepretržitá dodávka energie pre kritické zariadenia počas výpadkov siete – čo je kritický požiadavok pre podniky, kde prestoje znamenajú finančné straty.
Komplexná bezpečnosť a zhoda so štandardmi: Invertor spĺňa medzinárodné bezpečnostné a výkonnostné normy, vrátane IEC 62109-1/2 (bezpečnosť fotovoltaických invertorov) a EN 61000-6-1/EN 61000-6-3 (zhoda s požiadavkami na elektromagnetickú kompatibilitu, EMC), čo zaisťuje prístup na globálne trhy a pokoj v mysli používateľov. Obsahuje viacero ochranných mechanizmov: ochranu pred prepätím/nízkym napätím, ochranu pred preťažením/krátkym spojením, ochranu pred prehriatím a monitorovanie izolácie, čím sa chráni nielen samotný invertor, ale aj pripojené zariadenia pred poškodením.
Škálovateľný a všestranný prevádzkový režim: Hoci je invertor optimalizovaný pre trojfázové komerčné a priemyselné použitie, jeho modulárny dizajn umožňuje škálovanie systému – viaceré jednotky je možné zapojiť do paralelného režimu, aby sa vyhovelo vyšším požiadavkám na výkon (napr. 10 jednotiek po 12 kW pre systém s celkovým výkonom 120 kW). Je kompatibilný so vstupom z generátora, čo ho robí vhodným pre mimo sieťové alebo odľahlé priemyselné lokality (napr. ťažbu, poľnohospodárstvo, telekomunikačné veže), kde je prístup do siete obmedzený alebo nespoľahlivý.
Inteligentné monitorovanie a riadenie: Vybavené RS485, Rozhraniami pre komunikáciu cez WiFi, GPRS a LAN sa invertor bezproblémovo integruje do systémov riadenia energie (EMS) a systémov riadenia budov (BMS). Používatelia môžu vzdialene monitorovať kľúčové parametre (vstupný/výstupný výkon, stav nabitia batérie – SoC, účinnosť, teplotu), upravovať prevádzkové režimy (napr. vyrovnávanie špičkového zaťaženia, posun zaťaženia) a vykonávať prediktívnu údržbu – čím maximalizujú dostupnosť systému a znížia prevádzkové náklady.

