Popis produktu
Jednofázové hybridné meniče sérií ESS1 a MASS : Spoľahlivé riešenia napájania pre domáce a malé komerčné systémy na ukladanie energie
V dobe, keď domácnosti a malé podniky čoraz viac usilujú o zníženie závislosti od elektrickej siete, zníženie nákladov na energiu a zabezpečenie spoľahlivosti dodávky elektrickej energie, hybridné striedavé meniče ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG a MASS-10.2KW-48V sa ukazujú ako všestranné a vysokovýkonné riešenia. Tieto jednofázové zariadenia bezproblémovo integrujú využívanie fotovoltických (FV) systémov na získavanie energie, ukladanie energie do litiových batérií a pripojenie k elektrickej sieti a poskytujú tak jednotnú platformu na správu energie, ktorá vyváža účinnosť, flexibilitu a trvanlivosť.
Základné výkonnostné a technické špecifikácie
Vstup PV: Optimalizované využívanie slnečnej energie
Všetky modely disponujú pokročilou technológiou MPPT (maximalizácia výkonového bodu) na maximalizáciu využitia slnečnej energie, aj za podmienok meniacej sa intenzity osvetlenia. ESS1-4K1P-01-LV-FG podporuje maximálny vstupný výkon fotovoltických panelov 6 kW s 30A vstupným prúdom a 60–420 V Rozmedzím napätia MPPT, kým model ESS1-6K1P-01-LV-FG dosahuje vstupný výkon fotovoltických panelov až 9 kW, vstupný prúd 40 A a rovnaké rozmedzie napätia. Oba modely využívajú 4 MPPT sledovače s 2 reťazcami na každý sledovač, čo zabezpečuje účinné zachytávanie energie aj pri čiastočnom zatienení. Model MASS-10.2KW-48V ponúka vstupný výkon fotovoltických panelov 10,8 kW, vstupný prúd 44,37 A a rozmedzie napätia MPPT 90–300 V s 2 sledovačmi optimalizovanými pre fotovoltické moduly s vysokým prúdom.
Produktné parametre
Parametre |
ESS1-4K1P-01-LV-FG |
ESS1-6K1P-01-LV-FG |
MASS-10.2KW-48V |
PV |
|
|
|
Maximálna vstupná výkon z PV |
6Kw |
9KW |
10,8 kW |
Menovité vstupné napätie |
500 V |
500 V |
500 V |
Maximálne vstupné napätie |
350V |
350V |
90V |
Štartovacie napätie |
60V |
60V |
90V |
Rozsah napätia MPPT |
60–420 V |
60–420 V |
90–300 V |
Maximálny vstupný prúd |
30A |
40A |
44,37 A |
Maximálny skratový prúd |
40A |
40A |
45A |
MPPT sledovače / maximálny počet sériových modulov na sledovač |
2. apríl |
2. apríl |
2 |
Vstup/výstup batérie |
|
|
|
Rozsah napätia batérie |
40-60V |
40-60V |
48 |
Maximálny nabíjací/vybíjací prúd |
80 A / 80 A |
100A/100A |
160 |
Maximálny výkon nabíjania/vybíjania |
4 kW/4 kW |
6 kW/6 kW |
10,2 kW/10,2 kW |
Komunikácia s batériou |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Podporované |
VÝSTUP INVERTÉRA |
|
|
|
Nominálny výstupný výkon |
4kW |
6Kw |
10kW |
Maximálna výstupná výkon |
4,2 kW |
6.2kw |
10.2KW |
Maximálny zdánlivý výstupný výkon |
4,2 kVA |
6,2 kVA |
10 KVA |
Menovitý výstupný prúd |
18,2A |
27,3A |
47 |
Maximálny výstupný prúd |
19,1 A |
28A |
47 |
Prepínacia doba UPS |
< 10 ms |
< 10 ms |
20ms |
Výstupné napätie/frekvencia |
L/N/PE 220 V/230 V 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220 V/230 V 50 Hz/60 Hz |
220V/50Hz |
Výstupný faktor moci |
0,8 operedzajúci ~ 0,8 oneskorený |
0,8 operedzajúci ~ 0,8 oneskorený |
/ |
Celková harmonická deformácia prúdu |
<2% |
<2% |
/ |
Pripojenie k sieti |
|
|
|
Max. vstupný výkon |
7kW |
10kW |
12KW |
Maximálny vstupný prúd |
40A |
50A |
47A |
Rozsah vstupného napätia |
176–253 V |
176–253 V |
170–270 V |
Port EPS |
|
|
|
Maximálny výstupný výkon (hybridný) |
7kW |
10kW |
10.2KW |
Maximálny výstupný výkon (hybridný) |
4,2 kW |
6.2kw |
10.2KW |
Maximálny výstupný prúd (hybridný) |
40A |
50A |
47A |
Maximálny výstupný prúd (sieť) |
19,1 A |
28A |
47A |
Multifunkčný port |
|
|
|
Pracovný režim |
Druhá záťaž/generátor |
Druhá záťaž/generátor |
3 pracovné režimy |
Maximálny vstupný/výstupný výkon |
8KW |
8KW |
10,2 kW/10,2 kW |
Maximálny vstupný/výstupný prúd |
/ |
/ |
47A |
Menovité napätie/frekvencia |
L/N/PE 220 V/230 V 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220 V/230 V 50 Hz/60 Hz |
220V/50Hz |
Systémové parametre |
|
|
|
Maximálna účinnosť |
97.50% |
97.50% |
99% |
Trieda ochrany |
IP20 |
IP20 |
IP21 |
Prevádzková teplota |
-25 až 60 ℃ |
-25 až 60 ℃ |
0-60℃ |
Metóda chladenia |
0–95 % (bez kondenzácie) |
0–95 % (bez kondenzácie) |
60% |
Vlhkosť |
Chlazenie vzduchom |
Chlazenie vzduchom |
Chlazenie vzduchom |
Rozmery (Š × V × H, mm) |
358 × 442 × 161 mm |
358 × 442 × 161 mm |
530 × 420 × 160 mm |
Hmotnosť |
9KG |
9KG |
15kg |
Pomocné funkcie |
|
|
|
Ochrana proti ostrovaniu |
Vybavené |
Vybavené |
/ |
Ochrana proti oblúkovému výboju |
Vybavené |
Vybavené |
/ |
Ochrana proti nesprávnemu pripojeniu |
CT/meter |
CT/meter |
/ |
Maximálny počet paralelne zapojených jednotiek |
8 |
8 |
/ |


Integrácia batérií: flexibilné ukladanie energie
Invertory sú navrhnuté pre nízkoproudé systémy s litiovými batériami, pričom séria ESS1 podporuje batérie s napätím 40–60 V a nabíjacie/vybíjacie prúdy 80 A/100 A (výkon 4 kW/6 kW), zatiaľ čo model MASS je kompatibilný s batériami 48 V a prúdom 160 A (nabíjacie/vybíjacie výkon 10,2 kW). Komunikácia s batériou prostredníctvom rozhrania RS485/CAN umožňuje reálny dohľad nad stavom nabitia (SoC) a stavom batérie, čím sa predĺži životnosť batérie zabránením prenabitia/prehĺbkeho vybitia. Táto séria je preto ideálna pre arbitráž energie v závislosti od času spotreby, ukladanie prebytočnej fotovoltickej energie na obdobie špičkového zaťaženia a poskytovanie záložného napájania počas výpadku siete.
Výstup invertora: Flexibilita pre pripojenie k sieti aj pre izolované (off-grid) systémy
Kľúčovou výhodou je dvojmodový striedavý výstup, ktorý zabezpečuje nepretržité napájanie kritických záťaží. Séria ESS1 poskytuje menovitý výstup 4 kW/6 kW (maximálny výstup 4,2 kW/6,2 kW) , pričom prepínací čas UPS je menej ako 10 ms – dostatočne rýchly na zabránenie prerušenia prevádzky citlivých elektronických zariadení, ako sú počítače a zdravotnícke prístroje. Model MASS-10.2KW-48V poskytuje menovitý výstup 10 kW (maximálny výstup 10,2 kW) s prepínaním za 20 ms, vhodné pre väčšie rezidenčné záťaže. Všetky modely podporujú jednofázové napätie 220 V / 230 V, 50 Hz / 60 Hz s účinným faktorom od 0,8 vieduceho po 0,8 oneskoreného a celkovým harmonickým skreslením (THD) < 2 %, čo zabezpečuje čisté a sieti zhodné dodávky energie.
Integrácia do siete a EPS: Zvýšená odolnosť
Sieťový vstup podporuje napäťové rozsahy 176–253 V (séria ESS1) alebo 170–270 V (model MASS) , čo umožňuje invertorom odoberať sieťovú energiu na nabíjanie batérií v období nízkeho zaťaženia siete alebo vracať nadbytok fotovoltaickej energie späť do siete. Port EPS (núdzové napájanie) poskytuje záložné napájanie pre kritické záťaže; séria ESS1 ponúka maximálny výstup 7 kW / 10 kW a model MASS dosahuje výstup 10,2 kW. Viacfunkčný port zvyšuje univerzálnosť: séria ESS1 podporuje druhý výstup pre záťaž alebo vstup generátora, zatiaľ čo model MASS ponúka 3 prevádzkové režimy (priorita solárnej energie, priorita batérie, priorita siete) na prispôsobenie sa preferenciám používateľa.
Kľúčové vlastnosti a konkurenčné výhody
Bezpečnosť a trvanlivosť
Všetky modely zahŕňajú komplexné bezpečnostné ochrany, ako je napríklad ochrana proti anti-islandingu, detekcia oblúkových porúch a ochrana proti nesprávnemu pripojeniu pólov, pričom sú v súlade so svetovými štandardmi, napríklad IEC a UL. Séria ESS1 má ochranu IP20 pre inštaláciu v interiéri, zatiaľ čo MASS-10.2KW-48V ponúka ochranu IP21 pre polvonkajšie použitie. Rozsah prevádzkových teplôt je od −25 °C do 60 °C (ESS1) alebo od 0 °C do 60 °C (MASS) , pričom chladenie vzduchom zabezpečuje spoľahlivý výkon aj za extrémnych podmienok.


Škálovateľnosť a inštalácia
Séria ESS1 umožňuje paralelné zapojenie až 8 jednotiek, čím sa umožňuje rozšírenie systému od 4 kW do 48 kW pre väčšie komerčné aplikácie. Kompaktný dizajn (358 × 442 × 161 mm pre ESS1, 530 × 420 × 160 mm pre MASS) a ľahká konštrukcia (9 kg / 15 kg) zjednodušujú montáž na stenu a inštaláciu, aj v priestoroch s obmedzeným miestom.
Inteligentné monitorovanie a riadenie
Vstavaná komunikácia cez RS485/CAN umožňuje integráciu so systémami riadenia energie (EMS), čo umožňuje diaľkové monitorovanie výroby fotovoltických (FV) systémov, stavu batérií a spotreby záťaže. Používatelia môžu upravovať prevádzkové režimy, nastaviť plánované nabíjanie a prijať upozornenia na údržbu, čím maximalizujú dostupnosť a účinnosť systému.
Aplikačné scenáre
Energetická nezávislosť pre domácnosti: Znížte náklady na elektrinu využívaním fotovoltaickej energie pre vlastnú spotrebu, ukladajte prebytočnú energiu na nočné využitie a zabezpečte záložné napájanie počas výpadkov.
Malé komerčné využitie: Napájanie obchodov, kancelárií a kaviarní čistou slnečnou energiou, zníženie poplatkov za špičkový odober a zabezpečenie prevádzky počas výpadkov siete.
Vzdialené izolované systémy : Poskytujú spoľahlivé napájanie pre vidiecky dom, chaty a telekomunikačné veže kombináciou slnečnej energie, batérií a generátorov pre nepretržitú odolnosť 24/7.
Arbitráž podľa času používania: Nabíjanie batérií lacnou sieťovou energiou v noci a vybíjanie počas drahých špičkových hodín, čím sa maximalizujú úspory.