Еднофазен хибридни инвертор 3–6 kW (свързан към мрежата)
MOQ:1
- Общ преглед
- Препоръчани продукти
Друга ключова предимство е гъвкавата конструкция на DC входа, която поддържа 1,5 пъти Пренатоварване по постоянен ток и съвместимост с фотоволтаични модули с висок ток от 20 A . Това позволява на проектираните системи да монтират повече фотоволтаични панели, отколкото номиналният изход по променлив ток на инвертора, което увеличава улавянето на енергия по време на часовете с максимална слънчева осветеност и подобрява възвръщаемостта на инвестициите (ROI) за слънчевия проект. Допълнителната опционална функция за интелигентно откриване на тока по DC вериги добавя допълнителен слой диагностични възможности, като осигурява наблюдение в реално време на производителността на всяка верига, за бързо идентифициране на неизправности, намаляване на времето за поддръжка и гарантиране на оптималното състояние на системата.
Инверторът също се отличава с висока съвместимост и устойчивост към електрическата мрежа. Той разполага с функция за преодоляване на ниско напрежение (LVRT) възможност, която му позволява да остане свързан с електрическата мрежа по време на спадове на напрежението, съответствайки на строгите мрежови стандарти по целия свят и допринасяйки за стабилността на мрежата. Множество режими на работа — включително P-F (регулиране на коефициента на мощност), P-V (активна мощност, зависима от напрежението) и Q-V (компенсация на реактивната мощност) — предоставят на операторите на системата фин контрол върху инжекцията на мощност, като им позволяват да участват в допълнителни мрежови услуги и да максимизират приходите си. За приложения, изискващи резервно захранване, инверторът може да се интегрира с системи за съхранение на енергия, за да осигури безпроблемен преход между мрежовия и автономния режим на работа, гарантирайки непрекъснато захранване за критични потребители.
[SOI] Еднофазен хибриден инвертор 3–6 kW (свързан към мрежата) | |||
|
|
|
|
Основни характеристики: | |||
• Макс. ток за зареждане на батерията: 120 A | |||
• Макс. 16 единици, свързани успоредно | |||
• MPPT: 15 A, високомощни компоненти | |||
• Кратко време за превключване между автономен и мрежов режим (UPS) при тежки натоварвания | |||
• Поддържа връзка с генератор и двигателни натоварвания | |||
• Безвентилаторно естествено отвеждане на топлината | |||
|
|
|
|
Спецификации на модела на продукта | |||
Параметри |
ESSI-3KIP-42-LV |
ESSI-5KIP-48-LV |
ESSI-6KIP-48-LV |
DC вход (V) |
- |
- |
- |
Максимална входна мощност от PV |
5kw |
8КВ |
8КВ |
Максимално напрежение на ФЕП |
- |
800V |
800V |
Номинално напрежение на ФЕП |
360V |
360V |
360V |
Обхват на напрежение на MPPT |
95–450 V |
125–450 V |
125–450 V |
Максимален входен ток на MPPT |
15 A/MPPT |
22,5 A/MPPT |
22,5 A/MPPT |
Максимален брой паралелни MPPT-контролери |
2 |
2 |
2 |
Зареждане/разреждане на батерията (V) |
Оловно-киселинни/литиеви |
Оловно-киселинни/литиеви |
Оловно-киселинни/литиеви |
Тип батерия |
48V |
48V |
48V |
Максимална мощност за зареждане |
3 kW |
5kw |
6 kW |
Максимален ток за зареждане |
70A |
120A |
120A |
Режим на комуникация |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Номинална изходна мощност |
3 kW |
5kw |
6 kW |
Максимална изходна мощност |
3.3кВт |
5.5kw |
6,6 кВ |
Максимална върхова мощност |
3.3кВт |
5.5kw |
6,6 кВ |
Номинално изходно течение |
13.6A |
22.7A |
27.3A |
Максимален изходен ток |
15A |
25А |
30А |
Честота на изхода |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
Фактор на изходна мощност |
0,8 (отставаща) – 0,8 (водеща) |
0,8 (отставаща) – 0,8 (водеща) |
0,8 (отставаща) – 0,8 (водеща) |
Общо хармонично изкривяване (линейна натоварка) |
<3% |
<3% |
<3% |
Общо хармонично изкривяване (мрежово свързано) |
<2% |
<2% |
<2% |
Рейтингова входна мощност |
3.3KVA |
5.5кВА |
6,6 kVA |
Максимален входящ ток |
15A |
25А |
30А |
Диапазон на входното напрежение |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
Максимална ефективност |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
Сертификация |
IECEE/IEC 61000-6-3 |
IECEE/IEC 61000-6-3 |
IECEE/IEC 61000-6-3 |
ЕМК |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
Размери (Ш×В×Д) |
390 mm × 445 mm × 225 mm |
390 mm × 445 mm × 225 mm |
390 mm × 445 mm × 225 mm |
Метод за охлаждане |
Естествено охлаждане |
Естествено охлаждане |
Естествено охлаждане |
Тегло |
21KG |
21KG |
21KG |
Клас на защита |
IP65 |
IP65 |
IP65 |
Работна температура |
-25~+60 ℃ (намаляване на мощността при 45 ℃) |
-25~+60 ℃ (намаляване на мощността при 45 ℃) |
-25~+60 ℃ (намаляване на мощността при 45 ℃) |
Максимална надморска височина |
3000 м |
3000 м |
3000 м |
Комуникационен интерфейс |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |




Накрая, трите фази на PV инвертора 80–110 кВт Серията представлява значителен напредък в технологията на PV инверторите, като комбинира висока ефективност, интелигентно проектиране и здрава издръжливост, за да отговори на променящите се нужди на глобалната слънчева индустрия. Способността ѝ да максимизира енергийния добив, да осигури съвместимост с мрежата и да работи надеждно в сурови среди я прави доверен избор както за разработчици на слънчеви проекти, така и за системни интегратори и крайни потребители. Докато светът преминава към бъдеще с ниски въглеродни емисии, серията 80–110 кВт стои начело на осъществяването на по-устойчиво и устойчиво енергийно екосистема.