Penerangan Produk
Penyongsang PV Tiga Fasa 80–110K Siri: Menakrif Semula Kecekapan dan Kebolehpercayaan Penukaran Tenaga Suria
Dalam suatu era di mana peralihan global kepada tenaga boleh baharu sedang mempercepat, prestasi penyebalik fotovoltaik (PV) telah menjadi teras keuntungan dan kelestarian sistem suria. Siri Penyebalik PV Tiga Fasa 80–110 kW muncul sebagai penyelesaian berteknologi tinggi yang direka khas untuk memenuhi tuntutan ketat pemasangan suria komersial dan berskala utiliti, dengan menggabungkan kecekapan terkemuka dalam industri, rekabentuk pintar, dan ketahanan yang kukuh bagi memaksimumkan hasil tenaga dan meminimumkan kos pengoperasian.
Kelebihan Prestasi Utama
Di jantung siri penyongsang ini terdapat satu set ciri yang membezakannya dalam landskap PV yang kompetitif. Kecekapan maksimumnya dan kecekapan Eropah sebanyak 98.1% dicapai melalui teknologi MPPT (Pelacak Titik Kuasa Maksimum) lanjutan, yang merangkumi 8 input MPPT setiap unit dan julat voltan MPPT yang luas iaitu 98.7% kecekapan maksimum dan kecekapan Eropah 98.1% dicapai melalui teknologi MPPT (Pelacak Titik Kuasa Maksimum) lanjutan, yang merangkumi 8 input MPPT setiap unit dan julat voltan MPPT yang luas iaitu 200 V–1000 V. Ini memastikan bahawa penyongsang mampu menangkap dan menukar lebih banyak tenaga suria walaupun panel berada dalam keadaan terlindung sebahagian atau beroperasi di bawah syarat-syarat sinaran yang berubah-ubah, secara langsung meningkatkan output tenaga tahunan sistem suria. Voltan permulaan ultra-rendah (serendah 80 V) memperluas masa pemerolehan tenaga dengan membolehkan operasi pada waktu pagi awal, petang lewat, dan hari berawan, apabila banyak inverter saingan lain akan kekal tidak aktif.
Kekuatan utama lain ialah rekabentuk input DC yang fleksibel, yang menyokong 1.5x Pembesaran DC dan keserasian dengan modul PV arus tinggi 20A . Ini membolehkan pereka sistem memasang lebih banyak panel PV berbanding output AC terkadar inverter, meningkatkan pemerolehan tenaga semasa jam puncak cahaya matahari dan memperbaiki pulangan pelaburan (ROI) projek solar. Ciri pengesanan arus rentetan DC pintar pilihan menambah satu lapisan keupayaan diagnostik, membolehkan pemantauan masa nyata prestasi setiap rentetan untuk mengenal pasti kegagalan dengan cepat, mengurangkan masa penyelenggaraan, dan memastikan kesihatan sistem yang optimal.
Inverter ini juga unggul dari segi keserasian dan ketahanan terhadap grid. Ia dilengkapi dengan fungsi tahan turun voltan rendah (LVRT) keupayaan, yang membolehkannya kekal bersambung ke grid semasa kemerosotan voltan, mematuhi kod-kod grid yang ketat di seluruh dunia dan menyumbang kepada kestabilan grid. Pelbagai mod operasi—termasuk P-F (pengawalan faktor kuasa), P-V (kawalan kuasa aktif bergantung voltan) dan Q-V (pampasan kuasa reaktif) —memberikan operator sistem kawalan terperinci ke atas suntikan kuasa, membolehkan mereka menyertai perkhidmatan tambahan grid dan memaksimumkan aliran pendapatan. Bagi aplikasi yang memerlukan kuasa sandaran, penyebalik boleh diintegrasikan dengan sistem penyimpanan tenaga untuk memberikan peralihan lancar antara operasi bersambung ke grid dan operasi bebas grid, memastikan bekalan kuasa tidak terganggu bagi beban kritikal.
Parameter Produk
[SOI] Inverter Hibrid Fasa Tunggal 3–6 kW (Bersambung ke Grid) |
|
|
|
|
Ciri Utama: |
• Arus pengecasan bateri maksimum 120 A |
• Maksimum 16 unit secara selari |
• MPPT 15 A, komponen berkuasa tinggi |
• Masa beralih UPS tanpa grid/ke grid yang pendek untuk beban berat |
• Menyokong sambungan penjana dan beban motor |
• Pembuangan haba semula jadi tanpa kipas |
|
|
|
|
Spesifikasi Model Produk |
Parameter |
ESSI-3KIP-42-LV |
ESSI-5KIP-48-LV |
ESSI-6KIP-48-LV |
Input DC (V) |
- |
- |
- |
Kuasa input PV maksimum |
5kw |
8kw |
8kw |
Voltan PV Maks |
- |
800V |
800V |
Voltan PV diberi nilai |
360v |
360v |
360v |
Julat Voltan MPPT |
95–450 V |
125–450 V |
125–450 V |
Arus Input Maksimum bagi Setiap MPPT |
15 A/MPPT |
22.5 A/MPPT |
22.5 A/MPPT |
Pengesan MPPT Selari Maksimum |
2 |
2 |
2 |
Cas/Buang Cas Bateri (V) |
Asid-plumbum/Litium |
Asid-plumbum/Litium |
Asid-plumbum/Litium |
Jenis Bateri |
48V |
48V |
48V |
Kuasa Cas Maksimum |
3KW |
5kw |
6KW |
Arus Pengecas Maksimum |
70a |
120A |
120A |
Mod Komunikasi |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Kuasa Output Berperingkat |
3KW |
5kw |
6KW |
Kuasa keluaran maksimum |
3.3KW |
5.5kw |
6.6KW |
Kuasa Lonjakan Maksimum |
3.3KW |
5.5kw |
6.6KW |
Tenaga output bertaraf |
13.6A |
22.7a |
27.3A |
Arus Keluaran Maksimum |
15A |
25A |
30A |
Frekuensi output |
L/N/PE 220/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220/230V 50Hz/60Hz |
Faktor kuasa output |
0.8 (tertinggal) – 0.8 (mendahului) |
0.8 (tertinggal) – 0.8 (mendahului) |
0.8 (tertinggal) – 0.8 (mendahului) |
THD (Beban Linear) |
<3% |
<3% |
<3% |
THD (Disambung ke Grid) |
<2% |
<2% |
<2% |
Kuasa input bertaraf |
3.3KVA |
5.5kVA |
6.6kva |
Arus Masukan Maksimum |
15A |
25A |
30A |
Julat voltan input |
L/N/PE 220/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220/230V 50Hz/60Hz |
Kecekapan Maksimum |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
Penyijilan |
IECEE/IEC61000-6-3 |
IECEE/IEC61000-6-3 |
IECEE/IEC61000-6-3 |
EMC |
En61000-6-1/en61000-6-3 |
En61000-6-1/en61000-6-3 |
En61000-6-1/en61000-6-3 |
Dimensi (L×T×D) |
390mm×445mm×225mm |
390mm×445mm×225mm |
390mm×445mm×225mm |
Kaedah Penyejukan |
Penyejukan Semula |
Penyejukan Semula |
Penyejukan Semula |
Berat |
21KG |
21KG |
21KG |
Kelas Pelindungan |
IP65 |
IP65 |
IP65 |
Suhu operasi |
-25 hingga +60℃ (penurunan kuasa bermula pada 45℃) |
-25 hingga +60℃ (penurunan kuasa bermula pada 45℃) |
-25 hingga +60℃ (penurunan kuasa bermula pada 45℃) |
Altitud Maksimum |
3000m |
3000m |
3000m |
Antara Muka Komunikasi |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |


Spesifikasi Teknikal dan Varian Model
Siri 80–110K terdiri daripada tiga model—TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN, dan TSI-110K3P-03-CN—masing-masing dioptimumkan untuk kapasiti kuasa yang berbeza sambil mengekalkan piawaian prestasi teras yang konsisten.
Parameter DC dan AC
Kuasa input DC maksimum berada dalam julat 120 kW (model 80K) hingga 165 kW (model 110K) , dengan arus input maksimum sebanyak 50A per saluran MPPT. Setiap model dilengkapi dengan 8 input MPPT, membolehkan konfigurasi tali yang fleksibel dan toleransi terhadap naungan yang lebih baik. Di bahagian AC, kuasa output kadar berada dalam julat 80 kW hingga 110 kW, dengan kuasa ketara maksimum sehingga 121 kVA, menyediakan 10%keupayaan beban lebih untuk mengendali beban puncak jangka pendek. Voltan output boleh dikonfigurasikan dari 300 V hingga 480 V, dengan frekuensi grid sebanyak 50Hz atau 60Hz , memastikan keserasian dengan piawaian grid global. Metrik kualiti kuasa kritikal adalah luar biasa: jumlah pekali harmonik arus (THD) adalah kurang daripada 3%, dan faktor kuasa boleh dilaraskan antara -0.9 (kapasitif) dan 0.9 (induktif), meminimumkan pencemaran grid dan memastikan pematuhan terhadap keperluan ketat pihak utiliti.
Keselamatan dan Kekuatan
Keselamatan merupakan keutamaan utama dalam rekabentuk siri 80–110 K. Ia menggabungkan satu set ciri perlindungan yang komprehensif, termasuk perlindungan kutub songsang DC, perlindungan voltan berlebihan/kurang voltan, perlindungan arus berlebihan, pemantauan rintangan penebatan, dan pengesanan arus bocor (RCD) kadar perlindungan IP66 memastikan rintangan terhadap habuk dan penembusan air, menjadikannya sesuai untuk pemasangan luaran dalam persekitaran yang keras, dari gurun hingga kawasan pesisir. Pembinaan inverter yang tahan lasak dan julat suhu pengoperasian yang luas (-30°C hingga 60°C) menambah lagi ketahanannya, memastikan prestasi yang boleh dipercayai walaupun dalam keadaan cuaca ekstrem. Penyejukan kipas pintar dengan penapis habuk memastikan pembuangan haba yang cekap sambil memperpanjang jangka hayat komponen dalaman, serta mengurangkan kos penyelenggaraan jangka panjang.
Ciri Fizikal dan Komunikasi


Reka bentuk padat inverter mengoptimumkan fleksibiliti pemasangan: model 80K dan 100 ribu. mempunyai ukuran 1200 mm × 535 mm × 275 mm , manakala model 110K berukuran 1200 mm × 600 mm × 275 mm, dengan berat antara 65 kg hingga 82 kg. Ini membolehkan pemasangan mudah pada dinding atau tapak konkrit, malah di tapak yang terhad ruang. Untuk komunikasi dan pengurusan jarak jauh, inverter menyokong RS485 dan 4G/Wi-Fi sambungan, membolehkan pemantauan masa nyata terhadap parameter utama (contohnya, kuasa input/output, kecekapan, suhu) dan kemaskini firmware dari jarak jauh. Sambungan ini terintegrasi dengan lancar ke dalam sistem pengurusan tenaga solar (EMS), memberikan pihak pengendali sistem wawasan yang boleh ditindakkan untuk mengoptimumkan prestasi dan meminimumkan masa lapang.
Senario Penggunaan
Kepelbagaian mesin 80–110K siri ini menjadikannya ideal untuk pelbagai aplikasi:
Sistem Solar Komersial dan Industri: Membekalkan kuasa kepada kilang, gudang, dan bangunan pejabat untuk mengurangkan kos elektrik dan mencapai matlamat kelestarian.
Ladang Solar Skala Utiliti: Memberikan penukaran berkecekapan tinggi untuk pemasangan solar berskala besar, memaksimumkan hasil tenaga dan kestabilan grid.
Sistem Hibrid Solar-Penyimpanan: Terintegrasi dengan bateri ion-litium untuk menyediakan kuasa sandaran dan pengurangan beban puncak, meningkatkan kebolehpercayaan dan nilai tenaga solar.
Elektrifikasi Pertanian dan Luar Bandar: Menyediakan bekalan kuasa yang boleh dipercayai untuk sistem pengairan, komuniti luar bandar, dan ladang tanpa sambungan grid, di mana akses ke grid adalah terhad.
Kesimpulannya, Inverter PV Tiga Fasa 80–110K Siri ini mewakili kemajuan signifikan dalam teknologi inverter PV, menggabungkan kecekapan tinggi, rekabentuk pintar, dan ketahanan yang kukuh untuk memenuhi keperluan industri solar global yang sentiasa berkembang. Keupayaannya memaksimumkan hasil tenaga, menjamin keserasian dengan grid, dan beroperasi secara boleh percaya dalam persekitaran yang keras menjadikannya pilihan yang dipercayai oleh pembangun projek solar, pengintegrasi sistem, dan pengguna akhir sama ada. 80–110K siri ini berada di barisan hadapan dalam membolehkan ekosistem tenaga yang lebih mampan dan tahan lasak.