Productomschrijving
Driefasige PV-omvormer 80-110K Serie: herdefiniëren van efficiëntie en betrouwbaarheid bij zonne-energieconversie
In een tijdperk waarin de wereldwijde overgang naar hernieuwbare energie zich versnelt, is de prestatie van fotovoltaïsche (PV) omvormers uitgegroeid tot een hoeksteen van de winstgevendheid en duurzaamheid van zonnesystemen. De driefasige PV-omvormer 80–110 kW-serie komt als een geavanceerde oplossing op de markt, ontworpen om te voldoen aan de strenge eisen van commerciële en nutsbedrijfsgerichte zonne-installaties, en combineert toonaangevende efficiëntie, intelligente constructie en robuuste duurzaamheid om het energieopbrengst te maximaliseren en de bedrijfskosten te minimaliseren.
Kernprestatievoordelen
In het hart van deze omvormerserie ligt een reeks functies die deze onderscheidt in het concurrerende PV-landschap. De 98.7% maximale efficiëntie en de Europese efficiëntie van 98,1% worden bereikt dankzij geavanceerde MPPT-technologie (Maximum Power Point Tracking), waaronder 8 MPPT-ingangen per unit en een breed MPPT-spanningsbereik van 200 V–1000 V. Dit zorgt ervoor dat de omvormer ook bij gedeeltelijke schaduw op de panelen of bij wisselende belichtingsomstandigheden meer zonne-energie kan opvangen en omzetten, wat de jaarlijkse energieopbrengst van het zonnesysteem direct verhoogt. De uiterst lage startspanning (zo laag als 80 V) verlengt de energieopvangstijd verder door bedrijf te kunnen blijven voeren in de vroege ochtend, late avond en op bewolkte dagen, wanneer veel concurrerende omvormers stil zouden blijven.
Een andere belangrijke sterke punt is het flexibele DC-ingangsontwerp, dat ondersteuning biedt voor 1,5x DC-overdimensionering en compatibiliteit met 20 A hoogstroom-PV-modules . Dit stelt systeemontwerpers in staat om meer PV-panelen te installeren dan de nominale AC-uitvoer van de omvormer, waardoor de energieopbrengst tijdens de piekzonuren toeneemt en de rendabiliteit (ROI) van het zonne-energieproject verbetert. De optionele intelligente DC-stringstroomdetectiefunctie voegt een laag diagnosecapaciteit toe, waardoor real-time bewaking van de prestaties van elke string mogelijk is om storingen snel te identificeren, de onderhoudstijd te verminderen en een optimale systeemgezondheid te waarborgen.
De omvormer onderscheidt zich ook door zijn uitstekende netcompatibiliteit en -weerstand. Hij beschikt over laagspanningsdoorrijden (LVRT) capaciteit, waardoor het apparaat verbonden kan blijven met het elektriciteitsnet tijdens spanningdalingen, wat voldoet aan strenge netcode-eisen wereldwijd en bijdraagt aan de stabiliteit van het net. Meerdere bedrijfsmodi – waaronder P-F (regeling van de vermogensfactor), P-V (spanningsafhankelijke actieve vermogensregeling) en Q-V (reactiefvermogenscompensatie) – bieden systeembeheerders nauwkeurige controle over de injectie van vermogen, waardoor zij kunnen deelnemen aan netondersteunende diensten en hun inkomstenstromen maximaliseren. Voor toepassingen die noodstroom vereisen, kan de omvormer worden geïntegreerd met energieopslagsystemen om een naadloze overgang tussen netgekoppelde en afzonderlijke (off-grid) werking te garanderen, wat een ononderbroken stroomvoorziening voor kritieke belastingen waarborgt.
Productparameters
[SOI] Eendraads hybride omvormer 3–6 kW (aangesloten op het net) |
|
|
|
|
Belangrijkste kenmerken: |
• Max. laadstroom batterij: 120 A |
• Max. 16 eenheden parallel aansluitbaar |
• MPPT: 15 A, componenten voor hoog vermogen |
• Korte UPS-overschakeltijd tussen off-grid en on-grid voor zware belastingen |
• Ondersteuning van aansluiting van generator en motorbelasting |
• Ventilatorloze, natuurlijke warmteafvoer |
|
|
|
|
Productmodelspecificaties |
Parameter |
ESSI-3KIP-42-LV |
ESSI-5KIP-48-LV |
ESSI-6KIP-48-LV |
DC-ingang (V) |
- |
- |
- |
Maximale PV invoer vermogen |
5KW |
8KW |
8KW |
Max PV Spanning |
- |
800V |
800V |
Nominale PV-spanning |
360v |
360v |
360v |
MPPT Spanning Bereik |
95-450 V |
125-450 V |
125-450 V |
Maximale ingangsstroom per MPPT |
15 A/MPPT |
22,5 A/MPPT |
22,5 A/MPPT |
Maximaal aantal parallelle MPPT-trackers |
2 |
2 |
2 |
Batterij opladen/ontladen (V) |
Loodzuur/Lithium |
Loodzuur/Lithium |
Loodzuur/Lithium |
Batterijtype |
48V |
48V |
48V |
Maximaal laadvermogen |
3KW |
5KW |
6Kw |
Maximaal Opladingstroom |
70a |
120A |
120A |
Communicatiemodus |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Gekoppelde Uitgangsvermogen |
3KW |
5KW |
6Kw |
Maximaal uitgangsvermogen |
3.3KW |
5.5KW |
6.6KW |
Maximale piekvermogen |
3.3KW |
5.5KW |
6.6KW |
Nominale uitgangsstroom |
13.6A |
22.7a |
27,3 A |
Maximaal Uitgangsstrom |
15A |
25A |
30A |
Uitgangsfrequentie |
L/N/PE 220/230 V 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V 50 Hz/60 Hz |
Vermogensachterstand |
0,8 (nalevend) – 0,8 (vooruitlopend) |
0,8 (nalevend) – 0,8 (vooruitlopend) |
0,8 (nalevend) – 0,8 (vooruitlopend) |
THD (lineaire belasting) |
<3% |
<3% |
<3% |
THD (netgekoppeld) |
<2% |
<2% |
<2% |
Nominale invoervermogen |
3.3KVA |
5.5kVA |
6,6 kVA |
Max Ingangsstroom |
15A |
25A |
30A |
Ingangsspanningsbereik |
L/N/PE 220/230 V 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V 50 Hz/60 Hz |
Maximale efficiëntie |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
Certificering |
IECEE/IEC61000-6-3 |
IECEE/IEC61000-6-3 |
IECEE/IEC61000-6-3 |
EMC |
De in punt 1 bedoelde voorschriften gelden voor de toepassing van de voorschriften van punt 6. |
De in punt 1 bedoelde voorschriften gelden voor de toepassing van de voorschriften van punt 6. |
De in punt 1 bedoelde voorschriften gelden voor de toepassing van de voorschriften van punt 6. |
Afmetingen (B×H×D) |
390 mm × 445 mm × 225 mm |
390 mm × 445 mm × 225 mm |
390 mm × 445 mm × 225 mm |
Koelmethode |
Natuurlijke koeling |
Natuurlijke koeling |
Natuurlijke koeling |
Gewicht |
21KG |
21KG |
21KG |
Beschermingsklasse |
IP65 |
IP65 |
IP65 |
Bedrijfstemperatuur |
-25 tot +60 °C (verminderd vermogen vanaf 45 °C) |
-25 tot +60 °C (verminderd vermogen vanaf 45 °C) |
-25 tot +60 °C (verminderd vermogen vanaf 45 °C) |
Maximale hoogte |
3000 meter |
3000 meter |
3000 meter |
Communicatieinterface |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |


Technische specificaties en modelvarianten
De 80-110K-serie omvat drie modellen — TSI-80K3P-03-CN, TSI-100K3P-03-CN en TSI-110K3P-03-CN — elk geoptimaliseerd voor verschillende vermogenscapaciteiten, terwijl de consistente kernprestatienormen behouden blijven.
DC- en AC-parameters
Het maximale DC-ingangsvermogen varieert van 120 kW (model 80K) tot 165 kW (model 110K) , met een maximale ingangsstroom van 50A per MPPT-kanaal. Elk model beschikt over 8 MPPT-ingangen, wat flexibele stringconfiguratie en een betere tolerantie ten opzichte van schaduw veroorzaakt door obstakels mogelijk maakt. Aan de AC-zijde varieert het nominaal uitgangsvermogen van 80 kW tot 110 kW, met een maximale schijnbare vermogenscapaciteit tot 121 kVA, waardoor een 10%overbelastingscapaciteit wordt geboden om kortdurende piekbelastingen te verwerken. De uitgangsspanning is instelbaar van 300 V tot 480 V, met een netfrequentie van 50Hz of 60Hz , wat compatibiliteit met wereldwijde netnormen waarborgt. Belangrijke stroomkwaliteitsparameters zijn uitzonderlijk: de totale stroomharmonische vervorming (THD) bedraagt minder dan 3%, en de arbeidsfactor kan worden afgesteld tussen -0,9 (capacitief) en 0,9 (inductief), waardoor netvervuiling wordt geminimaliseerd en naleving van strenge nutsbedrijfsvereisten wordt gewaarborgd.
Veiligheid en duurzaamheid
Veiligheid staat centraal in het ontwerp van de 80-110K-serie. Het bevat een uitgebreide reeks beveiligingsfuncties, waaronder DC-ompolingsbeveiliging, overspannings-/onderspanningsbeveiliging, overstroombeveiliging, isolatieweerstandsbewaking en reststroomdetectie (RCD) de IP66-beschermingsgraad garandeert weerstand tegen stof en waterinfiltratie, waardoor het geschikt is voor buitensinstallatie in zware omgevingen, van woestijnen tot kustgebieden. De robuuste constructie van de omvormer en het brede werkbereik van de temperatuur (-30 °C tot 60 °C) verder verbeteren van de duurzaamheid, waardoor betrouwbare prestaties gegarandeerd zijn, zelfs bij extreme weersomstandigheden. Slimme ventilatorkoeling met een stoffilter zorgt voor efficiënte warmteafvoer en verlengt tegelijkertijd de levensduur van de interne componenten, wat de onderhoudskosten op de lange termijn verlaagt.
Fysieke en communicatiefuncties


Het compacte ontwerp van de omvormer optimaliseert de flexibiliteit bij installatie: de modellen van 80 kW en 100k. modellen hebben afmetingen van 1200 mm × 535 mm × 275 mm , terwijl het model van 110 kW 1200 mm × 600 mm × 275 mm meet en een gewicht heeft dat varieert van 65 kg tot 82 kg. Dit maakt gemakkelijke montage aan wanden of betonnen platen mogelijk, zelfs op locaties met beperkte ruimte. Voor communicatie en extern beheer ondersteunt de omvormer RS485 en 4G/Wi-Fi connectiviteit, waardoor real-time bewaking van belangrijke parameters (bijv. ingangs-/uitgangsvermogen, efficiëntie, temperatuur) en externe firmware-updates mogelijk zijn. Deze connectiviteit integreert naadloos met systemen voor zonne-energiebeheer (EMS), waardoor systeembeheerders inzichtelijke informatie krijgen om de prestaties te optimaliseren en stilstand tot een minimum te beperken.
Toepassingsscenario's
De veelzijdigheid van de 80-110K serie maakt het ideaal voor een breed scala aan toepassingen:
Commerciële en industriële zonnesystemen: Voorziening van fabrieken, magazijnen en kantoorgebouwen van stroom om elektriciteitskosten te verlagen en duurzaamheidsdoelstellingen te bereiken.
Zonne-energieparken op nutsbedrijfsniveau: Hoog-efficiënte omzetting voor grootschalige zonne-installaties, waardoor het energierendement wordt gemaximaliseerd en de stabiliteit van het elektriciteitsnet wordt verbeterd.
Hybride zonne-energie-opslagsystemen: Integratie met lithium-ionbatterijen om noodstroom en piekvermindering te bieden, wat de betrouwbaarheid en waarde van zonne-energie verhoogt.
Landbouw- en plattelands-elektrificatie: Betrouwbare stroomvoorziening voor irrigatiesystemen, plattelandsgemeenschappen en afgelegen boerderijen, waar de toegang tot het elektriciteitsnet beperkt is.
Concluderend is de driefasige PV-omvormer 80-110K Reeks aan de top van de ontwikkeling van een duurzamer en veerkrachtiger energiesysteem. 80-110K reeks staat aan de top van de ontwikkeling van een duurzamer en veerkrachtiger energiesysteem.