Jednofazowy falownik hybrydowy o mocy 3–6 kW (podłączony do sieci)
MOQ:1
- Przegląd
- Polecane produkty
Inną kluczową zaletą jest elastyczna konstrukcja wejścia prądu stałego, która obsługuje 1,5x Przeciążenie wejścia prądem stałym oraz zgodność z modułami fotowoltaicznymi o wysokim prądzie (20 A) . Dzięki temu projektanci systemów mogą zainstalować więcej paneli PV niż wynosi nominalna moc wyjściowa falownika w prądzie przemiennym, co zwiększa ilość pozyskiwanej energii w godzinach maksymalnego nasłonecznienia oraz poprawia zwrot z inwestycji (ROI) w projekcie fotowoltaicznym. Opcjonalna funkcja inteligentnego wykrywania prądu w łańcuchach prądu stałego dodaje warstwę możliwości diagnostycznych, umożliwiając monitorowanie w czasie rzeczywistym wydajności każdego łańcucha w celu szybkiego wykrywania uszkodzeń, skrócenia czasu konserwacji oraz zapewnienia optymalnego stanu technicznego całego systemu.
Falownik wyróżnia się również kompatybilnością z siecią i odpornością na zakłócenia. Charakteryzuje się funkcją przejścia przez niskonapięciowe zakłócenia sieci (LVRT) możliwość pozostawania podłączonym do sieci podczas obniżeń napięcia, co zapewnia zgodność z surowymi wymogami dotyczącymi sieci elektroenergetycznych na całym świecie oraz przyczynia się do stabilności sieci. Wiele trybów pracy – w tym P-F (regulacja współczynnika mocy), P-V (sterowanie mocą czynną zależne od napięcia) oraz Q-V (kompensacja mocy biernej) — zapewnia operatorom systemu szczegółową kontrolę nad iniekcją mocy, umożliwiając im uczestnictwo w usługach pomocniczych sieciowych oraz maksymalizację źródeł przychodów. W przypadku zastosowań wymagających zasilania rezerwowego falownik może być zintegrowany z systemami magazynowania energii, zapewniając bezszczelną przejście między pracą w trybie połączenia z siecią a pracą w trybie off-grid, co gwarantuje nieprzerwane zasilanie obciążeń krytycznych.
[SOI] Jednofazowy falownik hybrydowy 3–6 kW (podłączony do sieci) | |||
|
|
|
|
Najważniejsze funkcje: | |||
• Maks. prąd ładowania akumulatora: 120 A | |||
• Maks. 16 jednostek w połączeniu równoległym | |||
• MPPT: 15 A, komponenty o wysokiej mocy | |||
• Krótki czas przełączania UPS między trybem pozasieciowym a sieciowym przy dużych obciążeniach | |||
• Obsługa podłączenia generatora i silników | |||
• Bezwentylatorowe, naturalne odprowadzanie ciepła | |||
|
|
|
|
Specyfikacje modelu produktu | |||
Parametry |
ESSI-3KIP-42-LV |
ESSI-5KIP-48-LV |
ESSI-6KIP-48-LV |
Wejście prądu stałego (V) |
- |
- |
- |
Maksymalna moc wejściowa pv |
5kW |
8kw |
8kw |
Maksymalne napięcie PV |
- |
800V |
800V |
Znamionowe napięcie fotowoltaiczne |
360 V |
360 V |
360 V |
Zakres napięcia MPPT |
95–450 V |
125–450 V |
125–450 V |
Maksymalny prąd wejściowy na MPPT |
15 A/MPPT |
22,5 A/MPPT |
22,5 A/MPPT |
Maksymalna liczba równoległych śledników MPPT |
2 |
2 |
2 |
Ładowanie/rozładowanie akumulatora (V) |
Kwasowo-ołowiowe/litowe |
Kwasowo-ołowiowe/litowe |
Kwasowo-ołowiowe/litowe |
Typ baterii |
48V |
48V |
48V |
Maksymalna moc ładowania |
3KW |
5kW |
6KW |
Maksymalny prąd ładowania |
70A |
120A |
120A |
Tryb komunikacji |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
Moc wyjściowa znamionowa |
3KW |
5kW |
6KW |
Maksymalna moc wyjściowa |
3,3KW |
5.5kw |
6.6KW |
Maksymalna moc szczytowa |
3,3KW |
5.5kw |
6.6KW |
Narysowany prąd wyjściowy |
13,6A |
22.7a |
27.3a |
Maksymalny prąd wyjściowy |
15A |
25A |
30A |
Częstotliwość wyjściowa |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
Współczynnik mocy wyjściowej |
0,8 (opóźnienie) – 0,8 (wyprzedzenie) |
0,8 (opóźnienie) – 0,8 (wyprzedzenie) |
0,8 (opóźnienie) – 0,8 (wyprzedzenie) |
THD (obciążenie liniowe) |
<3% |
<3% |
<3% |
THD (podłączenie do sieci) |
<2% |
<2% |
<2% |
Moc znamionowa |
3.3KVA |
5,5kVA |
6,6kva |
Maksymalny prąd wejściowy |
15A |
25A |
30A |
Zakres napięcia wejściowego |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220/230 V, 50 Hz/60 Hz |
Maksymalna wydajność |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
Certyfikacja |
IECEE/IEC61000-6-3 |
IECEE/IEC61000-6-3 |
IECEE/IEC61000-6-3 |
EMC |
W31000-6-1/w31000-6-3 |
W31000-6-1/w31000-6-3 |
W31000-6-1/w31000-6-3 |
Wymiary (S×W×G) |
390 mm × 445 mm × 225 mm |
390 mm × 445 mm × 225 mm |
390 mm × 445 mm × 225 mm |
Metoda chłodzenia |
Przyrodzone Chłodzenie |
Przyrodzone Chłodzenie |
Przyrodzone Chłodzenie |
Waga |
21KG |
21KG |
21KG |
Klasa ochrony |
IP65 |
IP65 |
IP65 |
Temperatura pracy |
−25–+60 °C (zmniejszenie mocy powyżej 45 °C) |
−25–+60 °C (zmniejszenie mocy powyżej 45 °C) |
−25–+60 °C (zmniejszenie mocy powyżej 45 °C) |
Maksymalna wysokość nad poziomem morza |
3000m |
3000m |
3000m |
Interfejs komunikacyjny |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |




Podsumowując, trójfazowy falownik fotowoltaiczny 80–110 kW Serii stanowi istotny postęp w technologii falowników fotowoltaicznych, łącząc wysoką sprawność, inteligentne zaprojektowanie oraz odporność i trwałość, aby spełnić rosnące potrzeby światowej branży fotowoltaicznej. Jego zdolność do maksymalizacji uzysku energii, zapewnienia zgodności z siecią oraz niezawodnej pracy w trudnych warunkach czyni go zaufanym wyborem zarówno dla deweloperów projektów fotowoltaicznych, integratorów systemów, jak i ostatecznych użytkowników. W miarę jak świat przekształca się ku niskowęglowemu przyszłości, seria 80–110 kW stoi na czele procesu wdrażania bardziej zrównoważonego i odpornego systemu energetycznego.