Penerangan Produk
Kabinet Terkamir Voltan Rendah PV-Penyimpanan: Penyelesaian Penyimpanan Tenaga Serba Dalam Satu yang Utama
Dalam landskap tenaga boleh baharu yang berkembang dengan pesat, Kabinet Terkamir Voltan Rendah PV-Penyimpanan menonjol sebagai penyelesaian revolusioner bagi aplikasi komersial, industri, dan utiliti berskala kecil yang memerlukan pengurusan kuasa yang boleh dipercayai, cekap, dan fleksibel. Sistem terkamir sepenuhnya ini menggabungkan kawalan cas fotovoltaik (PV), penyimpanan bateri litium ferro fosfat (LFP), penukaran dua arah, serta pengalihan pintar antara grid dan luar grid ke dalam satu kabinet padat—menghilangkan kerumitan pemasangan komponen berasingan dan menyediakan penyelesaian penyimpanan tenaga siap guna yang seimbang dari segi prestasi, ketahanan, dan kemudahan penggunaan.
Reka Bentuk Utama & Kelebihan Prestasi
Tersedia dalam lima model serba guna (ESS1-6kW/14.348kWh, ESS3-12kW/28.688kWh, ESS1-18kW/43.034kWh, ESS3-18kW/28.688kWh, ESS3-20kW/57.638kWh), kabinet ini direkabentuk untuk memenuhi pelbagai keperluan kuasa, dengan kuasa output kadar dari 6kW hingga 20kW dan kapasiti penyimpanan tenaga dari 14.348kWh hingga 57.638kWh . Di terasnya terdapat bateri LFP berprestasi tinggi dengan 48V voltan sistem, 60A arus pengecasan maksimum, dan julat voltan operasi yang luas (40–54.8 V) , memastikan penyimpanan dan pelepasan tenaga yang stabil walaupun di bawah keadaan beban yang berubah-ubah. Bahagian input PV menyokong sehingga 35kw kuasa input suria (bergantung pada model), dengan julat voltan MPPT 60-450V dan beberapa saluran MPPT (sehingga 8 saluran untuk model 20 kW), memaksimalkan kecekapan penuaian tenaga suria.
Salah satu ciri paling menonjol ialah kemampuan beralih secara ultra-cepat antara grid dan luar grid, dengan masa beralih ≤20 ms—boleh dikawal dan sepenuhnya serasi dengan penjana diesel. Ini memastikan peralihan kuasa yang lancar semasa gangguan grid atau tempoh permintaan puncak, mengelakkan masa berhenti operasi bagi peralatan kritikal serta menjamin kelangsungan operasi untuk perniagaan dan kemudahan industri. Selain itu, sistem ini menyokong output beban lebih sehingga 200% (contohnya, model berkuasa kadar 6 kW mampu memberikan kuasa puncak sehingga 12 kW), menjadikannya mampu mengurus lonjakan tiba-tiba dalam permintaan kuasa tanpa mengorbankan prestasi atau keselamatan.
Kemudahan Pemasangan & Penyelenggaraan
Direka dengan mengutamakan kemudahan penggunaan, Kabinet Terkamir PV–Penyimpanan Voltan Rendah dilengkapi reka bentuk pasang-dan-gunakan yang membolehkan pemasangan pantas dengan jumlah alat minimum dan tanpa pendawaian rumit. Ia menyokong operasi sendiri selari (sehingga 8 unit secara selari), membolehkan pengguna meningkatkan kapasiti penyimpanan tenaga mengikut pertumbuhan keperluan mereka—ideal untuk tapak komersial berskala kecil hingga sederhana, komuniti luar bandar, atau kemudahan industri dengan keperluan kuasa yang semakin meningkat. Pembinaan modularnya turut memudahkan penyelenggaraan: modul yang rosak boleh digantikan dengan cepat tanpa mengganggu keseluruhan sistem, mengurangkan masa lapang dan kos operasi jangka panjang.
Jejak padat kabinet ini (dimensi berbeza-beza antara 700×1200×900 mm hingga 1400×700×2350 mm , bergantung pada model) dan rekabentuk ringan ( 500 kg hingga 700 kg ) menjadikannya sesuai untuk pemasangan di dalam dan luar bangunan, malah dalam persekitaran yang terhad ruang. Kualiti pembinaannya yang kukuh disokong oleh kadar perlindungan IP54, rintangan terhadap habuk dan air, serta julat suhu pengoperasian yang luas ( -25℃ hingga 55℃, dengan penurunan kuasa hanya di atas 40℃), memastikan prestasi yang boleh dipercayai dalam keadaan iklim yang ekstrem—dari sejuk yang melampau hingga panas yang tinggi. Toleransi kelembapan relatif ( 0–95% RH, tanpa kondensasi ) seterusnya meningkatkan kebolehsesuaian sistem ini di pelbagai lokasi geografi.
Parameter Produk
Ciri Utama: |
• Masa beralih antara jaringan/luar-jaringan ≤20 ms (boleh dikawal), sesuai dengan penjana diesel |
• Pemasangan mudah, operasi selari sendiri, tanpa penyelenggaraan |
• Mudah dipasang, memerlukan lebih sedikit alat pemasangan, struktur lebih cepat |
• Menyokong output beban lebih sehingga 200% |
• Penyelenggaraan mudah, rekabentuk modular, penggantian modul yang rosak secara pantas |
• Menyokong mod penggunaan sendiri & mod anti-aliran balik |
Kategori Parameter |
Nama Parameter |
Model |
ESS1-6kW/14.348kWh |
ESS3-12kW/28.688kWh |
ESS1-18kW/43.034kWh |
ESS3-18kW/28.688kWh |
ESS3-20kW/57.638kWh |
Input PV |
Kuasa input PV maksimum |
6KW |
18KW |
27KW |
18KW |
35kw |
Arus Input PV Maksima |
15A |
50A |
75A |
42kw |
43kw |
Voltan DC Kadar |
350Vdc |
350Vdc |
350Vdc |
350Vdc |
350Vdc |
Julat Voltan MPPT |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
Arus Masukan Maksimum |
30A |
40A/40A |
30A/30A/30A |
17A × 4 |
13A × 8 |
Bilangan Saluran MPPT |
2 Januari |
2 Januari |
2 Januari |
4 |
8 |
Arus Input PV Maksimum bagi Setiap Tali |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Bilangan Tali per MPPT |
- |
- |
- |
4 |
8 |
Input/Output Bateri |
Voltan nominal |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
Kuasa Cas Maksimum |
120A/60A |
240A/80A |
360A/180A |
210A/210A |
420A/210A |
Kuasa Pelepasan Maksimum |
120kW/12kW |
120kW/12kW |
180kW/180kW |
120kW/10.78kW |
420A/215kW |
Komunikasi Bateri |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Arus Pengecas Maksimum |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Arus Penyahcas Maksimum |
- |
- |
- |
15A |
15A |
KELUARAN INVERTER |
Kuasa Output Berperingkat |
6KW |
12KW |
18KW |
18KW |
20KW |
Kuasa keluaran maksimum |
12KW |
24kw |
36kw |
36kw |
40KW |
Tenaga output bertaraf |
27.3A |
54.5A |
81.8A |
15.54A |
31.8A |
Arus Keluaran Maksimum |
28A |
56A |
84A |
15.9A |
36.8A |
Julat tekanan output |
LP/N/PE 220V/50Hz/60Hz |
LP/N/PE 220V/50Hz/60Hz |
LP/N/PE 220V/50Hz/60Hz |
3P4W 220/380V/50Hz/60Hz |
3P4W 220/380V/50Hz/60Hz |
Kadar Pengaturan Voltan Output |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
Kuasa Output Maksimum (Disambung ke Grid) |
- |
- |
- |
18KW |
20KW |
Arus Output Maksimum (Disambung ke Grid) |
- |
- |
- |
24.5a |
26.3A |
Input Grid |
Kuasa Input Maksimum |
10kw |
20KW |
30KW |
20kva |
40KVA |
Arus Masukan Maksimum |
100A |
100A |
100A |
24a |
44a |
Julat voltan input |
176–253 V |
176–253 V |
176–253 V |
198-242 V |
198-242 V |
Kuasa Output Maksimum (Luar Jaringan) |
10kw |
20KW |
30KW |
20KW |
40KW |
Arus Output Maksimum (Luar Jaringan) |
6.2kw |
12.4 kW |
18.6KW |
18KW |
25kw |
Arus Input Maksimum (Luar Jaringan) |
20A |
50A |
60A |
14.5A |
29A |
Input Sandaran |
Mod sambungan |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Mod Kerja |
Sambungan selari |
Sambungan selari |
Sambungan selari |
Sambungan selari |
Sambungan selari |
Kuasa Input/Output Maksimum |
6KW |
12KW |
24kw |
24kw |
24kw |
Voltan bernombor |
LP/N/PE 220V/50Hz/60Hz |
LP/N/PE 220V/50Hz/60Hz |
LP/N/PE 220V/50Hz/60Hz |
3P4W 220/380V/50Hz/60Hz |
3P4W 220/380V/50Hz/60Hz |
Arus Dinilai |
- |
- |
- |
- |
- |
Parameter Bateri |
Kapasiti Nominan Setiap Set |
14.348 kWh |
28.688kWh |
43.034kWh |
28.688kWh |
57.638kWh |
Bilangan Modul Bateri Setiap Set |
14.348kWh/1 |
14.348kWh/2 |
14.348kWh/3 |
14.348kWh/2 |
14.348kWh/4 |
Julat voltan kerja |
40–54.8V |
40–54.8V |
40–54.8V |
40–54.8V |
40–54.8V |
Voltan Sistem |
48V |
48V |
48V |
48V |
48V |
Arus Pengecas Maksimum |
60A |
60A |
60A |
60A |
60A |
Dimensi (L × W × H) |
1020×700×2350mm |
1020×700×2350mm |
1020×700×2350mm |
1400×700×2350 mm |
1400×700×2350 mm |
Berat |
1020KG |
1020KG |
1020KG |
1020KG |
1020KG |
Jenis sel |
Ifp |
Ifp |
Ifp |
Ifp |
Ifp |
Parameter Sistem |
Kecekapan Maksimum |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
95.10% |
95.10% |
Gred perlindungan |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
Suhu operasi |
-25 hingga 55 ℃ (penurunan prestasi di atas 40 ℃) |
-25 hingga 55 ℃ (penurunan prestasi di atas 40 ℃) |
-25 hingga 55 ℃ (penurunan prestasi di atas 40 ℃) |
-25 hingga 55 ℃ (penurunan prestasi di atas 40 ℃) |
-25 hingga 55 ℃ (penurunan prestasi di atas 40 ℃) |
Kelembapan Relatif |
0–95 % RH (tanpa kondensasi) |
0–95 % RH (tanpa kondensasi) |
0–95 % RH (tanpa kondensasi) |
0–95 % RH (tanpa kondensasi) |
0–95 % RH (tanpa kondensasi) |
Kaedah Penyejukan |
Penyejukan Udara |
Penyejukan Udara |
Penyejukan Udara |
Penyejukan Udara |
Penyejukan Udara |
Ukuran Lemari |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
Berat Kabinet |
500kg |
700kg |
700kg |
500kg |
700kg |
Perlindungan Kebakaran |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Fungsi |
Fungsi Pencegah Aliran Balik |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Tidak menyokong |
Tidak menyokong |
Peralihan Grid/Tanpa Grid |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Pemantauan Jauh |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Sokongan |
Protokol komunikasi |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
Bilangan Unit Selari |
8 |
8 |
8 |
8 |
8 |
Penyijilan |
Penyijilan |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |


Fungsi Lanjutan & Keselamatan
Sistem ini dilengkapi dengan pelbagai fungsi pintar yang komprehensif untuk mengoptimumkan penggunaan tenaga dan memastikan keselamatan. Ia menyokong mod anti-aliran balik untuk penggunaan sendiri, membolehkan pengguna memaksimumkan pemanfaatan tenaga suria di tapak dan mengurangkan pergantungan kepada grid—menurunkan bil elektrik serta jejak karbon. Kemampuan pemantauan jarak jauh (melalui protokol komunikasi CT/MT/TER) membolehkan penjejakan masa nyata terhadap pengeluaran tenaga, penyimpanan, dan penggunaan, serta status kesihatan sistem, dari mana-mana peranti yang bersambung ke internet. Ini memberdayakan pengguna untuk membuat keputusan berdasarkan data bagi mengoptimumkan kecekapan tenaga dan mengambil tindakan proaktif terhadap isu-isu potensi sebelum ia menjadi lebih serius.
Keselamatan merupakan keutamaan utama dalam rekabentuk kabinet bersepadu ini. Ia dilengkapi dengan teknologi penyejukan udara untuk mengekalkan suhu operasi yang optimum, perlindungan api aerosol untuk mengurangkan risiko kebakaran, serta beberapa lapisan perlindungan terhadap pengisian berlebihan, pelepasan berlebihan, litar pintas, dan haba berlebihan. Sistem ini mematuhi piawaian antarabangsa bagi keselamatan dan prestasi, termasuk CE, IEC61000, IEC62109, dan UL983.3 , memastikan pematuhan terhadap keperluan peraturan global serta memberikan ketenangan fikiran kepada pengguna berkenaan kualiti dan keselamatan produk.


Kepelbagaian aplikasi
Kabinet Bersepadu Voltan Rendah PV-Storage merupakan penyelesaian serba guna yang sesuai untuk pelbagai aplikasi:
Bangunan Perdagangan: Kedai runcit tenaga, pejabat, dan pusat beli-belah dengan tenaga solar bersih, mengurangkan yuran permintaan puncak, serta memastikan bekalan kuasa sandaran semasa gangguan grid.
Kemudahan Perindustrian: Menyokong talian pengeluaran, gudang, dan loji pemprosesan dengan bekalan kuasa yang stabil dan boleh dipercayai, meminimumkan masa henti, dan mengurangkan kos tenaga melalui penggunaan sendiri.
Komuniti Jauh & Lokasi Tanpa Sambungan Grid: Menyediakan kuasa mampan kepada kampung-kampung luar bandar, kem-kem perlombongan, atau menara telekomunikasi di kawasan tanpa akses ke grid elektrik, menggantikan penjana diesel yang mahal dan mencemarkan alam sekitar.
Mikrogrid: Diintegrasikan ke dalam mikrogrid komuniti atau kampus untuk meningkatkan ketahanan tenaga, menyeimbangkan permintaan beban, dan menyokong integrasi tenaga boleh baharu.
Kesimpulan
Kabinet Terkamir Bateri-PV Bervoltan Rendah menentukan semula apa yang mungkin dilakukan dengan sistem penyimpanan tenaga berskala kecil hingga sederhana. Gabungan prestasi tinggi, kemudahan pemasangan, fungsi pintar, dan ciri keselamatan yang kukuh menjadikannya pilihan ideal bagi perniagaan dan organisasi yang ingin beralih kepada tenaga boleh baharu, mengurangkan kos tenaga, serta meningkatkan ketahanan bekalan kuasa. Sama ada digunakan sebagai sistem luar-jaringan (off-grid) kendiri, penyelesaian kuasa sandaran, atau sebahagian daripada susunan hibrid bersambung-jaringan (grid-tied), kabinet terkamir ini memberikan bekalan kuasa yang konsisten, cekap, dan berkesan dari segi kos—disokong oleh sijil antarabangsa dan rekabentuk yang direka untuk tahan terhadap tuntutan operasi dunia sebenar. Dengan rekabentuk yang boleh diskalakan dan ciri berpusatkan pengguna, ia bukan sekadar produk penyimpanan tenaga, tetapi juga pelaburan jangka panjang dalam bekalan kuasa yang mampan dan boleh dipercayai.