Productomschrijving
PV-opslag laagspanningsgeïntegreerde kast: de ultieme alles-in-één-oplossing voor energieopslag
In het snel veranderende landschap van hernieuwbare energie onderscheidt de PV-opslag laagspanningsgeïntegreerde kast zich als een baanbrekende oplossing voor commerciële, industriële en kleinschalige nutsvoorzieningsapplicaties die op zoek zijn naar betrouwbare, efficiënte en flexibele stroombeheersing. Dit volledig geïntegreerde systeem combineert fotovoltaïsche (PV) laadregeling, opslag in lithium-ijzerfosfaatbatterijen (LFP), bidirectionele omzetting en intelligente schakeling tussen het elektriciteitsnet en off-grid-modus in één compacte kast—waardoor de complexiteit van afzonderlijke componenteninstallatie wordt weggenomen en een ‘turnkey’-oplossing voor energieopslag wordt geboden die prestaties, duurzaamheid en gebruiksgemak in evenwicht brengt.
Kernontwerp en prestatievoordelen
Beschikbaar in vijf veelzijdige modellen (ESS1-6 kW/14,348 kWh, ESS3-12 kW/28,688 kWh, ESS1-18 kW/43,034 kWh, ESS3-18 kW/28,688 kWh, ESS3-20 kW/57,638 kWh), is dit kastontwerp bedoeld om te voldoen aan diverse stroombehoeften, met een nominale uitgangsvermogen van 6 kW tot 20 kW en een energieopslagcapaciteit van 14,348 kWh tot 57,638 kWh . In de kern bevindt zich een hoogwaardig LFP-batterijpak met een 48V systeemspanning, 60A maximale laadstroom en een breed werkspanningsbereik (40–54,8 V) , wat stabiele energieopslag en -afgifte waarborgt, zelfs onder wisselende belastingsomstandigheden. De PV-ingangsonderdelen ondersteunen tot 35 kW zonne-energie-input (afhankelijk van het model), met een MPPT-spanningsbereik van 60-450V en meerdere MPPT-kanalen (tot 8 kanalen voor het 20 kW-model), waardoor de efficiëntie van zonne-energieopwekking maximaal wordt.
Een van de meest opvallende kenmerken is de uiterst snelle schakeling tussen het elektriciteitsnet en een afzonderlijk (off-grid) systeem, met een schakeltijd van ≤20 ms — bestuurbaar en volledig compatibel met dieselgeneratoren. Dit zorgt voor een naadloze stroomovergang tijdens stroomuitval of piekbelasting, waardoor uitvaltijd voor kritische apparatuur wordt voorkomen en bedrijven en industriële installaties ononderbroken kunnen blijven functioneren. Bovendien ondersteunt het systeem een overbelasting van 200 % (bijv. een model met een nominaal vermogen van 6 kW levert een piekvermogen van 12 kW), waardoor het in staat is om plotselinge pieken in stroomvraag te verwerken zonder afbreuk te doen aan prestatie of veiligheid.
Gemakkelijke installatie en onderhoud
Ontworpen met gebruiksgemak in gedachten, beschikt het PV-opslag laagspanningsgeïntegreerde kastmodel over een plug-and-play-ontwerp dat snelle installatie mogelijk maakt met minimale gereedschappen en zonder complexe bedrading. Het ondersteunt zelfstandige parallelle werking (tot 8 eenheden in parallel), waardoor gebruikers hun energieopslagcapaciteit kunnen uitbreiden naarmate hun behoeften groeien — ideaal voor kleine tot middelgrote commerciële locaties, afgelegen gemeenschappen of industriële faciliteiten met stijgende stroombehoeften. De modulaire constructie vereenvoudigt het onderhoud verder: defecte modules kunnen snel worden vervangen zonder dat het gehele systeem hoeft te worden stilgelegd, wat de stilstandtijd en de langetermijnbedrijfskosten verlaagt.
De compacte afmetingen van de kast (de afmetingen variëren van 700×1200×900 mm tot 1400×700×2350 mm , afhankelijk van het model) en het lichtgewicht ontwerp ( 500 kg tot 700 kg maakt het geschikt voor zowel binnen- als buitininstallatie, zelfs in ruimtelijk beperkte omgevingen. De robuuste bouwkwaliteit wordt aangevuld met een IP54-beschermingsgraad, stof- en waterbestendigheid, en een breed werkbereik voor temperatuur ( -25 ℃ tot 55 ℃, met verminderd vermogen pas boven 40℃), wat betrouwbare prestaties garandeert onder extreme klimatologische omstandigheden, van extreme kou tot hoge hitte. De tolerantie voor relatieve vochtigheid ( 0–95 % RV, geen condensatie ) verhoogt verder de aanpasbaarheid aan diverse geografische locaties.
Productparameters
Belangrijkste kenmerken: |
• Schakeltijd tussen net- en off-grid-modus ≤20 ms (instelbaar), compatibel met dieselgeneratoren |
• Eenvoudige installatie, zelfstandige parallelbedrijfsmodus, onderhoudsvrij |
• Eenvoudig te installeren, minder installatiegereedschap vereist, snellere opbouw |
• Ondersteunt 200% overbelastingsvermogen |
• Eenvoudig onderhoud, modulair ontwerp, snelle vervanging van defecte modules |
• Ondersteunt zelfgebruiks- en anti-terugstroommodus |
Parameter Categorie |
Parameter naam |
Model |
ESS1-6 kW/14,348 kWh |
ESS3-12 kW/28,688 kWh |
ESS1-18 kW/43,034 kWh |
ESS3-18 kW/28,688 kWh |
ESS3-20 kW/57,638 kWh |
PV Input |
Maximale PV invoer vermogen |
6Kw |
18KW |
27KW |
18KW |
35 kW |
MAX PV Invoer Stroom |
15A |
50A |
75A |
42KW |
43KW |
Nominale DC-spanning |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
MPPT Spanning Bereik |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
Max Ingangsstroom |
30A |
40A/40A |
30A/30A/30A |
17A × 4 |
13A × 8 |
Aantal MPPT-kanalen |
2 januari |
2 januari |
2 januari |
4 |
8 |
Maximale PV-ingangsstroom per string |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Aantal strings per MPPT |
- |
- |
- |
4 |
8 |
Batterijinvoer/uitvoer |
Nominale spanning |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
Maximaal laadvermogen |
120A/60A |
240A/80A |
360A/180A |
210A/210A |
420A/210A |
Maximaal ontladingsvermogen |
120 kW/12 kW |
120 kW/12 kW |
180 kW/180 kW |
120 kW/10,78 kW |
420 A/215 kW |
Batterijcommunicatie |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Maximaal Opladingstroom |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Maximaal Ontladingsstroom |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Inverteruitvoer |
Gekoppelde Uitgangsvermogen |
6Kw |
12KW |
18KW |
18KW |
20KW |
Maximaal uitgangsvermogen |
12KW |
24kw |
36 kW |
36 kW |
40KW |
Nominale uitgangsstroom |
27,3 A |
54,5 A |
81,8 A |
15,54 A |
31.8A |
Maximaal Uitgangsstrom |
28a |
56A |
84 A |
15,9 A |
36,8 A |
Uitgangsspanningsbereik |
LP/N/PE 220 V / 50 Hz / 60 Hz |
LP/N/PE 220 V / 50 Hz / 60 Hz |
LP/N/PE 220 V / 50 Hz / 60 Hz |
3P4W 220 / 380 V / 50 Hz / 60 Hz |
3P4W 220 / 380 V / 50 Hz / 60 Hz |
Regelgraad van uitgangsspanning |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
Maximaal uitgangsvermogen (aangesloten op het elektriciteitsnet) |
- |
- |
- |
18KW |
20KW |
Maximale uitgangsstroom (aangesloten op het elektriciteitsnet) |
- |
- |
- |
24.5a |
26,3 A |
Netingang |
Maximale invoer vermogen |
10kW |
20KW |
30KW |
20kva |
40KVA |
Max Ingangsstroom |
100A |
100A |
100A |
24a |
44a |
Ingangsspanningsbereik |
176–253 V |
176–253 V |
176–253 V |
198-242 V |
198-242 V |
Maximaal uitgangsvermogen (off-grid) |
10kW |
20KW |
30KW |
20KW |
40KW |
Maximale uitgangsstroom (off-grid) |
6.2kw |
12,4 kW |
18,6KW |
18KW |
25KW |
Maximale ingangsstroom (off-grid) |
20A |
50A |
60A |
14.5A |
29 A |
Reserve-ingang |
Verbindingsmodus |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Werkmodus |
Parallelle verbinding |
Parallelle verbinding |
Parallelle verbinding |
Parallelle verbinding |
Parallelle verbinding |
Maximale ingangs-/uitgangsvermogen |
6Kw |
12KW |
24kw |
24kw |
24kw |
Gekwalificeerde Spanning |
LP/N/PE 220 V / 50 Hz / 60 Hz |
LP/N/PE 220 V / 50 Hz / 60 Hz |
LP/N/PE 220 V / 50 Hz / 60 Hz |
3P4W 220 / 380 V / 50 Hz / 60 Hz |
3P4W 220 / 380 V / 50 Hz / 60 Hz |
Gekwalificeerde Stroom |
- |
- |
- |
- |
- |
Batterijparameters |
Nominale capaciteit per set |
14,348 kWh |
28,688 kWh |
43,034 kWh |
28,688 kWh |
57,638 kWh |
Aantal batterijmodules per set |
14,348 kWh/1 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/3 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/4 |
Werkspanningsbereik |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
Systeemspanning |
48V |
48V |
48V |
48V |
48V |
Maximaal Opladingstroom |
60A |
60A |
60A |
60A |
60A |
Afmetingen (L × W × H) |
1020×700×2350 mm |
1020×700×2350 mm |
1020×700×2350 mm |
1400×700×2350 mm |
1400×700×2350 mm |
Gewicht |
1020 kg |
1020 kg |
1020 kg |
1020 kg |
1020 kg |
Celtype |
- Ik ben niet bang. |
- Ik ben niet bang. |
- Ik ben niet bang. |
- Ik ben niet bang. |
- Ik ben niet bang. |
Systeemparameters |
Maximale efficiëntie |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
95.10% |
95.10% |
Beschermingsgraad |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
Bedrijfstemperatuur |
-25–55 ℃ (verminderde prestaties boven 40 ℃) |
-25–55 ℃ (verminderde prestaties boven 40 ℃) |
-25–55 ℃ (verminderde prestaties boven 40 ℃) |
-25–55 ℃ (verminderde prestaties boven 40 ℃) |
-25–55 ℃ (verminderde prestaties boven 40 ℃) |
Relatieve luchtvochtigheid |
0–95 %RV (geen condensatie) |
0–95 %RV (geen condensatie) |
0–95 %RV (geen condensatie) |
0–95 %RV (geen condensatie) |
0–95 %RV (geen condensatie) |
Koelmethode |
Luchtkoeling |
Luchtkoeling |
Luchtkoeling |
Luchtkoeling |
Luchtkoeling |
Kast afmetingen |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
Kastgewicht |
500kg |
700kg |
700kg |
500kg |
700kg |
Brandbescherming |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Functies |
Functie tegen terugstroming |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Geen steun |
Geen steun |
Schakelen tussen netgekoppeld en afzonderlijk bedrijf |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Verrekte Bewaking |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Ondersteuning |
Communicatieprotocol |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
Aantal parallelle units |
8 |
8 |
8 |
8 |
8 |
Certificering |
Certificering |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |


Geavanceerde functionaliteit en veiligheid
Het systeem is uitgerust met een uitgebreide reeks intelligente functies om energieverbruik te optimaliseren en veiligheid te waarborgen. Het ondersteunt een anti-terugstroommodus voor eigen verbruik, waardoor gebruikers het zonne-energieverbruik op locatie kunnen maximaliseren en hun afhankelijkheid van het elektriciteitsnet verminderen — wat leidt tot lagere elektriciteitskosten en een kleiner koolstofvoetafdruk. Mogelijkheden voor extern bewaken (via CT/MT/TER-communicatieprotocollen) real-time volgen van energieproductie, -opslag en -verbruik, evenals de status van de systeemgezondheid, vanaf elk apparaat met internetverbinding. Dit stelt gebruikers in staat om op basis van gegevens beslissingen te nemen om de energie-efficiëntie te optimaliseren en potentiële problemen proactief aan te pakken voordat ze escaleren.
Veiligheid is een topprioriteit bij het ontwerp van deze geïntegreerde kast. Deze is uitgerust met luchtkoeltechnologie om optimale bedrijfstemperaturen te handhaven, aerosolbrandbeveiliging om brandrisico's te beperken en meerdere beschermingslagen tegen overladen, ontladen onder de toegestane grens, kortsluiting en oververhitting. Het systeem voldoet aan internationale veiligheids- en prestatienormen, waaronder CE, IEC61000, IEC62109 en UL983.3 , wat naleving van wereldwijde wettelijke vereisten waarborgt en gebruikers geruststelt over de kwaliteit en veiligheid van het product.


Veelzijdigheid van de toepassing
De PV-opslag laagspanningsgeïntegreerde kast is een veelzijdige oplossing die geschikt is voor een breed scala aan toepassingen:
Bedrijfsgebouwen: Lever stroom aan detailhandelswinkels, kantoren en winkelcentra met schone zonne-energie, verlaag piekbelastingskosten en zorg voor noodstroom tijdens stroomonderbrekingen.
Industriële installaties: Ondersteun productielijnen, magazijnen en verwerkingsinstallaties met stabiele, betrouwbare stroom, minimaliseer stilstandtijd en verlaag energiekosten via zelfverbruik.
Afgelegen gemeenschappen en netonafhankelijke locaties: Lever duurzame stroom aan landelijke dorpen, mijnbouwkampen of telecomtorens in gebieden zonder toegang tot het elektriciteitsnet, als vervanging van dure en vervuilende dieselgeneratoren.
Microgrids: Integreer in gemeenschaps- of campus-microgrids om de energiebestendigheid te verbeteren, de belasting te balanceren en de integratie van hernieuwbare energie te ondersteunen.
Conclusie
De PV-opslag laagspanningsgeïntegreerde kast herdefinieert wat mogelijk is met klein- tot middelgrote energieopslagsystemen. De combinatie van hoge prestaties, eenvoudige installatie, intelligente functionaliteit en robuuste veiligheidskenmerken maakt deze kast een ideale keuze voor bedrijven en organisaties die overstappen op hernieuwbare energie, energiekosten willen verlagen en de stroomvoorziening beter willen beveiligen. Of deze geïntegreerde kast nu wordt gebruikt als zelfstandig off-grid-systeem, als back-upstroomoplossing of als onderdeel van een hybride grid-tied-configuratie: hij levert altijd consistente, efficiënte en kosteneffectieve stroom — ondersteund door internationale certificaten en een ontwerp dat is gebouwd om de zware eisen van praktijkgebruik te weerstaan. Dankzij het schaalbare ontwerp en de gebruiksgerichte functies is dit niet alleen een energieopslagproduct, maar ook een langetermijninvestering in duurzame en betrouwbare stroomvoorziening.