Integrovaná nízkoúrovňová skříň pro fotovoltaické a akumulační systémy

Nízkonapěťová integrovaná skříň PV-Storage – vysoce integrované vše-v-jednom řešení pro akumulaci energie, navržené pro komerční a průmyslové ostrovní/hybridní napájecí systémy, dostupné v několika modelech (výstupní výkon 6 kW/12 kW/18 kW/20 kW s kapacitou LFP baterie 14,348 kWh–57,638 kWh).
Mezi klíčové výhody patří ultra-rychlé přepínání mezi síťovým a ostrovním provozem (≤ 20 ms), kompatibilita s dieselovými generátory, podpora 200%výstup při přetížení, instalace typu plug-and-play se samostatnou paralelní provozní schopností, modulární konstrukce pro snadnou údržbu a režim ochrany proti zpětnému toku pro vlastní spotřebu.
Vyrobeno s ochranou IP54, široká teplotní odolnost (-25 °C až 55 °C), a certifikováno podle norem CE/IEC/UL, poskytuje spolehlivý a účinný zdroj energie pro různorodé aplikace.
  • Přehled
  • Doporučené produkty
Popis výrobku
Fotovoltaicko-akumulační nízkoúrovňová integrovaná skříň: Nejkomplexnější kompletní řešení pro akumulaci energie
V rychle se vyvíjející oblasti obnovitelných zdrojů energie se nízkoúrovňová integrovaná skříň pro fotovoltaické systémy a akumulaci energie (PV-Storage) vyznačuje jako revoluční řešení pro komerční, průmyslové a malé výrobní aplikace, které vyžadují spolehlivé, účinné a flexibilní řízení energie. Tento plně integrovaný systém kombinuje řízení nabíjení fotovoltaických (PV) panelů, ukládání energie v lithiových bateriích s železo-fosfátovou technologií (LFP), obousměrnou invertorovou funkci a inteligentní přepínání mezi síťovým a izolovaným provozem v jediné kompaktní skříni – čímž eliminuje složitost instalace samostatných komponent a poskytuje kompletní řešení pro ukládání energie, které dokonale vyváží výkon, trvanlivost a snadnost použití.

Základní konstrukce a výkonnostní výhody
K dispozici je pět univerzálních modelů (ESS1-6 kW/14,348 kWh, ESS3-12 kW/28,688 kWh, ESS1-18 kW/43,034 kWh, ESS3-18 kW/28,688 kWh, ESS3-20 kW/57,638 kWh); tento skříňový systém je navržen tak, aby vyhovoval různorodým požadavkům na výkon s jmenovitým výstupním výkonem v rozmezí od 6 kW do 20 kW a kapacitou akumulace energie od 14,348 kWh do 57,638 kWh . Ve svém jádru obsahuje vysokovýkonný LFP bateriový článek s 48V napětím systému, 60A maximálním nabíjecím proudem a širokým rozsahem provozního napětí (40–54,8 V) , což zajišťuje stabilní akumulaci a výdej energie i za podmínek kolísající zátěže. Část vstupu pro fotovoltaickou energii umožňuje připojení až 35KW výkonu sluneční energie (v závislosti na konkrétním modelu) s rozsahem napětí MPPT 60–450 V a více kanálů MPPT (až 8 kanálů u modelu 20 kW), čímž se maximalizuje účinnost využití sluneční energie.
Jednou z nejvýraznějších vlastností je jeho ultra-rychlá schopnost přepínání mezi síťovým a ostrovním provozem s dobou přepnutí ≤20 ms – řiditelná a plně kompatibilní s dieselovými generátory. To zajišťuje plynulý přechod napájení během výpadků sítě nebo v obdobích špičkové zátěže, čímž eliminuje prostoj kritického zařízení a zaručuje nepřerušovaný provoz podniků a průmyslových zařízení. Kromě toho systém podporuje výstupní přetížení až 200 % (např. model s jmenovitým výkonem 6 kW poskytuje špičkový výkon 12 kW), takže je schopen zvládnout náhlé nárůsty požadavků na výkon bez kompromisu s výkonem či bezpečností.
Snadná instalace a údržba
Konstrukce je zaměřena na uživatelskou přívětivost: nízkoúrovňová integrovaná skříň pro fotovoltaické a akumulační systémy je vybavena systémem plug-and-play, který umožňuje rychlou instalaci s minimálním množstvím nástrojů a bez složitého zapojování. Podporuje samostatný paralelní provoz (až 8 jednotek paralelně), což uživatelům umožňuje postupně rozšiřovat kapacitu akumulace energie v souladu se zvyšujícími se požadavky – ideální řešení pro malé a střední komerční objekty, odlehlé komunity nebo průmyslové zařízení s rostoucími požadavky na výkon. Modulární konstrukce dále zjednodušuje údržbu: porouchané moduly lze rychle vyměnit bez přerušení provozu celého systému, čímž se snižuje prostoj a dlouhodobé provozní náklady.
Kompaktní rozměry skříně (rozměry se pohybují v rozmezí 700 × 1200 × 900 mm až 1400 × 700 × 2350 mm , v závislosti na modelu) a lehká konstrukce ( 500 kg až 700 kg umožňuje jeho instalaci jak vnitřně, tak venku, dokonce i v prostředích s omezeným volným prostorem. Jeho robustní konstrukce je doplněna ochranou dle třídy IP54, odolností proti prachu a vodě a širokým rozsahem provozních teplot ( −25 °C až 55 °C, při snížení výkonu pouze nad 40℃), čímž zajišťuje spolehlivý provoz za extrémních klimatických podmínek – od mrazivého počasí až po vysoké teploty. Tolerance vůči relativní vlhkosti vzduchu ( 0–95 % RH, bez kondenzace ) dále zvyšuje jeho přizpůsobivost různým geografickým lokalitám.

Parametry produktu

Hlavní vlastnosti:

• Přepínací doba mezi mřížovým a off-grid režimem ≤20 ms (řiditelná), kompatibilní s dieselovými generátory

• Snadná instalace, samočinný paralelní provoz, bezúdržbový

• Snadná instalace, vyžaduje méně instalačních nástrojů, rychlejší montáž

• Podporuje výstupní přetížení až o 200 %

• Snadná údržba, modulární konstrukce, rychlá výměna vadných modulů

• Podporuje režim vlastního využití a režim proti zpětnému toku

Kategorie parametrů

Název parametru

Model

ESS1-6 kW/14,348 kWh

ESS3-12 kW/28,688 kWh

ESS1-18 kW/43,034 kWh

ESS3-18 kW/28,688 kWh

ESS3-20 kW/57,638 kWh

Vstup PV

Maximální vstupní výkon PV

6Kw

18KW

27KW

18KW

35KW

Maximální vstupní proud PV

15A

50A

75A

42KW

43 kW

Jmenovité stejnosměrné napětí

350 Vdc

350 Vdc

350 Vdc

350 Vdc

350 Vdc

Rozsah napětí MPPT

60–450 V

60–450 V

60–450 V

60–450 V

60–450 V

Maximální vstupní proud

30A

40A/40A

30 A/30 A/30 A

17 A × 4

13 A × 8

Počet kanálů MPPT

2. leden

2. leden

2. leden

4

8

Maximální vstupní proud PV na řetězec

-

-

-

15A

15A

Počet řetězů na MPPT

-

-

-

4

8

Vstup/výstup baterie

Jmenovité napětí

40-60V

40-60V

40-60V

40-60V

40-60V

Maximální Nabíjecí Výkon

120 A/60 A

240 A/80 A

360 A / 180 A

210 A / 210 A

420 A / 210 A

Maximální výstupní výkon

120 kW / 12 kW

120 kW / 12 kW

180 kW / 180 kW

120 kW / 10,78 kW

420 A / 215 kW

Komunikace s baterií

RS485/CAN

RS485/CAN

RS485/CAN

RS485/CAN

RS485/CAN

Maximální nabíjecí proud

-

-

-

15A

15A

Maximální výstupní proud

-

-

-

15A

15A

Výstup inverteru

Nominální výstupní výkon

6Kw

12KW

18KW

18KW

20KW

Maximální výstupní výkon

12KW

24kw

36 kW

36 kW

40KW

Jmenovitý výstupní proud

27,3A

54,5 A

81,8 A

15,54 A

31,8 A

Maximální výstupní proud

28A

56A

84 A

15,9 A

36,8 A

Rozsah výstupního napětí

LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz

LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz

LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz

3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz

3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz

Míra regulace výstupního napětí

±2%

±2%

±2%

±2%

±2%

Maximální výstupní výkon (připojení k síti)

-

-

-

18KW

20KW

Maximální výstupní proud (připojení k síti)

-

-

-

24.5A

26,3 A

Vstup ze sítě

Max vstupní výkon

10KW

20KW

30KW

20kVA

40KVA

Maximální vstupní proud

100A

100A

100A

24A

44A

Rozsah vstupního napětí

176–253 V

176–253 V

176–253 V

198–242 V

198–242 V

Maximální výstupní výkon (mimo síť)

10KW

20KW

30KW

20KW

40KW

Maximální výstupní proud (mimo síť)

6,2 kW

12,4 kW

18,6kW

18KW

25KW

Maximální vstupní proud (mimo síť)

20A

50A

60A

14.5A

29A

Záložní vstup

Režim připojení

Podpora

Podpora

Podpora

Podpora

Podpora

Pracovní režim

Paralelní spojení

Paralelní spojení

Paralelní spojení

Paralelní spojení

Paralelní spojení

Maximální vstupní/výstupní výkon

6Kw

12KW

24kw

24kw

24kw

Jmenovité napětí

LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz

LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz

LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz

3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz

3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz

Jmenovitý proud

-

-

-

-

-

Parametry baterie

Jmenovitá kapacita na sadu

14,348 kWh

28,688 kWh

43,034 kWh

28,688 kWh

57,638 kWh

Počet bateriových modulů na sadu

14,348 kWh/1

14,348 kWh/2

14,348 kWh/3

14,348 kWh/2

14,348 kWh/4

Pracovní rozsah napětí

40–54,8 V

40–54,8 V

40–54,8 V

40–54,8 V

40–54,8 V

Napětí systému

48V

48V

48V

48V

48V

Maximální nabíjecí proud

60A

60A

60A

60A

60A

Rozměry (L × W × H)

1020 × 700 × 2350 mm

1020 × 700 × 2350 mm

1020 × 700 × 2350 mm

1400 × 700 × 2350 mm

1400 × 700 × 2350 mm

Hmotnost

1020kg

1020kg

1020kg

1020kg

1020kg

Typ článku

LFP

LFP

LFP

LFP

LFP

Systémové parametry

Maximální účinnost

97.50%

97.50%

97.50%

95.10%

95.10%

Stupnice ochrany

IP54

IP54

IP54

IP54

IP54

Provozní teplota

−25 až 55 °C (snížení výkonu nad 40 °C)

−25 až 55 °C (snížení výkonu nad 40 °C)

−25 až 55 °C (snížení výkonu nad 40 °C)

−25 až 55 °C (snížení výkonu nad 40 °C)

−25 až 55 °C (snížení výkonu nad 40 °C)

Relativní vlhkost

0–95 % RH (bez kondenzace)

0–95 % RH (bez kondenzace)

0–95 % RH (bez kondenzace)

0–95 % RH (bez kondenzace)

0–95 % RH (bez kondenzace)

Metoda chlazení

Vzdušné chlazení

Vzdušné chlazení

Vzdušné chlazení

Vzdušné chlazení

Vzdušné chlazení

Rozměry skříně

700 × 1200 × 900 mm

700 × 1200 × 900 mm

700 × 1200 × 900 mm

700 × 1200 × 900 mm

700 × 1200 × 900 mm

Hmotnost skříně

500kg

700 kg

700 kg

500kg

700 kg

Oheňová ochrana

Aerosol

Aerosol

Aerosol

Aerosol

Aerosol

Funkce

Funkce proti zpětnému toku

Podpora

Podpora

Podpora

Nepodporuje

Nepodporuje

Přepínání mezi síťovým a ostrovním provozem

Podpora

Podpora

Podpora

Podpora

Podpora

Vzdálené sledování

Podpora

Podpora

Podpora

Podpora

Podpora

Komunikační protokol

CT/MT/TER

CT/MT/TER

CT/MT/TER

CT/MT/TER

CT/MT/TER

Počet paralelních jednotek

8

8

8

8

8

Certifikace

Certifikace

CE, IEC 61000, IEC 62109, UL 983.3

CE, IEC 61000, IEC 62109, UL 983.3

CE, IEC 61000, IEC 62109, UL 983.3

CE, IEC 61000, IEC 62109, UL 983.3

CE, IEC 61000, IEC 62109, UL 983.3


Integrated photovoltaic and energy storage low-voltage cabinetIntegrated photovoltaic and energy storage low-voltage cabinet

Pokročilé funkce a bezpečnost
Systém je vybaven komplexní sadou inteligentních funkcí, které optimalizují spotřebu energie a zajišťují bezpečnost. Podporuje režim proti zpětnému toku pro vlastní spotřebu, což umožňuje uživatelům maximalizovat využití solární energie na místě a snížit závislost na veřejné síti – tím se snižují náklady na elektřinu i uhlíková stopa. Možnosti dálkového monitoringu (prostřednictvím komunikačních protokolů CT/MT/TER) umožňuje sledování výroby, ukládání a spotřeby energie v reálném čase, stejně jako stavu zdraví systému, z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu. To umožňuje uživatelům na základě dat rozhodovat o optimalizaci energetické účinnosti a preventivně řešit potenciální problémy ještě před tím, než se zhorší.
Bezpečnost má v návrhu tohoto integrovaného skříně nejvyšší prioritu. Využívá technologii chlazení vzduchem pro udržení optimálních provozních teplot, aerosolovou protipožární ochranu ke snížení rizika požáru a víceúrovňovou ochranu proti přebíjení, podbíjení, zkratům a přehřátí. Systém splňuje mezinárodní bezpečnostní a výkonové normy, včetně CE, IEC61000, IEC62109 a UL983.3 , čímž zajišťuje soulad s globálními regulačními požadavky a poskytuje uživatelům klid v ohledu kvality a bezpečnosti výrobku.

Integrated photovoltaic and energy storage low-voltage cabinetIntegrated photovoltaic and energy storage low-voltage cabinet

Univerzální využití
Integrovaná nízko napěťová skříň PV-Storage je univerzálním řešením vhodným pro širokou škálu aplikací:
Komerční budovy: Zásobujte obchodní prostory, kanceláře a nákupní centra čistou sluneční energií, snižujte poplatky za špičkovou spotřebu a zajistěte záložní napájení během výpadků elektrické sítě.
Průmyslové zařízení: Podporujte výrobní linky, skladové prostory a zpracovatelské závody stabilním a spolehlivým napájením, minimalizujte prostoj a snižujte náklady na energii prostřednictvím vlastní spotřeby.
Vzdálené komunity a mimo síťové lokality: Zajistěte udržitelné napájení venkovských vesnic, těžebních táborů nebo telekomunikačních věží v oblastech bez přístupu k elektrické síti, čímž nahradíte drahé a znečišťující dieselové generátory.
Mikrosítě: Integrujte se do komunitních nebo areálových mikrosítí za účelem zvýšení odolnosti energetického systému, vyrovnání zátěže a podpory integrace obnovitelných zdrojů energie.

Závěr
Nízkoúrovňová integrovaná skříň PV-Storage předefinuje možnosti malých a středních systémů akumulace energie. Kombinace vysokého výkonu, snadné instalace, inteligentní funkčnosti a robustních bezpečnostních funkcí činí tento produkt ideální volbou pro podniky a organizace, které se snaží přejít na obnovitelné zdroje energie, snížit náklady na energii a zvýšit odolnost napájení. Ať už je použita jako samostatný off-grid systém, řešení záložního napájení nebo jako součást hybridního mřížově propojeného systému, tato integrovaná skříň poskytuje konzistentní, účinné a cenově výhodné napájení – podporované mezinárodními certifikacemi a konstrukcí navrženou tak, aby vydržela náročné podmínky reálného provozu. Díky škálovatelnému designu a funkcím zaměřeným na uživatele není tento produkt pouze řešením pro akumulaci energie, ale dlouhodobou investicí do udržitelného a spolehlivého napájení.

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Mobilní telefon / WhatsApp
Jméno
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Všechna práva vyhrazena © 2026 společností Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Zásady ochrany soukromí