Inversor hybridus trifasicius, 12–20 kW (conexus ad retem)
MOQ:1
- Conspectus
- Producta Commendata
Praestatio Ingressus Photovoltaici: Optima ad Magnam Capacitatem Collectionis Solaris
Differentiata secundum capacitates potestatis, ESS2-12K3P-02-HV offert maximam currentem intrantem PV 32 A (cum capacitate impulsum 40 A) et maximam potestatem intrantem PV 18 kW, cum duobus trackeribus MPPT per unitatem. Medium genus ESS2-15K3P-02-HV aumentat currentem intrantem maximam ad 32 A (40 A impulsum) et potestatem inductam ad 22,8 kW , dotatus quattuor tracatoribus MPPT ad flexibiliorem configurationem array. Praeclarus ESS2-20K3P-02-HV praebet maximam potestatem PV inductam 30 kW ( quae cum sua principalis notae 20 kW congruit ), cum configuratione MPPT string optimizata pro magnis solaribus installationibus. Haec gradata capacitas PV seriem efficit ut a parvis commercialibus tectis (12 kW) ad medium magnitudinis industrialia systemata (20 kW), omnino dum alta efficiencia MPPT servatur (>99%)ut perditio energiae minuatur.
Parameter |
ESS2-12K3P-02-HV |
ESS2-15K3P-02-HV |
ESS2-20K3P-02-HV |
PV |
|
|
|
Maxima Tensio Entratae |
1000V |
1000V |
1000V |
Ambitus voltage MPPT |
320 V–850 V |
320 V–850 V |
320 V–850 V |
Maximus Correntis Ingressus |
24 A/32 A |
24 A/32 A |
24 A/32 A |
Maxima Impulsus Currus Intrantis |
40A/40A |
40A/40A |
40A/40A |
Maxima Potentia Intrantis per Seriem |
18KW |
22,5 kW |
30KW |
Numerus MPPT / Maximus Numerus Serierum Intrantium |
- |
IV Kalendas Martias |
- |
Altilium |
|
|
|
Type altilium |
Lithium pila |
Lithium pila |
Lithium pila |
Pugna intentione dolor |
120 V–600 V |
120 V–600 V |
120 V–600 V |
Maxima currentis incursus/expulsus |
50 A/50 A |
50 A/50 A |
50 A/50 A |
Potentia Maxima Ad Cariendum / Exhauriendum |
12KW |
15KW |
20kw |
Exitus Alternans (Extra Rete) |
|
|
|
Rated output voltage / frequentia |
3L/N/PE, 380/400 V c.a. |
3L/N/PE, 380/400 V c.a. |
3L/N/PE, 380/400 V c.a. |
Maximum output Power |
13.2KW |
16.5KW |
22kw |
Maxima Potestas Apparentis Exitus |
13.2kVA |
16.5kVA |
22kVA |
Maximum output current |
19.3A |
24,2 A |
32,2 A |
Exitus Alternans (In Rete) |
|
|
|
Tensio et Frequenta Rete |
3L/N/PE 380/400 V 50/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50/60 Hz |
Potentia Output Notata |
12KW |
15KW |
20kw |
Maximum output Power |
13.2KW |
16.5KW |
22kw |
Maxima Potestas Apparentis Exitus |
13.2kVA |
16.5kVA |
22kVA |
Maximum output current |
19.3A |
24,2 A |
32,2 A |
Output potentia factor |
>0,99 (0,8 praecedens, 0,8 sequens) |
>0,99 (0,8 praecedens, 0,8 sequens) |
>0,99 (0,8 praecedens, 0,8 sequens) |
AC Input |
|
|
|
Tensio Rete |
3L/N/PE 380/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50 Hz/60 Hz |
Maximus Correntis Ingressus |
27.3A |
34,1 A |
45.5A |
Ingressus Armaturae |
|
|
|
Nominalis Freqventia Input |
50/60Hz |
50/60Hz |
50/60Hz |
Potentia input taxata |
12000W |
15000W |
20000W |
Evaluatus Input Correntia |
18,2 A |
22.7A |
30,3 A |
Parametri Fundamentales |
|
|
|
Gradus protectionis |
IP66 |
IP66 |
IP66 |
Temperatura operativa |
−25 °C usque ad 60 °C (supra 45 °C diminutio potestatis) |
−25 °C usque ad 60 °C (supra 45 °C diminutio potestatis) |
−25 °C usque ad 60 °C (supra 45 °C diminutio potestatis) |
Modus refrigerationis |
Sese-refrigerans |
Refrigeratio Intellegens |
Refrigeratio Intellegens |
Altitudo opus |
≤3000m |
≤3000m |
≤3000m |
Pondus |
34kg |
- |
37kg |
Dimensiones (L*A*P) |
567*497*237 mm |
567*497*237 mm |
567*497*237 mm |


Hic praecīsus currens contrōlus cellulās bateriī ab incārīcātiōne aut discārīcātiōne nimia tūtēscit, vītam cyclī prōlongāns simul ac constāntem dēductiōnem potentiālis servāns. Sive ex superfluitāte photovoltaicā sive ex rēte elēctrica (tempore tarīffōrum minimōrum) incārīcētur, sive ad onera sustinenda tempore maximī oneris vel interruptionis rētis discārīcētur, sēriēs ESS2 statum bateriī stabilēm servat, eamque ad arbitragium energiae secundum tempus usūs et ad applicationēs potentiālis auxiliāris idōneam efficit.
In modo reti connexae, specificatio output eandem sequitur quam in modo ex rete exclusa ( 380/400 V, 50/60 Hz ), cum facto potestatis >0,99 (0,8 praecedens/0,8 subsequens) ut normae retis satisfaciantur. Hic altus factor potestatis minimam trahit potestatem reactivam, minuens impensas publicae utilitatis et certificans compatibilitatem cum codicibus retis per totum orbem. Sive superfluum potestatis photovoltaicae in rete immittatur sive potestas ex rete ad onerandas baterias trahatur, series ESS2 operationem amicum reti servat, cum parva distorsione harmonica (<5 %) ut equipmenta electrica alia non perturbentur.
Ingressus AC et Ingressus Cari: Robusta Substantia Reticularis et Auxiliaris
Ad auxiliarem incursionem (p. ex., per diuturnos periodos paucissimae solaris lucis), incorporatus incursor potestates gradatim admittit: 12000 W (18,2 A) pro modulo 12 kW, 15000 W (22,7 A) pro variante 15 kW, et 20000 W (30,3 A) pro modulo 20 kW. Hic specialis incursor celerem et efficacem repletionem accumulatricis ex rete electrica praebet, systematis resilientiam servans etiam cum generatio photovoltaica insufficiens est.


Refrigeratio ad fidem optimizatur: ESS2-12K3P-02 -HV usum convectionis naturalis (refrigerationis passivae) habet ad operationem sine sono minimo, dum modi potentiores 15 kW et 20 kW refrigerationem intelligentem (ventilatores variabilis velocitatis) utuntur, quae velocitatem ventilatorum secundum temperaturam adaptat, aequilibrans efficaciam refrigerationis et soni niveles. Series ad operationem usque ad 3000 m supra mare aestimata est, sine detrimento functionis in altitudinibus elevatis — quod pro installationibus in regionibus montosis valde necessarium est.
Pondus et dimensiones sunt compactae pro suis potentiis: 34 kg (12 kW) et 37 kg (15 kW/20 kW) , cum basi uniformi 567 × 497 × 237 mm (l × a × p). Haec designatio compacta transportum, installationem et utilisationem spatii faciliorem reddit, etiam in locis angustis.
Integrando photovoltaica, accumulationem batteriarum, et connexionem ad retiem in unam efficacem unitatem, serie ESS2 minuitur complexitas systematis et impensae installationis, dum eius alta efficacia (>96% conversio AC-DC) maximam utilitatem energiae procurat. Adhaesio ad globales normas de salute et rete (p. ex. IEC, UL) ulterius interoperabilitatem et securitatem tam installerum quam ultimorum utentium confirmat.