Třífázový hybridní měnič 12–20 kW (připojený k síti)
Minimální objednávka: 1
- Přehled
- Doporučené produkty
Výkon fotovoltaického vstupu: Optimalizován pro výběr solární energie vysoké kapacity
Odlišují se kapacitou výkonu, ESS2-12K3P-02-HV nabízí maximální vstupní proud PV 32 A (s přechodovou kapacitou 40 A) a maximální vstupní výkon PV 18 kW s dvěma sledovači MPPT na jednotku. Středně výkonná ESS2-15K3P-02-HV zvyšuje maximální vstupní proud na 32 A (přechodový proud 40 A) a vstupní výkon na 22,8 kW vybavená čtyřmi sledovači MPPT pro flexibilnější konfiguraci pole. což odpovídá její základní výkonové třídě 20 kW ), s konfigurací řetězce MPPT optimalizovanou pro rozsáhlé solární elektrárny. Tato hierarchická fotovoltaická kapacita umožňuje škálování řady od malých komerčních střech (12 kW) až po středně velké průmyslové systémy (20 kW), přičemž se zachovává vysoká účinnost MPPT (>99%)za účelem minimalizace ztrát energie.
Parametr |
ESS2-12K3P-02-HV |
ESS2-15K3P-02-HV |
ESS2-20K3P-02-HV |
PV |
|
|
|
Maximální vstupní napětí |
1000V |
1000V |
1000V |
Rozsah napětí MPPT |
320 V–850 V |
320 V–850 V |
320 V–850 V |
Maximální vstupní proud |
24 A/32 A |
24 A/32 A |
24 A/32 A |
Maximální vstupní proud při přepětí |
40A/40A |
40A/40A |
40A/40A |
Maximální vstupní výkon na řetězec |
18KW |
22,5 kW |
30KW |
Počet MPPT / maximální počet vstupních řetězců |
- |
4. února |
- |
Baterie |
|
|
|
Typ baterie |
Lithiová baterie |
Lithiová baterie |
Lithiová baterie |
Rozsah napětí baterie |
120 V–600 V |
120 V–600 V |
120 V–600 V |
Maximální nabíjecí/vybíjecí proud |
50A/50A |
50A/50A |
50A/50A |
Maximální výkon nabíjení/vybíjení |
12KW |
15KW |
20KW |
Střídavý výstup (mimo síť) |
|
|
|
Nominální výstupní napětí/četnost |
3L/N/PE, 380/400 V stř. proudu |
3L/N/PE, 380/400 V stř. proudu |
3L/N/PE, 380/400 V stř. proudu |
Maximální výstupní výkon |
13.2 kW |
16.5kw |
22KW |
Maximální zdánlivý výstupní výkon |
13.2kVA |
16,5kVA |
22kVA |
Maximální výstupní proud |
19,3A |
24,2A |
32,2 A |
Střídavý výstup (připojení k síti) |
|
|
|
Síťové napětí/kmitočet |
3L/N/PE, 380/400 V stř. proudu, 50/60 Hz |
3L/N/PE, 380/400 V stř. proudu, 50/60 Hz |
3L/N/PE, 380/400 V stř. proudu, 50/60 Hz |
Nominální výstupní výkon |
12KW |
15KW |
20KW |
Maximální výstupní výkon |
13.2 kW |
16.5kw |
22KW |
Maximální zdánlivý výstupní výkon |
13.2kVA |
16,5kVA |
22kVA |
Maximální výstupní proud |
19,3A |
24,2A |
32,2 A |
Výstupní koeficient výkonu |
>0,99 (0,8 předbezňující, 0,8 zpožďující) |
>0,99 (0,8 předbezňující, 0,8 zpožďující) |
>0,99 (0,8 předbezňující, 0,8 zpožďující) |
AC Vstup |
|
|
|
Napětí sítě |
3L/N/PE, 380/400 V stř. proudu, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE, 380/400 V stř. proudu, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE, 380/400 V stř. proudu, 50 Hz/60 Hz |
Maximální vstupní proud |
27,3A |
34,1A |
45.5A |
Vstup pro drážku |
|
|
|
Jmenovitá vstupní frekvence |
50/60HZ |
50/60HZ |
50/60HZ |
Nominální vstupní výkon |
12000W |
15000W |
20000W |
NÁZNÁVNÝ Vstupní proud |
18,2A |
22,7A |
30.3A |
Základní parametry |
|
|
|
Stupnice ochrany |
IP66 |
IP66 |
IP66 |
Pracovní teplota |
-25 °C až 60 °C (snížení výkonu při teplotách > 45 °C) |
-25 °C až 60 °C (snížení výkonu při teplotách > 45 °C) |
-25 °C až 60 °C (snížení výkonu při teplotách > 45 °C) |
Metoda chlazení |
Samochlazení |
Inteligentní chlazení |
Inteligentní chlazení |
Pracovní výška |
≤3000m |
≤3000m |
≤3000m |
Hmotnost |
34kg |
- |
37kg |
Rozměry (Š*V*H) |
567 × 497 × 237 mm |
567 × 497 × 237 mm |
567 × 497 × 237 mm |


Toto přesné řízení proudu chrání buňky baterií před přebíjením a přehlubokým vybíjením, čímž prodlužuje jejich životnost a zároveň zajišťuje stálé dodávky výkonu. Ať již probíhá nabíjení ze zbytkové energie fotovoltaických panelů nebo ze sítě (v období nízkých tarifů), nebo vybíjení za účelu napájení zátěže v době špičkové spotřeby či při výpadku sítě, řada ESS2 udržuje stabilní výkon baterií, což ji činí ideální pro aplikace energetické arbitráže podle časového tarifu i pro záložní napájení.
V režimu připojení k síti (grid-tied) mají výstupní parametry stejné hodnoty jako v izolovaném režimu ( 380/400 V, 50/60 Hz ), s účiníkem vyšším než 0,99 (0,8 předbezňující/0,8 zpožďující) pro splnění požadavků sítě. Tento vysoký účiník minimalizuje spotřebu jalového výkonu, čímž snižuje náklady na dodávku elektrické energie a zajišťuje kompatibilitu se síťovými předpisy po celém světě. Ať již přivádí systém ESS2 přebytečný fotovoltaický výkon zpět do sítě, nebo odebírá ze sítě energii pro nabíjení baterií, zachovává provoz přátelský ke síti s nízkou úrovní harmonických zkreslení (< 5 %), aby nedocházelo k rušení jiných elektrických zařízení.
AC vstup a vstup nabíječky: robustní podpora rozvodní sítě a pomocného napájení
Pro pomocné nabíjení (např. během prodloužených období s nízkým slunečním svitem) podporuje vestavěný nabíječ víceúrovňové vstupní výkony: 12000 W (18,2 A) u modelu 12 kW, 15000 W (22,7 A) u varianty 15 kW a 20000 W (30,3 A) u modelu 20 kW. Tento specializovaný nabíječ zajišťuje rychlé a účinné doplňování kapacity baterie ze sítě a udržuje odolnost systému i v případě nedostatečné výroby z fotovoltaických panelů.


Chlazení je optimalizováno pro spolehlivost: ESS2-12K3P-02 - HV využívá přirozenou konvekci (pasivní chlazení) pro provoz s nízkou hlučností, zatímco modely s vyšším výkonem (15 kW a 20 kW) jsou vybaveny inteligentním chlazením (ventilátory s proměnnou rychlostí), které upravuje rychlost otáčení ventilátorů na základě teploty a tak vyvažuje účinnost chlazení a hlučnost. Řada je certifikována pro provoz do výšky 3000 m nad mořem, přičemž nedochází k žádnému poklesu výkonu ve vysokohorských oblastech – což je klíčové pro instalace v horách.
Hmotnost a rozměry jsou kompaktní ve vztahu k jejich výkonovým parametrům: 34 kg (12 kW) a 37 kg (15 kW/20 kW) , přičemž mají stejnou základní plochu 567 × 497 × 237 mm (Š × V × H). Tento kompaktní design usnadňuje dopravu, instalaci a využití prostoru, i v omezených lokalitách.
Integrací fotovoltaických panelů, akumulátorového úložiště a připojení k síti do jednotné, účinné jednotky řada ESS2 snižuje složitost systému i náklady na jeho instalaci, zatímco její vysoká účinnost (> 96 % přeměny střídavého proudu na stejnosměrný) maximalizuje využití energie. Dodržení mezinárodních bezpečnostních a síťových norem (např. IEC, UL) dále zaručuje vzájemnou kompatibilitu a klid v duši jak instalatérům, tak koncovým uživatelům.