Trójfazowy falownik hybrydowy o mocy 12–20 kW (podłączony do sieci)
MOQ:1
- Przegląd
- Polecane produkty
Wydajność wejścia fotowoltaicznego: zoptymalizowana do zbierania energii słonecznej o wysokiej mocy
Różniące się mocą nominalną ESS2-12K3P-02-HV oferta maksymalny prąd wejściowy PV na poziomie 32 A (z możliwością chwilowego przekroczenia do 40 A) oraz maksymalną moc wejściową PV wynoszącą 18 kW, wyposażona w 2 śledniki MPPT na jednostkę. Średniej klasy ESS2-15K3P-02-HV zwiększa maksymalny prąd wejściowy do 32 A (z możliwością chwilowego przekroczenia do 40 A) a moc wejściową do 22,8 kW z czterema ślednikami MPPT, co umożliwia bardziej elastyczną konfigurację układu paneli. dopasowaną do jej podstawowej mocy znamionowej wynoszącej 20 kW ), z konfiguracją łańcuchów MPPT zoptymalizowaną dla dużych instalacji fotowoltaicznych. Ta stopniowana moc PV zapewnia możliwość skalowania serii od małych komercyjnych dachów (12 kW) po średnie przemysłowe systemy (20 kW), przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej wydajności MPPT (>99%)w celu minimalizacji strat energii.
Parametry |
ESS2-12K3P-02-HV |
ESS2-15K3P-02-HV |
ESS2-20K3P-02-HV |
PV |
|
|
|
Maksymalne napięcie wejściowe |
1000V |
1000V |
1000V |
Zakres napięcia MPPT |
320 V–850 V |
320 V–850 V |
320 V–850 V |
Maksymalny prąd wejściowy |
24 A/32 A |
24 A/32 A |
24 A/32 A |
Maksymalny prąd szczytowy wejściowy |
40A/40A |
40A/40A |
40A/40A |
Maksymalna moc wejściowa na łańcuch |
18 kW |
22,5 kW |
30KW |
Liczba ścieżek MPPT / maksymalna liczba łańcuchów wejściowych |
- |
4 lutego |
- |
Akumulator |
|
|
|
Typ baterii |
Bateria litowo-jonowa |
Bateria litowo-jonowa |
Bateria litowo-jonowa |
Zakres napięcia baterii |
120 V–600 V |
120 V–600 V |
120 V–600 V |
Maksymalny prąd ładowania/rozładowania |
50A/50A |
50A/50A |
50A/50A |
Maksymalna moc ładowania/rozładowania |
12KW |
15kw |
20KW |
Wyjście prądu przemiennego (poza siecią) |
|
|
|
Napięcie wyjściowe/częstotliwość znamionowa |
3L/N/PE, 380/400 V prądu przemiennego |
3L/N/PE, 380/400 V prądu przemiennego |
3L/N/PE, 380/400 V prądu przemiennego |
Maksymalna moc wyjściowa |
13,2 kW |
16.5kw |
22KW |
Maksymalna moc pozorna wyjściowa |
13,2kVA |
16,5kVA |
22kVA |
Maksymalny prąd wyjściowy |
19.3A |
24,2A |
32,2 A |
Wyjście prądu przemiennego (sieciowe) |
|
|
|
Napięcie i częstotliwość sieci |
3L/N/PE, 380/400 V prądu przemiennego, 50/60 Hz |
3L/N/PE, 380/400 V prądu przemiennego, 50/60 Hz |
3L/N/PE, 380/400 V prądu przemiennego, 50/60 Hz |
Moc wyjściowa znamionowa |
12KW |
15kw |
20KW |
Maksymalna moc wyjściowa |
13,2 kW |
16.5kw |
22KW |
Maksymalna moc pozorna wyjściowa |
13,2kVA |
16,5kVA |
22kVA |
Maksymalny prąd wyjściowy |
19.3A |
24,2A |
32,2 A |
Współczynnik mocy wyjściowej |
>0,99 (0,8 wyprzedzające, 0,8 opóźniające) |
>0,99 (0,8 wyprzedzające, 0,8 opóźniające) |
>0,99 (0,8 wyprzedzające, 0,8 opóźniające) |
Wprowadzenie AC |
|
|
|
Napięcie sieciowe |
3L/N/PE, 380/400 V prądu przemiennego, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE, 380/400 V prądu przemiennego, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE, 380/400 V prądu przemiennego, 50 Hz/60 Hz |
Maksymalny prąd wejściowy |
27.3a |
34,1A |
45,5a |
Wejście szafy |
|
|
|
Napięcie znamionowe wejściowe |
50/60HZ |
50/60HZ |
50/60HZ |
Moc znamionowa |
12000W |
15000W |
20000W |
NAMYCZENY PODJCZY WYJT |
18.2a |
22.7a |
30.3A |
Podstawowe parametry |
|
|
|
Stopień ochrony |
IP66 |
IP66 |
IP66 |
Temperatura pracy |
−25 ℃ ~ 60 ℃ (poniżej 45 ℃ zmniejszona moc) |
−25 ℃ ~ 60 ℃ (poniżej 45 ℃ zmniejszona moc) |
−25 ℃ ~ 60 ℃ (poniżej 45 ℃ zmniejszona moc) |
Metoda chłodzenia |
Chłodzenie naturalne |
Inteligentne chłodzenie |
Inteligentne chłodzenie |
Wysokość robocza |
≤ 3000 m |
≤ 3000 m |
≤ 3000 m |
Waga |
34kg |
- |
37KG |
Wymiary (szer.*wys.*gł.) |
567 × 497 × 237 mm |
567 × 497 × 237 mm |
567 × 497 × 237 mm |


Dokładna kontrola prądu chroni komórki akumulatorowe przed przeladowaniem/rozładowaniem, wydłużając ich żywotność cyklową i zapewniając spójną dostawę mocy. Niezależnie od tego, czy akumulatory są ładowane z nadwyżki energii generowanej przez panele fotowoltaiczne, czy z sieci elektrycznej (w godzinach taryfy nocnej), czy też rozładowywane w celu zasilania odbiorników podczas szczytowego zapotrzebowania lub awarii sieci, seria ESS2 zapewnia stabilną pracę akumulatorów, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do arbitrażu energetycznego opartego na strefach czasowych oraz zastosowań zasilania rezerwowego.
W trybie połączenia z siecią specyfikacje wyjściowe odpowiadają parametrom pracy w trybie off-grid ( 380/400 V, 50/60 Hz ), z współczynnikiem mocy >0,99 (0,8 wyprzedzający/0,8 opóźniający), aby spełnić normy zgodności z siecią. Ten wysoki współczynnik mocy minimalizuje pobór mocy biernej, redukując koszty dostaw energii elektrycznej oraz zapewniając zgodność z przepisami dotyczącymi sieci energetycznych na całym świecie. Niezależnie od tego, czy nadmiarowa energia pochodząca z fotowoltaiki jest wprowadzana do sieci, czy też energia sieciowa jest pobierana w celu ładowania akumulatorów, seria ESS2 zapewnia pracę przyjazną dla sieci, charakteryzującą się niskim zniekształceniem harmonicznym (<5%), co zapobiega zakłóceniom w działaniu innych urządzeń elektrycznych.
Wejście prądu przemiennego i ładowarki: niezawodna obsługa sieci energetycznej i zasilania pomocniczego
Do ładowania pomocniczego (np. w okresach długotrwałego słabej intensywności promieniowania słonecznego) wbudowany ładowacz obsługuje stopniowane wejścia mocy: 12000 W (18,2 A) dla modelu 12 kW, 15000 W (22,7 A) dla wersji 15 kW oraz 20000 W (30,3 A) dla modelu 20 kW. Ten dedykowany ładowacz zapewnia szybkie i wydajne uzupełnianie poziomu naładowania baterii z sieci elektrycznej, utrzymując odporność systemu nawet wtedy, gdy generacja energii z paneli fotowoltaicznych jest niewystarczająca.


Chłodzenie zostało zoptymalizowane pod kątem niezawodności: ESS2-12K3P-02 -HV wykorzystuje konwekcję naturalną (chłodzenie pasywne) do działania o niskim poziomie hałasu, podczas gdy modele o wyższej mocy – 15 kW i 20 kW – są wyposażone w inteligentne chłodzenie (wentylatory o zmiennej prędkości), które dostosowuje prędkość obrotową wentylatorów w zależności od temperatury, zapewniając równowagę między skutecznością chłodzenia a poziomem hałasu. Seria jest zatwierdzona do pracy na wysokości do 3000 m nad poziomem morza bez degradacji wydajności na dużych wysokościach – cecha kluczowa dla instalacji w regionach górskich.
Masa i wymiary są zwarte w stosunku do ich mocy znamionowej: 34 kg (12 kW) oraz 37 kg (15 kW/20 kW) , przy jednolitym wymiarze podstawy 567 × 497 × 237 mm (szer. × wys. × gł.) Ten zwarty projekt ułatwia transport, instalację oraz wykorzystanie przestrzeni, nawet w miejscach o ograniczonych gabarytach.
Integrując panele fotowoltaiczne, magazyn energii oraz możliwość połączenia ze siecią elektroenergetyczną w jednostkę o wysokiej wydajności, seria ESS2 zmniejsza złożoność systemu i koszty jego instalacji, a jej wysoka sprawność (>96% konwersji prądu przemiennego na stały) maksymalizuje wykorzystanie energii. Zgodność z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa i wymaganiami sieciowymi (np. IEC, UL) gwarantuje ponadto współdziałanie systemu oraz poczucie bezpieczeństwa zarówno dla instalatorów, jak i użytkowników końcowych.