Invertor hibrid i tre fazave, 12–20 kW (i lidhur me rrjetin)
MOQ: 1
- Përmbledhje
- Produktet e Rekomanduara
Performanca e hyrjes fotovoltaike: Optimizuar për mbledhjen e lartë kapaciteti të energjisë së diellit
Ndarë sipas kapacitetit të fuqisë, ESS2-12K3P-02-HV ofron një rrymë maksimale hyrëse PV prej 32 A (me kapacitet goditjeje 40 A) dhe një fuqi maksimale hyrëse PV prej 18 kW, me 2 gjurmues MPPT për secilën njësi. Modeli i mesëm ESS2-15K3P-02-HV rrit rrymën maksimale hyrëse në 32 A (40 A goditje) dhe fuqinë hyrëse në 22,8 kW , i pajisur me 4 gjurmues MPPT për një konfigurim më të fleksibilë të vargjeve. duke përputhur vlerën e tij kryesore prej 20 kW ), me konfigurimin e vargut MPPT të optimizuar për instalimet solare në shkallë të madhe. Ky kapacitet i shkallëzuar PV siguron që seria mund të zmadhohet nga çatishtet komerciale të vogla (12 kW) deri te sistemet industriale të mesme (20 kW), gjithë kohën duke ruajtur efikasitetin e lartë MPPT (>99%)për të minimizuar humbjet e energjisë.
Parametri |
ESS2-12K3P-02-HV |
ESS2-15K3P-02-HV |
ESS2-20K3P-02-HV |
PV |
|
|
|
Tensioni maksimal i hyrjes |
1000V |
1000V |
1000V |
Larg Viti MPPT |
320 V–850 V |
320 V–850 V |
320 V–850 V |
Larg Aktual Maksimum |
24 A/32 A |
24 A/32 A |
24 A/32 A |
Rryma maksimale hyrëse e shkurtër |
40 A/40 A |
40 A/40 A |
40 A/40 A |
Fuqia maksimale hyrëse për çdo varg |
18KW |
22,5 kW |
30Kw |
Sasia MPPT / Numri maksimal i vargjeve të hyrjes |
- |
4 shkurt |
- |
Bateria |
|
|
|
Lloji i Baterisë |
Bateria Litium |
Bateria Litium |
Bateria Litium |
Larg gamës së voltatës së baterisë |
120 V–600 V |
120 V–600 V |
120 V–600 V |
Rryma maksimale e ngarkimit/shkarkimit |
50A/50A |
50A/50A |
50A/50A |
Fuqia maksimale e ngarkimit/shkarkimit |
12KW |
15kw |
20 KW |
Dalja AC (jashtë rrjetit) |
|
|
|
Tensioni i Daljes të Nominuar/Frekuenca |
3L/N/PE 380/400 V c.a. |
3L/N/PE 380/400 V c.a. |
3L/N/PE 380/400 V c.a. |
Fuqia maksimale e daljes |
13.2kw |
16.5KW |
22 kw |
Fuqia maksimale e daljes së dukshme |
13.2kVA |
16,5 kVA |
22 kVA |
Rryma maksimale e daljes |
19,3 A |
24.2A |
32,2 A |
Dalja në AC (Në rrjet) |
|
|
|
Tensioni dhe frekuenca e rrjetit |
3L/N/PE 380/400 V 50/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50/60 Hz |
Larg aktive e vlerës së normale |
12KW |
15kw |
20 KW |
Fuqia maksimale e daljes |
13.2kw |
16.5KW |
22 kw |
Fuqia maksimale e daljes së dukshme |
13.2kVA |
16,5 kVA |
22 kVA |
Rryma maksimale e daljes |
19,3 A |
24.2A |
32,2 A |
Faktori i fuqisë së daljes |
>0,99 (0,8 para fazës, 0,8 pas fazës) |
>0,99 (0,8 para fazës, 0,8 pas fazës) |
>0,99 (0,8 para fazës, 0,8 pas fazës) |
Hyrje AC |
|
|
|
Tensiona e rezhgutit |
3L/N/PE 380/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50 Hz/60 Hz |
Larg Aktual Maksimum |
27,3 A |
34,1 A |
45,5 A |
Hyrja e Rafit |
|
|
|
Frekuenca hyrëse e vlerësuar |
50/60HZ |
50/60HZ |
50/60HZ |
Larg Aktiv Energji |
12000W |
15000 W |
20000W |
RRYSHI I KRAHUT TË KRAHUT |
18.2A |
22.7A |
30.3A |
Parametrat bazë |
|
|
|
Gradi i mbrojtjes |
IP66 |
IP66 |
IP66 |
Temperatura e punës |
-25℃ ~ 60℃ (zvogëlimi i fuqisë në temperaturë mbi 45℃) |
-25℃ ~ 60℃ (zvogëlimi i fuqisë në temperaturë mbi 45℃) |
-25℃ ~ 60℃ (zvogëlimi i fuqisë në temperaturë mbi 45℃) |
Metoda e ftohjes |
Ftohje vetëmë |
Ftohje inteligjente |
Ftohje inteligjente |
Larg altitudheje |
≤3000m |
≤3000m |
≤3000m |
Pesha |
34 kg |
- |
37KG |
Përmasat (G*L*G) |
567*497*237 mm |
567*497*237 mm |
567*497*237 mm |


Kontrolli i saktë i rrymës mbron qelizat e baterisë nga ngarkimi/shkarkimi i tepërt, duke zgjatur jetën ciklike të tyre, ndërkohë që siguron dorëzimin e qëndrueshëm të energjisë. Së bashku me ngarkimin nga teprica e energjisë së prodhuar nga panelet fotovoltaike (PV) ose nga rrjeti elektrik (gjatë tarifave më të ulëta), apo dishkarkimin për furnizimin e ngarkesave gjatë kërkesës maksimale ose ndërprerjeve të rrjetit, seria ESS2 ruan performancën e qëndrueshme të baterisë, duke e bërë atë ideale për aplikime arbitrazhi energjetik sipas kohës së përdorimit dhe për sisteme backup energjetik.
Në mënyrën e lidhur me rrjetin, specifikimet e daljes i përsërisin performancën jashtë rrjetit ( 380/400 V, 50/60 Hz ), me një koeficient fuqie mbi 0,99 (0,8 në paracaktim / 0,8 në vonësim) për të plotësuar standardet e përshtatshmërisë me rrjetin. Ky koeficient i lartë fuqie minimizon konsumimin e fuqisë reaktive, duke zvogëluar koston e shërbimit dhe siguruar përshtatshmërinë me kodet e rrjetit në të gjithë botën. Së bashku me furnizimin e energjisë shtesë nga panelet fotovoltaike (PV) në rrjet ose me tërheqjen e energjisë nga rrjeti për ngarkimin e baterive, seria ESS2 mban një operim miqësor me rrjetin, me ndryshime harmonike të ulëta (< 5 %) për të shmangur ndërhyrjet me pajisjet e tjera elektrike.
Hyrja AC dhe Ngarkuesi: Mbështetje e fortë nga rrjeti dhe nga burimi i energjisë ndihmëse
Për ngarkimin ndihmës (p.sh., gjatë periudhave të zgjatura me dritë diellore të ulët), ngarkuesi i integruar mbështet hyrje të fuqisë me shkallë: 12000 W (18,2 A) për modelin 12 kW, 15000 W (22,7 A) për variantin 15 kW dhe 20000 W (30,3 A) për modelin 20 kW. Ky ngarkues i veçantë siguron rimblodhje të shpejtë dhe efikase të baterisë nga rrjeti, duke ruajtur rezilencën e sistemit edhe kur prodhimi PV është i pamjaftueshëm.


Ftohja është optimizuar për besueshmëri: ESS2-12K3P-02 -HV përdor konveksionin natyror (një sistem pasiv për ftohje) për punim me zë të ulët, ndërsa modelet me fuqi më të lartë, 15 kW dhe 20 kW, janë pajisur me një sistem inteligjent ftohjeje (ventilatorë me shpejtësi të ndryshueshme) që rregullon shpejtësinë e ventilatorëve në bazë të temperaturës, duke e balancuar efikasitetin e ftohjes me nivelin e zhurmës. Seria është e vlerësuar për punim deri në 3000 m mbi nivelin e detit, pa asnjë zvogëlim të performancës në lartësi të larta—gjë e thelbësishme për instalimet në rajonet malore.
Peshë dhe dimensione janë të kompakta për fuqitë e tyre: 34 kg (12 kW) dhe 37 kg (15 kW/20 kW) , me një sipërfaqe të njejtë të bazës së 567×497×237 mm (G×L×D). Kjo dizajn i kompaktë thjeshton transportin, instalimin dhe përdorimin e hapësirës, edhe në vendet me kufizime hapësirë.
Duke integruar fotovoltaikun (PV), ruajtjen e baterive dhe lidhjen me rrjetin në një njësi të vetme dhe efikase, seria ESS2 zvogëlon kompleksitetin e sistemit dhe koston e instalimit, ndërsa efikasiteti i lartë i saj (>96% konvertim AC-DC) maksimizon përdorimin e energjisë. Përshtatja me standardet globale të sigurisë dhe të rrjetit (p.sh., IEC, UL) garanton edhe interoperabilitetin dhe qetësinë e mendjes si për instaluesit, ashtu edhe për përdoruesit përfundimtarë.