Trojfázový hybridný menič 12–20 kW (pripojený k sieti)
Minimálny objednávací množstvo: 1
- Prehľad
- Odporúčané produkty
Výkon fotovoltaického vstupu: optimalizovaný pre zber solárnej energie s vysokou kapacitou
Odlišované kapacitou výkonu, ESS2-12K3P-02-HV ponúka maximálny vstupný prúd PV 32 A (so špičkovou kapacitou 40 A) a maximálny vstupný výkon PV 18 kW s dvoma sledovačmi MPPT na jednotku. Stredná verzia ESS2-15K3P-02-HV zvyšuje maximálny vstupný prúd na 32 A (40 A špičkový prúd) a vstupný výkon na 22,8 kW , vybavená štyrmi sledovačmi MPPT pre flexibilnejšiu konfiguráciu panelového poľa. Vlajková jednotka ESS2-20K3P-02-HV poskytuje maximálny vstupný výkon PV 30 kW ( čo zodpovedá jej základnému výkonovému hodnoteniu 20 kW ), s konfiguráciou MPPT reťazca optimalizovanou pre veľké solárne inštalácie. Táto stupňovitá fotovoltická kapacita zabezpečuje škálovateľnosť série od malých komerčných strešných systémov (12 kW) až po stredne veľké priemyselné systémy (20 kW), pri zachovaní vysokého MPPT účinnosti (>99%)za účelom minimalizácie straty energie.
Parametre |
ESS2-12K3P-02-HV |
ESS2-15K3P-02-HV |
ESS2-20K3P-02-HV |
PV |
|
|
|
Maximálne vstupné napätie |
1000V |
1000V |
1000V |
Rozsah napätia MPPT |
320 V – 850 V |
320 V – 850 V |
320 V – 850 V |
Maximálny Vstupný Prúd |
24 A / 32 A |
24 A / 32 A |
24 A / 32 A |
Maximálny vstupný prúdový impulz |
40 A / 40 A |
40 A / 40 A |
40 A / 40 A |
Maximálny vstupný výkon na jeden reťazec |
18KW |
22.5kW |
30KW |
Počet MPPT / maximálny počet vstupných reťazcov |
- |
4. február |
- |
Batéria |
|
|
|
Typ batérie |
Lítiová batéria |
Lítiová batéria |
Lítiová batéria |
Rozsah napätia batérie |
120 V – 600 V |
120 V – 600 V |
120 V – 600 V |
Maximálny prúd nabíjania/vybíjania |
50A/50A |
50A/50A |
50A/50A |
Maximálny výkon nabíjania/vybíjania |
12KW |
15kW |
20KW |
Striedavý výstup (mimo siete) |
|
|
|
Menovité výstupné napätie/frekvencia |
3L/N/PE 380/400 V striedavého prúdu |
3L/N/PE 380/400 V striedavého prúdu |
3L/N/PE 380/400 V striedavého prúdu |
Maximálny výkon |
13.2kw |
16.5kw |
22KW |
Maximálny zdánlivý výstupný výkon |
13.2kVA |
16,5kva |
22 kVA |
Maximálny výstupný prúd |
19.3A |
24.2A |
32,2 A |
AC výstup (na sieti) |
|
|
|
Sieťové napätie/frekvencia |
3L/N/PE 380/400 V 50/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50/60 Hz |
Nominálny výstupný výkon |
12KW |
15kW |
20KW |
Maximálny výkon |
13.2kw |
16.5kw |
22KW |
Maximálny zdánlivý výstupný výkon |
13.2kVA |
16,5kva |
22 kVA |
Maximálny výstupný prúd |
19.3A |
24.2A |
32,2 A |
Výstupný faktor moci |
>0,99 (0,8 predbežný, 0,8 oneskorený) |
>0,99 (0,8 predbežný, 0,8 oneskorený) |
>0,99 (0,8 predbežný, 0,8 oneskorený) |
Vstup AC |
|
|
|
Napätie siete |
3L/N/PE 380/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380/400 V 50 Hz/60 Hz |
Maximálny Vstupný Prúd |
27,3A |
34,1A |
45.5A |
Vstup do stojanu |
|
|
|
Menovitá vstupná frekvencia |
50/60 Hz |
50/60 Hz |
50/60 Hz |
Menovitý vstupný výkon |
12 000 W |
15000W |
20000W |
Nominálny vstupný prúd |
18,2A |
22,7A |
30,3A |
Základné parametre |
|
|
|
Trieda ochrany |
IP66 |
IP66 |
IP66 |
Pracovná teplota |
−25 °C až 60 °C (pri teplote >45 °C zníženie výkonu) |
−25 °C až 60 °C (pri teplote >45 °C zníženie výkonu) |
−25 °C až 60 °C (pri teplote >45 °C zníženie výkonu) |
Metóda chladenia |
Samochladenie |
Inteligentné chladenie |
Inteligentné chladenie |
Pracovná výška |
≤ 3000 m |
≤ 3000 m |
≤ 3000 m |
Hmotnosť |
34KG |
- |
37KG |
Rozmery (W*H*D) |
567 × 497 × 237 mm |
567 × 497 × 237 mm |
567 × 497 × 237 mm |


Táto presná kontrola prúdu chráni batériové články pred prenabíjaním/prehĺbeným vybíjaním, čím sa predĺži počet cyklov životnosti batérií a zároveň sa zabezpečí stála dodávka výkonu. Či sa batérie nabíjajú zo zbytovej energie z fotovoltických panelov alebo z elektrickej siete (počas období nízkych taríf), alebo sa vybíjajú na napájanie záťaže počas špičkového zaťaženia alebo výpadku siete, séria ESS2 udržiava stabilný výkon batérií, čo ju robí ideálnou pre aplikácie energetického arbitrážu podľa časového tarifného rozvrhu a záložného napájania.
V režime pripojenia k sieti sa výstupné špecifikácie zhodujú s výkonom v izolovanej režime ( 380/400 V, 50/60 Hz ), s účiníkom vyšším ako 0,99 (0,8 vedenie/0,8 oneskorenie) na splnenie noriem pre pripojenie do siete. Tento vysoký účiník minimalizuje odoberaný jalový výkon, čím sa znížia náklady na dodávku elektrickej energie a zabezpečí sa kompatibilita so sieťovými predpismi po celom svete. Bez ohľadu na to, či sa prebytočná fotovoltická energia odovzdáva späť do siete, alebo sa zo siete odoberá energia na nabíjanie batérií, séria ESS2 zabezpečuje prevádzku priateľskú pre sieť s nízkym obsahom harmonických zložiek (< 5 %), aby sa zabránilo rušeniu iných elektrických zariadení.
AC vstup a vstup nabíjačky: robustná podpora siete a pomocného napájania
Pre pomocné nabíjanie (napr. počas predĺžených období s nízkym slnečným svetlom) integrovaný nabíjač podporuje stupňovité vstupné výkony: 12000 W (18,2 A) pre model 12 kW, 15000 W (22,7 A) pre variant 15 kW a 20000 W (30,3 A) pre model 20 kW. Tento vyhradený nabíjač zabezpečuje rýchle a účinné doplnenie batérií zo siete a udržiava odolnosť systému aj v prípadoch nedostatočnej výroby energie z fotovoltických panelov.


Chladenie je optimalizované pre spoľahlivosť: ESS2-12K3P-02 - HV využíva prirodzenú konvekciu (pasívne chladenie) na bezšumný prevádzkový režim, zatiaľ čo modely s vyšším výkonom 15 kW a 20 kW sú vybavené inteligentným chladením (ventilátory s premennou rýchlosťou), ktoré upravuje rýchlosť otáčania ventilátorov podľa teploty, čím dosahuje rovnováhu medzi účinnosťou chladenia a hladinou hluku. Séria je certifikovaná pre prevádzku do výšky 3000 m nad morom bez akéhokoľvek zníženia výkonu vo vysokohorských oblastiach – čo je kritické pre inštalácie v horách.
Hmotnosť a rozmery sú kompaktné vzhľadom na ich výkonové parametre: 34 kg (12 kW) a 37 kg (15 kW/20 kW) , pri jednotnom základnom plošnom rozmeri 567 × 497 × 237 mm (Š × V × H). Tento kompaktný dizajn zjednodušuje prepravu, inštaláciu a využitie priestoru, aj v priestorovo obmedzených lokalitách.
Integráciou fotovoltaiky, batériového úložiska a pripojenia k sieti do jednej efektívnej jednotky séria ESS2 zníži zložitosť systému aj inštalačné náklady, pričom jej vysoká účinnosť (> 96 % pri striedavého prúdu na jednosmerný prúd) maximalizuje využitie energie. Dodržiavanie globálnych bezpečnostných a sieťových noriem (napr. IEC, UL) ďalej zaisťuje interoperabilitu a pokoj v mysli inštalatérov i koncových používateľov.