Opis produktu
Zintegrowana szafa niskonapięciowa PV–magazynująca energię: ostateczne, kompleksowe rozwiązanie do magazynowania energii
W szybko zmieniającym się krajobrazie energii odnawialnej zintegrowana szafa niskonapięciowa PV–magazynująca energię wyróżnia się jako przełomowe rozwiązanie dla zastosowań komercyjnych, przemysłowych oraz małych sieci energetycznych, które poszukują niezawodnego, wydajnego i elastycznego zarządzania energią. Ten w pełni zintegrowany system łączy w jednej zwartej szafie sterowanie ładowaniem fotowoltaicznym (PV), magazynowanie energii w bateriach litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP), dwukierunkową konwersję napięcia oraz inteligentne przełączanie między siecią energetyczną a trybem pozamacierzowym — eliminując skomplikowaną instalację oddzielnych komponentów i zapewniając gotowe rozwiązanie do magazynowania energii, które doskonale łączy w sobie wydajność, trwałość oraz łatwość użytkowania.
Główne zalety konstrukcji i wydajności
Dostępny w pięciu uniwersalnych modelach (ESS1-6 kW/14,348 kWh, ESS3-12 kW/28,688 kWh, ESS1-18 kW/43,034 kWh, ESS3-18 kW/28,688 kWh, ESS3-20 kW/57,638 kWh); ten szafowy system został zaprojektowany tak, aby spełniać różnorodne wymagania dotyczące mocy, przy znamionowej mocy wyjściowej od 6 kW do 20 kW oraz pojemności magazynowania energii od 14,348 kWh do 57,638 kWh . W jego rdzeniu znajduje się wysokowydajny pakiet akumulatorów LFP z 48V napięciem systemowym, 60A maksymalnym prądem ładowania oraz szerokim zakresem roboczego napięcia pracy (40–54,8 V) , zapewniającym stabilne magazynowanie i oddawanie energii nawet przy niestabilnych warunkach obciążenia. Sekcja wejściowa PV obsługuje do 35 kW mocy wejściowej z paneli fotowoltaicznych (w zależności od modelu), przy zakresie napięć MPPT wynoszącym 60-450V oraz wieloma kanałami MPPT (do 8 kanałów w modelu 20 kW), co maksymalizuje efektywność pozyskiwania energii słonecznej.
Jedną z najbardziej wyróżniających cech jest ultra-szybka możliwość przełączania się między siecią a trybem pozasieciowym, przy czasie przełączenia wynoszącym ≤20 ms — funkcja ta jest sterowalna i w pełni kompatybilna z generatorami wysokoprężnymi. Zapewnia to bezszwowe przejście na zasilanie awaryjne podczas przerw w dostawie energii lub okresów szczytowego zapotrzebowania, eliminując przestoje krytycznego sprzętu oraz gwarantując nieprzerwaną pracę przedsiębiorstw i obiektów przemysłowych. Dodatkowo system obsługuje wyjściowy nadprąd do 200% (np. model o mocy znamionowej 6 kW zapewnia szczytową moc 12 kW), co czyni go zdolnym do obsługi nagłych skoków zapotrzebowania na moc bez utraty wydajności ani bezpieczeństwa.
Łatwość instalacji i konserwacji
Zaprojektowano z myślą o przyjazności dla użytkownika – niskonapięciowy zintegrowany szafek PV-Storage charakteryzuje się konstrukcją typu plug-and-play, umożliwiającą szybką instalację przy minimalnym użyciu narzędzi i bez skomplikowanego okablowania. Obsługuje pracę równoległą w trybie samodzielnym (maksymalnie 8 jednostek w połączeniu równoległym), co pozwala użytkownikom na skalowanie swojej pojemności magazynowania energii w miarę wzrostu potrzeb — idealne rozwiązanie dla małych i średnich obiektów komercyjnych, odległych społeczności lub obiektów przemysłowych z rosnącymi wymaganiami energetycznymi. Modułowa konstrukcja ułatwia ponadto konserwację: uszkodzone moduły można szybko wymienić bez zakłócania pracy całego systemu, co zmniejsza czas przestoju oraz długoterminowe koszty eksploatacji.
Kompaktowe wymiary szafki (zakres wymiarów wynosi od 700 × 1200 × 900 mm do 1400 × 700 × 2350 mm , w zależności od modelu) oraz lekka konstrukcja ( 500 kg do 700 kg zapewniają jego stosowanie zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, nawet w środowiskach o ograniczonej przestrzeni. Jego solidna konstrukcja jest uzupełniona stopniem ochrony IP54, odpornością na pył i wodę oraz szerokim zakresem temperatur roboczych ( od −25 °C do 55 °C, z obniżeniem mocy tylko powyżej 40℃), co gwarantuje niezawodną pracę w trudnych warunkach klimatycznych — od skrajnego zimna po intensywne upały. Tolerancja wilgotności względnej ( 0–95% RH, bez kondensacji ) dodatkowo zwiększa jego przydatność w różnorodnych regionach geograficznych.
Parametry produktu
Najważniejsze funkcje: |
• Czas przełączania między trybem sieciowym a pozamacierzowym ≤20 ms (sterowalny), zgodny z agregatami prądotwórczymi diesla |
• Łatwa instalacja, możliwość samodzielnego równoległego działania, brak konieczności konserwacji |
• Łatwy w montażu, wymaga mniej narzędzi montażowych, szybsza konstrukcja |
• Obsługa wyjścia przy obciążeniu 200 % |
• Łatwa obsługa serwisowa, konstrukcja modułowa, szybka wymiana uszkodzonych modułów |
• Obsługa trybu samozasilania i trybu zapobiegania przepływowi wstecznemu |
Kategoria parametrów |
Nazwa parametru |
Model |
ESS1-6 kW / 14,348 kWh |
ESS3-12 kW / 28,688 kWh |
ESS1-18 kW / 43,034 kWh |
ESS3-18 kW / 28,688 kWh |
ESS3-20 kW / 57,638 kWh |
Wejście PV |
Maksymalna moc wejściowa pv |
6KW |
18 kW |
27 kW |
18 kW |
35 kW |
Maks. prąd wejściowy z PV |
15A |
50A |
75A |
42 kW |
43KW |
Napięcie znamionowe DC |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
Zakres napięcia MPPT |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
Maksymalny prąd wejściowy |
30A |
40A/40A |
30 A/30 A/30 A |
17 A × 4 |
13 A × 8 |
Liczba kanałów MPPT |
2 stycznia |
2 stycznia |
2 stycznia |
4 |
8 |
Maksymalny prąd wejściowy PV na łańcuch |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Liczba łańcuchów na MPPT |
- |
- |
- |
4 |
8 |
Wejście/wyjście akumulatora |
Napięcie nominalne |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
Maksymalna moc ładowania |
120 A/60 A |
240 A/80 A |
360 A/180 A |
210 A/210 A |
420A/210A |
Maksymalna moc wyładowania |
120 kW/12 kW |
120 kW/12 kW |
180 kW/180 kW |
120 kW/10,78 kW |
420 A/215 kW |
Komunikacja z baterią |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
W przypadku, gdy jest to możliwe, należy zastosować następujące procedury: |
Maksymalny prąd ładowania |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Maksymalny prąd rozładowania |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Wyjście Invertera |
Moc wyjściowa znamionowa |
6KW |
12KW |
18 kW |
18 kW |
20KW |
Maksymalna moc wyjściowa |
12KW |
24kw |
36kW |
36kW |
40KW |
Narysowany prąd wyjściowy |
27.3a |
54,5 A |
81,8 A |
15,54 A |
31,8A |
Maksymalny prąd wyjściowy |
28A |
56A |
84 A |
15,9 A |
36,8 A |
Zakres napięcia wyjściowego |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
Współczynnik regulacji napięcia wyjściowego |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
Maksymalna moc wyjściowa (podłączenie do sieci) |
- |
- |
- |
18 kW |
20KW |
Maksymalny prąd wyjściowy (podłączenie do sieci) |
- |
- |
- |
24.5a |
26,3 A |
Wejście sieciowe |
Maksymalna moc wejściowa |
10 kW |
20KW |
30KW |
20kva |
40KVA |
Maksymalny prąd wejściowy |
100A |
100A |
100A |
24a |
44a |
Zakres napięcia wejściowego |
176–253 V |
176–253 V |
176–253 V |
198–242 V |
198–242 V |
Maksymalna moc wyjściowa (tryb off-grid) |
10 kW |
20KW |
30KW |
20KW |
40KW |
Maksymalny prąd wyjściowy (tryb off-grid) |
6.2kw |
12,4 kW |
18,6KW |
18 kW |
25 kW |
Maksymalny prąd wejściowy (tryb off-grid) |
20A |
50A |
60A |
14,5A |
29a |
Wejście rezerwowe |
Tryb połączenia |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Tryb pracy |
Połączenie równoległe |
Połączenie równoległe |
Połączenie równoległe |
Połączenie równoległe |
Połączenie równoległe |
Maksymalna moc wejściowa/wyjściowa |
6KW |
12KW |
24kw |
24kw |
24kw |
Napięcie znamionowe |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
Prąd znamionowy |
- |
- |
- |
- |
- |
Parametry baterii |
Pojemność znamionowa na zestaw |
14,348 kWh |
28,688 kWh |
43,034 kWh |
28,688 kWh |
57,638 kWh |
Liczba modułów baterii w zestawie |
14,348 kWh/1 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/3 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/4 |
Zakres napięcia roboczego |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
Napięcie systemu |
48V |
48V |
48V |
48V |
48V |
Maksymalny prąd ładowania |
60A |
60A |
60A |
60A |
60A |
Wymiary (L × W × H) |
1020 × 700 × 2350 mm |
1020 × 700 × 2350 mm |
1020 × 700 × 2350 mm |
1400 × 700 × 2350 mm |
1400 × 700 × 2350 mm |
Waga |
1020 kg |
1020 kg |
1020 kg |
1020 kg |
1020 kg |
Typ ogniwa |
/Ifp |
/Ifp |
/Ifp |
/Ifp |
/Ifp |
Parametry systemu |
Maksymalna wydajność |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
95.10% |
95.10% |
Stopień ochrony |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
Temperatura pracy |
−25–55 °C (zmniejszenie mocy powyżej 40 °C) |
−25–55 °C (zmniejszenie mocy powyżej 40 °C) |
−25–55 °C (zmniejszenie mocy powyżej 40 °C) |
−25–55 °C (zmniejszenie mocy powyżej 40 °C) |
−25–55 °C (zmniejszenie mocy powyżej 40 °C) |
Wilgotność względna |
0–95 % RH (bez skraplania) |
0–95 % RH (bez skraplania) |
0–95 % RH (bez skraplania) |
0–95 % RH (bez skraplania) |
0–95 % RH (bez skraplania) |
Metoda chłodzenia |
Chłodzenie powietrzne |
Chłodzenie powietrzne |
Chłodzenie powietrzne |
Chłodzenie powietrzne |
Chłodzenie powietrzne |
Wymiary szafki |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
700×1200×900 mm |
Waga szafki |
500kg |
700kg |
700kg |
500kg |
700kg |
Ochrona przeciwpożarowa |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Funkcje |
Funkcja zapobiegania przepływowi wstecznemu |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Nie wspierać |
Nie wspierać |
Przełączanie sieć/poza siecią |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Zdalne monitorowanie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Wsparcie |
Protokół komunikacyjny |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
Liczba jednostek równoległych |
8 |
8 |
8 |
8 |
8 |
Certyfikacja |
Certyfikacja |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |


Zaawansowana funkcjonalność i bezpieczeństwo
System wyposażony jest w kompleksowy zestaw funkcji inteligentnych, zapewniających optymalizację zużycia energii oraz bezpieczeństwo. Obsługuje tryb zapobiegania przepływowi wstecznemu w celu samozasilania, umożliwiając użytkownikom maksymalne wykorzystanie lokalnie wytwarzanej energii słonecznej i zmniejszając zależność od sieci elektroenergetycznej — co przekłada się na niższe rachunki za energię elektryczną oraz mniejszy ślad węglowy. Możliwość zdalnego monitorowania (poprzez protokoły komunikacyjne CT/MT/TER) umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym produkcji, magazynowania i zużycia energii oraz stanu zdrowia systemu z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Dzięki temu użytkownicy mogą podejmować decyzje oparte na danych w celu zoptymalizowania efektywności energetycznej oraz zapobiegania potencjalnym problemom przed ich eskalacją.
Bezpieczeństwo jest priorytetem podczas projektowania tej zintegrowanej szafy. Wyposażona jest w technologię chłodzenia powietrzem, zapewniającą optymalne temperatury pracy, ochronę przed pożarami za pomocą aerozolu oraz wiele warstw ochrony przed przeladowaniem, niedoładowaniem, zwarciami i przegrzewaniem. System spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa i wydajności, w tym CE, IEC61000, IEC62109 oraz UL983.3 , co gwarantuje zgodność z globalnymi wymaganiami regulacyjnymi i zapewnia użytkownikom spokój związany z jakością i bezpieczeństwem produktu.


Wielofunkcyjność zastosowań
Zintegrowana niskonapięciowa szafa fotowoltaiczno-magazynująca to uniwersalne rozwiązanie przeznaczone do szerokiego zakresu zastosowań:
Budynki komercyjne: Sklepy z energią elektryczną, biura oraz centra handlowe zasilane czystą energią słoneczną, redukujące opłaty za zapotrzebowanie szczytowe oraz zapewniające zasilanie rezerwowe w przypadku awarii sieci.
Obiekty przemysłowe: Wsparcie linii produkcyjnych, magazynów oraz zakładów przetwórczych dzięki stabilnemu i niezawodnemu zasilaniu, minimalizacja czasu przestoju oraz obniżenie kosztów energii poprzez samozasilanie.
Wspólnoty oddalone i miejsca poza siecią energetyczną: Zapewnienie zrównoważonego zasilania wsiom wiejskim, obozom górniczym lub masztom telekomunikacyjnym w obszarach pozbawionych dostępu do sieci energetycznej, zastępując drogie i zanieczyszczające generatory diesla.
Sieci typu mikrogrid: Integracja z mikrosieciami społecznościowymi lub kampusowymi w celu zwiększenia odporności energetycznej, bilansowania zapotrzebowania na obciążenie oraz wspierania integracji źródeł energii odnawialnej.
Podsumowanie
Niskonapięciowy zintegrowany szafek PV-Storage redefiniuje możliwości związane z małymi i średnimi systemami magazynowania energii. Połączenie wysokiej wydajności, łatwej instalacji, funkcji inteligentnych oraz solidnych cech bezpieczeństwa czyni go idealnym wyborem dla przedsiębiorstw i organizacji dążących do przejścia na energię odnawialną, obniżenia kosztów energii oraz zwiększenia odporności zasilania. Niezależnie od tego, czy jest stosowany jako samodzielny system pozamacierzowy, rozwiązanie zapasowego zasilania, czy też element hybrydowego układu połączonego z siecią, ten zintegrowany szafek zapewnia spójne, wydajne i opłacalne zasilanie – potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami oraz zaprojektowane tak, aby wytrzymać wymagania rzeczywistych warunków eksploatacji. Dzięki skalowalnej konstrukcji i funkcjom skoncentrowanym na użytkowniku nie jest to jedynie produkt do magazynowania energii, lecz długoterminowa inwestycja w zrównoważone i niezawodne zasilanie.