Popis produktu
Fotovoltaicko-akumulátorový integrovaný nízkonapäťový kabinet: Najkomplexnejšie všestranné riešenie pre ukladanie energie
V rýchlo sa meniacej oblasti obnoviteľných zdrojov energie sa nízkoproudový integrovaný kabinet PV-so zásobníkom energie vyznačuje ako revolučné riešenie pre komerčné, priemyselné a malé verejné energetické aplikácie, ktoré vyžadujú spoľahlivé, účinné a flexibilné riadenie energie. Tento plne integrovaný systém kombinuje reguláciu nabíjania fotovoltaických (PV) panelov, úložisko energie v batériách s litium-železo-fosfátovým (LFP) elektrolytom, obojsmernú invertorovú technológiu a inteligentné prepínanie medzi sieťovým a izolovaným režimom do jediného kompaktného kabinetu – čím sa odstraňuje zložitosť inštalácie samostatných komponentov a poskytuje kompletné, priamo prevádzkyschopné riešenie na ukladanie energie, ktoré vyvážene spája výkon, trvanlivosť a jednoduchosť používania.
Základný dizajn a výkonnostné výhody
Dostupný v piatich univerzálnych modeloch (ESS1-6 kW/14,348 kWh, ESS3-12 kW/28,688 kWh, ESS1-18 kW/43,034 kWh, ESS3-18 kW/28,688 kWh, ESS3-20 kW/57,638 kWh); tento kabinet je navrhnutý tak, aby vyhovoval rôznorodým požiadavkám na výkon s menovitým výstupným výkonom v rozsahu od 6 kW do 20 kW a kapacitou úložiska energie od 14,348 kWh do 57,638 kWh . V jeho jadre sa nachádza vysokovýkonný batériový balík LFP s 48V napätím systému, 60A maximálnym nabíjacím prúdom a širokým pracovným rozsahom napätia (40–54,8 V) , čo zabezpečuje stabilné ukladanie a výdaj energie aj za podmienok kolísajúcej záťaže. Sekcia vstupu fotovoltických panelov podporuje až 35KW vstup solárnej energie (v závislosti od modelu) s rozsahom napätia MPPT 60–450 V a viacerými kanálmi MPPT (až 8 kanálov pre model 20 kW), čím sa maximalizuje účinnosť využitia slnečnej energie.
Jednou z najvýraznejších funkcií je jej ultra-rýchla schopnosť prepínať sa medzi sieťovým a izolovaným režimom, pričom doba prepínania je ≤20 ms – ovládateľná a úplne kompatibilná s dieselovými generátormi. To zabezpečuje bezproblémový prechod na záložné napájanie po výpadku siete alebo počas období špičkového zaťaženia, čím sa eliminuje výpadok dôležitých zariadení a zaisťuje nepretržitý chod podnikov a priemyselných zariadení. Okrem toho systém podporuje výstupný preťažovací výkon 200 % (napr. model s menovitým výkonom 6 kW poskytuje špičkový výkon 12 kW), čo mu umožňuje zvládnuť náhle výkyvy v požiadavkách na výkon bez kompromisov výkonnosti ani bezpečnosti.
Jednoduchosť inštalácie a údržby
S ohľadom na používateľskú prívetivosť je nízkoproudý integrovaný kabinet PV-Storage vybavený konceptom plug-and-play, ktorý umožňuje rýchlu inštaláciu s minimálnym množstvom nástrojov a bez zložitého zapájania. Podporuje samostatný paralelný chod (až 8 jednotiek paralelne), čo umožňuje používateľom rozširovať kapacitu úložiska energie v súlade s rastúcimi potrebami – ideálne pre malé a stredne veľké komerčné objekty, odľahlé komunity alebo priemyselné zariadenia s rastúcimi požiadavkami na výkon. Modulárna konštrukcia ďalej zjednodušuje údržbu: chybné moduly je možné rýchlo vymeniť bez prerušenia prevádzky celého systému, čím sa skracuje výpadkový čas a dlhodobé prevádzkové náklady.
Kompaktné rozmery kabinetu (rozmedzie rozmerov od 700 × 1200 × 900 mm do 1400 × 700 × 2350 mm , v závislosti od modelu) a ľahká konštrukcia ( 500 kg až 700 kg ) umožňujú inštaláciu v interiéri aj exteriéri, dokonca aj v priestoroch s obmedzeným miestom. Jeho pevná výstavba je doplnená ochranou podľa triedy IP54, odolnosťou voči prachu a vode a širokým rozsahom prevádzkových teplôt ( –25 °C až 55 °C, pri vyšších teplotách sa výkon zníži iba nad 40℃), čo zaisťuje spoľahlivý prevádzkový výkon za extrémnych klimatických podmienok – od extrémneho mrazu po vysoké teploty. Odolnosť voči relatívnej vlhkosti vzduchu ( 0–95 % RH, bez kondenzácie ) ďalej zvyšuje jeho prispôsobivosť rôznym geografickým lokalitám.
Produktné parametre
Hlavné funkcie: |
• Prepnutie medzi sieťovým a off-grid režimom ≤20 ms (ovládateľné), kompatibilné s dieselovými generátormi |
• Jednoduchá inštalácia, samostatná paralelná prevádzka, bezúdržbový prevádzkový režim |
• Jednoduchá inštalácia, vyžaduje sa menej inštalačných nástrojov, rýchlejšia štruktúra |
• Podporuje výstupný preťažovací výkon do 200 % |
• Jednoduchá údržba, modulárny dizajn, rýchla výmena chybných modulov |
• Podporuje režim vlastnej spotreby a režim proti spätnému toku |
Kategória parameterov |
Názov parametra |
Model |
ESS1-6 kW/14,348 kWh |
ESS3-12 kW/28,688 kWh |
ESS1-18 kW/43,034 kWh |
ESS3-18 kW/28,688 kWh |
ESS3-20 kW/57,638 kWh |
PV vstup |
Maximálna vstupná výkon z PV |
6Kw |
18KW |
27KW |
18KW |
35KW |
Maximálny vstupný prúd PV |
15A |
50A |
75A |
42KW |
43kw |
Menovité jednosmerné napätie |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
Rozsah napätia MPPT |
60–450 V |
60–450 V |
60–450 V |
60–450 V |
60–450 V |
Maximálny vstupný prúd |
30A |
40 A / 40 A |
30 A / 30 A / 30 A |
17 A × 4 |
13 A × 8 |
Počet kanálov MPPT |
2. január |
2. január |
2. január |
4 |
8 |
Maximálny vstupný prúd fotovoltických panelov na jedno zapojenie |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Počet zapojení na jeden kanál MPPT |
- |
- |
- |
4 |
8 |
Vstup/výstup batérie |
Menovité napätie |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
Maximálna výkonová úroveň naťahovania |
120 A / 60 A |
240 A / 80 A |
360 A / 180 A |
210 A / 210 A |
420 A / 210 A |
Maximálny výkon pri vybíjaní |
120 kW / 12 kW |
120 kW / 12 kW |
180 kW / 180 kW |
120 kW / 10,78 kW |
420 A / 215 kW |
Komunikácia s batériou |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Maximálny nabíjací prúd |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Maximálny výstupný prúd |
- |
- |
- |
15A |
15A |
VÝSTUP INVERTÉRA |
Nominálny výstupný výkon |
6Kw |
12KW |
18KW |
18KW |
20KW |
Maximálna výstupná výkon |
12KW |
24kw |
36KW |
36KW |
40KW |
Menovitý výstupný prúd |
27,3A |
54,5 A |
81,8 A |
15,54 A |
31,8A |
Maximálny výstupný prúd |
28A |
56 A |
84 A |
15,9 A |
36,8 A |
Rozsah výstupného napätia |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
Miera regulácie výstupného napätia |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
Maximálny výstupný výkon (pripojenie k sieti) |
- |
- |
- |
18KW |
20KW |
Maximálny výstupný prúd (pripojenie k sieti) |
- |
- |
- |
24,5 A |
26,3 A |
Vstup zo siete |
Max. vstupný výkon |
10kW |
20KW |
30KW |
20KVA |
40KVA |
Maximálny vstupný prúd |
100A |
100A |
100A |
24A |
44A |
Rozsah vstupného napätia |
176–253 V |
176–253 V |
176–253 V |
198–242 V |
198–242 V |
Maximálny výstupný výkon (autonómny režim) |
10kW |
20KW |
30KW |
20KW |
40KW |
Maximálny výstupný prúd (autonómny režim) |
6.2kw |
12,4 kW |
18.6KW |
18KW |
25KW |
Maximálny vstupný prúd (mimo siete) |
20A |
50A |
60A |
14.5A |
29A |
Záložný vstup |
Spôsob pripojenia |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Pracovný režim |
Paralelné pripojenie |
Paralelné pripojenie |
Paralelné pripojenie |
Paralelné pripojenie |
Paralelné pripojenie |
Maximálny vstupný/výstupný výkon |
6Kw |
12KW |
24kw |
24kw |
24kw |
Menovité napätie |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
Menovitý prúd |
- |
- |
- |
- |
- |
Parametre baterky |
Menovitá kapacita na súpravu |
14,348 kWh |
28,688 kWh |
43,034 kWh |
28,688 kWh |
57,638 kWh |
Počet batériových modulov na súpravu |
14,348 kWh/1 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/3 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/4 |
Pracovný rozsah napätia |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
Systémové napätie |
48V |
48V |
48V |
48V |
48V |
Maximálny nabíjací prúd |
60A |
60A |
60A |
60A |
60A |
Rozmery (D׊×V) |
1020 × 700 × 2350 mm |
1020 × 700 × 2350 mm |
1020 × 700 × 2350 mm |
1400 × 700 × 2350 mm |
1400 × 700 × 2350 mm |
Hmotnosť |
1020KG |
1020KG |
1020KG |
1020KG |
1020KG |
Typ bunky |
LFP |
LFP |
LFP |
LFP |
LFP |
Systémové parametre |
Maximálna účinnosť |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
95.10% |
95.10% |
Trieda ochrany |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
Prevádzková teplota |
−25 až 55 °C (zníženie výkonu nad 40 °C) |
−25 až 55 °C (zníženie výkonu nad 40 °C) |
−25 až 55 °C (zníženie výkonu nad 40 °C) |
−25 až 55 °C (zníženie výkonu nad 40 °C) |
−25 až 55 °C (zníženie výkonu nad 40 °C) |
Relatívna vlhkosť |
0–95 % RH (bez kondenzácie) |
0–95 % RH (bez kondenzácie) |
0–95 % RH (bez kondenzácie) |
0–95 % RH (bez kondenzácie) |
0–95 % RH (bez kondenzácie) |
Metóda chladenia |
Chlazenie vzduchom |
Chlazenie vzduchom |
Chlazenie vzduchom |
Chlazenie vzduchom |
Chlazenie vzduchom |
Rozmery škatule |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
Hmotnosť skrinky |
500kg |
700 kg |
700 kg |
500kg |
700 kg |
Požiarna ochrana |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Funkcie |
Funkcia proti spätnému toku |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Nepodporované |
Nepodporované |
Prepínanie medzi sieťovým a mimo-sieťovým režimom |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Vzdialené monitorovanie |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Podpora |
Komunikačný protokol |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
Počet paralelných jednotiek |
8 |
8 |
8 |
8 |
8 |
Certifikácia |
Certifikácia |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |


Pokročilé funkcie a bezpečnosť
Systém je vybavený komplexnou sadou inteligentných funkcií na optimalizáciu spotreby energie a zabezpečenie bezpečnosti. Podporuje režim protiprúdu pre vlastnú spotrebu, čo umožňuje používateľom maximalizovať využitie slnečnej energie na mieste a znížiť závislosť od elektrickej siete – čím sa znížia náklady na elektrinu aj uhlíková stopa. Možnosti diaľkového monitorovania (prostredníctvom komunikačných protokolov CT/MT/TER) umožňujú sledovanie výroby, ukladania a spotreby energie v reálnom čase, ako aj stavu systému, z akéhokoľvek zariadenia pripojeného k internetu. To umožňuje používateľom rozhodovať sa na základe údajov za účelom optimalizácie energetickej účinnosti a predchádzania potenciálnym problémom ešte pred tým, než sa zhoršia.
Bezpečnosť je v návrhu tohto integrovaného kabinetu najvyššou prioritou. Využíva technológiu chladenia vzduchom na udržiavanie optimálnych prevádzkových teplôt, aerosólový systém protipožiarnej ochrany na zníženie rizika vzniku požiaru a viacúrovňovú ochranu pred prenabíjaním, prepájaním, skratmi a prehrievaním. Systém spĺňa medzinárodné bezpečnostné a výkonnostné normy vrátane CE, IEC61000, IEC62109 a UL983.3 , čím zabezpečuje dodržiavanie globálnych regulačných požiadaviek a poskytuje používateľom pokoj v súvislosti s kvalitou a bezpečnosťou výrobku.


Aplikačná univerzálność
Nízkoproudá integrovaná skrinka PV-Storage je všestranným riešením vhodným pre široké spektrum aplikácií:
Komerčné budovy: Obchodné reťazce s elektrickou energiou, kancelárie a obchodné centrá s čistou slnečnou energiou, znížením poplatkov za špičkový odber a zabezpečením záložného napájania počas výpadkov v elektrickej sieti.
Priemyselné zariadenia: Podpora výrobných línií, skladov a spracovateľských závodov stabilným a spoľahlivým napájaním, minimalizácia prostojov a zníženie nákladov na energiu prostredníctvom samospotreby.
Vzdialené komunity a miesta mimo elektrickej siete: Zabezpečte udržateľné napájanie dedín, ťažobných táborov alebo telekomunikačných veží v oblastiach bez prístupu k elektrickej sieti a nahraďte nákladné a znečisťujúce dieselové generátory.
Mikrosiete: Integrujte sa do mikrosietí komunít alebo kampusov, aby ste zvýšili odolnosť energetického systému, vyvážili požiadavky na zaťaženie a podporili integráciu obnoviteľných zdrojov energie.
Záver
Nízkoproudá integrovaná skriňa PV-Storage pre úložisko energie znova definuje možnosti úložiska energie malého a stredného rozsahu. Kombinácia vysokého výkonu, jednoduchej inštalácie, inteligentných funkcií a robustných bezpečnostných prvkov ju robí ideálnou voľbou pre podniky a organizácie, ktoré sa snažia prejsť na obnoviteľné zdroje energie, znížiť náklady na energiu a zvýšiť odolnosť elektrickej siete. Či sa používa ako samostatný off-grid systém, riešenie záložného napájania alebo ako súčasť hybridného mriežkového systému, táto integrovaná skriňa poskytuje spoľahlivý, efektívny a nákladovo výhodný príkon – podporovaný medzinárodnými certifikáciami a konštrukciou navrhnutou tak, aby vydržala náročné podmienky reálneho prevádzkového prostredia. Vďaka škálovateľnému dizajnu a funkciam orientovaným na používateľa ide o viac než len produkt na ukladanie energie – ide o dlhodobú investíciu do udržateľného a spoľahlivého napájania.