Driefase hibriedomskakelaar 8–12 kW (aangesluit op die rooster)

Hierdie produk is 'n driefase hoëspanningshibriedomskakelaarreeks ( ESS1-8K3P-02-HV, ESS1-10K3P-02-HV, ESS1-12K3P-02-HV ) ontwerp vir kommersiële en industriële energiestoor-toepassings.
Met 'n DC-ingangspanning wat wissel van 12 kW tot 18 kW, ondersteun dit litiumysterfosfaatbatterye ( 180–600 V ) en lewer 'n genoemde AC-uitgangsvermoë van 8 kW tot 12 kW.
Belangrike voordele sluit ultra-vinnige netomskakeling in ( < 10 ms ), hoë doeltreffendheid ( tot 98,10% ), IP66-beskerming vir streng omgewings, natuurlike verkoeling (lae geraas\/onderhoud) en voldoen aan internasionale veiligheidsstandaarde (IEC\/EN). Dit het ook RS485/WiFi/GPRS/LAN kommunikasie vir afstandmonitoring, wat dit ideaal maak vir skaalbare, betroubare energiestoorstelsels.
Min bestelhoeveelheid:1

  • Oorsig
  • Aanbevole produkte
Produkbeskrywing
Driefase Hoëspannings-Hibriedomskakelaar (8–12 kW-reeks)
Die ESS1-driefase hoëspanningshibriedomskakelaarreeks (8K/10K/12K) verteenwoordig 'n premiumoplossing vir kommersiële, industriële en medium-skaal residensiële energiestoorstelsels, wat ontwerp is om onoortreflike doeltreffendheid, betroubaarheid en aanpasbaarheid te lewer in netgekoppelde, buite-net- en hibried-energiebestuurtoepassings. As 'n noodsaaklike komponent van moderne energie-ekostelsels verbind hierdie omskakelaar son-PV-generering, hoëspanningsbatterystoor en netkonnektiwiteit, en spreek die groeiende vraag na veerkragtige, koste-effektiewe en volhoubare kragoplossings in uiteenlopende toepassings aan.
Kern tegniese spesifikasies en prestasie
Die reeks bestaan uit drie modelle—ESS1-8K3P-02-HV, ESS1-10K3P-02-HV en ESS1-12K3P-02-HV—elkeen geoptimeer vir verskillende drywingsvermoëns terwyl konsekwente kernprestasiebenodigdhede behou word.
DC-invoer en battery-integrasie: Die omvormer ondersteun 'n wye DC-invoerspanningsreeks (600 V nominaal, 200 V beginspanning, 800 V maksimum), met DC-invoerdrywingswaardes van 12 kW (8K), 15 kW (10K) en 18 kW (12K). Dit is toegerus met 24 MPPT-spoorverklikkers (maksimum MPPT-stroom: 26 A/28 A vir 8K/10K, 36 A/38 A vir 12K ), wat sonenergie-ontginning tot 'n maksimum bring selfs onder gedeeltelike skaduwee of wisselende straling — 'n kritieke voordeel vir kommersiële PV-stelsels met groot skyfarraygroottes. Vir energie-berging is dit uitsluitlik saamwerkbaar met litium-ysterfosfaat (LFP)-batterye (spanningsreeks van 180–600 V) — 'n veilige, langlaastende en koste-effektiewe batterychemie wat ideaal is vir statiese berging. Die maksimum laai/ontlaaidrywing bereik 8 kW (8K) tot 10 kW (10K/12K), met 'n maksimum laaistroom van 30 A, wat vinnige battery-lading moontlik maak en gereedheid vir noodkragvoorsiening vir kritieke lasse waarborg. Battery-kommunikasie vind plaas via die 485/CAN-protokol, wat werklike tyd-monitering van die staat van lading (SoC), temperatuur en gesondheid moontlik maak om die battery se leeftyd te verleng.

Produkparameters

Driefase Hoëspanningshibriedomskakelaar (8–12 kW)

 

 

 

 

Produkmodel

ESS1-8K3P-02-HV

ESS1-10K3P-02-HV

ESS1-12K3P-02-HV

DC invoer (PV)

 

 

 

Maksimum invoerkragt

12KW

15 kw

18 kw

Nominale invoer spanning

600V

600V

600V

Opstartspanning

200V

200V

200V

MPPT Spanningsbereik

200–800 V

200–800 V

200–800 V

Maksimum Invoer Stroom

26 A/28 A

26 A/28 A

36 A/38 A

Aantal MPPT-trakkers

24

24

24

DC-Invoer/Uitvoer (Battery)

 

 

 

Batterytipe

Lithium-IJzer-Fosfaat

Lithium-IJzer-Fosfaat

Lithium-IJzer-Fosfaat

Batteryspanningsreeks

180–600 V

180–600 V

180–600 V

Maksimum Laai-/Ontlaaiower

8KW

10KW

10KW

Maks Laai/Uitlaai Stroom

30A

30A

30A

Battery Kommunikasieprotokol

485/CAN

485/CAN

485/CAN

AC-uitset

 

 

 

Nomynale uitsetkrag

8KW

10KW

12KW

Maksimum uitset krag

8.8kW

11 kw

13.2kw

Nomynse Uitset Skynkrag

8.8KVA

11KVA

13,2 kVA

GEBEUREnde UITSETSTROOM

12,1 A

15,2 A

18.2A

Maksimum uitsetstroom

13,4A

16.7A

20A

Netwerk Skakeltyd

< 10 ms

< 10 ms

< 10 ms

Nominele uitsettingspanning/vryfrequentie

3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz

3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz

3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz

Uitsettingsmagfaktor

0,8 (naburig) – 0,8 (vooruitgaand)

0,8 (naburig) – 0,8 (vooruitgaand)

0,8 (naburig) – 0,8 (vooruitgaand)

Totale Harmoniese Vervorming (Lineêre las, netgekoppelde)

<3%

<3%

<3%

Totale Harmoniese Vervorming (Netgekoppelde)

<2%

<2%

<2%

AC-invoer

 

 

 

Gespesifiseerde inset-skynkrag

8.8KVA

11KVA

13,2 kVA

Maksimum Invoer Stroom

13,4A

16.7A

20A

Nominaal inset-spanning/frekwensie

3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz

3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz

3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz

Doeltreffendheid

 

 

 

Maksimum doeltreffendheid

98.10%

98.10%

98.10%

Standaarde

 

 

 

Veiligheidsgewigste

IEC62109-1/2

IEC62109-1/2

IEC62109-1/2

EMC Compliance

EN61000-6-1/EN61000-6-3

EN61000-6-1/EN61000-6-3

EN61000-6-1/EN61000-6-3

Basiese parameters

 

 

 

Afmetings (W×H×D, mm)

556×482×196

556×482×196

556×482×196

Koelmethode

Natuurlike Koeling

Natuurlike Koeling

Natuurlike Koeling

Gewig

27.5kg

27.5kg

27.5kg

Beskermingsgraad

IP66

IP66

IP66

Bedryfstemperatuur

–25 tot 60 °C (verlaging bo 45 °C)

–25 tot 60 °C (verlaging bo 45 °C)

–25 tot 60 °C (verlaging bo 45 °C)

Maksimum Hoogte

3000m

3000m

3000m

Kommunikasie metode

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN

RS485/WiFi/GPRS/LAN


Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)

AC-uitset en netwerkvertoonbaarheid: Aan die AC-kant bedryf die omvormer op 'n driefase-netwerk (3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz) , met 'n gewaardeerde uitsetvermoë van 8 kW (8K), 10 kW (10K) en 12 kW (12K), met 'n maksimum uitsetvermoë van 8,8 kW, 11 kW, en 13,2 kW onderskeidelik (10% oorbelastingvermoë). Die gewaardeerde uitsetskynvermoë wissel van 8,8 kVA tot 13,2 kVA, met 'n gewaardeerde uitsetstroom van 12,1 A (8K) tot 18,2 A (12K) en maksimum uitvoerstroom van 13,4 A tot 20 A, wat stabiele kraglewering aan swaar kommersiële/industriële lasse verseker (bv. masjinerie, verligting, HVAC-stelsels). ’n Opvallende eienskap is sy ultra-snel netwerk-omskepertyd (<10 ms), wat naadlose oorgang tussen netgekoppelde en buite-netwerkmodusse moontlik maak om ononderbroke kraglewering vir kritieke toerusting tydens netwerkaftakking te waarborg—’n kritieke vereiste vir besighede waar stilstand finansiële verliese meebring.
Doeltreffendheid en Kragkwaliteit: Die omvormer bereik 'n maksimum doeltreffendheid van 98,10%, een van die hoogste in sy klas, wat energieverlies tydens DC-AC-omsetting tot 'n minimum beperk en direk die opbrengs op belegging (ROI) van energieopslagsisteme verbeter. Dit voldoen ook aan streng kragkwaliteitsvereistes: die totale harmoniese vervorming (THD) is <3% vir lineêre lasse en <2% vir netgekoppelde bedryf, wat skoon kraginvoering na die net verseker en voldoen aan globale netkodes (bv. IEC, EN). Die uitsetkragfaktor is instelbaar van 0,8 agterstand tot 0,8 vooruitgang, wat reaktiewe kragkompensasie moontlik maak om netstabiliteit te optimaliseer en nutsmaatskappyfooie te verminder.

Sleutelkenmerke en Mededingende Voordele
Robuuste en lae-onderhoudsontwerp: Die omsetters gebruik natuurlike verkoeling (sonder ventilators), wat bewegende dele elimineer om geraas, onderhoudskoste en mislukkingsrisiko’s te verminder—ideaal vir industriële omgewings waar betroubaarheid van die allergrootste belang is. Met ’n IP66-beskermingsgradering is dit stofdig en beskerm teen hoë-druk watersproei, geskik vir buite-installasie in streng omstandighede (bedryfstemperatuurreeks: -25 °C tot +60 °C, met afname bo 45°C om langdurigheid te verseker). Sy kompakte afmetings (556 mm × 482 mm × 196 mm) en ligte konstruksie (27,5 kg) vereenvoudig installasie, selfs in elektriese ruimtes met beperkte spasie of gecontaineriseerde energiestoorstelsels.

Umvattende Veiligheid en Nalewing: Die omvormer voldoen aan internasionale veiligheids- en prestasiestandarde, insluitend IEC62109-1/2 (veiligheid vir PV-omvormers) en EN61000-6-1/EN61000-6-3 (EMV-nalewing), wat wêreldwye marktoegang en rustige gemoed vir gebruikers verseker. Dit integreer verskeie beskermingsmeganismes: oorspanning-/onderspanningsbeskerming, oorstroom-/kurssluitingsbeskerming, oorverhittingbeskerming en isolasiebewaking, wat beide die omvormer en gekoppelde toerusting teen skade beskerm.

Skaleerbare en Veelsoortige Bedryf: Alhoewel dit geoptimaliseer is vir driefase-kommersiële/industriële gebruik, ondersteun die omvormer se modulêre ontwerp stelselskalerbaarheid—meerdere eenhede kan parallel geskakel word om hoër kragvereistes te bevredig (bv. 10 × 12 kW-eenhede vir ’n 120 kW-stelsel). Dit is kompatibel met generatorinvoer, wat dit geskik maak vir afgeleë of afgeleë industriële werf (bv. mynbou, landbou, telekommunikasietorings) waar toegang tot die nasionale stroombaan beperk of onbetroubaar is.

Intelligente monitering en beheer: RS485, Met WiFi-, GPRS- en LAN-kommunikasie-interfaces integreer die omvormer naadloos met energi-bestuurstelsels (EMS) en gebou-bestuurstelsels (BMS). Gebruikers kan sleutelparameters op afstand moniteer (invoer/uitvoer-krag, battery-toestand van lading [SoC], doeltreffendheid, temperatuur), bedryfsmodusse aanpas (bv. piekafskaving, lasverskuiwing) en voorspellende onderhoud uitvoer—wat die stelsel se bedryfsbereidheid maksimeer en bedryfskoste verminder.

Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)Three-phase hybrid inverter 8-12kW (grid-tied)
Aansoek scenario's
Hierdie driefase hoëspanningsomvormer is ideaal geskik vir:
Kommersiële Geboue: Kantore, kleinhandelruimtes en hotelle wat wil dat hulle minder afhanklik raak van die nasionale stroombaan, energiekoste deur middel van piekafskaving verminder en noodkrag vir kritieke stelsels verseker (bv. verkoopterminalle [POS], sekuriteit, verligting).
Ligte industriële fasiliteite: Klein vervaardigingsaanlegte, pakhuise en werkswinkels wat stabiele krag vir masjinerie benodig en afbreektyd tydens nasionale stroombaan-uitvalle wil verminder.
Landbou toepassings: Besproeiingsstelsels, kasgewasse en plattelandse verwerkingsfasiliteite, waar betroubare krag noodsaaklik is vir produktiwiteit en toegang tot die netwerk dikwels onkonsekwent is.
Hibriede Mikro-netwerke: Afgeleë gemeenskappe, telekommunikasietorings en buite-netwerk industriële werfplekke, wat sonkrag-PV, battery-energie-ophouding en generators kombineer vir selfonderhoudende kragstelsels.

Gevolgtrekking
Die ESS1 8–12 kW driefase hoëspanningshibriedomskakelaar is ‘n bewys van toonaangewende energiestoor-tegnologie wat hoë doeltreffendheid, ultra-snel netwerkreaksie, robuuste duursaamheid en intelligente beheer kombineer om aan die vereistes van moderne kommersiële en industriële energiestelsels te voldoen. Sy versoenbaarheid met LFP-batterye, sy voldoening aan wêreldwye standaarde en sy lae-onderhoudsontwerp maak dit ‘n koste-effektiewe, toekomsveilige oplossing vir besighede wat energieverbruik wil optimeer, kragweerstand wil verbeter en na ‘n meer volhoubare energiemodel wil oorgaan. Of dit nou vir netgekoppelde piekvermindering, noodkragvoorsiening of afgeslote mikro-netto-toepassings gebruik word, lewer hierdie omvormer konsekwente, betroubare prestasie terwyl dit aan die ontwikkelende behoeftes van die energielandskap aanpas.

Kry 'n Gratis Offer

Ons verteenwoordiger sal gou met u in verbinding tree.
E-pos
Selfoon/WhatsApp
Naam
Maatskappy naam
Boodskap
0/1000

Kry 'n Gratis Offer

Ons verteenwoordiger sal gou met u in verbinding tree.
E-pos
Selfoon/WhatsApp
Naam
Maatskappy naam
Boodskap
0/1000

Kopiereg © 2026 deur Qingdao Zsen Risun-energieopslagtegnologie Vrye Korporasie  -  Privatbeleid