Trefaset hybridinverter 8–12 kW (netttilkoblet)
MOQ:1
- Oversikt
- Anbefalte produkter
Trefase hybridinverter med høy spenning (8–12 kW) | |||
|
|
|
|
Produktmodell |
ESS1-8K3P-02-HV |
ESS1-10K3P-02-HV |
ESS1-12K3P-02-HV |
DC-inndata (PV) |
|
|
|
Maks inntrengende effekt |
12KW |
15KW |
18KW |
Nominell inngangsspenning |
600V |
600V |
600V |
Startspenning |
200V |
200V |
200V |
MPPT-spenningsområde |
200–800 V |
200–800 V |
200–800 V |
Maksimalt Innputstrøm |
26 A/28 A |
26 A/28 A |
36 A/38 A |
Antall MPPT-sporere |
24 |
24 |
24 |
DC-inngang/utgang (batteri) |
|
|
|
Batteritype |
Litiumjernfosfat |
Litiumjernfosfat |
Litiumjernfosfat |
Batterispenningsområde |
180–600 V |
180–600 V |
180–600 V |
Maksimal lade-/utladningseffekt |
8KW |
10KW |
10KW |
Maks. lading/utladingstrøm |
30A |
30A |
30A |
Batterikommunikasjonsprotokoll |
485/CAN |
485/CAN |
485/CAN |
AC-utgang |
|
|
|
Nøytekraften |
8KW |
10KW |
12KW |
Maks utgangseffekt |
8.8kw |
11KW |
13.2kw |
Nominal utgangsskinnbar effekt |
8.8KVA |
11KVA |
13.2kVA |
Nominal outputstrøm |
12,1A |
15,2A |
18.2A |
Maks utgangstrøm |
13,4A |
16.7A |
20A |
Nettskiftetid |
<10mS |
<10mS |
<10mS |
Nominell utgangsspennings/frekvens |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
Utgangseffektfaktor |
0,8 (senkende) – 0,8 (førende) |
0,8 (senkende) – 0,8 (førende) |
0,8 (senkende) – 0,8 (førende) |
Total harmonisk forvrengning (lineær belastning, netttilkoblet) |
<3% |
<3% |
<3% |
Total harmonisk forvrengning (netttilkoblet) |
<2% |
<2% |
<2% |
AC-inngang |
|
|
|
Merket inngangsskjenket effekt |
8.8KVA |
11KVA |
13.2kVA |
Maksimalt Innputstrøm |
13,4A |
16.7A |
20A |
Nominell inngangsspenning/frekvens |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
Effektivitet |
|
|
|
Maksimal effektivitet |
98.10% |
98.10% |
98.10% |
Standarder |
|
|
|
Sikkerhetsertifikat |
IEC62109-1/2 |
IEC62109-1/2 |
IEC62109-1/2 |
EMC-samsvar |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
Grunnleggende parametere |
|
|
|
Dimensjoner (B×H×D, mm) |
556×482×196 |
556×482×196 |
556×482×196 |
Kjølemetode |
Naturleg kjøling |
Naturleg kjøling |
Naturleg kjøling |
Vekt |
27.5kg |
27.5kg |
27.5kg |
Beskyttelsesgrad |
IP66 |
IP66 |
IP66 |
Driftstemperatur |
-25–60 °C (redusert ytelse over 45 °C) |
-25–60 °C (redusert ytelse over 45 °C) |
-25–60 °C (redusert ytelse over 45 °C) |
Maksimal høgd |
3000m |
3000m |
3000m |
Kommunikasjonsmetode |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |


AC-utgang og nettverkskompatibilitet: På AC-siden opererer inverteren på et trefaset nett (3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz) , og leverer nominell utgangseffekt på 8 kW (8K), 10 kW (10K) og 12 kW (12K), med maksimal utgangseffekt på 8,8 kW, 11 kW, og 13,2 kW henholdsvis (10 % overlastkapasitet). Nominell utgangsskinnbar effekt ligger mellom 8,8 kVA og 13,2 kVA, med nominell utgangsstrøm på 12,1 A (8 kW) til 18,2 A (12 kW) og maksimal utgangsstrøm på 13,4 A til 20 A, som sikrer stabil strømforsyning til tunge kommersielle/industrielle laster (f.eks. maskineri, belysning, ventilasjons- og klimaanlegg). En bemerkelsesverdig egenskap er dens ekstremt rask nettbytte-tid (< 10 ms), som muliggjør sømløs overgang mellom netttilkoblet og frakoblet drift for å sikre uavbrutt strømforsyning til kritisk utstyr under strømavbrudd – en avgjørende kravstilling for bedrifter der nedetid fører til økonomiske tap.
Omfattende sikkerhet og etterlevelse: Inverteren overholder internasjonale sikkerhets- og ytelsesstandarder, blant annet IEC62109-1/2 (sikkerhet for PV-invertere) og EN61000-6-1/EN61000-6-3 (EMC-etterlevelse), noe som sikrer tilgang til globale markeder og trygghet for brukerne. Den integrerer flere beskyttelsesmekanismer: over- og undervoltbeskyttelse, overstrøm- og kortslutningsbeskyttelse, overopphetingsbeskyttelse samt isolasjonsövervakning, og beskytter både inverteren og tilkoblede enheter mot skade.
Skalerbar og alsidig drift: Selv om den er optimalisert for trefase kommersiell/industriell bruk, støtter inverterens modulære design systemskalering – flere enheter kan kobles parallelt for å oppfylle økte effektkrav (f.eks. 10 × 12 kW-enheter for et 120 kW-system). Den er kompatibel med generatorinngang, noe som gjør den egnet for avskjermede eller fjerne industriområder (f.eks. gruvedrift, landbruk, telekommunikasjonstårn) der tilgang til strømnettet er begrenset eller upålitelig.
Intelligent overvåking og styring: Utstyrt med RS485, WiFi, GPRS og LAN-kommunikasjonsgrensesnitt integrerer inverteren sømløst med energistyringssystemer (EMS) og bygningsstyringssystemer (BMS). Brukere kan overvåke viktige parametere på avstand (inngangs-/utgangseffekt, batteriets ladestatus (SoC), virkningsgrad, temperatur), justere driftsmoduser (f.eks. toppavlastning, lastforskyvning) og utføre prediktiv vedlikehold — noe som maksimerer systemets oppetid og reduserer driftskostnadene.

