Invertor hibrid i tre fazave, 8–12 kW (i lidhur me rrjetin)
MOQ: 1
- Përmbledhje
- Produktet e Rekomanduara
Invertor Hibrid me Tension të Lartë dhe Tre Faza | |||
|
|
|
|
Modeli i produktit |
ESS1-8K3P-02-HV |
ESS1-10K3P-02-HV |
ESS1-12K3P-02-HV |
Hyrja DC (PV) |
|
|
|
Maksimumi i Larg dhe Energji Input |
12KW |
15kw |
18KW |
Treti nominal në voltaj |
600V |
600V |
600V |
Tensioni i nisjes |
200V |
200V |
200V |
Larg Viti MPPT |
200–800 V |
200–800 V |
200–800 V |
Rrjedhja Maksimale e Hyrjes |
26 A / 28 A |
26 A / 28 A |
36 A / 38 A |
Numri i gjurmuesve MPPT |
24 |
24 |
24 |
Hyrja/Dalja DC (bateri) |
|
|
|
Lloji i Baterisë |
Lithium Iron Phosphate |
Lithium Iron Phosphate |
Lithium Iron Phosphate |
Larg gamës së voltatës së baterisë |
180–600 V |
180–600 V |
180–600 V |
Fuqia Maksimale e Ngarkimit / Shkarkimit |
8KW |
10KW |
10KW |
Rrjedhja maksimale ngarkimi/dishyrje |
30A |
30A |
30A |
Protokolli i Komunikimit të Baterisë |
485/CAN |
485/CAN |
485/CAN |
Lëvizja e AC |
|
|
|
Larg aktive e vlerës së normale |
8KW |
10KW |
12KW |
Maksimumi fuqi larg |
8.8kw |
11kw |
13.2kw |
Fuqia e Daljes Nominale Aparente |
8.8kVA |
11kVA |
13.2kVA |
RRYSHI I DALJES |
12.1A |
15.2A |
18.2A |
Maksimumi sasi larg |
13,4 A |
16.7A |
20A |
Koha e Kalimit në Sistemin e Rrjetit |
<10ms |
<10ms |
<10ms |
Tensioni i Daljes të Nominuar/Frekuenca |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
Faktori i fuqisë së daljes |
0,8 (mbrapa) – 0,8 (para) |
0,8 (mbrapa) – 0,8 (para) |
0,8 (mbrapa) – 0,8 (para) |
Distorsioni Total i Harmonikëve (Ngarkesë Lineare, e Lidhur me Rrjetin) |
<3% |
<3% |
<3% |
Distorsioni Total i Harmonikëve (e Lidhur me Rrjetin) |
<2% |
<2% |
<2% |
Hyrje AC |
|
|
|
Fuqia e Hyrjes Nominale Aparente |
8.8kVA |
11kVA |
13.2kVA |
Rrjedhja Maksimale e Hyrjes |
13,4 A |
16.7A |
20A |
Tensioni i Hidhur i Hyrjes/Frekuenca |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V 50 Hz/60 Hz |
Efikasiteti |
|
|
|
Efikasiteti maksimal |
98.10% |
98.10% |
98.10% |
Standardet |
|
|
|
Certifikim sigurie |
IEC62109-1/2 |
IEC62109-1/2 |
IEC62109-1/2 |
Përshtatshmëri EMC |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
Parametrat bazë |
|
|
|
Dimensionet (G×L×T, mm) |
556×482×196 |
556×482×196 |
556×482×196 |
Metoda e ftohjes |
Hedhje natyrale |
Hedhje natyrale |
Hedhje natyrale |
Pesha |
27.5kg |
27.5kg |
27.5kg |
Gradi i mbrojtjes |
IP66 |
IP66 |
IP66 |
Temperatura e Funksionimit |
-25~60°C (zvogëlim i performancës mbi 45°C) |
-25~60°C (zvogëlim i performancës mbi 45°C) |
-25~60°C (zvogëlim i performancës mbi 45°C) |
Lartësia maksimale |
3000m |
3000m |
3000m |
Metoda e Komunikimit |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |


Dalja AC dhe përshtatshmëria me rrjetin: Në anën AC, inverteri funksionon në një rrjet tre-fazor (3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz) , duke ofruar fuqi dalëse të renditur prej 8 kW (8K), 10 kW (10K) dhe 12 kW (12K), me fuqi dalëse maksimale prej 8,8 kW, 11 kW, dhe 13,2 kW respektivisht (kapacitet mbishkarkimi 10%). Intervali i fuqisë së daljes së renduar të dukshme është nga 8,8 kVA deri në 13,2 kVA, me rrymën e daljes së renduar të 12,1 A (8K) deri në 18,2 A (12K), dhe rrymën maksimale të daljes së 13,4 A deri në 20 A, duke siguruar furnizim të qëndrueshëm me energji për ngarkesat komerciale/industriale të rënda (p.sh., makineri, dritë, sistemet HVAC). Një veçori e dalluar është koha e shkëlqyer e ndërrimit në rrjet (<10 ms), e cila lejon kalimin tërësisht të paprekur midis mënyrës së lidhur me rrjetin dhe mënyrës jashtë rrjetit, duke garantuar furnizim të pandërprerë me energji për pajisjet kritike gjatë dështimeve të rrjetit — një kërkesë e thellë për bizneset ku çdo ndërprerje përkthehet në humbje financiare.
Siguri e plotë dhe përputhshmëri: Invertori i përputhet standardeve ndërkombëtare të sigurisë dhe performancës, përfshirë IEC62109-1/2 (siguria për invertorët fotovoltaikë) dhe EN61000-6-1/EN61000-6-3 (përputhshmëri EMC), sigurimi i qasjes në tregun global dhe i qetësisë së përdoruesve. Ai integron shumë mekanizma mbrojtjeje: mbrojtje kundër tensionit të lartë/të ulët, mbrojtje kundër rrymës së tepërt/short-it, mbrojtje kundër nxehtësisë së tepërt dhe monitorimi i izolimit, duke siguruar të inverterit dhe të pajisjeve të lidhura nga dëmtimi.
Operim i shkallëzueshëm dhe i shumëanshëm: Edhe pse është optimizuar për përdorim komercial/industrial me tre faza, dizajni modular i inverterit suporton shkallëzimin e sistemit—mund të lidhen paralelisht njësoj shumë njësi për të plotësuar kërkesat më të larta të fuqisë (p.sh., 10 njësi prej 12 kW për një sistem 120 kW). Ai është i përshtatshëm me hyrjen nga gjeneratori, duke e bërë të përshtatshëm për vendet industriale jashtë rrjetit ose të largëta (p.sh., minierat, bujqësia, turnet e telekomunikacionit), ku qasja në rrjet është e kufizuar ose e pasigurt.
Monitorim dhe kontroll inteligjent: I pajisur me RS485, Ndërfaqe komunikimi WiFi, GPRS dhe LAN; inverteri integrohet pa probleme me sistemet e menaxhimit të energjisë (EMS) dhe sistemet e menaxhimit të ndërtesave (BMS). Përdoruesit mund të monitorojnë në distancë parametrat kryesorë (fuqia hyrëse/dalëse, shkalla e ngarkesës së baterisë (SoC), efikasiteti, temperatura), të rregullojnë modalitetet e funksionimit (p.sh., zvogëlimi i kulmeve të ngarkesës, zhvendosja e ngarkesës) dhe të kryejnë mirëmbajtje parashikuese—duke maksimizuar kohën e disponueshmërisë së sistemit dhe duke zvogëluar kostot operative.

