Трифазен хибридни инвертор 8–12 kW (свързан към мрежата)
MOQ:1
- Общ преглед
- Препоръчани продукти
Трехфазен хибриден инвертор с високо напрежение (8–12 kW) | |||
|
|
|
|
Модел на продукта |
ESS1-8K3P-02-HV |
ESS1-10K3P-02-HV |
ESS1-12K3P-02-HV |
Вход на постоянна честота (PV) |
|
|
|
Максимална входяща мощност |
12kw |
15kw |
18KW |
Номинално входно напрежение |
600V |
600V |
600V |
Напрежение при стартиране |
200V |
200V |
200V |
Обхват на напрежение на MPPT |
200–800 V |
200–800 V |
200–800 V |
Максимален входящ ток |
26 A / 28 A |
26 A / 28 A |
36 A / 38 A |
Брой MPPT-контролери |
24 |
24 |
24 |
DC вход/изход (батерия) |
|
|
|
Тип батерия |
Литиево-желязна фосфатна батерия |
Литиево-желязна фосфатна батерия |
Литиево-желязна фосфатна батерия |
Диапазон на батерейното напрежение |
180–600 V |
180–600 V |
180–600 V |
Максимална мощност за зареждане/разреждане |
8КВ |
10КВ |
10КВ |
Максималният ток на зареждане/разреждане |
30А |
30А |
30А |
Протокол за комуникация с батерията |
485/CAN |
485/CAN |
485/CAN |
Изход от променлив ток |
|
|
|
Номинална изходна мощност |
8КВ |
10КВ |
12kw |
Максимална изходна мощност |
8.8кВт |
11KW |
13.2кв |
Номинална изходна пълна мощност |
8.8KVA |
11кВА |
13.2кВА |
Номинално изходно течение |
12.1A |
15.2A |
18.2A |
Максимален изходен ток |
13,4 A |
16.7А |
20A |
Време за превключване към мрежата |
<10мС |
<10мС |
<10мС |
Номинално изходно напрежение/честота |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
Фактор на изходна мощност |
0,8 (отставаща) – 0,8 (водеща) |
0,8 (отставаща) – 0,8 (водеща) |
0,8 (отставаща) – 0,8 (водеща) |
Обща хармонична изкривеност (линейно натоварване, свързано с мрежата) |
<3% |
<3% |
<3% |
Обща хармонична изкривеност (свързано с мрежата) |
<2% |
<2% |
<2% |
Вход на променлив ток |
|
|
|
Номинална входна пълна мощност |
8.8KVA |
11кВА |
13.2кВА |
Максимален входящ ток |
13,4 A |
16.7А |
20A |
Номинално входно напрежение/честота |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz |
Ефективност |
|
|
|
Максимална ефективност |
98.10% |
98.10% |
98.10% |
Стандарти |
|
|
|
Сертификат за безопасност |
IEC62109-1/2 |
IEC62109-1/2 |
IEC62109-1/2 |
Съответствие на EMC |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
EN61000-6-1/EN61000-6-3 |
Основни параметри |
|
|
|
Габаритни размери (Ш×В×Д, мм) |
556×482×196 |
556×482×196 |
556×482×196 |
Метод за охлаждане |
Естествено охлаждане |
Естествено охлаждане |
Естествено охлаждане |
Тегло |
27.5кг |
27.5кг |
27.5кг |
Степен на защита |
IP66 |
IP66 |
IP66 |
Работна температура |
-25–60 °C (намаляване на мощността при температури над 45 °C) |
-25–60 °C (намаляване на мощността при температури над 45 °C) |
-25–60 °C (намаляване на мощността при температури над 45 °C) |
Максимална височина |
3000 м |
3000 м |
3000 м |
Метод на комуникация |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |
RS485/WiFi/GPRS/LAN |


Изходен AC ток и съвместимост с мрежата: От страна на AC тока инверторът работи в трифазна мрежа (3L/N/PE 380 V/400 V, 50 Hz/60 Hz) , като доставя номинална изходна мощност от 8 kW (8K), 10 kW (10K) и 12 kW (12K), с максимална изходна мощност съответно 8,8 kW, 11 kW, и 13,2 kW (10 % капацитет за претоварване). Номиналната изходна пълна мощност варира от 8,8 kVA до 13,2 kVA, а номиналният изходен ток е 12,1 A (8K) до 18,2 A (12K) и максимален изходен ток от 13,4 A до 20 A, което осигурява стабилно захранване на тежки търговски/индустриални натоварвания (напр. машини, осветление, системи за отопление, вентилация и климатизация). Отличителна черта е изключително бързото време за превключване към мрежата (<10 ms), което позволява безпроблемен преход между режимите „свързан към мрежата“ и „извън мрежата“, за да се гарантира непрекъснато захранване на критично оборудване по време на прекъсвания в електроснабдяването — ключово изискване за предприятия, при които простостването води до финансови загуби.
Пълна безопасност и съответствие: Инверторът отговаря на международните стандарти за безопасност и производителност, включително IEC 62109-1/2 (безопасност за фотоволтаични инвертори) и EN 61000-6-1/EN 61000-6-3 (съответствие по ЕМС), което гарантира достъп до глобални пазари и спокойствие за потребителите. Той интегрира множество защитни механизми: защита от прекомерно и недостатъчно напрежение, защита от прекомерен ток/късо съединение, защита от прегряване и мониторинг на изолацията, които предпазват както самия инвертор, така и свързаното оборудване от повреди.
Мащабируема и универсална работа: Въпреки че е оптимизиран за трите фази в търговски и индустриални приложения, модулната конструкция на инвертора поддържа мащабиране на системата — няколко единици могат да се включват успоредно, за да се задоволят по-високи изисквания към мощността (напр. 10 единици по 12 kW за система от 120 kW). Той е съвместим с входа на генератор, което го прави подходящ за автономни или отдалечени индустриални обекти (напр. минни предприятия, селско стопанство, телекомуникационни кули), където достъпът до електроразпределителната мрежа е ограничен или ненадежден.
Интелигентен мониторинг и управление: Оснащен е с RS485, WiFi, GPRS и LAN комуникационни интерфейси, инверторът се интегрира безпроблемно с системи за управление на енергията (EMS) и системи за управление на сградите (BMS). Потребителите могат да следят дистанционно ключови параметри (входна/изходна мощност, степен на заряд на батерията (SoC), ефективност, температура), да променят режими на работа (напр. намаляване на върховете на потреблението, преместване на натоварването) и да извършват предиктивно поддръжка — максимизирайки времето на работа на системата и намалявайки експлоатационните разходи.

