Produktbeskrivelse
PV-lagringskabinett med integrert lavspenning: Den ultimate alt-i-ett-løsningen for energilagring
I det raskt utviklende landskapet innen fornybar energi skiller PV-lagringskabinettet med integrert lavspenning seg ut som en banebrytende løsning for kommersielle, industrielle og små kraftforsyningsanvendelser som krever pålitelig, effektiv og fleksibel strømstyring. Dette fullt integrerte systemet kombinerer solcelle (PV) ladestyring, lagring i litium-jernfosfatbatterier (LFP), toveisinvertering og intelligent overgang mellom nett- og frakoblet drift i ett kompakt kabinett – noe som eliminerer kompleksiteten ved installasjon av separate komponenter og gir en ferdig energilagringsløsning som balanserer ytelse, holdbarhet og brukervennlighet.
Kjerneutforming og ytelsesfordeler
Tilgjengelig i fem mangefunksjonelle modeller (ESS1-6 kW/14,348 kWh, ESS3-12 kW/28,688 kWh, ESS1-18 kW/43,034 kWh, ESS3-18 kW/28,688 kWh, ESS3-20 kW/57,638 kWh) er dette skapet utformet for å oppfylle ulike kraftbehov, med nominell utgangseffekt fra 6 kW til 20 kW og energilagringskapasitet fra 14,348 kWh til 57,638 kWh . I kjernen ligger et høytytende LFP-batteripakke med en 48V systemspenning, 60A maksimal ladestrøm og et bredt driftsspenningsområde (40–54,8 V) , noe som sikrer stabil energilagring og utladning selv under sviktende belastningsforhold. PV-inngangsseksjonen støtter opptil 35KW av solenergiinngang (avhengig av modell), med MPPT-spenneområde på 60–450 V og flere MPPT-kanaler (opp til 8 kanaler for 20 kW-modellen), noe som maksimerer effektiviteten ved innsamling av solenergi.
En av de mest bemerkelsesverdige funksjonene er dets ekstremt rask evne til å bytte mellom strømnett og frakoblet drift, med en byttetid på ≤20 ms – styrbar og fullt kompatibel med dieselmotorer. Dette sikrer sømløs kraftoverføring under strømavbrudd eller perioder med høy belastning, noe som eliminerer nedetid for kritisk utstyr og sikrer uavbrutt drift for bedrifter og industrielle anlegg. I tillegg støtter systemet 200 % overbelastningsutgang (f.eks. leverer en modell med nominell effekt på 6 kW en topp-effekt på 12 kW), noe som gjør det i stand til å håndtere plutselige økninger i effektbehov uten å kompromittere ytelse eller sikkerhet.
Enkel installasjon og vedlikehold
Utformet med brukervennlighet i tankene har PV-lagringens lavspenningsintegrerte skap en plug-and-play-konstruksjon som muliggjør rask installasjon med minimale verktøy og uten komplisert kablingsarbeid. Det støtter selvstendig parallellkobling (opp til 8 enheter i parallell), slik at brukere kan utvide sin energilagringskapasitet etter hvert som behovet øker – ideelt egnet for små til mellomstore kommersielle nettsteder, avsidesliggende samfunn eller industrielle anlegg med voksende kraftbehov. Den modulære konstruksjonen forenkler videre vedlikehold: defekte moduler kan byttes ut raskt uten å avbryte hele systemet, noe som reduserer nedetid og langsiktige driftskostnader.
Skapets kompakte plassbehov (mål varierer fra 700 × 1200 × 900 mm til 1400 × 700 × 2350 mm , avhengig av modell) og lette design ( 500 kg til 700 kg gjør den egnet for både innendørs og utendørs installasjon, selv i miljøer med begrenset plass. Dens robuste byggekvalitet er supplert med IP54-beskyttelsesgrad, støv- og vannbestandighet samt et bredt driftstemperaturområde ( -25 °C til 55 °C, med redusert ytelse kun over 40℃), noe som sikrer pålitelig ytelse i hardt klima – fra ekstrem kulde til høy varme. Toleransen for relativ luftfuktighet ( 0–95 % RF, uten kondens ) øker ytterligere dens anvendelighet i ulike geografiske områder.
Produktspesifikasjoner
Nøkkelfunksjoner: |
• Bytte mellom nett- og frakoblet drift ≤20 ms (kontrollerbar), kompatibelt med dieselmotoraggregater |
• Enkel installasjon, selvstendig parallell drift, vedlikeholdsfrigjort |
• Enkel å installere, færre verktøy kreves for installasjon, raskere oppbygging |
• Støtter 200 % overlastutgang |
• Enkel vedlikehold, modulært design, rask utskifting av defekte moduler |
• Støtter selvbruk- og motstrømsmodus |
Parameter Kategori |
Parameternavn |
Modell |
ESS1-6 kW/14,348 kWh |
ESS3-12 kW/28,688 kWh |
ESS1-18 kW/43,034 kWh |
ESS3-18 kW/28,688 kWh |
ESS3-20 kW/57,638 kWh |
PV-innlegg |
Maksimal PV-inndatastrøm |
6kw |
18KW |
27kw |
18KW |
35KW |
Maksimal PV-inngangsstrøm |
15A |
50A |
75A |
42kw |
43KW |
Nominell likespenning |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
350 Vdc |
MPPT-spenningsområde |
60–450 V |
60–450 V |
60–450 V |
60–450 V |
60–450 V |
Maksimalt Innputstrøm |
30A |
40A/40A |
30 A/30 A/30 A |
17 A × 4 |
13 A × 8 |
Antall MPPT-kanaler |
2. januar |
2. januar |
2. januar |
4 |
8 |
Maksimal PV-inngangsstrøm per streng |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Antall strenger per MPPT |
- |
- |
- |
4 |
8 |
Batteriinngang/utgang |
Nominell spenning |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
40-60V |
Maks charging power |
120 A/60 A |
240 A/80 A |
360 A/180 A |
210 A/210 A |
420 A/210 A |
Maksimal utladningseffekt |
120 kW/12 kW |
120 kW/12 kW |
180 kW/180 kW |
120 kW/10,78 kW |
420 A/215 kW |
Batterikommunikasjon |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Maks ladingsstrøm |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Maks Avladelstrøm |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Inverter utgang |
Nøytekraften |
6kw |
12KW |
18KW |
18KW |
20KW |
Maks utgangseffekt |
12KW |
24kw |
36kw |
36kw |
40KW |
Nominal outputstrøm |
27,3A |
54,5 A |
81,8 A |
15,54 A |
31.8A |
Maks utgangstrøm |
28A |
56A |
84 A |
15,9 A |
36,8 A |
Utgangsspenningsområde |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
Reguleringsrate for utgangsspenning |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
Maksimal utgangseffekt (netttilkoblet) |
- |
- |
- |
18KW |
20KW |
Maksimal utgangsstrøm (netttilkoblet) |
- |
- |
- |
24.5A |
26,3 A |
Nettinngang |
Maks inntrengende effekt |
10KW |
20KW |
30KW |
20KVA |
40kva |
Maksimalt Innputstrøm |
100A |
100A |
100A |
24A |
44A |
Inngangsspenning rekkevidde |
176–253 V |
176–253 V |
176–253 V |
198–242 V |
198–242 V |
Maksimal utgangseffekt (frakoblet nett) |
10KW |
20KW |
30KW |
20KW |
40KW |
Maksimal utgangsstrøm (frakoblet nett) |
6.2kw |
12,4 kW |
18.6KW |
18KW |
25KW |
Maksimal inngangsstrøm (frakoblet nett) |
20A |
50A |
60A |
14.5A |
29 A |
Reservestrøminngang |
Tilkoblingsmodus |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
Arbeidsmodus |
Parallellforbindelse |
Parallellforbindelse |
Parallellforbindelse |
Parallellforbindelse |
Parallellforbindelse |
Maksimal inngangs-/utgangseffekt |
6kw |
12KW |
24kw |
24kw |
24kw |
Merkspenning |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
Nominell strøm |
- |
- |
- |
- |
- |
Batteriparametere |
Nominell kapasitet per sett |
14,348 kWh |
28,688 kWh |
43,034 kWh |
28,688 kWh |
57,638 kWh |
Antall batterimoduler per sett |
14,348 kWh/1 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/3 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/4 |
Arbeidsspenningsområde |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
Systemspenning |
48V |
48V |
48V |
48V |
48V |
Maks ladingsstrøm |
60A |
60A |
60A |
60A |
60A |
Dimensionane (L × W × H) |
1020 × 700 × 2350 mm |
1020 × 700 × 2350 mm |
1020 × 700 × 2350 mm |
1400 × 700 × 2350 mm |
1400 × 700 × 2350 mm |
Vekt |
1020KG |
1020KG |
1020KG |
1020KG |
1020KG |
Celltype |
LFP |
LFP |
LFP |
LFP |
LFP |
Systemparametrar |
Maksimalt effektivitet |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
95.10% |
95.10% |
Beskyttelsesgrad |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
Driftstemperatur |
−25–55 °C (ytelsesreduksjon over 40 °C) |
−25–55 °C (ytelsesreduksjon over 40 °C) |
−25–55 °C (ytelsesreduksjon over 40 °C) |
−25–55 °C (ytelsesreduksjon over 40 °C) |
−25–55 °C (ytelsesreduksjon over 40 °C) |
Relativ fuktighet |
0–95 % RF (ingen kondensering) |
0–95 % RF (ingen kondensering) |
0–95 % RF (ingen kondensering) |
0–95 % RF (ingen kondensering) |
0–95 % RF (ingen kondensering) |
Kjølemetode |
Luftkjøling |
Luftkjøling |
Luftkjøling |
Luftkjøling |
Luftkjøling |
Skapdimensjoner |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
Kabinettvekt |
500kg |
700 kg |
700 kg |
500kg |
700 kg |
Brandvern |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Aerosol |
Funksjoner |
Funksjon mot tilbakestømning |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
Ikke støttet |
Ikke støttet |
Nett-/frakoblet drift |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
Fjernovervåking |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
SUPPORT |
Kommunikasjonsprotokoll |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
Antall parallelle enheter |
8 |
8 |
8 |
8 |
8 |
Sertifisering |
Sertifisering |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |


Avansert funksjonalitet og sikkerhet
Systemet er utstyrt med et omfattende utvalg intelligente funksjoner for å optimere energibruk og sikre sikkerhet. Det støtter motstrømsmodus for selvforbruk, slik at brukere kan maksimere utnyttelsen av solenergi på stedet og redusere avhengigheten av strømnettet – noe som senker strømregningene og karbonavtrykket. Muligheter for fjernovervåking (via CT/MT/TER-kommunikasjonsprotokoller) aktivere sanntidsovervåking av energiproduksjon, -lagring og -forbruk, samt systemets helsestatus, fra enhver internetttilkoblet enhet. Dette gir brukerne mulighet til å ta beslutninger basert på data for å optimalisere energieffektiviteten og håndtere potensielle problemer proaktivt før de eskalerer.
Sikkerhet er en toppprioritet i utformingen av dette integrerte skapet. Det er utstyrt med luftkjølingsteknologi for å opprettholde optimale driftstemperaturer, aerosolbrannbeskyttelse for å redusere brannrisiko og flere lag med beskyttelse mot overlading, utladning under tillatt nivå, kortslutning og overoppheting. Systemet overholder internasjonale sikkerhets- og ytelsesstandarder, inkludert CE, IEC61000, IEC62109 og UL983.3 , noe som sikrer etterlevelse av globale regulatoriske krav og gir brukerne ro i tankene når det gjelder produktkvalitet og sikkerhet.


Anvendelsesversatlighet
PV-lagringens lavspenningsintegrerte skap er en alsidig løsning egnet for et bredt spekter av anvendelser:
Handelbygninger: Lever kraft til butikker, kontorer og kjøpesentre med ren solenergi, reduserer gebyr for toppbelastning og sikrer reservestrøm under strømavbrudd.
Industrielle anlegg: Støtt produksjonslinjer, lager og foredlingsanlegg med stabil og pålitelig kraft, minimer nedetid og reduser energikostnadene gjennom selvforbruk.
Fjernsamfunn og nettavskilte steder: Tilby bærekraftig kraft til landsbyer, gruvedrifter eller telekommunikasjonstårn i områder uten tilgang til strømnettet, og erstatt dyre og forurensende dieseldrevne generatorer.
Mikronett: Integrer i mikronett for samfunn eller campus for å øke energiressurssikkerheten, balansere lastbehovet og støtte integrering av fornybar energi.
Konklusjon
PV-lagringens lavspenningsintegrerte skap omdefinerer hva som er mulig med energilagring i liten til middels skala. Kombinasjonen av høy ytelse, enkel installasjon, intelligent funksjonalitet og robuste sikkerhetsfunksjoner gjør det til et ideelt valg for bedrifter og organisasjoner som ønsker å overgå til fornybar energi, redusere energikostnader og forbedre strømforsyningens pålitelighet. Uansett om det brukes som et selvstendig frakoblet system, en reservestrømløsning eller som del av en hybrid netttilkoblet oppsett, leverer dette integrerte skapet konsekvent, effektiv og kostnadseffektiv kraft – støttet av internasjonale sertifiseringer og en designkonstruksjon som er bygget for å tåle de kravene som stilles i virkelige driftsforhold. Med sitt skalerbare design og brukervennlige funksjoner er det ikke bare et energilagringsprodukt, men også en langsiktig investering i bærekraftig og pålitelig kraftforsyning.