Descriptio Producti
Cabinetum Integratum PV-Storage Ad Tensionem Minorem: Summa Solūtio Omnium-in-Unum Ad Accumulationem Energiae
In celeriter evolvente rerum novarum energiarum scaena, Armarium PV-Storage Bassis Voltis Integrum prae se fert solutionem momenti maximi pro applicationibus commercialibus, industrialibus et parvis utilitatibus, quae quaerunt gestionem potestatis fidam, efficacem et flexibilem. Hoc systema plene integratum combinat controllem repletionis photovoltaicae (PV), accumulationem bateriarum ferri phosphati litii (LFP), inversionem bidirectionalem et commutationem intelligentem inter rete et extra rete in unum armarium compactum — ita complexitatem installationis componentium separatarum tollens et solutionem praefabricatam pro accumulatione energiae praebens, quae aequilibrat praestantiam, durabilitatem et facilitatem usus.
Praecipua Designi & Praestantiae Commoda
Disponibilis est in quinque variis modulis (ESS1-6kW/14.348kWh, ESS3-12kW/28.688kWh, ESS1-18kW/43.034kWh, ESS3-18kW/28.688kWh, ESS3-20kW/57.638kWh); hoc armarium ita est constructum ut varia postulata energiae expleret, cum nominata potestate exirente a 6kW usque ad 20kW et cum capacitate accumulationis energiae a 14.348kWh usque ad 57,638 kWh in ipso autem corde sita est altissimae praestantiae accumulatio LFP 48V cum systematis voltatione, 60A maxima currente ad onerandum, (40–54,8 V) , quae stabilem accumulationem et emissionem energiae garantit etiam sub condicionibus variabilibus oneris. Sectio introitus PV usque ad 35KW potestatem solarem admittit (secundum modulum), cum intervallo voltationis MPPT 60-450V et pluribus canalibus MPPT (usque ad octo canales in modulo 20kW), quae efficiant maximam efficaciam captationis energiae solaris.
Unum ex praecipuis eius praestantiae signis est facultas ultra cito commutandi inter rete et systema extra rete, cum tempore commutationis ≤20 ms—quod regi potest et plene compatibile est cum generatoribus diesel. Hoc transitionem continuam potestatis per tempus intermissionis retis vel temporum summi oneris adfert, ita ut interruptio operationis instrumentorum criticorum evitetur et operatio imperturbata negotiorum ac fabricarum industrium servetur. Praeterea hoc systema admittit excessum oneris usque ad 200 % (exempli gratia, modello 6 kW nominale potestas maxima 12 kW efficitur), quod id idoneum reddit ad subitas oneris incrementa sustinendum sine detrimento functionis aut tutelae.
Facilitas Installationis et Curae
Hoc armarium PV-Storage Low-Voltage Integratum ita est designatum ut usui facile accommodetur: habet structuram ‘plug-and-play’, quae installationem celerem permittit paucis tantum instrumentis et absque complexis connexionibus. Suadet etiam operationem parallelam sui ipsius (usque ad 8 unitates in parallel), ut utentes suam capacitatem accumulationis energiae augere possint, prout eorum necessitates crescant—id quod optime convenit locis commercialibus parvis ad medium magnitudinis, communitatibus remotis, aut fabricis industrialibus quarum postulata energiae augentur. Constructio modularis etiam facilitat curam: moduli vitiosi cito substitui possunt sine interruptione totius systematis, quod tempus inoperationis minuit et impensas operationis longo tempore.
Dimensio parva arcae (dimensiones variant ab 700×1200×900 mm usque ad 1400×700×2350 mm , secundum modellos) et levis structura ( 500 kg ad 700 kg ) eam idoneam faciunt ad installationem tam intus quam foris, etiam in locis angustis. Qualitas eius robusta componitur cum gradu protectionis IP54, resistencia ad pulverem et aquam, ac latissimo intervallo temperaturarum operativarum ( −25 °C ad 55 °C, cum tantummodo decremento supra 40℃), quod certum reddit bonam operationem in condicionibus climaticis asperis, a frigore extremo ad calorem maximum. Tolerantia ad umiditatem relativam ( 0–95 % RH, sine congelatione ) ulterius eius adaptabilitatem ad diversas regiones geographicas augent.
Producti Parametri
Praecipuae Notae: |
• Tempus commutationis inter reticulam et extra reticulam ≤20 ms (regulabile), compatibilis cum generatoribus diesel |
• Facilis installatio, operatio parallela propria, sine necessitate curae |
• Facilis ad installandum, pauciora instrumenta ad installationem necessaria, structura celerior |
• Supportat excessum potestatis usque ad 200 % |
• Facilis cura, designatio modularis, cito substituuntur moduli vitiosi |
• Supportat modum usus proprii et modum contra refluxum |
Categoria parametri |
Parameter Nomen |
Formam |
ESS1-6kW/14.348kWh |
ESS3-12kW/28.688kWh |
ESS1-18kW/43.034kWh |
ESS3-18kW/28.688kWh |
ESS3-20kW/57.638kWh |
Input PV |
Max Potentia Input PV |
6kw |
18KW |
27KW |
18KW |
35KW |
Maxima PV Ingressus Currentia |
15A |
50A |
75A |
42KW |
43KW |
Ratum DC voltage |
350Vdc |
350Vdc |
350Vdc |
350Vdc |
350Vdc |
Ambitus voltage MPPT |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
60-450V |
Maximus Input Currens |
30A |
40A/40A |
30A/30A/30A |
17A × 4 |
13A × 8 |
Numerus canalium MPPT |
Ianuarii 2o |
Ianuarii 2o |
Ianuarii 2o |
4 |
8 |
Maxima currentis intrantis PV per catenam |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Numerus catenarum per canalum MPPT |
- |
- |
- |
4 |
8 |
Ingressus/Egressus bateriæ |
Nominal voltage |
40–60 V |
40–60 V |
40–60 V |
40–60 V |
40–60 V |
Max dato potentia |
120A/60A |
240A/80A |
360A/180A |
210A/210A |
420A/210A |
Maxima Potentia Descendens |
120 kW/12 kW |
120 kW/12 kW |
180 kW/180 kW |
120 kW/10,78 kW |
420A/215 kW |
Communicatio Accumulatoris |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Maximus Currentus Charging |
- |
- |
- |
15A |
15A |
Maximus Current Discharging |
- |
- |
- |
15A |
15A |
EXITUS INVERTER |
Potentia Output Notata |
6kw |
12KW |
18KW |
18KW |
20kw |
Max output potentia |
12KW |
24kw |
36kw |
36kw |
40KW |
Currentis Output Aestimatus |
27.3A |
54,5 A |
81,8 A |
15,54 A |
31,8 A |
Max output current |
28A |
56A |
84 A |
15,9 A |
36,8 A |
Output intentione dolor |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
Cursus regulandi tensionis exiens |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
±2% |
Maxima potestas exiens (ad reticulum coniuncta) |
- |
- |
- |
18KW |
20kw |
Maxima correns exiens (ad reticulum coniuncta) |
- |
- |
- |
24,5 A |
26,3 A |
Ingressus Rete |
Maxima vis input |
10KW |
20kw |
30KW |
20KVA |
40KVA |
Maximus Input Currens |
100A |
100A |
100A |
24A |
44A |
Input voltage range |
176–253 V |
176–253 V |
176–253 V |
198–242 V |
198–242 V |
Maxima Potentia Exiens (Extra Rete) |
10KW |
20kw |
30KW |
20kw |
40KW |
Maxima Currēns Exiens (Extra Rete) |
6.2kW |
12,4 kW |
18.6KW |
18KW |
25kw |
Maxima Currēns Ingens (Extra Rete) |
20A |
50A |
60A |
14,5 A |
29A |
Ingressus Reservatus |
Connection modus |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Modus operandi |
Connection parallel |
Connection parallel |
Connection parallel |
Connection parallel |
Connection parallel |
Maxima Potentia Ingressus/Egressus |
6kw |
12KW |
24kw |
24kw |
24kw |
Voltage aestimatum |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
LP/N/PE 220 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
3P4W 220/380 V/50 Hz/60 Hz |
Rated Current |
- |
- |
- |
- |
- |
Parametri Bateriarum |
Capacitas Nominalis per Coniunctionem |
14,348 kWh |
28,688 kWh |
43,034 kWh |
28,688 kWh |
57,638 kWh |
Numerus Modulorum Accumulatorum per Coniunctionem |
14,348 kWh/1 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/3 |
14,348 kWh/2 |
14,348 kWh/4 |
Ambitus Voltagii Laborantis |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
40–54,8 V |
Voltage Systematis |
48V |
48V |
48V |
48V |
48V |
Maximus Currentus Charging |
60A |
60A |
60A |
60A |
60A |
Dimensiones (L×W×H) |
1020 × 700 × 2350 mm |
1020 × 700 × 2350 mm |
1020 × 700 × 2350 mm |
1400 × 700 × 2350 mm |
1400 × 700 × 2350 mm |
Pondus |
1020 kg |
1020 kg |
1020 kg |
1020 kg |
1020 kg |
Genus cellula |
LFP |
LFP |
LFP |
LFP |
LFP |
System Parametri |
Massima efficienza |
97.50% |
97.50% |
97.50% |
95.10% |
95.10% |
Gradus protectionis |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
IP54 |
Temperatura operativa |
−25–55 °C (minuendo praestantia supra 40 °C) |
−25–55 °C (minuendo praestantia supra 40 °C) |
−25–55 °C (minuendo praestantia supra 40 °C) |
−25–55 °C (minuendo praestantia supra 40 °C) |
−25–55 °C (minuendo praestantia supra 40 °C) |
Humiditas relativa |
0–95 % RH (sine condensatione) |
0–95 % RH (sine condensatione) |
0–95 % RH (sine condensatione) |
0–95 % RH (sine condensatione) |
0–95 % RH (sine condensatione) |
Modus refrigerationis |
Air refrigerationem |
Air refrigerationem |
Air refrigerationem |
Air refrigerationem |
Air refrigerationem |
Cabinet Dimensions |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
700 × 1200 × 900 mm |
Scrinium Pondus |
500KG |
700kg |
700kg |
500KG |
700kg |
Tutela contra ignem |
Nebulam |
Nebulam |
Nebulam |
Nebulam |
Nebulam |
Functiones |
Functio Anti-refluxus |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Non Support |
Non Support |
Commutatio Inter Reticulum et Extra Reticulum |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Remota Cras |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Subsidium |
Protocollo communicationis |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
CT/MT/TER |
Numerus Unitatum Parallelarum |
8 |
8 |
8 |
8 |
8 |
Certificatio |
Certificatio |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |
CE, IEC61000, IEC62109, UL983.3 |


Functiones Profectae et Securitas
Systema munitum est completo ordine functionum intelligentium, ut usus energiae optime reguletur et securitas servetur. Modum anti-refluxum pro usu proprio suadet, ut utentes maximam partem solaris energiae in loco utantur atque in rete electricum minus confidant—qua de causa facturae electricae et impetus carbonici minuuntur. Facultates supervisionis remotae (per protocollos communicationis CT/MT/TER) permittunt observationem in tempore reali productionis, conservationis et consumptionis energiae, necnon status valetudinis systematis, ex quocumque instrumento interreti coniuncto. Hoc utentes adiuvat, ut decisiones fundatas in datis capiant, ut efficiens usus energiae promoveatur et potestales difficultates antequam magnae fiant praeveniantur.
Salus est praecipuum in hoc armario integrato spectatum. Hoc technologia refrigerationis aereae utitur ad temperaturas operationis optimas servandas, protectionem contra incendia per aerosolum ad minuendos periculos incendiorum, et plures stratos protectionis adversus supercarricamentum, superdescarricamentum, circuitus breves, et supercalefactionem. Systema normas internationales salutis et praestantiae observat, inter quas CE, IEC61000, IEC62109, et UL983.3 , ut sic exigentiae regulatoriae universales adimpleantur et ut utentes tranquillitatem animi de qualitate et salute huius producti habeant.


Versatilitas Usus
Custodia Integra Bassis Tensionis PV-Storage est solutio versatilis, quae ad multas applicationes idonea est:
Aedificia Commercialia: Negotia venditionis electricitatis, aedificia administrativa, et centra commercialia cum munda energia solaris, onera pro summis petitis minuunt, et vim subsidiam durante interruptionibus rete publico certificant.
Facilitates Industriales: Lineas fabricandi, horrea, et fabricas elaborationis stabili et fideli vi sustentant, temporis inoperationis minimizant, et impensas energiae per consummationem propriam deminuunt.
Communitates Remotae et Loca Extra Rete: Praebere potestatem sustentabilem villis ruralibus, castris metallicis, aut turribus telecommunicationum in regionibus sine accessu ad rete electricum, loco generatorum diesel pretiosorum et polluentium.
Microgrid: Integrare in microretibus communitatis vel campus ut robur energiae augeretur, demanda oneris aequilibraretur, et integratio energiarum renovabilium sublevaretur.
Conclusio
Arca PV-Storage Low-Voltage Integrata novam definitionem dat quod in parvis ad medium magnitudinem systematibus accumulationis energiae fieri potest. Combinatio eius ex altissima efficacia, facilis installatione, functionibus intelligentibus, et robustis praesidiis salutis eam facit optima optione pro negotiis et organisationibus quae ad energiam renovabilem transire volunt, impensas energiae minuere, et robur potestatis augere. Sive ut systema off-grid per se, sive ut solutio auxiliaris pro potestate, sive ut pars coniunctionis hybridæ reticulatæ, haec arca integrata potestatem constantem, efficacem, et pretio aequam praebet — confirmatam certificatis internationalibus et structura ad usus reales durandos fabricata. Cum sua structura scalabili et proprietatibus ad usum accommodatis, non solum est productum pro accumulatione energiae, sed etiam investitio longi temporis in potestatem sustinendam et fidam.