Produkbeskrywing
ESS1 & MASS-reeks enkel-fase hibriedomskakelaars : Betroubare kragoplossings vir residensiële en klein kommersiële energiestoor
In ’n era waar huishoudes en klein besighede toenemend poog om hul afhanklikheid van die nasionale stroombaan te verminder, energiekoste te verlaag en kragbestendigheid te verseker, tree die ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG en MASS-10.2KW-48V-hibriedomskakelaars na vore as veelsydige, hoëprestasie-oplossings. Hierdie enkel-fase-toestelle integreer naadloos fotovoltaïese (PV) energie-insameling, litiumbatterystoor en verbinding met die nasionale stroombaan, en lewer ’n geïntegreerde platform vir energiemanagement wat doeltreffendheid, veelsydigheid en duurzaamheid balanseer.
Kernprestasie en tegniese spesifikasies
PV-invoer: Geoptimaliseerde sonskynenergie-insameling
Alle modelle beskik oor gevorderde MPPT-tegnologie (Maksimum Drywingspuntvolg) om sonenergie-opbrengs te maksimeer, selfs onder wisselende ligtoestande. Die ESS1-4K1P-01-LV-FG ondersteun ’n maksimum PV-invoerdrywing van 6 kW, met ’n 30A invoerstroom en 60–420 V MPPT-spanningsreeks, terwyl die ESS1-6K1P-01-LV-FG skaal na ’n 9 kW PV-invoer, 40 A-stroom en dieselfde spanningsreeks. Beide gebruik 4 MPPT-volgers met 2 stringe per volger, wat doeltreffende energieopvang selfs onder gedeeltelike skaduwee verseker. Die MASS-10.2KW-48V bied ’n 10,8 kW PV-invoer, 44,37 A-stroom en ’n MPPT-reeks van 90–300 V, met 2 volgers wat geoptimaliseer is vir hoë-stroom PV-module.
Produkparameters
Parameter |
ESS1-4K1P-01-LV-FG |
ESS1-6K1P-01-LV-FG |
MASS-10.2KW-48V |
PV |
|
|
|
Maks PV invoer-kragt |
6KW |
9kw |
10,8 kW |
Nominale insetspanning |
500V |
500V |
500V |
Maksimum invoervoltasie |
350 V |
350 V |
90V |
Opstartspanning |
60V |
60V |
90V |
MPPT Spanningsbereik |
60–420 V |
60–420 V |
90–300 V |
Maksimum Invoer Stroom |
30A |
40A |
44,37 A |
Maksimum kortsluitstroom |
40A |
40A |
45A |
MPPT-spoorverdelers / Maksimum string per spoorspoorverdeelder |
2de April |
2de April |
2 |
Battery-invoer/uitvoer |
|
|
|
Batteryspanningsreeks |
40-60V |
40-60V |
48 |
Maks Laai/Uitlaai Stroom |
80A/80A |
100A/100A |
160 |
Maksimum Laai-/Ontlaaiower |
4 kW / 4 kW |
6 kW / 6 kW |
10,2 kW/10,2 kW |
Battery-kommunikasie |
RS485\/CAN |
RS485\/CAN |
Ondersteun |
Inverteruitset |
|
|
|
Nomynale uitsetkrag |
4KW |
6KW |
10KW |
Maksimum uitset krag |
4.2kw |
6.2kw |
10.2kW |
Maksimum skynbare afvoerdrywing |
4,2 kVA |
6,2 kVA |
10kVA |
GEBEUREnde UITSETSTROOM |
18.2A |
27,3 A |
47 |
Maksimum uitsetstroom |
19.1A |
28A |
47 |
UPS Omskakelingstyd |
< 10 ms |
< 10 ms |
20ms |
Uitsetspanning/Frekwensie |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
220V/50HZ |
Uitsettingsmagfaktor |
0,8 vooruitgaand tot 0,8 agteruitgaand |
0,8 vooruitgaand tot 0,8 agteruitgaand |
/ |
Totale Huidige Harmoniese Vervorming |
<2% |
<2% |
/ |
Netverbinding |
|
|
|
Maksimum invoerkragt |
7kW |
10KW |
12KW |
Maksimum Invoer Stroom |
40A |
50A |
47A |
Invoerspanning reeks |
176–253 V |
176–253 V |
170–270 V |
EPS-poort |
|
|
|
Maksimum Uitvoermag (Hibried) |
7kW |
10KW |
10.2kW |
Maksimum Uitvoermag (Hibried) |
4.2kw |
6.2kw |
10.2kW |
Maksimum Uitvoerstroom (Hibried) |
40A |
50A |
47A |
Maksimum Uitvoerstroom (Net) |
19.1A |
28A |
47A |
Veelfunksie-poort |
|
|
|
Werk af |
Tweede Las/Generator |
Tweede Las/Generator |
3 Werkmodusse |
Maksimum-invoer/-uitvoerdrywing |
8KW |
8KW |
10,2 kW/10,2 kW |
Maksimum Invoer/Uitvoerstroom |
/ |
/ |
47A |
Nominaal spanning/frekwensie |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
220V/50HZ |
Sisteemparameters |
|
|
|
Maksimum doeltreffendheid |
97.50% |
97.50% |
99% |
Beskermingsgraad |
IP20 |
IP20 |
IP21 |
Bedryfstemperatuur |
-25 ~ 60 ℃ |
-25 ~ 60 ℃ |
0-60℃ |
Koelmethode |
0–95% (sonder kondensasie) |
0–95% (sonder kondensasie) |
60% |
Humiditeit |
Lugverkoeling |
Lugverkoeling |
Lugverkoeling |
Afmetings (W×H×D, mm) |
358 × 442 × 161 mm |
358 × 442 × 161 mm |
530 × 420 × 160 mm |
Gewig |
9KG |
9KG |
15kg |
Byfunksies |
|
|
|
Anti-eiland beskerming |
Uitrusting |
Uitrusting |
/ |
Bogfoutbeskerming |
Uitrusting |
Uitrusting |
/ |
Teen-omgekeerde-aansluiting |
CT/METER |
CT/METER |
/ |
Maksimum Parallel Hoeveelheid |
8 |
8 |
/ |


Battery-integrasie: Veelvuldige energiestooropsies
Die omvormers is ontwerp vir lae-spanning-litiumbatteriestelsels, waar die ESS1-reeks 40–60 V-batterye ondersteun en laaistrome/ontlaaistrome van 80 A/100 A (4 kW/6 kW-krag) toelaat, en die MASS-model is toepaslik vir 48 V-batterye en ’n stroom van 160 A (10,2 kW laai-/ontlaaikrag). Batteriekommunikasie via RS485/CAN verseker werklike toesig van die staat van lading (SoC) en -gesondheid, wat die batteryleeftyd verleng deur oorlading/onderlading te voorkom. Dit maak die reeks ideaal vir tyd-gebaseerde energie-arbitrasie, die stoor van oorskiet PV-energie vir piekverbruikperiodes, en die verskaffing van reservemagsvoorsiening tydens netuitvalle.
Omvormer-uitset: Net-gekoppelde & buite-net-vloeiendheid
ʼN Sleutelsterkte is die dubbelwyse AC-uitset, wat ononderbrekte kraglewering vir kritieke lasse verseker. Die ESS1-reeks lewer ʼn 4 kW/6 kW genoemde uitset (4,2 kW/6,2 kW maksimum) , met ʼn UPS-skakeltyd van <10 ms—vinnig genoeg om onderbreking van sensitiewe elektronika soos rekenaars en mediese toestelle te voorkom. Die MASS-10.2KW-48V verskaf ʼn 10 kW genoemde uitset (10,2 kW maksimum) met ʼn 20 ms-skakeltyd, geskik vir groter residensiële lasse. Alle modelle ondersteun 220 V/230 V 50 Hz/60 Hz enkel-fase krag, met ʼn drywingsfaktor van 0,8 vooruit tot 0,8 agteruit en totale harmoniese vervorming (THD) <2 %, wat skoon, netwerk-konforme kraglewering verseker.
Integrasie van Netwerk- en EPS-stelsels: Verbeterde Veerkragtigheid
Die nettoevoer ondersteun 176–253 V (ESS1) of 170–270 V (MASS) spanningsbereik wat die omkeerders toelaat om roosterverkryging vir battery-ophouding tydens piektydperke te trek of oortollige PV-energie terug na die rooster te voer. Die EPS (Noodkragvoorsienings)-poort verskaf noodkragvoorsiening vir kritieke belastings, met die ESS1-reeks wat 'n maksimum uitset van 7 kW/10 kW bied en die MASS-model wat 10,2 kW lewer. Die multifunksie-poort voeg veelvuldigheid by: die ESS1-reeks ondersteun 'n tweede belasting of generatorinvoer, terwyl die MASS-model drie bedryfsmodusse het (sonkragprioriteit, battery-prioriteit, roosterprioriteit) om aan gebruikersvoorkeure aan te pas.
Sleutelkenmerke en Mededingende Voordele
Veiligheid & Duurzaamheid
Alle modelle sluit omvattende veiligheidsbeskermings in, soos anti-eilandvorming, boogfoutopsporing en omgekeerde polariteitsbeskerming, en voldoen aan wêreldwye standaarde soos IEC en UL. Die ESS1-reeks het 'n IP20-gradering vir binne-installasie, terwyl die MASS-10.2KW-48V 'n IP21 beskerming vir half-buite-gebruik bied. Bedryfstemperatuurvariasies strek van -25 °C tot 60 °C (ESS1) of 0 °C tot 60 °C (MASS) , met lugkoeling wat betroubare prestasie onder streng toestande waarborg.


Uitbreidbaarheid & Installasie
Die ESS1-reeks ondersteun tot 8 eenhede in parallel, wat stelseluitbreiding van 4 kW tot 48 kW vir groter kommersiële toepassings moontlik maak. Die kompakte ontwerp (358 × 442 × 161 mm vir ESS1, 530 × 420 × 160 mm vir MASS) en ligte konstruksie (9 kg/15 kg) vereenvoudig muurmontering en installasie, selfs in omgewings met beperkte ruimte.
Slim Monitoring & Beheer
Ingeboude RS485/CAN-kommunikasie laat integrasie met energi-bestuurstelsels (EMS) toe, wat afstand-toeziend van PV-generasie, batterystatus en lasverbruik moontlik maak. Gebruikers kan bedryfsmodusse aanpas, laai-skedules instel en waarskuwings vir onderhoud ontvang om stelsel-beskikbaarheid en doeltreffendheid te maksimeer.
Aansoek scenario's
Residensiële energie-onafhanklikheid: Verminder elektrisiteitsrekeninge deur PV-energie self te verbruik, stoor oorskietkrag vir gebruik snags en verseker reservemagsvoorsiening tydens uitvalle.
Klein kommersiële gebruik: Voorsien winkels, kantore en koffiewinkels van skoon sonenergie, verminder piekverbruiksfooie en handhaaf bedrywighede tydens stroombaanfalis.
Afgeleë buite-netstelsels : Verskaf betroubare krag vir plattelandse huise, hutte en telekommunikasietorings deur son-, battery- en generatorinvoer te kombineer vir 24/7 veerkragtigheid.
Tyd-van-Gebruik Arbitrasie: Laai batterye met lae-koste roosterkrag snags op en ontlaai dit tydens hoë-koste piekure om besparings te maksimeer.