Opis proizvoda
Jednfazni hibridni pretvarači serije ESS1 i MASS : pouzdana rješenja za skladištenje energije u kućanstvima i malih poslovnih objekata
U doba kada domaćinstva i mala poduzeća sve više nastoje smanjiti ovisnost o mreži, smanjiti troškove energije i osigurati otpornost na napajanje, ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG i MASS-10.2KW-48V hib Ovi jednoprozni uređaji besprekorno integriraju fotonaponsku (PV) prikupljanje energije, skladištenje litijeve baterije i povezivanje s mrežom, pružajući jedinstvenu platformu za upravljanje energijom koja uravnotežuje učinkovitost, fleksibilnost i izdržljivost.
Osnovne performanse i tehničke specifikacije
Ulaz fotonaponskih zraka: optimizirana solarna prikupljanje
Svi modeli imaju naprednu tehnologiju MPPT (Maximum Power Point Tracking) koja omogućuje maksimalno hvatanje sunčeve energije, čak i pod promjenljivim uvjetima osvijetljenja. U skladu s člankom ESS1-4K1P-01-LV-FG s masenom upale od 10 kVA ili većom, ali ne većom od 10 kVA, 30A ulazna struja i s druge snage MPPT raspon napona, dok ESS1-6K1P-01-LV-FG skalira na 9kW PV ulaza, struju 40A i isti raspon napona. Oba sustava koriste 4 MPPT tracker-a s 2 žice po tracker-u, osiguravajući učinkovito hvatanje energije čak i uz djelomično sjenivanje. MASS-10.2KW-48V nudi PV ulaz od 10.8kW, struju od 44.37A i raspon MPPT-a od 90-300V, s 2 tracker-a optimizirana za visoko strujne PV module.
Parametri proizvoda
Uređaj za upravljanje |
ESS1-4K1P-01-LV-FG |
Sljedeći članak: |
Masna napetost |
PV |
|
|
|
Maksimalna snaga ulaza iz PV |
6Kw |
9 kW |
10.8KW |
Nominalna ulazna napojna |
500V |
500V |
500V |
Maksimalno ulazno napon |
350V |
350V |
90V |
Počevši napon |
60V |
60V |
90V |
Opseg napona MPPT |
s druge snage |
s druge snage |
s druge strane: |
Maksimalni ulazni trenutak |
30A |
40A |
4437A |
Maksimalna struja kratkog spoja |
40A |
40A |
45A |
MPPT tracker/Max string po trackeru |
2. travnja |
2. travnja |
2 |
Ulaz/izlaz baterije |
|
|
|
Opseg baterijskog napona |
40-60V |
40-60V |
48 |
Maksimalni strujni tok punjenja/otpunjenja |
s druge strane, |
s druge strane, |
160 |
Snaga punjenja/izbacivanja |
4 kW/4 kW |
s druge strane, |
s druge strane, za električne motore, radi se o: |
Komunikacija s baterijom |
RS485\/CAN |
RS485\/CAN |
Podržano |
Izlaz invertera |
|
|
|
Nominalna izlazna snaga |
4kW |
6Kw |
10kW |
Maksimalna izlazna snaga |
4.2kw |
6.2kW |
10.2kW |
Maksimalna vidljiva izlazna snaga |
4,2 kVA |
s druge strane: |
10KVA |
Nazivna izlazna struja |
18.2A |
27.3A |
47 |
Maksimalni izlazni strujni tok |
19.1A |
28A |
47 |
Vrijeme prebacivanja UPS-a |
<10mS |
<10mS |
20ms |
Izlazno napono/frekvencija |
Svaka vrsta električne energije |
Svaka vrsta električne energije |
220V/50Hz |
Izlazni faktor snage |
0,8 operjeđući ~ 0,8 zaostajajući |
0,8 operjeđući ~ 0,8 zaostajajući |
/ |
Ukupna harmonska distorzija struje |
<2% |
<2% |
/ |
Povezivanje na mrežu |
|
|
|
Maksimalna ulazna snaga |
7KW |
10kW |
12KW |
Maksimalni ulazni trenutak |
40A |
50A |
47A |
Raspon ulaznog napona |
smanjenje energije |
smanjenje energije |
sljedeći znak: |
Ulaz EPS |
|
|
|
Najveća izlazna snaga (hibridna) |
7KW |
10kW |
10.2kW |
Najveća izlazna snaga (hibridna) |
4.2kw |
6.2kW |
10.2kW |
Maksimalna izlazna struja (hibridna) |
40A |
50A |
47A |
Maksimalna izlazna struja (mreža) |
19.1A |
28A |
47A |
Uređaj za upravljanje mrežom |
|
|
|
Radni način |
Drugi teret/generator |
Drugi teret/generator |
3 Radni načini |
Sredstva za upravljanje |
8KW |
8KW |
s druge strane, za električne motore, radi se o: |
Maksimalna ulazna/izlazna struja |
/ |
/ |
47A |
Uređaj za upravljanje |
Svaka vrsta električne energije |
Svaka vrsta električne energije |
220V/50Hz |
Sustavski parametri |
|
|
|
Maksimalna učinkovitost |
97.50% |
97.50% |
99% |
Razred zaštite |
IP20 |
IP20 |
IP21 |
Radna temperatura |
-25 °C do 60 °C |
-25 °C do 60 °C |
0-60℃ |
Način hlađenja |
0-95% (ne kondenzira) |
0-95% (ne kondenzira) |
60% |
Vlažnost |
Zračenje zrakom |
Zračenje zrakom |
Zračenje zrakom |
Izmjer (W×H×D, mm) |
358*442*161 mm |
358*442*161 mm |
530*420*160 mm |
Težina |
9KG |
9KG |
15kg |
Pomoćne funkcije |
|
|
|
Zaštita od otočenog ostrva |
Opremljen |
Opremljen |
/ |
Zaštita od luka |
Opremljen |
Opremljen |
/ |
Anti-reverzna veza |
Sljedeći članak |
Sljedeći članak |
/ |
Maksimalna paralelna količina |
8 |
8 |
/ |


Integracija baterije: fleksibilno skladištenje energije
Inverter je dizajniran za niskonaponske litijeve baterije, s serijom ESS1 koja podržava baterije od 40-60V i struje punjenja/izbacivanja od 80A/100A (moć 4kW/6kW), a model MASS kompatibilan s baterijama od 48V i strujom od 160A (Snaga punjenja/izbacivanja 10,2 kW). Komunikacija s baterijom putem RS485/CAN osigurava praćenje stanja punjenja i stanja u stvarnom vremenu, produžavajući životni vijek baterije sprečavajući preopterećenje/izlaženje. Sljedeći članak: Prijedlog Komisije o uvođenju sustava za zaštitu podataka za elektroničku komunikaciju (SL L 347, 20.12.2006., str.
Izlaz invertera: fleksibilnost vezana za mrežu i izvan mreže
Ključna snaga je dvostruko-mode AC izlazak, koji osigurava neprekidnu napajanje za kritična opterećenja. Serija ESS1 pruža 4 kW/6 kW nominalnu snagu (najviše 4,2 kW/6,2 kW) , s < 10 ms UPS prijenosnim vremenomdovoljno brz da spriječi prekid osjetljive elektronike kao što su računala i medicinski uređaji. MASS-10.2KW-48V pruža 10kW nominalne snage (najviše 10,2 kW) s 20 ms prekidačem, pogodan za veće stambene opterećenja. Svi modeli podržavaju s druge strane, za električne uređaje s brzinom od 300 V do 300 V, prijenos energije od 300 V do 300 V mora biti ograničen na: u skladu s člankom 21. stavkom 1. točkom (a) Uredbe (EU) br. 528/2012 Europska komisija je odlučila o uvođenju mjera za utvrđivanje odgovarajućih mjera za utvrđivanje odgovarajućih mjera za utvrđivanje mjera za utvrđivanje mjera za utvrđivanje mjera za utvrđivanje mjera za utvrđ
Integriranje mreže i EPS-a: povećana otpornost
Ulaz mreže podržava u slučaju da je to potrebno, za svaki proizvod koji je pod uvjetom da je proizvođač u skladu s člankom 6. stavkom 1. u skladu s člankom 3. stavkom 1. stavkom 2. U slučaju da se proizvodnja električne energije u slučaju nužde ne provodi u skladu s ovom Uredbom, proizvodnja električne energije u slučaju nužde može se provesti u skladu s ovom Uredbom. U skladu s člankom 3. stavkom 1. stavkom 2. točkom (a) Uredbe (EZ) br. 765/2008 Europska komisija je odlučila o uvođenju mjera za utvrđivanje mjera za utvrđivanje mjera za utvrđivanje mjera za utvrđivanje mjera za utvrđivanje mjera za utvrđivanje mjera za utvrđivanje
Osnovne značajke i konkurentne prednosti
Sigurnost i trajnost
Svi modeli uključuju sveobuhvatne zaštite sigurnosti, kao što su anti-ostrvljanstvo, otkrivanje pukovnih grešaka i zaštita protiv polarnosti, u skladu s globalnim standardima kao što su IEC i UL. Serija ESS1 ima IP20 ocjenu za unutarnju instalaciju, dok je serija ESS1 MASS-10.2KW-48V nudi IP21 zaštita za polupravanju. Radne temperature su u rasponu od u slučaju da je proizvodnja proizvoda u skladu s člankom 6. stavkom 1. točkom (a) ovog članka, za koje se primjenjuje ovaj stavak, proizvođač mora upotrijebiti: , s zračnim hlađenjem koji osigurava pouzdan rad u teškim uvjetima.


Skalabilnost i instalacija
Serija ESS1 podržava do 8 jedinica u paralelnom radu, omogućavajući proširenje sustava od 4kW do 48kW za veće komercijalne primjene. Kompaktna konstrukcija (358×442×161mm za ESS1, 530×420×160mm za MASS) i lagana konstrukcija (9kg/15kg) pojednostavljuju montažu i instalaciju na zid, čak i u prostorno ograničenim okruženjima.
Inteligentno nadziranje i upravljanje
Ugrađena RS485/CAN komunikacija omogućuje integraciju s sustavima upravljanja energijom (EMS), omogućavajući daljinsko praćenje proizvodnje fotonaponskih zraka, stanja baterije i potrošnje opterećenja. Korisnici mogu prilagoditi radne načine, postaviti rasporede punjenja i primati upozorenja za održavanje, što povećava vrijeme rada sustava i učinkovitost.
Scenariji primjene
Energetska neovisnost stambenih objekata: Smanjenje računa za struju vlastitom potrošnjom fotonapetostne energije, skladištenje viška energije za noćnu upotrebu i osiguravanje rezervne energije tijekom prekida rada.
Smanjena komercijalna upotreba: Električne tvornice, uredi i kafići sa čistim solarnim energijom, niže naknade za vrhunac potražnje i održavanje rada tijekom kvarova mreže.
Sistemi izvan mreže na daljinu obezbediti pouzdanu energiju za ruralne kuće, kabine i telekomuniccijske kule, kombinirajući solarne, baterijske i generatorske ulaze za otpornost 24 sata dnevno.
Vreme korištenja Arbitraža: Napunite baterije jeftinom energijom za mrežu noću i ispraznite ih u vrhunskom vremenu, što će vam omogućiti da uštedite najviše.