תיאור המוצר
הופכיים היברידיים חד-פאזיים מסדרות ESS1 ו-MASS : פתרונות מתח אמינים לאחסון אנרגיה במרחבים מגורים ומסחריים קטנים
בעידן שבו משקי בית ועסקים קטנים מחפשים יותר ויותר להפחית את התלות ברשת החשמל, לרדת בהוצאות האנרגיה ולשפר את עמידות האספקה החשמלית, ההופכים ההיברידיים החד-פאזיים ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG ו-MASS-10.2KW-48V מתגלה כפתרונות רב-תכליתיים וביצועיים. מכשירים אלו משלבים באופן חלק את איסוף האנרגיה הפוטו-וולטאית (PV), אחסון סוללות ליתיום והתחברות לרשת החשמל, ומייצרים פלטפורמה מאוחדת لإدارة האנרגיה שמאזנת בין יעילות, גמישות ועמידות.
ביצועים מרכזיים וمواصفות טכניות
כניסת PV: איסוף סולרי מותאם
כל הדגמים מצוידים בטכנולוגיית MPPT מתקדמת (מעקב אחר נקודת ההספק המרבית) כדי למקסם את איסוף האנרגיה הסולארית, גם בתנאי תאורה משתנים. ESS1-4K1P-01-LV-FG תומך בכניסת סולארית מקסימלית של 6 קילוואט, עם 30A זרם כניסה ו 60–420 וולט טווח מתח MPPT, בעוד שה-ESS1-6K1P-01-LV-FG מתאים לכניסת סולארית של עד 9 קילוואט, זרם של 40 אמפר ואותו טווח מתח. לשניהם יש 4 מעבדי MPPT, עם שתי רצועות (strings) בכל מעבד, מה שמבטיח לכידת אנרגיה יעילה גם בהצללה חלקית. ה-MASS-10.2KW-48V מציע יכולת קליטת סולארית של 10.8 קילוואט, זרם של 44.37 אמפר וטווח MPPT של 90–300 וולט, עם שני מעבדי MPPT המותאמים במיוחד למודולים סולאריים בעלי זרם גבוה.
פרמטרי מוצר
פרמטר |
ESS1-4K1P-01-LV-FG |
ESS1-6K1P-01-LV-FG |
MASS-10.2KW-48V |
PV |
|
|
|
הספק קלט מקסימלי של PV |
6KW |
9KW |
10.8KW |
מתח כניסה מומלץ |
500 וולט |
500 וולט |
500 וולט |
מתח קלט מקסימלי |
350V |
350V |
90V |
מתח הפעלה |
60V |
60V |
90V |
טווח מתח MPPT |
60–420 וולט |
60–420 וולט |
90–300 וולט |
זרם כניסה מקסימלי |
30A |
40א |
44.37 אמפר |
הזרם המרבי של קצר מעגל |
40א |
40א |
45A |
מעקבי MPPT/מספר מקסימלי של סטרינגים למתאם אחד |
2 באפריל |
2 באפריל |
2 |
קלט/פלט סוללה |
|
|
|
טווח מתח סוללה |
40-60V |
40-60V |
48 |
מתח מקסימלי של טעינה/פינוי |
80 אמפר/80 אמפר |
100 אמפר/100 אמפר |
160 |
הספק טעינה/פריקה מרבי |
4 קילוואט/4 קילוואט |
6 קילוואט/6 קילוואט |
10.2 קילוואט/10.2 קילוואט |
תקשורת סוללה |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
נתמך |
פלט אינורטר |
|
|
|
כוח יציאה מומלץ |
4 קילוואט |
6KW |
10KW |
כוח יציאה מרבי |
4.2kw |
6.2KW |
10.2kW |
הספק ידוע מרבי במוצא |
4.2 קילו וולט-אמפר |
6.2 קילו וולט-אמפר |
10kva |
זרם פלט מובנה |
18.2A |
27.3A |
47 |
זרם פלט מקסימלי |
19.1A |
28א |
47 |
זמן przeמירה של UPS |
<10mS |
<10mS |
20ms |
מתח יציאה/תדר |
L/N/PE 220 וולט / 230 וולט, 50 הרץ / 60 הרץ |
L/N/PE 220 וולט / 230 וולט, 50 הרץ / 60 הרץ |
220V/50Hz |
גורם גורם הכוח של הפלט |
0.8 קדים ~ 0.8 באחריות |
0.8 קדים ~ 0.8 באחריות |
/ |
העיוות ההרמוני הכולל של הזרם |
<2% |
<2% |
/ |
חיבור לרשת |
|
|
|
הספק קלט מרבי |
7kW |
10KW |
12KW |
זרם כניסה מקסימלי |
40א |
50A |
47A |
טווח מתח כניסה |
176–253V |
176–253V |
170–270 וולט |
יציאת EPS |
|
|
|
הספק פליטה מרבי (היברידי) |
7kW |
10KW |
10.2kW |
הספק פליטה מרבי (היברידי) |
4.2kw |
6.2KW |
10.2kW |
זרם פליטה מרבי (היברידי) |
40א |
50A |
47A |
זרם פליטה מרבי (רשת חשמל) |
19.1A |
28א |
47A |
יציאה רב-תפקודית |
|
|
|
מצב עבודה |
מטען שני/מחולל |
מטען שני/מחולל |
3 מצבי עבודה |
הספק קלט/פלט מקסימלי |
8 קילוואט |
8 קילוואט |
10.2 קילוואט/10.2 קילוואט |
זרם קלט/פלט מקסימלי |
/ |
/ |
47A |
מתח ותדר נומינליים |
L/N/PE 220 וולט / 230 וולט, 50 הרץ / 60 הרץ |
L/N/PE 220 וולט / 230 וולט, 50 הרץ / 60 הרץ |
220V/50Hz |
פרמטרי מערכת |
|
|
|
יעילות מקסימלית |
97.50% |
97.50% |
99% |
רמת הגנה |
IP20 |
IP20 |
IP21 |
טמפרטורת פעילות |
25-60° צלזיוס |
25-60° צלזיוס |
0-60℃ |
שיטת קירור |
0–95% (ללא הקשה) |
0–95% (ללא הקשה) |
60% |
רטובות |
קירור אוויר |
קירור אוויר |
קירור אוויר |
ממדים (רוחב × גובה × עומק, מ"מ) |
358×442×161 מ"מ |
358×442×161 מ"מ |
530×420×160 מ"מ |
משקל |
9ק"ג |
9ק"ג |
15kg |
פונקציות עזר |
|
|
|
הגנת אנטי-איסלנדינג |
משובץ |
משובץ |
/ |
הגנה מפני קשת חשמלית |
משובץ |
משובץ |
/ |
הגנה מפני חיבור הפוך |
CT/מטר |
CT/מטר |
/ |
מספר מקסימלי של מודולים במקביל |
8 |
8 |
/ |


אינטגרציה של סוללות: אחסון אנרגיה גמיש
המתמרנים מעוצבים למערכות סוללות ליתיום נמוכות מתח, כאשר סדרת ה-ESS1 תומכת בסוללות בטווח 40–60 וולט וזרמי טעינה/פריקה של 80 אמפר/100 אמפר (הספק של 4 קילוואט/6 קילוואט), והדגם MASS תומך בסוללות 48 וולט וזרם של 160 אמפר (הספק של 10.2 קילוואט לטעינה/לפריקה). תקשורת הסוללה דרך RS485/CAN מבטיחה ניטור בזמן אמת של מצב הטעינה (SoC) ושל הבריאות שלה, ומארכת את תקופת חייה של הסוללה על ידי מניעת טעינה יתרה או פריקה יתרה. זה הופך את הסדרה למתאימה במיוחד למסחר באנרגיה לפי זמני השימוש, לאגירת עודף אנרגיה מפאנלים פוטו-וולטאיים לתקופות ביקוש שיא, ולספק חשמל גיבוי בעת הפסקות ברשת.
פלט הממיר: גמישות לחיבור לרשת ולנפרד מהרשת
יתרון מרכזי הוא פלט AC דו-מבייני, המבטיח כוח בלתי מופסק למשימות קריטיות. סדרת ESS1 מספקת פלט נומינלי של 4 קילוואט/6 קילוואט (פלט מקסימלי של 4.2 קילוואט/6.2 קילוואט) , עם זמן przełączenia של UPS קטן מ-10 מילישניות — מהיר מספיק כדי למנוע הפרעה לאלקטרוניקה רגישה כגון מחשבים ומכשירים רפואיים. הדגם MASS-10.2KW-48V מספק פלט נומינלי של 10 קילוואט (פלט מקסימלי של 10.2 קילוואט) עם זמן przełąצון של 20 מילישניות, מתאים לעומסים גדולים יותר במערכות מגורים. כל הדגמים תומכים ב 220 וולט/230 וולט, 50 הרץ/60 הרץ בזרם ישר חד-פאזי, עם מקדם הספק של 0.8 מוביל עד 0.8 מאחר, ושיעור עיוות הרמוני כולל (THD) קטן מ-2%, מה שמבטיח אספקת חשמל נקייה והתאמה מלאה לדרישות הרשת.
שילוב ברשת החשמל ובמערכת האנרגיה הנפרדת (EPS): עמידות משופרת
הכניסה מהרשת תומכת ב 176–253 וולט (ESS1) או 170–270 וולט (MASS) טווחי מתח, המאפשרים להמרבים למשוך חשמל מהרשת לטעינת הסוללות בשעות הלא עבירות או להזרים את האנרגיה העודפת מסוללות הפוטו-וולטאיות (PV) בחזרה לרשת. יציאת UPS (אספקת חשמל חירום) מספקת חשמל גיבוי למסילות קריטיות, כאשר סדרת ESS1 מציעה פלט מקסימלי של 7 קילוואט/10 קילוואט והדגם MASS מספק 10.2 קילוואט. יציאת הרב-תפקוד מוסיפה גמישות: סדרת ESS1 תומכת בהוספת מסילה שנייה או קליטת גנרטור, בעוד שדגם MASS כולל 3 מצבים תפעוליים (עדיפות סולארית, עדיפות סוללה, עדיפות רשת) להתאמה להעדפות המשתמש.
תכונות עיקריות והטבות תחרותיות
בטחון & קיום
כל הדגמים כוללים הגנות בטיחותיות מקיפות, כגון מניעת אי-הבחנה ברשת (anti-islanding), זיהוי תקלה קשתית (arc fault detection) והגנה מפני חיבור הפוך של הקטבים, ועומדים בתקנים בינלאומיים כמו IEC ו-UL. דגם סדרת ESS1 יש לו דירוג IP20 להתקנה בתוך מבנה, בעוד ש- MASS-10.2KW-48V מציע דירוג IP21 להגנה לשימוש מחוץ לבית חלקית. -25° צלזיוס עד 60° צלזיוס (ESS1) או 0° צלזיוס עד 60° צלזיוס (MASS) , עם קירור באוויר המבטיח ביצועים אמינים בתנאים קשים.


יכולת הרחבה והתקנה
סדרת ה-ESS1 תומכת בהפעלה מקבילה של עד 8 יחידות, מה שמאפשר הרחבה של המערכת מ- 4 קילוואט עד 48 קילוואט ליישומים מסחריים גדולים יותר. העיצוב הקומפקטי (358×442×161 מ"מ ל-ESS1, 530×420×160 מ"מ ל-MASS) והמבנה הקל (9 ק"ג/15 ק"ג) מפשיטים את ההתקנה על הקיר וההתקנה בכלל, גם בסביבות שבהן יש חוסר במרחב.
ניטור ובקרה חכמים
תקשורת מובנית מסוג RS485/CAN מאפשרת אינטגרציה עם מערכות ניהול אנרגיה (EMS), ומאפשרת ניטור מרחוק של ייצור פוטו-וולטאי (PV), מצב הסוללה וצריכת העומס. המשתמשים יכולים להתאים את מצבי הפעולה, לקבוע לוחות זמנים לטעינה ולקבל התראות לתיקון ותחזוקה, ובכך להגביר את זמינות המערכת ואת יעילותה.
תרחישי יישום
עצמאות אנרגטית לדיור: הפחתת счетי החשמל באמצעות צריכה עצמית של אנרגיית פוטו-וולטאי (PV), אחסון האנרגיה הנותרת לשימוש בלילה ותפעול כמקור סגירה בעת הפסקות זרם.
שימוש מסחרי קטן: אספקת חשמל לחנויות, משרדים וקופיות באמצעות אנרגיה סולארית נקייה, הפחתת עמלות ביקוש שיא ותחזוקת פעילות בזמן כשל ברשת החשמל.
מערכות ר mote ללא חיבור לרשת : אספקת חשמל אמינה לבתים כפריים, קבינות ומגדלי תקשורת, בשילוב של אנרגיה סולארית, סוללות ומولدים כדי להבטיח עמידות 24/7.
אֲרִבְטְרָאז' לפי זמן שימוש: לטעון סוללות באמצעות חשמל זול מהרשת בלילה ולפרוק אותן בשעות השיא יקרות, כדי למקסם את החסכונות.