Productomschrijving
ESS1- en MASS-serie eenvoudige fase hybride omvormers : Betrouwbare stroomoplossingen voor energieopslag in woningen en kleine commerciële toepassingen
In een tijd waarin huishoudens en kleine bedrijven steeds meer streven naar een verminderde afhankelijkheid van het elektriciteitsnet, lagere energiekosten en gegarandeerde stroomvoorziening, nemen de hybride omvormers ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG en MASS-10.2KW-48V een veelzijdige, hoogwaardige positie in. Deze eenvoudige omvormers integreren naadloos zonne-energie-opwekking via fotovoltaïsche (PV) panelen, opslag in lithiumbatterijen en aansluiting op het elektriciteitsnet, en bieden daarmee een geïntegreerd platform voor energiebeheer dat efficiëntie, flexibiliteit en duurzaamheid in evenwicht brengt.
Kernprestaties en technische specificaties
PV-ingang: Geoptimaliseerde zonne-energie-opwekking
Alle modellen zijn uitgerust met geavanceerde MPPT-technologie (Maximum Power Point Tracking) om de opvang van zonne-energie te maximaliseren, zelfs bij wisselende lichtomstandigheden. De ESS1-4K1P-01-LV-FG ondersteunt een maximale PV-ingangsvermogen van 6 kW, met een 30A ingangsstroom en 60-420 V MPPT-spanningsbereik, terwijl de ESS1-6K1P-01-LV-FG is uitgebreid tot 9 kW PV-ingangsvermogen, 40 A stroom en hetzelfde spanningsbereik. Beide modellen gebruiken 4 MPPT-trackers met 2 strings per tracker, wat efficiënte energieopvang waarborgt, zelfs bij gedeeltelijke schaduwvorming. De MASS-10.2KW-48V biedt een PV-ingangsvermogen van 10,8 kW, een stroom van 44,37 A en een MPPT-spanningsbereik van 90–300 V, met 2 trackers die zijn geoptimaliseerd voor PV-modules met hoge stroom.
Productparameters
Parameter |
ESS1-4K1P-01-LV-FG |
ESS1-6K1P-01-LV-FG |
MASS-10.2KW-48V |
PV |
|
|
|
Maximale PV invoer vermogen |
6Kw |
9kW |
10.8KW |
Nominale ingangs spanning |
500V |
500V |
500V |
Maximale invoerspanning |
350V |
350V |
90V |
Opstartspanning |
60V |
60V |
90V |
MPPT Spanning Bereik |
60-420 V |
60-420 V |
90-300 V |
Max Ingangsstroom |
30A |
40A |
44,37 A |
Maximale kortsluitstroom |
40A |
40A |
45A |
MPPT-trackers / maximaal aantal strings per tracker |
2 april |
2 april |
2 |
Batterijinvoer/uitvoer |
|
|
|
Batterij Spanning Bereik |
40-60V |
40-60V |
48 |
MAX Oplading/Aflading Stroom |
80a/80a |
100a/100a |
160 |
Maximaal laad-/ontlaadvermogen |
4 kW / 4 kW |
6 kW / 6 kW |
10,2 kW / 10,2 kW |
Batterijcommunicatie |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Ondersteund |
Inverteruitvoer |
|
|
|
Gekoppelde Uitgangsvermogen |
4kW |
6Kw |
10kW |
Maximaal uitgangsvermogen |
4.2kw |
6.2kw |
10,2 kW |
Maximaal schijnbaar afgegeven vermogen |
4,2 kVA |
6,2 kVA |
10 kVA |
Nominale uitgangsstroom |
18.2A |
27,3 A |
47 |
Maximaal Uitgangsstrom |
19.1A |
28a |
47 |
Tijd van overschakeling ops |
< 10 ms |
< 10 ms |
20ms |
Uitgangsspanning/frequentie |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
220V/50Hz |
Vermogensachterstand |
0,8 capacitief ~ 0,8 inductief |
0,8 capacitief ~ 0,8 inductief |
/ |
Totale stroomharmonische vervorming |
<2% |
<2% |
/ |
Netverbinding |
|
|
|
Maximale invoer vermogen |
7kW |
10kW |
12KW |
Max Ingangsstroom |
40A |
50A |
47a |
Ingangsspanningsbereik |
176–253 V |
176–253 V |
170–270 V |
EPS-poort |
|
|
|
Maximaal afgegeven vermogen (hybride) |
7kW |
10kW |
10,2 kW |
Maximaal afgegeven vermogen (hybride) |
4.2kw |
6.2kw |
10,2 kW |
Maximale afgegeven stroom (hybride) |
40A |
50A |
47a |
Maximale uitvoerstroom (net) |
19.1A |
28a |
47a |
Multifunctionele poort |
|
|
|
Werkmodus |
Tweede belasting/generator |
Tweede belasting/generator |
3 werkmodi |
Maximale ingangs-/uitgangsvermogen |
8KW |
8KW |
10,2 kW / 10,2 kW |
Maximale ingangs-/uitgangsstroom |
/ |
/ |
47a |
Nominale spanning/frequentie |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
220V/50Hz |
Systeemparameters |
|
|
|
Maximale efficiëntie |
97.50% |
97.50% |
99% |
Beschermingsgraad |
IP20 |
IP20 |
IP21 |
Bedrijfstemperatuur |
-25 ~ 60 ℃ |
-25 ~ 60 ℃ |
0-60℃ |
Koelmethode |
0-95% (niet-condenserend) |
0-95% (niet-condenserend) |
60% |
Vochtigheid |
Luchtkoeling |
Luchtkoeling |
Luchtkoeling |
Afmetingen (B×H×D, mm) |
358×442×161 mm |
358×442×161 mm |
530*420*160 mm |
Gewicht |
9KG |
9KG |
15kg |
Hulpfuncties |
|
|
|
Anti-eilandbescherming |
Uitgerust |
Uitgerust |
/ |
Bogfoutbescherming |
Uitgerust |
Uitgerust |
/ |
Anti-omkeer-aansluiting |
CT/meter |
CT/meter |
/ |
Maximaal aantal parallelle aansluitingen |
8 |
8 |
/ |


Batterijintegratie: flexibele energieopslag
De omvormers zijn ontworpen voor laagspanningslithiumbatterijen, waarbij de ESS1-serie geschikt is voor batterijen van 40-60 V en laad-/ontlaadstromen van 80 A/100 A (vermogen van 4 kW/6 kW), en het MASS-model compatibel is met 48 V-batterijen en een stroom van 160 A (laad-/ontlaadvermogen van 10,2 kW). Batterijcommunicatie via RS485/CAN zorgt voor real-time bewaking van de staat van lading (SoC) en de gezondheid van de batterij, waardoor de levensduur van de batterij wordt verlengd door overladen/onderladen te voorkomen. Dit maakt de serie ideaal voor energiearbitrage op basis van tijdsgebonden tarieven, het opslaan van overtollige PV-energie voor piekbelastingsperioden en het leveren van noodstroom tijdens stroomuitval.
Omvormeruitgang: netgekoppeld en off-grid flexibiliteit
Een belangrijke sterke punt is de tweevoudige AC-uitgang, die ononderbroken stroomvoorziening garandeert voor kritische belastingen. De ESS1-serie levert een nominaal uitgangsvermogen van 4 kW/6 kW (maximaal 4,2 kW/6,2 kW) , met een UPS-schakeltijd van minder dan 10 ms — snel genoeg om storingen bij gevoelige elektronica zoals computers en medische apparatuur te voorkomen. Het MASS-10.2KW-48V levert een nominaal uitgangsvermogen van 10 kW (maximaal 10,2 kW) met een schakeltijd van 20 ms, geschikt voor grotere woonlasten. Alle modellen ondersteunen 220 V / 230 V, 50 Hz / 60 Hz eenfasevermogen met een vermogensfactor van 0,8 vooruit tot 0,8 achteruit en een totale harmonische vervorming (THD) < 2 %, wat een schone, netconforme stroomlevering waarborgt.
Integratie met het elektriciteitsnet en EPS: verbeterde veerkracht
De netinvoer ondersteunt spanningsbereiken van 176–253 V (ESS1) of 170–270 V (MASS) , waardoor de omvormers tijdens daluren netstroom kunnen opnemen voor het opladen van de batterij of overtollige PV-energie terug kunnen leveren aan het net. De EPS-poort (Emergency Power Supply) levert noodstroom voor kritische belastingen, waarbij de ESS1-serie een maximaal uitgangsvermogen van 7 kW / 10 kW biedt en het MASS-model 10,2 kW levert. De multifunctionele poort verhoogt de veelzijdigheid: de ESS1-serie ondersteunt een tweede belasting of generatorinvoer, terwijl het MASS-model beschikt over 3 bedrijfsmodi (zonprioriteit, batterijprioriteit, netprioriteit) om aan de voorkeuren van de gebruiker te voldoen.
Belangrijke Kenmerken & Concurrentievoordelen
Veiligheid & Duurzaamheid
Alle modellen zijn voorzien van uitgebreide veiligheidsbeschermingen, zoals anti-islanding-, boogfoutdetectie- en omgekeerde polariteitsbescherming, en voldoen aan wereldwijde normen zoals IEC en UL. De ESS1-serie heeft een IP20-beoordeling voor binneninstallatie, terwijl de MASS-10.2KW-48V een IP21- bescherming biedt voor semi-buiten gebruik. De bedrijfstemperatuur ligt tussen -25 °C en 60 °C (ESS1) of 0 °C en 60 °C (MASS) , waarbij luchtgekoelde werking een betrouwbare prestatie garandeert, zelfs onder zware omstandigheden.


Schaalbaarheid en installatie
De ESS1-serie ondersteunt maximaal 8 eenheden in parallel, waardoor het systeem kan worden uitgebreid van 4 kW tot 48 kW voor grotere commerciële toepassingen. Het compacte ontwerp (358 × 442 × 161 mm voor ESS1, 530 × 420 × 160 mm voor MASS) en het lichtgewicht ontwerp (9 kg / 15 kg) vereenvoudigen montage aan de wand en installatie, zelfs in ruimtebeperkte omgevingen.
Intelligente Monitoring & Controle
De ingebouwde RS485/CAN-communicatie maakt integratie met energiebeheersystemen (EMS) mogelijk, waardoor externe bewaking van PV-opwekking, batterijstatus en belastingverbruik mogelijk is. Gebruikers kunnen de bedrijfsmodi aanpassen, laadschema’s instellen en meldingen ontvangen voor onderhoud, waardoor de systeembeschikbaarheid en -efficiëntie worden gemaximaliseerd.
Toepassingsscenario's
Energie-onafhankelijkheid voor particuliere huishoudens: Verminder uw elektriciteitskosten door PV-energie zelf te verbruiken, sla overdreven energie op voor gebruik ’s nachts en zorg voor noodstroom tijdens stroomonderbrekingen.
Kleine commerciële toepassing: Voedt winkels, kantoren en cafés met schone zonne-energie, verlaagt piekbelastingstarieven en handhaaft de bedrijfsvoering tijdens stroomstoringen.
Afgelegen off-grid-systemen : Levert betrouwbare stroom voor plattelandswoningen, hutten en telecommunicatietorens, met een combinatie van zonne-energie, batterijen en generatoren voor 24/7 veerkracht.
Arbitrage op basis van tijdstip van gebruik: Laad batterijen 's nachts met goedkope stroom uit het elektriciteitsnet en ontlad ze tijdens de duurste piekuren om besparingen te maximaliseren.