Enfaset hybridinverter 4–10,2 kW (avkoblet drift)

Den ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG og MASS-10.2KW-48V er enfasige hybridinvertere utformet for bolig- og småkommersielle sol- og lagringssystemer.
ESS1-serien (4 kW/6 kW) egenskaper: PV-inngangseffekt opp til 6 kW/9 kW, 40–60 V kompatibilitet med litiumbatteri, <10 ms UPS- bytte, og IP20 Beskyttelse , støtter opp til 8 enheter i parallell.
MASS-10.2KW-48V leverer en nominell utgangseffekt på 10 kW, 10,8 kW PV-inngang, støtte for 48 V-batteri og 3 fleksible driftsmodi, med IP21-beskyttelse for halvutendørs bruk. Alle modeller integrerer netttilkoblet/avskilt-drift-funksjonalitet, rask batteriladning og flere sikkerhetsbeskyttelser, noe som gjør dem ideelle for energiuavhengighet, reservestrøm og toppbelastningsredusering.
MOQ:1
  • Oversikt
  • Anbefalte produkter
Produktbeskrivelse
ESS1- og MASS-seriens enkeltfase hybridinvertere : Pålitelige strømløsninger for energilagring i boliger og små kommersielle bygg
I en tid der husholdninger og små bedrifter i økende grad ønsker å redusere avhengigheten av strømnettet, senke energikostnadene og sikre strømforsyningens robusthet, fremstår hybridinverterne ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG og MASS-10.2KW-48V som allsidige, høytytende løsninger. Disse enfaseapparatene integrerer nahtløst fotovoltaisk (PV) energiutvinning, litiumbatterilagring og tilkobling til strømnettet, og gir en enhetlig plattform for energistyring som balanserer effektivitet, fleksibilitet og holdbarhet.

Kjerneytelse og tekniske spesifikasjoner
PV-inngang: Optimal utnyttelse av solenergi
Alle modeller er utstyrt med avansert MPPT-teknologi (Maximum Power Point Tracking) for å maksimere innsamlingen av solenergi, selv under varierende lysforhold. Den ESS1-4K1P-01-LV-FG støtter en maksimal PV-inngangseffekt på 6 kW, med en 30A inngangsstrøm og 60–420 V MPPT-spenneområde, mens ESS1-6K1P-01-LV-FG skalerer til 9 kW PV-inngang, 40 A strøm og samme spenneområde. Begge bruker 4 MPPT-sporene med 2 strømmer per sporer, noe som sikrer effektiv energiinnsamling også ved delvis skyggelegging. MASS-10.2KW-48V tilbyr en PV-inngang på 10,8 kW, en strøm på 44,37 A og et MPPT-spenneområde på 90–300 V, med 2 sporer optimalisert for PV-moduler med høy strøm.
Produktspesifikasjoner

Parameter

ESS1-4K1P-01-LV-FG

ESS1-6K1P-01-LV-FG

MASS-10.2KW-48V

PV

 

 

 

Maksimal PV-inndatastrøm

6kw

9KW

10.8KW

Nominell inngangsspenning

500V

500V

500V

Maks inngangsspenning

350V

350V

90V

Startspenning

60V

60V

90V

MPPT-spenningsområde

60–420 V

60–420 V

90–300 V

Maksimalt Innputstrøm

30A

40A

44,37 A

Maksimal kortslutningsstrøm

40A

40A

45A

MPPT-sporene/Maksimalt antall panelstrenger per sporer

2. april

2. april

2

Batteriinngang/utgang

 

 

 

Batterispenningsområde

40-60V

40-60V

48

Maks. lading/utladingstrøm

80A/80A

100A/100A

160

Maksimal lade-/utladningseffekt

4 kW/4 kW

6 kW/6 kW

10,2 kW/10,2 kW

Batterikommunikasjon

RS485/CAN

RS485/CAN

Støttet

Inverter utgang

 

 

 

Nøytekraften

4kw

6kw

10KW

Maks utgangseffekt

4,2kw

6.2kw

10.2KW

Maksimal tilsynelatende effektutgang

4,2 kVA

6,2 kVA

10KVA

Nominal outputstrøm

18.2A

27,3A

47

Maks utgangstrøm

19.1A

28A

47

UPS-skiftetid

<10mS

<10mS

20ms

Utgangsspenning/frekvens

L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz

L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz

220V/50HZ

Utgangseffektfaktor

0,8 først ~ 0,8 etter

0,8 først ~ 0,8 etter

/

Total harmonisk strømforvrengning

<2%

<2%

/

Nettkobling

 

 

 

Maks inntrengende effekt

7KW

10KW

12KW

Maksimalt Innputstrøm

40A

50A

47A

Inngangsspenning rekkevidde

176–253 V

176–253 V

170–270 V

EPS-port

 

 

 

Maksimal utgangseffekt (hybrid)

7KW

10KW

10.2KW

Maksimal utgangseffekt (hybrid)

4,2kw

6.2kw

10.2KW

Maksimal utgangsstrøm (hybrid)

40A

50A

47A

Maksimal utgangsstrøm (nett)

19.1A

28A

47A

Multifunksjonsport

 

 

 

Arbeidsmodus

Andre last/generator

Andre last/generator

3 driftsmodi

Maksimal inngangs-/utgangseffekt

8KW

8KW

10,2 kW/10,2 kW

Maksimal inngangs-/utgangsstrøm

/

/

47A

Merket spenning/frekvens

L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz

L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz

220V/50HZ

Systemparametrar

 

 

 

Maksimalt effektivitet

97.50%

97.50%

99%

Beskyttelsesgrad

IP20

IP20

IP21

Driftstemperatur

-25 ~ 60 ℃

-25 ~ 60 ℃

0-60℃

Kjølemetode

0–95 % (ikke-kondenserende)

0–95 % (ikke-kondenserende)

60%

Fuktighet

Luftkjøling

Luftkjøling

Luftkjøling

Dimensjoner (B×H×D, mm)

358*442*161 mm

358*442*161 mm

530*420*160 mm

Vekt

9KG

9KG

15kg

Hjelpefunksjoner

 

 

 

Anti-islanding Beskyttelse

Utstyrt

Utstyrt

/

Buefeilsikring

Utstyrt

Utstyrt

/

Motvirkning av feil poling

CT/måler

CT/måler

/

Maksimal parallellmengde

8

8

/


Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)

Batteriintegrering: Fleksibel energilagring
Inverterne er designet for lavspenningslithiumbatterisystemer, der ESS1-serien støtter batterier på 40–60 V og lade-/utladestrømmer på 80 A/100 A (effekt på 4 kW/6 kW), mens MASS-modellen er kompatibel med 48 V-batterier og 160 A-strøm (lade-/utladningseffekt på 10,2 kW). Batterikommunikasjon via RS485/CAN sikrer sanntidsovervåking av ladestatus (SoC) og batteritilstand, noe som utvider batterilevetiden ved å forhindre overladning/utladning. Dette gjør serien ideell for energiarbitrasje basert på tidspunkt for strømforbruk, lagring av overskuddsenergi fra solcelleanlegg til perioder med høy belastning samt levering av reservestrøm under nettavbrudd.

Inverterutgang: Nettkoblet og frakoblet fleksibilitet
En viktig styrke er den todoble AC-utgangen, som sikrer uavbrutt strømforsyning til kritiske laster. ESS1-serien leverer en nominell effekt på 4 kW/6 kW (maksimalt 4,2 kW/6,2 kW) , med en UPS-byttehastighet på under 10 ms – rask nok til å unngå forstyrrelser i følsomme elektroniske enheter som datamaskiner og medisinske apparater. MASS-10.2KW-48V leverer en nominell effekt på 10 kW (maksimalt 10,2 kW) med 20 ms byttehastighet, egnet for større boliglast. Alle modeller støtter 220 V/230 V, 50 Hz/60 Hz enfasestrøm med et effektfaktorområde fra 0,8 kapasitivt til 0,8 induktivt og total harmonisk forvrengning (THD) < 2 %, noe som sikrer ren strømforsyning i samsvar med nettets krav.

Nett- og EPS-integrasjon: Forbedret robusthet
Nett-inngangen støtter spenningsområdene 176–253 V (ESS1) eller 170–270 V (MASS) , slik at inverterne kan trekke strøm fra nettet for batteriladning i lavbelastningsperioder eller levere overskudds PV-strøm tilbake til nettet. EPS-porten (nødstrømforsyning) gir reservestrøm til kritiske laster, der ESS1-serien har en maksimal effekt på 7 kW/10 kW, mens MASS-modellen leverer 10,2 kW. Den multifunksjonelle porten øker bruksmulighetene: ESS1-serien støtter en annen last- eller generatorinngang, mens MASS-modellen har tre driftsmodi (solprioritet, batteriprioritet, nett-prioritet) for å tilpasse seg brukerens preferanser.

Hovedegenskaper og konkurransefortrinn
Sikkerhet & Varighet
Alle modeller inkluderer omfattende sikkerhetsbeskyttelse, som for eksempel anti-islanding (mot øyproteksjon), lysbuefeiloppdagelse og beskyttelse mot feil poling, og er i samsvar med globale standarder som IEC og UL. ESS1-serien har IP20-klassifisering for innendørs installasjon, mens MASS-10.2KW-48V har IP21 beskyttelse for halvutendørs bruk. Driftstemperaturer ligger mellom -25 °C og 60 °C (ESS1) eller 0 °C og 60 °C (MASS) , og luftkjøling sikrer pålitelig ytelse også under hardt vær.

Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)Single-phase hybrid inverter 4-10.2kW (off-grid)

Skalerbarhet og installasjon
ESS1-serien støtter opp til 8 enheter i parallell, noe som gjør det mulig å utvide systemet fra 4 kW til 48 kW for større kommersielle anvendelser. Den kompakte designen (358 × 442 × 161 mm for ESS1, 530 × 420 × 160 mm for MASS) og lette konstruksjonen (9 kg/15 kg) forenkler veggmontasje og installasjon, selv i miljøer med begrenset plass.

Intelligent Overvåking & Kontroll
Innebygd RS485/CAN-kommunikasjon tillater integrasjon med energistyringssystemer (EMS), noe som muliggjør fjernovervåking av PV-generering, batteristatus og belastningsforbruk. Brukere kan justere driftsmoduser, sette opp ladeplaner og motta varsler om vedlikehold, slik at systemets driftstid og effektivitet maksimeres.
Bruksområder
Husstands energiuavhengighet: Reduser strømregningen ved å bruke egen PV-strøm, lagre overskuddsenergi til bruk om natten og sikre reservestrøm under strømbrudd.
Liten kommersiell bruk: Strømforsyning til butikker, kontorer og kaféer med ren solenergi, lavere gebyrer for toppbelastning og vedlikehold av drift under strømavbrudd.
Fjernliggende off-grid-systemer : Gir pålitelig strømforsyning til landsbyhjem, hytter og telekommunikasjonstårn ved å kombinere solceller, batterier og generatorer for 24/7-resilienst.
Tidsbasert arbitrasje: Lad batteriene med billig nettstrøm om natten og utlad under dyre toppbelastningstimer for å maksimere besparelser.

Få et gratis tilbud

Vår representant vil kontakte deg snart.
E-post
Mobil/WhatsApp
Navn
Navn på bedrift
Melding
0/1000

Få et gratis tilbud

Vår representant vil kontakte deg snart.
E-post
Mobil/WhatsApp
Navn
Navn på bedrift
Melding
0/1000

Opphavsrett © 2026 av Qingdao Zsen Risun Energy Storage Technology Co., Ltd  -  Personvernpolicy