Toote kirjeldus
ESS1 ja MASS seeria ühefaasilised hübridiinvertorid : usaldusväärne võimsuslahendus elamutele ja väikestele kaubanduslikele energiakogumissüsteemidele
Ajastul, mil majapidamised ja väikesed ettevõtted otsivad üha rohkem viise vähendada oma sõltuvust võrgust, alandada energiakulusid ja tagada toitekindlus, kujunevad ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG ja MASS-10.2KW-48V hübridiinvertorid mitmekülgseteks, kõrgtehnoloogilisteks lahendusteks. Need ühefaasilised seadmed integreeruvad sujuvalt päikesepaneelide (PV) energiatootmise, liitiumakude energiakogumise ja võrguühenduse ning pakuvad ühtseid energiavalitsusplatvorme, mis tasakaalustavad tõhusust, paindlikkust ja vastupidavust.
Põhitoimingud ja tehnilised andmed
PV-sisend: optimeeritud päikeseenergia kogumine
Kõik mudelid on varustatud täiustatud MPPT-tehnoloogiaga (maksimaalse võimsuspunkti jälgimine), et maksimeerida päikeseeenergia kogumist ka muutliku valgustingimuste korral. ESS1-4K1P-01-LV-FG toetab maksimaalselt 6 kW päikesepaneeli sisendvõimsust, millega kaasneb 30A sisendvool ja 60–420 V MPPT-pingevahemik, samas kui ESS1-6K1P-01-LV-FG suurendab päikesepaneeli sisendvõimsust 9 kW-ni, sisendvoolu 40 A-ni ja säilitab sama pingevahemiku. Mõlemal mudelil on 4 MPPT-jälgijat, millest igaühes 2 stringi, tagades tõhusa energiakogumise ka osaliselt varjatud paneelidel. MASS-10.2KW-48V pakub 10,8 kW päikesepaneeli sisendvõimsust, 44,37 A voolu ja 90–300 V MPPT-pingevahemikku ning kahte jälgijat, mis on optimeeritud kõrgvooluliste päikesepaneelide jaoks.
Toote parameetrid
Parameeter |
ESS1-4K1P-01-LV-FG |
ESS1-6K1P-01-LV-FG |
MASS-10.2KW-48V |
PV |
|
|
|
Maksimaalne päikesepaneeli sisendvõimsus |
6KW |
9KW |
10,8 kW |
Nimetus voltige puhul |
500 V |
500 V |
500 V |
Maksimaalne sisendpinge |
350V |
350V |
90V |
Käivituspinge |
60V |
60V |
90V |
MPPT pingesagedus |
60–420 V |
60–420 V |
90–300 V |
Maksimaalne sisendvool |
30A |
40A |
44,37 A |
Maksimaalne lühikestvoolu vool |
40A |
40A |
45A |
MPPT-jälgijad / maksimaalselt stringe ühe jälgija kohta |
2. aprill |
2. aprill |
2 |
Aku sisend/väljund |
|
|
|
Akku pingevahemik |
40-60V |
40-60V |
48 |
Maks laadimise/laekumise vool |
80 A / 80 A |
100A/100A |
160 |
Maksimaalne laadimis-/tühjenemisvõimsus |
4 kW/4 kW |
6 kW/6 kW |
10.2 kW/10.2 kW |
Akuga suhtlus |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Toetatud |
INVERTER VÄLJUND |
|
|
|
Nomineline väljundvõimsus |
4kw |
6KW |
10KW |
Suurim väljundvõimsus |
4,2 kW |
6.2KW |
10.2kW |
Maksimaalne näiv väljundvõimsus |
4,2 kVA |
6,2 kVA |
10KVA |
Nimiväljundvool |
18,2A |
27,3A |
47 |
Maksimaalne väljundvool |
19.1A |
28A |
47 |
UPS lülitumisaeg |
<10mS |
<10mS |
20 ms |
Väljundpinge/sagedus |
L/N/PE 220 V/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220 V/230 V, 50 Hz/60 Hz |
220V/50HZ |
Väljapanev tegur |
0.8 eest jääb ~ 0.8 taga |
0.8 eest jääb ~ 0.8 taga |
/ |
Kogu vooluharmoonikute moonutus |
<2% |
<2% |
/ |
Võrguühendus |
|
|
|
Maksimaalne sisendvõimsus |
7kW |
10KW |
12kw |
Maksimaalne sisendvool |
40A |
50A |
47 A |
Sissevoolutusvahemik |
176–253 V |
176–253 V |
170–270 V |
EPS-port |
|
|
|
Maksimaalne väljundvõimsus (hübriid) |
7kW |
10KW |
10.2kW |
Maksimaalne väljundvõimsus (hübriid) |
4,2 kW |
6.2KW |
10.2kW |
Maksimaalne väljundvool (hübriid) |
40A |
50A |
47 A |
Maksimaalne väljundvool (võrgu) |
19.1A |
28A |
47 A |
Mitmefunktsiooniline port |
|
|
|
Töörežiim |
Teine koormus/generaator |
Teine koormus/generaator |
3 töörežiimi |
Maksimaalne sisend-/väljundvõimsus |
8KW |
8KW |
10.2 kW/10.2 kW |
Maksimaalne sisend-/väljundvool |
/ |
/ |
47 A |
Nominiaalne pinge/sagedus |
L/N/PE 220 V/230 V, 50 Hz/60 Hz |
L/N/PE 220 V/230 V, 50 Hz/60 Hz |
220V/50HZ |
Süsteemi parameetrid |
|
|
|
Maksimaalne tõhusus |
97.50% |
97.50% |
99% |
Kaitseklass |
IP20 |
IP20 |
IP21 |
Töötemperatuur |
-25–60 °C |
-25–60 °C |
0-60℃ |
Eraldamismeetod |
0–95 % (kondenseerumatu) |
0–95 % (kondenseerumatu) |
60% |
Õhukindlus |
Õhkjahutus |
Õhkjahutus |
Õhkjahutus |
Mõõtmed (laius × kõrgus × sügavus, mm) |
358 × 442 × 161 mm |
358 × 442 × 161 mm |
530 × 420 × 160 mm |
Kaal |
9KG |
9KG |
15KG |
Abifunktsioonid |
|
|
|
Anti-saaredus kaitsmine |
Või varustatud |
Või varustatud |
/ |
Kaareviga kaitse |
Või varustatud |
Või varustatud |
/ |
Pöördühenduse takistus |
CT / METER |
CT / METER |
/ |
Maksimaalne paralleelühenduste arv |
8 |
8 |
/ |


Akutegurite integreerimine: paindlik energiamahtuvus
Invertorid on disainitud madalpingeliste liitiumakude süsteemidele: ESS1 seeria toetab 40–60 V akusid ja 80 A / 100 A laadi-/tühjendusvoolusid (4 kW / 6 kW võimsus) ning MASS-mudel on ühilduv 48 V akude ja 160 A vooluga (10,2 kW laadi-/tühjendusvõimsus). Akude suhtlus RS485/CAN-i kaudu tagab laenguseisundi (SoC) ja akude seisundi reaalajas jälgimise, pikenemaks akude eluiga ülelaetumise ja ületühjendamise vältimise teel. See teeb seeria ideaalseks ajasõltuva energiakaubanduse jaoks, päikesepaneelide üleliiasa energiavarustuse salvestamiseks tippkoormusperioodiks ning varuenergiapakkumiseks võrgukatkestuste ajal.
Inverteeri väljund: võrgusidestatud ja iseseisev töörežiim
Üheks oluliseks eeliseks on kahe režiimi alalisvoolu väljund, mis tagab katkematut toite kriitilistele tarbijatele. ESS1-seeria annab nimiväljundi 4 kW / 6 kW (maksimaalselt 4,2 kW / 6,2 kW) , UPS-i lülitumisaeg on alla 10 ms – piisavalt kiire, et vältida häireid tundliku elektroonikaga seadmetele, näiteks arvutitele ja meditsiiniseadmetele. MASS-10.2KW-48V pakub nimiväljundit 10 kW (maksimaalselt 10,2 kW) ja lülitumisaega 20 ms, mis sobib suuremate kodutarbijate jaoks. Kõik mudelid toetavad 220 V / 230 V, 50 Hz / 60 Hz ühefaasilist võrguühendust, võimsustegurit 0,8 (eesmine) kuni 0,8 (tagumine) ja koguharmoonilist moonutust (THD) < 2 %, tagades puhta ja võrguga kooskõlas oleva võimsuse ülekanne.
Võrgu ja EPS-i integreerimine: Täiustatud vastupidavus
Võrgusissepääs toetab 176–253 V (ESS1) või 170–270 V (MASS) pingeulatused, mis võimaldavad invertoritel tarbida võrguenergiat akude laadimiseks madala koormuse ajal või tagastada üleliiased päikesepaneeli (PV) energiat võrku tagasi. EPS (avarõhuvarustus) port pakub varuenergiat kriitilistele koormustele, kusjuures ESS1 seeria maksimaalne väljund on 7 kW / 10 kW ja MASS mudeli puhul 10,2 kW. Mitmefunktsiooniline port suurendab universaalsust: ESS1 seeria toetab teist koormust või generaatori sisendit, samas kui MASS mudelil on kolm töörežiimi (päikeseenergia eelis, aku eelis, võrgu eelis), et kohanduda kasutaja eelistustega.
Peamised omadused ja konkurentsieelised
Turvalisus ja vastupidavus
Kõik mudelid sisaldavad täielikke ohutuskaitseid, näiteks saarestumisevastast kaitset, kaaredefektide tuvastust ja vastaskülgse polaarsuse kaitset ning vastavad rahvusvahelistele standarditele nagu IEC ja UL. ESS1 seerial on IP20 klassifikatsioon siseruumides paigaldamiseks, samas kui MASS-10.2KW-48V pakub IP21 kaitset poolväljaspaigalduseks. Töötamistemperatuuride vahemik on -25 °C kuni 60 °C (ESS1) või 0 °C kuni 60 °C (MASS) , õhujahutusega tagatakse usaldusväärne töö rasketes tingimustes.


Skaleeritavus ja paigaldus
ESS1-seeria toetab kuni 8 ühikut paralleelselt, võimaldades süsteemi laiendamist 4 kW-st kuni 48 kW-ni suuremate kaubanduslike rakenduste jaoks. Kompaktne konstruktsioon (ESS1 puhul 358×442×161 mm, MASS puhul 530×420×160 mm) ja kergete materjalide kasutamine (9 kg / 15 kg) lihtsustavad seinale paigaldamist ja paigaldust ka ruumipiirangutega keskkonnas.
Intelligentsed jälgimis- ja juhtimissüsteemid
Sisseehitatud RS485/CAN-kommunikatsioon võimaldab ühendamise energiavalikusüsteemidega (EMS), mis võimaldab kaugjälgimist päikesepaneeli tootmises, akukogumi olekus ja koormuse tarbimises. Kasutajad saavad kohandada töörežiime, määrata laadimisgraafikuid ning saada hooldusalarmeid, maksimeerides seega süsteemi tööaegu ja tõhusust.
Rakenduse stsenaariumid
Elamu energiasõltumatus: Vähendage elektriarveid, kasutades päikesepaneelide toodetud energiat ise, salvestades üleliialise energiat ööks ja tagades varuvalgustusvõimaluse võrgukatkestuste ajal.
Väikeste kaubanduslike objektide kasutus: Tooge päikeseenergiaga toite kauplusi, kontoreid ja kohvikuid, vähendades tippkoormuse tasusid ja tagades tegevuse jätkumise võrgukatkestuste korral.
Kauged võrgusüsteemid : Pakuvad usaldusväärset toite külaelamutele, puumajadele ja sidejaamadele, ühendades päikese-, akru- ja generaatoripõhjase energia sisendi 24/7 vastupidavuse tagamiseks.
Kasutusaegne arbitraaž: Laadi akud öösel madala kuluga võrguenergiaga ja kasuta neid tarbimiseks kõrge kuluga tippajal, et maksimeerida sääst.