Описание на продукта
Еднофазни хибридни инвертори от серията ESS1 и MASS : Надеждни решения за захранване за домакинства и малки търговски обекти с енергийни системи за съхранение
В епохата, в която домакинствата и малките предприятия все повече търсят намаляване на зависимостта от централната електрическа мрежа, намаляване на енергийните разходи и гарантиране на непрекъснато захранване, хибридните инвертори ESS1-4K1P-01-LV-FG, ESS1-6K1P-01-LV-FG и MASS-10.2KW-48V се изявяват като универсални и високопроизводителни решения. Тези еднофазни устройства безпроблемно интегрират фотогалванично (PV) производство на енергия, съхранение в литиеви батерии и свързаност с електрическата мрежа, осигурявайки единна платформа за управление на енергията, която балансира ефективност, гъвкавост и дълготрайност.
Основни показатели за производителност и технически спецификации
Вход за PV: Оптимизирано използване на слънчева енергия
Всички модели разполагат с напреднала технология MPPT (проследяване на максималната точка на мощност), която осигурява максимално използване на слънчевата енергия дори при променливи светлинни условия. ESS1-4K1P-01-LV-FG поддържа максимална входна мощност от ФВ-панели 6 kW, с 30А входен ток и 60–420 V Диапазон на напрежението MPPT, докато моделът ESS1-6K1P-01-LV-FG поддържа входна мощност от ФВ-панели до 9 kW, ток 40 A и същия диапазон на напрежението. И двата модела използват 4 трекера MPPT с по 2 вериги на трекер, което гарантира ефективно улавяне на енергия дори при частично засенчване. Моделът MASS-10.2KW-48V предлага входна мощност от ФВ-панели 10,8 kW, ток 44,37 A и диапазон на напрежението MPPT 90–300 V, като разполага с 2 трекера, оптимизирани за ФВ-модули с висок ток.
Параметри на продукта
Параметри |
ESS1-4K1P-01-LV-FG |
ESS1-6K1P-01-LV-FG |
MASS-10.2KW-48V |
PV |
|
|
|
Максимална входна мощност от PV |
6 kW |
9 kW |
10.8KW |
Номинално входно напрежение |
500 V |
500 V |
500 V |
Максимално входно напрежение |
350V |
350V |
90V |
Напрежение при стартиране |
60V |
60V |
90V |
Обхват на напрежение на MPPT |
60–420 V |
60–420 V |
90–300 V |
Максимален входящ ток |
30А |
40А |
44,37 A |
Максимален ток при късо съединение |
40А |
40А |
45A |
MPPT-следващи устройства / Максимален брой вериги на устройство |
2 април |
2 април |
2 |
Вход/изход за батерия |
|
|
|
Диапазон на батерейното напрежение |
40-60V |
40-60V |
48 |
Максималният ток на зареждане/разреждане |
80A/80A |
100 А / 100 А |
160 |
Максимална мощност за зареждане/разреждане |
4 kW / 4 kW |
6 kW / 6 kW |
10,2 kW/10,2 kW |
Комуникация с батерията |
RS485/CAN |
RS485/CAN |
Поддържано |
Изход на инвертора |
|
|
|
Номинална изходна мощност |
4kw |
6 kW |
10КВ |
Максимална изходна мощност |
4.2кв |
6.2kW |
10.2KW |
Максимална изходна мощност по пълна мощност |
4,2 kVA |
6,2 kVA |
10kVA |
Номинално изходно течение |
18.2A |
27.3A |
47 |
Максимален изходен ток |
19.1A |
28A |
47 |
Време за превключване на ИПС |
<10мС |
<10мС |
20ms |
Изходно напрежение/честота |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
220V/50HZ |
Фактор на изходна мощност |
0.8 опережащ ~ 0.8 изоставащ |
0.8 опережащ ~ 0.8 изоставащ |
/ |
Обща хармонична изкривеност на тока |
<2% |
<2% |
/ |
Подключване към мрежа |
|
|
|
Максимална входяща мощност |
7KW |
10КВ |
12kw |
Максимален входящ ток |
40А |
50А |
47A |
Диапазон на входното напрежение |
176–253 V |
176–253 V |
170–270 V |
EPS-порт |
|
|
|
Максимална изходна мощност (хибрид) |
7KW |
10КВ |
10.2KW |
Максимална изходна мощност (хибрид) |
4.2кв |
6.2kW |
10.2KW |
Максимален изходен ток (хибрид) |
40А |
50А |
47A |
Максимален изходен ток (мрежа) |
19.1A |
28A |
47A |
Мултифункционален порт |
|
|
|
Режим на работа |
Второ натоварване/генератор |
Второ натоварване/генератор |
3 работни режима |
Максимална входна/изходна мощност |
8КВ |
8КВ |
10,2 kW/10,2 kW |
Максимален входен/изходен ток |
/ |
/ |
47A |
Номинално напрежение/честота |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
L/N/PE 220V/230V 50Hz/60Hz |
220V/50HZ |
Системни параметри |
|
|
|
Максимална ефективност |
97.50% |
97.50% |
99% |
Степен на защита |
IP20 |
IP20 |
IP21 |
Работна температура |
-25 ~ 60 ℃ |
-25 ~ 60 ℃ |
0-60℃ |
Метод за охлаждане |
0–95 % (без кондензация) |
0–95 % (без кондензация) |
60% |
Влажност |
Продукти за охлаждане с въздух |
Продукти за охлаждане с въздух |
Продукти за охлаждане с въздух |
Габаритни размери (Ш×В×Д, мм) |
358×442×161 мм |
358×442×161 мм |
530×420×160 мм |
Тегло |
9КГ |
9КГ |
15кг |
Допълнителни функции |
|
|
|
Защита срещу островно функциониране |
Оснащен |
Оснащен |
/ |
Защита от дъгов разряд |
Оснащен |
Оснащен |
/ |
Защита срещу обратно включване |
CT/МЕРНИК |
CT/МЕРНИК |
/ |
Максимален брой паралелно свързани устройства |
8 |
8 |
/ |


Интеграция на батерии: Гъвкаво съхранение на енергия
Инверторите са проектирани за системи с ниско напрежение и литиеви батерии, като серията ESS1 поддържа батерии от 40–60 V и токове за зареждане/разреждане от 80 A/100 A (мощност 4 kW/6 kW), а моделът MASS е съвместим с 48 V батерии и ток от 160 A (мощност за зареждане/разреждане 10,2 kW). Комуникацията с батерията чрез RS485/CAN осигурява реалновременен мониторинг на степента на зареденост (SoC) и състоянието ѝ, което удължава живота на батерията, като предотвратява прекомерно зареждане/разреждане. Това прави серията идеална за арбитраж на енергия според времето на използване, съхраняване на излишна фотоволтаична енергия за периоди на връхно потребление и осигуряване на резервно захранване по време на прекъсвания в мрежата.
Изход на инвертора: Гъвкавост при свързване към мрежата и автономна работа
Един от ключовите ѝ достойнства е двойният режим на променливотоков изход, който гарантира непрекъснато захранване за критични товари. Серията ESS1 осигурява номинален изход от 4 kW/6 kW (максимум 4,2 kW/6,2 kW) , с време за превключване в режим UPS под 10 ms — достатъчно бързо, за да се предотврати прекъсване на захранването на чувствителни електронни устройства като компютри и медицински уреди. MASS-10.2KW-48V осигурява номинален изход от 10 kW (максимум 10,2 kW) с превключване за 20 мс, подходящи за по-големи битови натоварвания. Всички модели поддържат 220 V / 230 V, 50 Hz / 60 Hz еднофазно захранване с коефициент на мощност от 0,8 опережащ до 0,8 изоставащ и общо хармонично изкривяване (THD) <2 %, което гарантира чисто и съответстващо на мрежовите изисквания захранване.
Интеграция с мрежата и EPS: Подобрена устойчивост
Мрежовият вход поддържа напрежение в диапазона 176–253 V (серия ESS1) или 170–270 V (модел MASS) , което позволява на инверторите да черпят енергия от мрежата за зареждане на батерии през часовете с ниско тарифно натоварване или да връщат излишната фотоволтаична енергия обратно в мрежата. Изходът EPS (аварийно захранване) осигурява резервно захранване за критични натоварвания; серията ESS1 предлага максимална изходна мощност 7 kW / 10 kW, а моделът MASS – 10,2 kW. Мултифункционалният порт добавя гъвкавост: серията ESS1 поддържа второ натоварване или вход за генератор, докато моделът MASS разполага с 3 работни режима (приоритет на слънчевата енергия, приоритет на батерията, приоритет на мрежата), за да се адаптира към предпочитанията на потребителя.
Основни характеристики и конкурентни предимства
Безопасност и Траевност
Всички модели включват комплексни мерки за безопасност, като например защита срещу антиостровно функциониране, откриване на дъгови повреди и защита срещу обратна полярност, съответстващи на международни стандарти като IEC и UL. Серията ESS1 има степен на защита IP20 за вътрешна инсталация, докато MASS-10.2KW-48V предлага степен на защита IP21 за полувъншна употреба. Работният температурен диапазон е от -25°C до 60°C (ESS1) или от 0°C до 60°C (MASS) , като въздушното охлаждане гарантира надеждна работа в тежки условия.


Мащабируемост и инсталация
Серията ESS1 поддържа паралелно свързване на до 8 единици, което позволява разширение на системата от 4 kW до 48 kW за по-големи търговски приложения. Компактният дизайн (358×442×161 мм за ESS1 и 530×420×160 мм за MASS) и леката конструкция (9 кг / 15 кг) улесняват монтирането на стена и инсталацията дори в пространства с ограничени размери.
Умно наблюдение и управление
Вградената RS485/CAN комуникация позволява интеграция с системи за управление на енергията (EMS), което осигурява дистанционно наблюдение на производството от фотоволтаични панели (PV), състоянието на батерията и консумацията на натоварване. Потребителите могат да променят режими на работа, да задават графици за зареждане и да получават предупреждения за поддръжка, като по този начин максимизират времето на безотказна работа и ефективността на системата.
Сценарии за приложение
Енергийна независимост за жилищни потребители: Намалете сметките си за електричество чрез собствено използване на енергия от фотоволтаични панели, съхранявайте излишната енергия за употреба през нощта и осигурете резервно захранване по време на прекъсвания.
Малък търговски обем на използване: Енергия за електроцентрали, офиси и кафенета от чиста слънчева енергия, по-ниски такси за върховото потребление и поддържане на работата при прекъсвания в централната електрическа мрежа.
Отдалечени автономни системи : Осигуряване на надеждно електрозахранване за селски домове, колиби и телекомуникационни кули чрез комбиниране на слънчева енергия, батерии и генератори за непрекъснато (24/7) функциониране.
Арбитраж според времето на използване: Зареждане на батериите с евтина електроенергия от централната мрежа през нощта и разреждане по време на скъпите часове на върхово потребление, за максимизиране на икономиите.